Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To S3 ήδη το εδωσα ακριβως γιατι φοβαμαι οτι μεσα σε 10-15 μερες θα εχει πεσει σιγουρα κανα 50αρι (ηδη 590 πηγε σε ιντερνετομαγαζα) με τοσα που θα εχουν πεσει στην αγορα και απλα τωρα λεω να παρω ενα one x να δοκιμασω. Μαρεσε πολυ το S3 εκτος των υλικων κατασκευης φυσικα. Το ONE X κλειδωνει γρηγορα το maps?

 

Aν τελικά το το αγοράσεις με το καλο και εχεις χρονο γράψε τις εντυπώσεις σε σχέσει με το s3..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aν τελικά το το αγοράσεις με το καλο και εχεις χρονο γράψε τις εντυπώσεις σε σχέσει με το s3..

 

Ναι λογικα αυριο θα το εχω το One X οποτε και θα σας γραψω παιδια κατι αναλυτικο γιατι πραγματικα καταλαβαινω κοσμο που ειναι μεταξυ των δυο και ψαχνεται

Link to comment
Share on other sites

To S3 ήδη το εδωσα ακριβως γιατι φοβαμαι οτι μεσα σε 10-15 μερες θα εχει πεσει σιγουρα κανα 50αρι (ηδη 590 πηγε σε ιντερνετομαγαζα) με τοσα που θα εχουν πεσει στην αγορα και απλα τωρα λεω να παρω ενα one x να δοκιμασω. Μαρεσε πολυ το S3 εκτος των υλικων κατασκευης φυσικα. Το ONE X κλειδωνει γρηγορα το maps?

 

Φίλε μου τόσο είχε το s3 και πριν.

595 στο amazon έκανε από την αρχή.

 

Κάνε ένα vs σε καθημερινή χρήση γιατι σκέφτομαι να πάρω και το hox για να τα συγκρίνω και να αποφασίσω.

Με τραβάει πολύ αυτό το σχέδιο :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικα αυριο θα το εχω το One X οποτε και θα σας γραψω παιδια κατι αναλυτικο γιατι πραγματικα καταλαβαινω κοσμο που ειναι μεταξυ των δυο και ψαχνεται

 

Δεν μπορείς να φανταστείς σε τι δίλημμα ειμαι αυτην την στιγμή άλλα πιστεύω και αρκετοί άλλοι ..

Πάντως το one x το ειδα χτες .Τι κουκλι ειναι αυτο ? επαθα πλάκα .....

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τόσο είχε το s3 και πριν.

595 στο amazon έκανε από την αρχή.

 

Κάνε ένα vs σε καθημερινή χρήση γιατι σκέφτομαι να πάρω και το hox για να τα συγκρίνω και να αποφασίσω.

Με τραβάει πολύ αυτό το σχέδιο :p

 

Ε ενταξει μωρε εγω το λεω για ευκολια με τα Ελληνικα μαγαζια. Πας τσουπ και την ιδια μερα το εχεις....:D Ναι θα κανω μεχρι Σαββατο παιδια:)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει pull up tab. Την "πιέζεις" στο κάτω τμήμα για να σπρόξει το κινητό προς τα πάνω. Ούτε κλιπ για ζώνη έχει.

Τώρα με χάλασες... Όχι εσύ βέβαια αλλά η sena... Δεν την παλεύω με θήκες χωρίς pull up tab... :mad:

Να υπήρχε μία θήκη με pull up tab που να εφαρμόζει τέλεια και να είναι καλής ποιότητας...

 

Ε ενταξει μωρε εγω το λεω για ευκολια με τα Ελληνικα μαγαζια. Πας τσουπ και την ιδια μερα το εχεις....:D Ναι θα κανω μεχρι Σαββατο παιδια:)

Ένας ακόμα στην παρέα μας... :)

 

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου φίλε...

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχουμε ένα υγειες VS που δεν έχει σκοπό να θίξει κανένα. Παρακαλω τους moderators η να το αφήσουν εδω η να το μεταφέρουν στο σχετικο θέμα. Να μην διαγράψουν τα ποστ δηλαδη.

 

Η γνώμη μου για όσους είναι σε δίλημμα δεν μπορει να είναι καθοριστική γιατι με τόσα που έχω δει και ακούσει, δεν μπορω να κρίνω με βάση μόνο την δικη μου συσκευη.

 

Το σίγουρο είναι ότι οι δυο συσκευές έχουν διαφορετικη φιλοσοφία. Τις πρώτες μέρες έχοντας συνηθίσει με custom launchers μου κακοφανηκε. Όταν όμως έμαθα να αξιοποιώντας το sense, δεν ξανα πέρασα launcher.

 

To ΗΟΧ έχει κάποιες ιδιοτροποιες που όμως διορθώνονται χωρίς παρεμβάσεις και mods. Τα έχω πει κατα καιρούς και τα ξανα γράφω για να είναι μαζεμένα.

 

Θέλει 3 πράγματα.

Άλλο browser και αναγκαστικα τον Chrome γιατι οι άλλοι έχουν κάτω τις 3 τελιτσες και χάνεις χώρο.

Disable όλες τις άχρηστες εφαρμογές για να μην τις βρίσκεις συνεχώς μπροστα σου.

Manual ρυθμίσεις στην κάμερα όταν θες αριστες φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες.

 

Για τους απαιτητικούς xρησιμοποιείστε αραιά και που, το android cleaner (δουλεύει χωρίς root) για να κρατάτε την συσκευη φρέσκια. (καθαρίζει το κασε).

Δεν χρειάζεστε να ασχολειθειτε με την ram. Σε μένα το μέσο όρο της free είναι στα 235-250 χωρίς αυτο να σημαινει ότι δεν πέφτει στην διαρκεια κάποιας βαριάς εργασίας στο 140. Επανέρχεται όμως μόλις χρειαστείς για κάτι άλλο.

Lag δεν έχω πουθενά εκτός απο μια καθυστέρηση όταν ανοίγω την εφαρμογη του καιρού που έχει το sense.

 

Mε έξτρα launcher γίνεται λίγο πιο γρήγορη, αστραπιαία θα έλεγα η μετακίνηση στα μενου και στου φακέλους των εφαρμογών. Χωρίς να σημαινει αυτο ότι είναι αργο το sense.

 

H μπαταρία έχει καλύτερη αναμονή με φουλ συγχρονισμους αλλα είναι χειρότερη σε χρήση οθόνης. Δεν πρόκειται να σας βγάλει ποτε πάνω απο 4,5 ώρες με ανοικτη οθόνη. Μόνο σε βίντεο που με τις δικές μου μετρήσεις δίνει άνετα 6 ώρες. Άφησα μια ταινία να παίζει ξεκινώντας απο 100% μπαταρία και στο μισάωρο την διεκοψα. Είδα την κατανάλωση και υπολόγισα σύμφωνα μ αυτη θα μου βγάλει maximum 6 ώρες.

 

Τέλος αργεί η φόρτιση αν το αφήσεις να πέσει στο 10%. Το φορτιζω οπότε μπορω άσχετα με το πόσο έχω ακόμα. Έτσι πετυχαίνει γρήγορους χρόνους.

 

Διαθέτει την καλύτερη εφαρμογη Car που κάνει την χρήση στην οδήγηση άνετη.

Φοβερη ποιότητα αναπαραγωγής μέσω του car stereo.

 

Αρνητικό οι τελιτσες με τα μενου που προς το παρών χρειάζεται root για να διορθωθεί. Αρκετές νέες εφαρμογές το έχουν διορθώσει αλλα είναι πολυ λίγες. Αναμένουμε την HTC.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Manual ρυθμίσεις στην κάμερα όταν θες αριστες φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες.

 

 

 

φιλε ποτε θα εχουμε αυττο τον οδηγ που μας ελεγες?

Link to comment
Share on other sites

Manual ρυθμίσεις στην κάμερα όταν θες αριστες φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες.

 

 

 

φιλε ποτε θα εχουμε αυττο τον οδηγ που μας ελεγες?

 

Μέσα στο σαββατοκύριακο. Δεν είναι τίποτα απλα θέλω να είμαι σίγουρος στις δοκιμές μου. Αυτές χρειάζονται χρόνο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η νέα λευκή θήκη της Nillkin που έχει αναφερθεί ξανά εδώ μέσα. Βγάζοντας την παλιά πλαστική της πλάκας που είχα από το ebay έπαθα ένα σοκ καθώς από την θερμοκρασία στο κάτω μέρος (εκεί στο Beats Audio) είχε ξεβάψει και είχε αφήσει το χρώμα πάνω στο κινητό :S

 

Με νερό δεν έφυγε αλλά μετά από λίγο οινόπνευμα καθάρισε και το κινητό επανήλθε στα καλα΄του...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε η νέα λευκή θήκη της Nillkin που έχει αναφερθεί ξανά εδώ μέσα. Βγάζοντας την παλιά πλαστική της πλάκας που είχα από το ebay έπαθα ένα σοκ καθώς από την θερμοκρασία στο κάτω μέρος (εκεί στο Beats Audio) είχε ξεβάψει και είχε αφήσει το χρώμα πάνω στο κινητό :S

 

Με νερό δεν έφυγε αλλά μετά από λίγο οινόπνευμα καθάρισε και το κινητό επανήλθε στα καλα΄του...

 

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα! με το οινοπνευμα δεν υπαρχει προβλημα με το υλικο απο το κινητο?

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα! με το οινοπνευμα δεν υπαρχει προβλημα με το υλικο απο το κινητο?

 

πλαστικό είναι και θεωρητικά με ένα γρήγορο πέρασμα δεν έχεις θέμα. (μη το ποτίσεις και εσύ!) Εμένα έφυγε πάντως κανονικά ό,τι είχε μείνει από την θήκη πανω στη συσκευή και δεν υπήρξε κανένα ζήτημα με το οινόπνευμα (3-4 περάσματα του κανα στα γρήγορα).

Link to comment
Share on other sites

Ποτε μην βάζετε θήκη και μετα ξεχνάτε ότι την φοράτε.. Ανά τα τακτά χρονικά διαστήματα να την βγάζετε και να καθαριζετε την συσκευη αλλα και το εσωτερικό της θηκης.

Η σκόνη που εγκλωβιζεται λειτουργει σαν γυαλοχαρτο.

Εγω χρησιμοποιω ένα poutch και μια διαφανη Jel η οποία βγαίνει με μια κίνηση και μου επιτρέπει την χρήση χωρίς θήκη. Την φοραω μόνο όταν βρίσκομαι σε εξωτερικούς χώρους για μεγάλο διάστημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Btgw ειπώθηκε ότι μόνο με Chrome δεν εμφανίζονται οι 3 τελείες.Μόλις δοκίμασα με stock browser και οι τελείες δεν υπάρχουν.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Btgw ειπώθηκε ότι μόνο με Chrome δεν εμφανίζονται οι 3 τελείες.Μόλις δοκίμασα με stock browser και οι τελείες δεν υπάρχουν.

 

Εννοείται ότι στον στοκ browser δεν υπάρχουν τελειες. Σε καμία ΟΕΜ εφαρμογη δεν υπάρχουν. Εννοούσα τους browser που υπάρχουν στο market.

Επίσης καθημερινά προστίθενται νέες εφαρμογες χωρίς τις τελειες. Πχ Evernote, foursquare, Dropbox, photobooth κλπ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Μετά από 5 χρόνια συμβίωσης με ένα Ν82 και 12 χρόνια κολλημένος με ΝΟΚΙΑ και symbian ήρθε η ώρα να κάνω το μεγάλο βήμα. Παρήγγειλα ένα HTC one X από Αγγλία. Θέλω να ρωτήσω αν παίζει κανένα πρόβλημα που είναι κλειδωμένο σε Orange από άποψη λογισμικού, θα έχουν βάλει αυτοί δηλαδή τίποτα δικο τους μέσα; Το κλείδωμα της sim ξέρω οτι θέλει κωδικό. Οι επόμενες ερωτήσεις (ελπίζω να μην είναι πολλές) τις επόμενες μέρες. :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη βελτίωση της διάρκειας της μπαταρίας στο ΗΟΧ (και λοιπά κινητά), δείτε την εφαρμογή Carat. Είναι μια καινούρια δωρεάν εφαρμογή που ανέπτυξαν MS και PhD επιστήμονες του University of California Berkeley (από τα μεγαλύτερα στον κόσμο για όσους γνωρίζουν).

 

Κατεβάστε την -> Carat

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι στον στοκ browser δεν υπάρχουν τελειες. Σε καμία ΟΕΜ εφαρμογη δεν υπάρχουν. Εννοούσα τους browser που υπάρχουν στο market.

Επίσης καθημερινά προστίθενται νέες εφαρμογες χωρίς τις τελειες. Πχ Evernote, foursquare, Dropbox, photobooth κλπ.

Είναι θέμα εφαρμογών και συμβατότητας τους με τις προσταγές του ics. To ics δεν είναι σχεδιασμένο για hw menu button και οι εφαρμογές θα πρέπει να το ενσωματώνουν στην πάνω μπάρα (όπως κάνουν ήδη πολλές εφαρμογές). Απλά κάποιοι devs δεν έχουν ασχοληθεί να τροποποιήσουν τις εφαρμογές τους... Σιγά σιγά γίνεται όμως...

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα εφαρμογών και συμβατότητας τους με τις προσταγές του ics. To ics δεν είναι σχεδιασμένο για hw menu button και οι εφαρμογές θα πρέπει να το ενσωματώνουν στην πάνω μπάρα (όπως κάνουν ήδη πολλές εφαρμογές). Απλά κάποιοι devs δεν έχουν ασχοληθεί να τροποποιήσουν τις εφαρμογές τους... Σιγά σιγά γίνεται όμως...

 

Το ξέρω γι αυτο ψάχνω παραπλήσιες εφαρμογές και θα πετάξω όσες δεν προσαρμόζονται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

s-off από ότι φαίνεται πάντως θα αργήσουμε να δούμε (καθένας με το πόνο του).. χάζευα το θέμα στο xda, δε ξέρω πόσοι ασχολούνται και ακόμα και αυτοί που ασχολούνται κατά πόσο μπορούν να κάνουν κάτι

 

και ένα screenshot (nova launcher, μία οθόνη, swype up για app drawer)

 

http://dl.dropbox.com/u/8395310/Screenshot_2012-06-15-16-18-47.png

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω γι αυτο ψάχνω παραπλήσιες εφαρμογές και θα πετάξω όσες δεν προσαρμόζονται.

Συμφωνώ. Αλλά ειδικά στους browsers (και ειδικότερα στον dolphin) το θεωρώ major fail...

 

s-off από ότι φαίνεται πάντως θα αργήσουμε να δούμε.. χάζευα το θέμα στο xda, δε ξέρω πόσοι ασχολούνται και ακόμα και αυτοί που ασχολούνται κατά πόσο μπορούν να κάνουν κάτι

 

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα αργήσει και η samsung να ακολουθήσει την λογική της HTC στο θέμα του root. Νομίζω ότι οι εποχές της απολυτής ελευθερίας στο android σιγά σιγά θα φθίνουν... Προσωπική εκτίμηση...

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα αργήσει και η samsung να ακολουθήσει την λογική της HTC στο θέμα του root. Νομίζω ότι οι εποχές της απολυτής ελευθερίας στο android σιγά σιγά θα φθίνουν... Προσωπική εκτίμηση...

 

δυσκολο.εγω θα ελεγα το αντιθετο.η σαμσουνγκ απο το xda εξυχωνεται.να θυμησω οτι το galaxy s στο xda το κανανε τηλεφωνο.πιστευω οτι η htc ισως το εχει μετανιωσει γιατι ενω επι εποχες windows mobile εγινε γνωστη απο το xda τωρα στα thread συσκευων της υπαρχει ελαχιστη κινηση σε σχεση με thread αλλων εταιριων με ξεκλειδωτα κινητα

Link to comment
Share on other sites

s-off από ότι φαίνεται πάντως θα αργήσουμε να δούμε (καθένας με το πόνο του).. χάζευα το θέμα στο xda, δε ξέρω πόσοι ασχολούνται και ακόμα και αυτοί που ασχολούνται κατά πόσο μπορούν να κάνουν κάτι

 

Εγω παλι απορώ και αναρωτιέμαι ταυτόχρονα :worry:

Είναι δυνατόν δυο μήνες μετα την κυκλοφορία του onex και να μην εχει βγει s-off δεν μπορώ να καταλάβω :confused::confused:

Ή δεν θέλουν να το βγάλουν σύντομα ή δεν προσπαθούν αρκετα ή η htc έκανε καλη δουλειά σε αυτο το θεμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το JOE. Ίσως το Siii είναι η τελευταία συσκευη με τέτοια ελευθερία.

Όταν διαπιστωσει η Sammy ότι κανεις δεν την κουναει απο την πρώτη θέση, θα προχωρήσει στο κλείδωμα.

Μια τέτοια κατάσταση έκανε την HTC να κλειδώσει τις συσκευές της. Ήταν η εποχη που οι πωλήσεις της ξεπερνούσαν κατα πολυ τους στόχους που είχαν θέσει.

 

Θα ήμουν περισσοτερο θετικός αν είχαν μια πιο ξεκάθαρη διατύπωση στα περί εγγύησης για όσους ξεκλειδωνουν τις συσκευές τους με htc dev.

Δηλαδη να πουν ότι ζημιές σε επεξεργαστες κλπ δεν έχουν εγγύηση. Καμένες οθόνες, προβλήματα σε power button, ήχου, sim reader, SD card κλπ, καλύπτονται.

 

Για το S-off έχουμε πει ότι βρωμά η υπόθεση. Εδω σπάνε τα κλείδωμα τα της apple και θα δυσκολευονταν στης HTC.

 

To SAR είναι κάπου στο 0,8 ούτε χαμηλο ούτε υψηλό.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...