Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εκανα τελικα και εγω την αναβαθμιση, μια ερωτηση μονο. Δεν βρισκω το εικονιδιο που εκλεινα τις εφαρμογες για να μην τρεχουν συνεχεια. Στην προηγουμενη εκδοση ηταν το εικονιδιο με το τσιπακι. Τωρα ποιο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την εκανα τελικα και εγω την αναβαθμιση, μια ερωτηση μονο. Δεν βρισκω το εικονιδιο που εκλεινα τις εφαρμογες για να μην τρεχουν συνεχεια. Στην προηγουμενη εκδοση ηταν το εικονιδιο με το τσιπακι. Τωρα ποιο ειναι?

 

Πάτα το κουμπί δεξιά από το home.

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηγα σε 4.2.2 και Sense 5 με One X

 

Να πω πρωτα τι δεν μου αρεσε και δεν εξρω αν διορθωνεται με ρυθμιση.

1. Οταν παταω το πληκτρο "ολες οι εφαρμογες" μου τις βγαζει σε μια οθονη με κυλιση πανω κατω και οχι δεξια αριστερα οπως πριν.

2. Οταν απο την κεντρικη οθονη παταω κατω αριστερα το εικονιδιο με το τηλ με παει στην τελευταια κλιση και οχι στο ιστορικο οπως πριν.

3.Στις εικονες στις επαφες μπροστα απο την εικονα βγαζει ενα σαν "μπιρμιλωτο" σε ολη την εικονα οταν κανω συγχρονισμο απο gmail.

 

Πηρα τηλ το helpdesk της HTC και στην αρχη μου ειπαν οτι στο service μπορει να γινει downgrade αλλα μετα μου ειπαν οτι ουτε εκει γινεται....

 

Η μονη λυση που μπορω να φανταστω ειναι root αλλα γινεται να περαστει η εκδοση που ειχε το κινητο πριν ?

Θα μπορει να γυριστει αν πω να το πουλησω στην 4.2.2 χωρις προβλημα ?

 

Επειδη δεν τα καταφερνω σε αυτα εχω βαλει και εδω αγγελια ζητησης

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

quadrant=7300

Antutu= 15000

 

στα ίδια με πριν την αναβάθμιση μου βγάζει στα 2 αυτά μετροπρογράμματα.

Πάντως το κινητό έγινε σφαίρα και πιο ελαφρύ! και το μενού του πολύ ντιζαινάτο.

Το δουλεύω με το blinkfeed .

μπράβο στην HTC που μας έδωσε ένα νέο τηλέφωνο. Έτσι το νιώθω!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κουμπί δεξιά από το home είναι.

δεν καταλαβα τι εννοεις το μονο που βρηκα ηταν πανω δεξια στο μενου εκεινι με τις τρεις τελιτσες αλλα δεν με αφηνε να σβησω τις εφαρμογες που ετρεχαν

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα τι εννοεις το μονο που βρηκα ηταν πανω δεξια στο μενου εκεινι με τις τρεις τελιτσες αλλα δεν με αφηνε να σβησω τις εφαρμογες που ετρεχαν

 

Εννοεί κάτω από την οθόνη, το δεξί κουμπί (2 τετραγωνάκια, το ένα μπροστά από το άλλο).

Αν το πατάς και δεν εμφανίζει τις εφαρμογές που τρέχουν, πρέπει να πας

 

Ρυθμίσεις - Οθόνη, κινήσεις δακτύλων & κουμπιά - Κουμπί πρόσφατες εφαρμογές

 

και επέλεξε την δεύτερη ή την τρίτη εφαρμογή (όποια σε βολεύει) για να μην πιάνουν τσάμπα χώρο οι τρεις τελίτσες. Τώρα πατώντας (ή κρατώντας παρατεταμένα) το δεξί κουμπί κάτω από την οθόνη θα σου εμφανίζει τις εφαρμογές που τρέχουν στο background για να τις κλείσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηγα σε 4.2.2 και Sense 5 με One X

 

Να πω πρωτα τι δεν μου αρεσε και δεν εξρω αν διορθωνεται με ρυθμιση.

1. Οταν παταω το πληκτρο "ολες οι εφαρμογες" μου τις βγαζει σε μια οθονη με κυλιση πανω κατω και οχι δεξια αριστερα οπως πριν.

2. Οταν απο την κεντρικη οθονη παταω κατω αριστερα το εικονιδιο με το τηλ με παει στην τελευταια κλιση και οχι στο ιστορικο οπως πριν.

3.Στις εικονες στις επαφες μπροστα απο την εικονα βγαζει ενα σαν "μπιρμιλωτο" σε ολη την εικονα οταν κανω συγχρονισμο απο gmail.

1) Οχι δεν αλλαζει. Δεν ειναι κατι τρομερο ομως σε μια δυο μερες θα το εχεις συνιθισει

2) Αυτο δεν το εχω κοιταξει αλλα δεν νομιζω οτι αλλαζει και αυτο

3) Οταν η αναλυση της φωτογραφιας που εχεις βαλει ειναι μικρη για να μην φαινεται χαλια βαζει αυτες τις τελιτσες. Βαλε μια φωτογραφια με καλυτερη αναλυση και θα φυγουν.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

1) Οχι δεν αλλαζει. Δεν ειναι κατι τρομερο ομως σε μια δυο μερες θα το εχεις συνιθισει

2) Αυτο δεν το εχω κοιταξει αλλα δεν νομιζω οτι αλλαζει και αυτο

3) Οταν η αναλυση της φωτογραφιας που εχεις βαλει ειναι μικρη για να μην φαινεται χαλια βαζει αυτες τις τελιτσες. Βαλε μια φωτογραφια με καλυτερη αναλυση και θα φυγουν.

 

Ευχαριστω

 

Το 2 με ενοχλει πιο πολυ..Σε αλλα HTC δεν ειχα προβλημα με φωτο με συγχρονισμο απο gmail

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν γινει root το κινητο μπορει να ξαναπαρει την επισημη 4.2.1 ???

 

Unroot μπορει να γινει μετα ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο κανα 2-3 μερες χρησης μετα την αναβαθμιση θα πρεπει να πω ενα μπραβο στην HTC που μας εδωσε ενα καινουργιο τηλεφωνο στην ουσια. Καμια σχεση με το προηγουμενο sense. Αν φτιαξει λιγο και το blinkfeed και το κανει παραμετροποιησιμο (γιατι τωρα δεν ειναι...) θα ειναι τελειο.

 

Τα καλα να λεγονται.

 

ΥΓ. Μεγαλο φαουλ που δεν αναβαθμιστηκε και το One S.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Αν γινει root το κινητο μπορει να ξαναπαρει την επισημη 4.2.1 ???

 

Unroot μπορει να γινει μετα ?

4.2.1? Δεν υπήρξε ποτέ τέτοια...

Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

4.2.1? Δεν υπήρξε ποτέ τέτοια...

 

ΟΚ...Αυτη που ειχαμε πριν την αναβαθμιση...Ισως κανω λαθος

 

Τωρα λεει 4.2.2

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Την 4.1.1 λες. Πάντα θα μπορείς να βάλεις. Τώρα αν εννοείς να κάνεις flash την εργοστασιακή όχι. Μόνο μέσω nandroid restore. Εκτός και αν μπορεί να γίνει downgrade το Hboot
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Την 4.1.1 λες. Πάντα θα μπορείς να βάλεις. Τώρα αν εννοείς να κάνεις flash την εργοστασιακή όχι. Μόνο μέσω nandroid restore. Εκτός και αν μπορεί να γίνει downgrade το Hboot

 

Αν μπορεις εξηγησε μου γιατι δεν καταλαβα...Απο HTC μου ειπαν οτι δεν γινεται

 

 

Μην αναγκαστω να αλλαξω κινητο

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γιατί δε κρατάς το τηλέφωνο με την αναβάθμισή τη καινουργια; αλλοι κάνουν πως και πως να δουν αναβαθμιση! κάνε λίγο υπομονη θα το συνηθισεις πιστευω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

γιατί δε κρατάς το τηλέφωνο με την αναβάθμισή τη καινουργια; αλλοι κάνουν πως και πως να δουν αναβαθμιση! κάνε λίγο υπομονη θα το συνηθισεις πιστευω..

 

Ειναι η πρωτη φορα που δεν μου αρεσε η αναβαθμιση και αναφερω πιο πανω καποια πραγματα που για μενα ειναι σημαντικα.Για αλλους ισως οχι βεβαια

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η πρωτη φορα που δεν μου αρεσε η αναβαθμιση και αναφερω πιο πανω καποια πραγματα που για μενα ειναι σημαντικα.Για αλλους ισως οχι βεβαια

 

Αμα δεν σαρεσουν βαλε αλλα launcher και dialer. Το 3ο δεν ειναι καν προβλημα... Απλα πρεπει να ξαναπερασεις τις φωτογραφιες στις επαφες...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το κάνεις unlock root και φλασάρεις ότι θέλεις... Έχει πολλές Rom πολύ κοντά στις stock. Αν και πρέπει να δοκιμάσεις ViperX...

Μπορείς να έχεις είτε 4.1.1 με sense 4+ ή 4.2.2 με sense 5

 

 

Πάντως η 4.2.2 είναι κορυφή. Μου πήρε λίγο καιρό να την συνηθίσω αλλά δεν αλλάζω.. Το τηλέφωνο είναι μακράν καλύτερο σε όλους τους τομείς πλην γραφικών μπινελικίων, τα οποία τρώμε μνήμη και κοστίζουν στην ταχύτητα και μπαταρία

Edited by PoLiThS
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Προχθες πηγα σε 4.2.2 και Sense 5 με One X

 

Να πω πρωτα τι δεν μου αρεσε και δεν εξρω αν διορθωνεται με ρυθμιση.

1. Οταν παταω το πληκτρο "ολες οι εφαρμογες" μου τις βγαζει σε μια οθονη με κυλιση πανω κατω και οχι δεξια αριστερα οπως πριν.

2. Οταν απο την κεντρικη οθονη παταω κατω αριστερα το εικονιδιο με το τηλ με παει στην τελευταια κλιση και οχι στο ιστορικο οπως πριν.

3.Στις εικονες στις επαφες μπροστα απο την εικονα βγαζει ενα σαν "μπιρμιλωτο" σε ολη την εικονα οταν κανω συγχρονισμο απο gmail.

 

Πηρα τηλ το helpdesk της HTC και στην αρχη μου ειπαν οτι στο service μπορει να γινει downgrade αλλα μετα μου ειπαν οτι ουτε εκει γινεται....

 

Η μονη λυση που μπορω να φανταστω ειναι root αλλα γινεται να περαστει η εκδοση που ειχε το κινητο πριν ?

Θα μπορει να γυριστει αν πω να το πουλησω στην 4.2.2 χωρις προβλημα ?

 

Επειδη δεν τα καταφερνω σε αυτα εχω βαλει και εδω αγγελια ζητησης

 

Αυτο το 2 ειναι που με ενοχλει παρα πολυ !!

 

Το κάνεις unlock root και φλασάρεις ότι θέλεις... Έχει πολλές Rom πολύ κοντά στις stock. Αν και πρέπει να δοκιμάσεις ViperX...

Μπορείς να έχεις είτε 4.1.1 με sense 4+ ή 4.2.2 με sense 5

 

 

Πάντως η 4.2.2 είναι κορυφή. Μου πήρε λίγο καιρό να την συνηθίσω αλλά δεν αλλάζω.. Το τηλέφωνο είναι μακράν καλύτερο σε όλους τους τομείς πλην γραφικών μπινελικίων, τα οποία τρώμε μνήμη και κοστίζουν στην ταχύτητα και μπαταρία

 

Ολα αυτα για μενα ειναι δυσκολα...Για αυτο εχω βαλει και αγγελια

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371749

 

Το ερωτημα παραμενει ..Αν γινουν αυτα το κινητο μπορει να επενελθει στην καταστση που ειναι τωρα αν θελω καποια στιγμη να το δωσω ?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα για μενα ειναι δυσκολα...Για αυτο εχω βαλει και αγγελια

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371749

 

Το ερωτημα παραμενει ..Αν γινουν αυτα το κινητο μπορει να επενελθει στην καταστση που ειναι τωρα αν θελω καποια στιγμη να το δωσω ?

 

Για να καταλαβω... Θα πουλησεις το κινητο επειδη με την αναβαθμιση αλλαξαν 2 πραγματα που επισης αλλαζουν? Θα κατσεις να χασεις τοσα λεφτα αντι να το ψαξεις και να βρεις αλλη λυση?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ρέ φιλαράκι μου φαίνεται πολύ υπερβολικό αυτό που λες για το ιστορικό και να πουλήσεις το τηλέφωνο. Κακο πράγμα η συνήθεια.

 

Αυτή τη τιμή, πατώντας το τηλέφωνο, και καπάκι με μια κυλιση της οθόνης δεξιά έχεις το ιστορικό μπροστά σου. Μετα απο 5-10 φορές θα το κάνεις μηχανικά. Ειναι σχεδόν μια κίνηση το πάτα-σύρε, δεν προλαβαίνει καλά-καλά να εμφανιστεί ο dialer.

 

Και μένα μου την σπάει που δεν βγάζει πλέον όλες τις επαφές που ταιριάζουν στα πατήματα που κάνεις στον dialer, και πρέπει να πατήσεις το κουμπάκι αριστερά για τις υπόλοιπες, αλλά το συνήθισα γρήγορα. Ειναι πιο eye candy, ένα κλικ πιο δύσχρηστο. Αλλα το τηλέφωνο ανέβηκε σε άλλο επίπεδο overall.

 

Το έβλεπε ένας με s3 χτες και είχε πάθει πλάκα με την απόκριση και την σβέλταδα (Νταξει, τσάτσος εγώ, ανοιξα τις εφαρμογές πριν του το δείξω και τις έκλεισα για να είναι στην cache και να ανοίγουν σφαίρα, αλλά ακόμα και έτσι ανοίγουν πιο γρήγορα από πριν)

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω... Θα πουλησεις το κινητο επειδη με την αναβαθμιση αλλαξαν 2 πραγματα που επισης αλλαζουν? Θα κατσεις να χασεις τοσα λεφτα αντι να το ψαξεις και να βρεις αλλη λυση?

 

Δεν ειπα να πουλησω το κινητο αλλα να το επαναφερω οπως ηταν...Η δυναμη της συνηθειας...

 

Ρέ φιλαράκι μου φαίνεται πολύ υπερβολικό αυτό που λες για το ιστορικό και να πουλήσεις το τηλέφωνο. Καλό πράγμα η συνήθεια.

 

Αυτή τη τιμή, πατώντας το τηλέφωνο, και καπάκι με μια κυλιση της οθόνης δεξιά έχεις το ιστορικό μπροστά σου. Μετα απο 5-10 φορές θα το κάνεις μηχανικά. Ειναι σχεδόν μια κίνηση το πάτα-σύρε, δεν προλαβαίνει καλά-καλά να εμφανιστεί ο dialer.

 

Και μένα μου την σπάει που δεν βγάζει πλέον όλες τις επαφές που ταιριάζουν στα πατήματα που κάνεις στον dialer, και πρέπει να πατήσεις το κουμπάκι αριστερά για τις υπόλοιπες, αλλά το συνήθισα γρήγορα. Ειναι πιο eye candy, ένα κλικ πιο δύσχρηστο. Αλλα το τηλέφωνο ανέβηκε σε άλλο επίπεδο overall.

 

Το έβλεπε ένας με s3 χτες και είχε πάθει πλάκα με την απόκριση και την σβέλταδα (Νταξει, τσάτσος εγώ, ανοιξα τις εφαρμογές πριν του το δείξω και τις έκλεισα για να είναι στην cache και να ανοίγουν σφαίρα, αλλά ακόμα και έτσι ανοίγουν πιο γρήγορα από πριν)

 

Ευχαριστω.Μια κινηση προς τα αριστερα ειναι σε μενα το ιστορικο .

 

Απο το πρωι καθομαι και αποθηκευω στο pc εικονες επαφων που ειναι και πολλες να τις ξαναπερασω γιατι με τον συγχρονισμο με gmail εινια χαλια...Δεν ξερω γιατι το εκανε αυτο..Εχουν περασει 4-5 android HTC και κανενα δεν μου το εκανε αυτο ουτε το X στη προηγουμενη εκδοση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα να πουλησω το κινητο αλλα να το επαναφερω οπως ηταν...Η δυναμη της συνηθειας...

 

Και πάλι, να χάσεις την ελαρφότητα, την σβελτάδα και το ελάχιστο lag, για να εχεις δυο τρεις διαφορες , δεν λεει κατα την γνώμη μου. Εγω εμεινα στην 4.2.2 χάνοντας τα καλουδια της viper πιου ειναι σημαντικότερα απο αυτα που ανέφερες. Αξίζει.

 

Ευχαριστω.Μια κινηση προς τα αριστερα ειναι σε μενα το ιστορικο . .

 

Εννοω μια κινηση του δακτύλου προς τα δεξια. Ο ιστορικο ειναι όντως αριστερα.

 

Απο το πρωι καθομαι και αποθηκευω στο pc εικονες επαφων που ειναι και πολλες να τις ξαναπερασω γιατι με τον συγχρονισμο με gmail εινια χαλια...Δεν ξερω γιατι το εκανε αυτο..Εχουν περασει 4-5 android HTC και κανενα δεν μου το εκανε αυτο ουτε το X στη προηγουμενη εκδοση.

 

Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο, δεν βρηκες λυση σε καποιο φορουμ; Εγω τις συγχρονίζω με του FB οποτε ολα καλα. Τεσπα, οι μεγαλες αλλαγες τα έχουν αυτα. Απο windows 7 σε windows 8, τα ξαναπεράσαμε όλα απ την αρχη, εχουν και τα περίεργα τους που στην αρχη θες να τα σπασεις, αλλα μετα απο λίγο λες "οκ, ειναι μια χαρα!!"

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι, να χάσεις την ελαρφότητα, την σβελτάδα και το ελάχιστο lag, για να εχεις δυο τρεις διαφορες , δεν λεει κατα την γνώμη μου. Εγω εμεινα στην 4.2.2 χάνοντας τα καλουδια της viper πιου ειναι σημαντικότερα απο αυτα που ανέφερες. Αξίζει.

 

 

 

Εννοω μια κινηση του δακτύλου προς τα δεξια. Ο ιστορικο ειναι όντως αριστερα.

 

 

 

Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο, δεν βρηκες λυση σε καποιο φορουμ; Εγω τις συγχρονίζω με του FB οποτε ολα καλα. Τεσπα, οι μεγαλες αλλαγες τα έχουν αυτα. Απο windows 7 σε windows 8, τα ξαναπεράσαμε όλα απ την αρχη, εχουν και τα περίεργα τους που στην αρχη θες να τα σπασεις, αλλα μετα απο λίγο λες "οκ, ειναι μια χαρα!!"

 

Οχι δεν βρηκα καμμια λυση..Δεν εχω ολλες μου τις επαφες σε facebook

Και κατι αλλο..Παω να εξαγω ολλες τις επαφες και στην εσωτερικη μνημη και μου λεει δεν υπαρχει επαφη για εξαγωγη κατι που σιγουρα εκανε πριν.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση αξίζει πραγματικά. Χρειάζεται λίγο χρόνο να τη συνηθίσει κανείς, αλλά πραγματικά το κινητό μεταμορφώθηκε!!

Να ρωτήσω, από θερμοκρασία η ιδέα μου είναι ή ανεβάζει περισσότερο; Με 30-45' 3g σήμερα στην παραλία χτύπησε 50άρι, καθώς και σε κάποια παιχνίδια vector, beach buggy νομίζω ότι ανεβάζει 2-3 βαθμούς περισσότερο. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...