Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο κολλητός μου έχει ενα άψογο one x άσπρο αγορασμενο απο πλαίσιο με σχεδόν 1,5 χρονο εγγυηση..Ποσο πιστεύεται μπορεί να πουληθεί;;

 

Από 280 σκετο, μέχρι 330, αν έχει και δώρο θήκες και προστασία οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από 280 σκετο, μέχρι 330, αν έχει και δώρο θήκες και προστασία οθόνης.

 

Μάκαρι να πιασει τοσα αλλά πολύ χλωμό το κόβω οτάν παιζει το nexus στο 300αρι..Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στους συναδελφους, !

Εχω ενα προβληματακι με την εφαρμογη της μουσικης προσφατα , ανοιγωντας την παταω το εικονιδιο το τηλεφωνο μου ( το κοκκινο εικονιδιο ) και επειδη το εβαλα την τελευταια φορα αριστερα επανω την επιλογη να εμφανιζει την μουσικη με φακελους ( εχει διαφορες επιλογες οπως αλμπουμ , καλλιτεχνης και τα λοιπα ) τωρα οποτε μπαινω με πεταω εξω με το μηνυμα

Λυπουμαστε το music σταματησε απροσδοκητα και εχει τις κλασσικες επιλογες για να αποσταλει η οχι η αναφορα στην htc.

Δοκιμασα στις ρυθμισεις-εφαρμογες βρηκα την εφαρμογη η μουσικη και εκανα αναγκαστικη διακοπη και και εκκαθαριση δεδομενων αλλα οταν την ανοιγω ξανα κανει ξανα το ιδιο .

Καμμια ιδεα κανεις ;

 

Το επόμενο βήμα είναι επαναφορά ρυθμίσεων...

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ασχετο και "αργοπορημενο". Πριν λιγο καιρο δουλεψα το S3 ενος γνωστου για αρκετη ωρα. Μα καλα τι οθονη ειναι αυτη? Εκτος του οτι στον ηλιο δεν βλεπεις απολυτως τπτ, συνηθισμενος απο το HOX, με το που το επιασα στα χερια μου ξεχωριζα ενα-ενα τα pixel... Αγαπησα την συσκευη ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ασχετο και "αργοπορημενο". Πριν λιγο καιρο δουλεψα το S3 ενος γνωστου για αρκετη ωρα. Μα καλα τι οθονη ειναι αυτη? Εκτος του οτι στον ηλιο δεν βλεπεις απολυτως τπτ, συνηθισμενος απο το HOX, με το που το επιασα στα χερια μου ξεχωριζα ενα-ενα τα pixel... Αγαπησα την συσκευη ξανα.

 

 

Εσυ καλα τα λες και ετσι ειναι (εχω και τα δυο και τα βλεπω συνεχως) αλλα ....... ελα μου ντε που το s3 ειναι παντου και παντα "λιιιιιιιιγο καλυτερο " απο το hox-ακι!:rolleyes:

 

Παντου και παντα, ετσι!! Μην ξεχνιωμαστε τωρα!!:D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε και να πάρουμε κανένα zoe να γίνει χαμός..μέχρι να μπορέσουμε να πάρουμε το one

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εσυ καλα τα λες και ετσι ειναι (εχω και τα δυο και τα βλεπω συνεχως) αλλα ....... ελα μου ντε που το s3 ειναι παντου και παντα "λιιιιιιιιγο καλυτερο " απο το hox-ακι!:rolleyes:

 

Παντου και παντα, ετσι!! Μην ξεχνιωμαστε τωρα!!:D

 

Δεν ξερω αν κανεις πλακα η αν το λες σοβαρα αλλα το μονο που ζηλεψα απο το S3 ειναι η λιγο καλυτερη διαρκεια της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

Ε ρε και να πάρουμε κανένα zoe να γίνει χαμός..μέχρι να μπορέσουμε να πάρουμε το one

 

Δεν παίζει να την δώσουν την ζωουλα αλλά τα παιδιά στο xda κάνουν παπάδες και πιστεύω ότι θα μπορούμε να έχουμε επειδή είναι πιο πολύ θέμα software παρά hardware . Μακάρι να ισχύει το ίδιο και για το boomsound ! Μάλλον θα πάρουμε την αναβάθμιση όταν πήραμε την 4.0.4 σε λίγες μέρες δλδ !!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν κανεις πλακα η αν το λες σοβαρα αλλα το μονο που ζηλεψα απο το S3 ειναι η λιγο καλυτερη διαρκεια της μπαταριας.

 

Προφανως πλακα κανω! Εγω δεν ζηλεψα τιποτα, γι' αυτο και το εδωσα στην γυναικα μου!;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άντε σιγά σιγά ! Επίσης μπορεί κάποιος να στείλει ένα λινκ με την τελευταία έκδοση ruu ? Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τρώω πίκρα, μιας και η συσκευή μου είναι ακόμη στο service. Τί ωραία είναι αυτή η αδρεναλίνη, την πρώτη μέρα του update, να ψάχνεις να το βρεις για να το φορέσεις...

κλαψ...

Link to comment
Share on other sites

1) Σχετικά με 4.2.2 όσο και να ψάχνω δεν βλέπω τίποτα, για το Χ+ κυκλοφόρησε στην Ταϊβάν (Ευρώπη τίποτα ακόμα), άρα για Χ... ραντεβού τον Σεπτέμβρη;

2) Υπάρχει εφαρμογή ηχογράφησης κλήσης που να δουλεύει σε unroot HOX; Έχω δοκιμάσει κανά δυο αλλά τίποτα.

Edited by jpjp
Link to comment
Share on other sites

O mike είπε 23.0 έκδοση σύντομα για το hox άρα υποθέτω εννοεί sense 5 ! Όμως λένε ότι στο + έχουν πάρει και zoe !! Δεν ανεβάζουν και κάνα hands on !!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η φίλη μου ειναι κάτοχος ενος hox.

Έχει την 4.1.1 με Αγγλικό μενού συστήματος.

Θέλω να μου πείτε αν μπορώ να κάνω το μενού στα Ελληνικά και πως? να μου δώσετε κάποιο link

Link to comment
Share on other sites

Η φίλη μου ειναι κάτοχος ενος hox.

Έχει την 4.1.1 με Αγγλικό μενού συστήματος.

Θέλω να μου πείτε αν μπορώ να κάνω το μενού στα Ελληνικά και πως? να μου δώσετε κάποιο link

 

Με αυτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImpwLmNvLmNfbGlzLmNjbC5tb3JlbG9jYWxlIl0.

 

Το εγκαθιστας και επιλεγεις απο το μενου με τις γλωσσες ελληνικα

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Στο desktop skype ειχα καποιες επαφες που τις εσβησα και τις μπλοκαρα. Τo HOX ομως επιμενει και μου τις εμφανιζει. Πως γινεται να τις διαγραψω? Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Με αυτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImpwLmNvLmNfbGlzLmNjbC5tb3JlbG9jYWxlIl0.

 

Το εγκαθιστας και επιλεγεις απο το μενου με τις γλωσσες ελληνικα

 

Δούλεψε τέλεια. :)

 

Κάτι άλλο... το κινητό έχει 4.1.1. Μπορούμε να βάλουμε πιο πρόσφατο λειτουργικό?

Νομίζω ότι έχει θέμα η συσκευή με το wi-fi. Σε χώρο που το δικό μου το sg2 έχει full σήμα συνεχώς, το hox περνάει από διάφορες φάσεις (full, αποσύνδεση, μια γραμμή κ.λ.π. ...) συνεχώς. Είναι θέμα λειτουργικού? πως μπορώ να το λύσω?

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε τέλεια. :)

 

Κάτι άλλο... το κινητό έχει 4.1.1. Μπορούμε να βάλουμε πιο πρόσφατο λειτουργικό?

Νομίζω ότι έχει θέμα η συσκευή με το wi-fi. Σε χώρο που το δικό μου το sg2 έχει full σήμα συνεχώς, το hox περνάει από διάφορες φάσεις (full, αποσύνδεση, μια γραμμή κ.λ.π. ...) συνεχώς. Είναι θέμα λειτουργικού? πως μπορώ να το λύσω?

 

Κι εμενα αυτη εχει...Μονο οταν την δωσει η HTC θα μπορεσουμε να βαλουμε νεοτερη εκδοση και συνηθως καθυστερει σε σχεση με αλλους κατασκευαστες και την δινει αναλογα το IMEI της συσκευης τμηματικα

 

Ενα galaxy S3 φιλου εχει την 4.1.2

 

Νομιζω και το wifi ειναι θεμα συσκευης και ισως με καποια αναβαθμιση μετα να βελτιωθει.Σε μενα παντως πιανει μια χαρα σε σχεση με το Iphone 4 της κορης μου

 

Το ...κακο με την εφαρμογη που σου ειπα πιο πανω το MoreLocale 2 ειναι οτι πρεπει να εχεις συνδεθει με λογαριασμο gmail για να την περασεις και αν κανεις hard reset θελει ξαναπερασμα.

 

Μια εναλακτικη ισως λυση να την εχεις σαν αρχειο στο pc και να ατην στειλεις με blouetooth στην συσκευη πριν κανεις συνδεση με gmail. Εγω ετσι την εχω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...Τις τελευταίες μέρες το κινητό μου δεν μπορεί να συνδεθεί καθόλου σε 3g δίκτυο ενώ και σε 2g είναι σχετικά δύσκολο...να είναι θέμα hardware?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και το wifi ειναι θεμα συσκευης και ισως με καποια αναβαθμιση μετα να βελτιωθει.Σε μενα παντως πιανει μια χαρα σε σχεση με το Iphone 4 της κορης μου

 

Παιδιά, το θέμα με το wi-fi είναι τραγικό. Το σκαμπανέβασμα στο σήμα είναι μεγάλο, καθόλου σταθερό και... :mad: πολύ εκνευριστικό. Χαλάει τη μαγεία του τηλεφώνου που με έχει εντυπωσιάσει πάρα πολύ.

Αν έχει κάποιος να μου προτείνει μια ενδεχόμενη λύση, :( ...

Μήπως υπάρχει τρόπος να περάσω τη ROM ξανά?

Ή αν υπάρχει τρόπος να περάσω καμια άλλη ROM που να δουλεύει σωστά?

Γιατί δε θέλω να πιστέψω ότι είναι θέμα hardware...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...