Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello παιδιά,

 

Έχει χρησιμοποιησει κάνεις θήκη-μπαταρια να μας πει την εμπειρία του;

 

Βλεπω στο ebay πολλές στα 3500mAh. Αξίζουν; είναι βολικό το κινητό στο μέγεθος;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello παιδιά,

 

Έχει χρησιμοποιήσει κάνεις θήκη-μπαταρια να μας πει την εμπειρία του;

 

Βλέπω στο ebay πολλές στα 3500mAh. Αξίζουν; είναι βολικό το κινητό στο μέγεθος;

 

εγώ θεωρώ ακόμα και 1 χιλιοστό παραπάνω υπερβολικό.

Τόσο πρόβλημα είναι η μπαταρία στο ΗΟΧ; αν έχεις φορτιστή και στο αυτοκίνητο μπορείς για 10-20 λεπτά μιας διαδρομής να φορτίζει ενώ είσαι στο αμάξι. εξάλλου οι μπαταρίες οι σημερινές αυτό θέλουν, μικρές ανολοκλήρωτες φορτισούλες, και όχι πλήρης αποφορτίσεις και πλήρεις φορτίσεις.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Η λύση στο πρόβλημά σας λέγεται battery banks.. υπάρχουν στυλάτες κ designάτες λύσεις, ακόμα και από την ίδια την HTC.

Π.χ. κάτι τέτοιο!

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Εγω τις καθαρίζω με μια καρφίτσα και πολύ προσοχή αλλά δεν είμαι σίγουρος αν ειναι και ο καλύτερος τρόπος μιας και η σκόνη μπαίνει μέσα στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως καθαριζουν οι γριλιες του ακουστικου γιατι γεμιζουν συνεχεια σκονη

Εμ!!!! Εισαι οδοντίατρος;;; Εγώ που ειμαι Ρίχνω πεπιεσμενο αέρα από το κομπρεσέρ και δεν υπάρχει ίχνος σκόνης! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εμ!!!! Εισαι οδοντίατρος;;; Εγώ που ειμαι Ρίχνω πεπιεσμενο αέρα από το κομπρεσέρ και δεν υπάρχει ίχνος σκόνης! :happy:

 

Πρόσεχε με τον αέρα μην σου σκίσει την μεμβράνη του ηχείου του ακουστικού.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το hox απο καποιον με καποια κίτρινα στίγματα στην οθονη:confused: ποιος ξερει να μου πει αν αυτα τα στιγματα θα εξαπλώνονται η μενουν στάσιμα οπως υπάρχουν ειδη!! και αν αξιζει γενικα η αγορά του hox με αυτα τα κίτρινα στιγματα!!:O

ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το hox απο καποιον με καποια κίτρινα στίγματα στην οθονη:confused: ποιος ξερει να μου πει αν αυτα τα στιγματα θα εξαπλώνονται η μενουν στάσιμα οπως υπάρχουν ειδη!! και αν αξιζει γενικα η αγορά του hox με αυτα τα κίτρινα στιγματα!!:O

ευχαριστώ:)

 

Για τι τιμή λέμε;Να σου πούμε αν αξίζει..

Link to comment
Share on other sites

Κίτρινιλες στην οθόνη μπορεί να ειναι και απο σταγόνες νερό

Και δεν εξαπλώνονται απλά ενοχλούν

Link to comment
Share on other sites

Κίτρινιλες στην οθόνη μπορεί να ειναι και απο σταγόνες νερό

Και δεν εξαπλώνονται απλά ενοχλούν

 

το προβλημα ειναι γνωστο θεμα της πρωτης παρτιδας με τα στιγματα!!!για αυτο και σας ρωτάω παιδια εσας αν καποιος εδω μεσα το ξερει η ακομα το εχει συναντήσει ο ιδιος!! εχω ακουσει οτι αυτα γίνονται λόγω υπερθερμανσεις του κινητού?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Viper ROM, discontinued. Δοκίμασα την batttery - gaming rom, και φαινεται πολυ καλη. Εχει όλα τα βασικά tweaks (μονιμο σβησιμο κουμπιων, sweep 2 wake κ.α.)

 

Προς το παρον την εχω στα 1400 ΜΗz max (παει μεχρι 1600), με deadline I/O scheduler και παει καλα σε ταχυτητα και μπαταρια.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι, είναι εύκολο να πάμε σε άλλη rom;

Θέλω να πω αν πάρουμε ένα backup με το titanium backup, μετά με τη νέα rom, να τολμήσω το restore ή θα γίνει πανικός; Το έχει κάνει κανείς;

Κι έκανε μόνο τα apps ή και system settings;;

 

(viper έχω κ εγώ τώρα, μα όχι την τελευταία έκδοση)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι, είναι εύκολο να πάμε σε άλλη rom;

Θέλω να πω αν πάρουμε ένα backup με το titanium backup, μετά με τη νέα rom, να τολμήσω το restore ή θα γίνει πανικός; Το έχει κάνει κανείς;

Κι έκανε μόνο τα apps ή και system settings;;

 

Θα κανεις titanium backup ΜΟΝΟ τις εφαρμογες χρήστη, και αυτο που λεει "τροποποιημενα δεδομενα". Στην συνεχεια, στα δεδομενα συστηματος, θα τα ξετικάρεις όλα, και θα κανεις bakcup την επιφάνεια εργασίας, αν θες το λεξικο χρηστη, και τα άλλα βασικα.

 

Οταν βαλεις την νεα ρομ, αφου βαλεις τα βασικα (google accounts κλπ), θα κανεις restore τις εφαρμογες χρηστη, και στην συνεχεια την επιφάνεια εργασίας. Done.

 

Αν κανεις restore τα ολα τα δεδομενα συστηματος, θα γινει πανικ, αφου απο την gaming rom λειπουν σχεδον ολες οι εφαρμογες της HTC (ειναι <400ΜΒ)

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Θα κανεις titanium backup ΜΟΝΟ τις εφαρμογες χρήστη, και αυτο που λεει "τροποποιημενα δεδομενα". Στην συνεχεια, στα δεδομενα συστηματος, θα τα ξετικάρεις όλα, και θα κανεις bakcup την επιφάνεια εργασίας, αν θες το λεξικο χρηστη, και τα άλλα βασικα.

 

Οταν βαλεις την νεα ρομ, αφου βαλεις τα βασικα (google accounts κλπ), θα κανεις restore τις εφαρμογες χρηστη, και στην συνεχεια την επιφάνεια εργασίας. Done.

 

Αν κανεις restore τα ολα τα δεδομενα συστηματος, θα γινει πανικ, αφου απο την gaming rom λειπουν σχεδον ολες οι εφαρμογες της HTC (ειναι <400ΜΒ)

 

Κατάλαβα! Όπως το φανταζόμουν περίπου!

thanks

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ προτείνετε? κ γω viper είμαι. Κρίμα που σταμάτησε

 

Δοκίμασε την battery - gaming ROM.

 

https://docs.google.com/file/d/0BzI-HsxvD5kjd01wWTFaamxyNlU/edit?usp=sharing

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να παρω το hox απο καποιον με καποια κίτρινα στίγματα στην οθονη:confused: ποιος ξερει να μου πει αν αυτα τα στιγματα θα εξαπλώνονται η μενουν στάσιμα οπως υπάρχουν ειδη!! και αν αξιζει γενικα η αγορά του hox με αυτα τα κίτρινα στιγματα!!:O

ευχαριστώ:)

 

δε θα στο συνιστουσα φιλε μου.. ειναι προβλημα της πρωτης παρτιδας hox. θα το δεις να αναφερεται και απο αλλους χρηστες στις πρωτες σελιδες αυτου εδω του thread. εφοσον κοιτας για μεταχειρισμενο, ανετα βρισκεις στην τιμη που ανεφερες απροβληματιστο.

 

λοιπον, με ViperX οριστε ενα screenshot με batterystats

 

https://www.dropbox.com/s/bs2q03y23bhr3c9/Screenshot_2013-07-22-16-45-18.png

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα τηλ στα χεριά μου και εχω της εξής ερωτήσεις?

1)δεν εχω ελληνηκα τι κανω περναω κάποια ρομ?

2)ροοτ πως το κανω

3)το ηχείο ειναι τοσο χαμηλό οταν μιλάς στο τηλεφωνο και ειναι στο τερμα:blink:??υπαρχει καποιος τρόπος να δυναμώσω την ενταση να ακουμε ικανοποιητικά τουλαχιστον!!:p

 

και οσο για της κιτρινίλες ενταξει ειναι κάπως ενοχλητικά δεν μπορω να πω!!!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

και οσο για της κιτρινίλες ενταξει ειναι κάπως ενοχλητικά δεν μπορω να πω!!!!

 

να πω οτι δεν το ηξερες... παραυτα το πηρες. τελος παντων, καλοριζικο.

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι δεν το ηξερες... παραυτα το πηρες. τελος παντων, καλοριζικο.

 

φιλε μου σε ευχαριστω!! όπως και να εχει τώρα το πήρα:happy:

πως κανω ροοτ φιλε μου??

Link to comment
Share on other sites

κρίμα που σταμάτησαν την viperx. την 3.7.5 είχα. ποιος ξέρει τι έγινε ξαφνικά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

παιδια καταφερα και εκανα ροοτ το τηλεφωνω και του περασα την viper rom !!με χιλια ζόρια!!!!!!:dizzy: το touch της οθονης μεσα στο recovery απλα δεν πιάνει!!:blink:καταφερα και περασα την ρομ με πληκτρα!!!ξερει κανεις γιατη???

για το ηχειο ρε παιδια τι λύση εχουμε??(υπαχει πιθανότητα να ειναι γεματες οι τρυπούλες με σκονη και για αυτο

παρατηρησα οτι το τηλ εχει μονο δυο σημεία touch?οταν παω να ακουμπήσω και τριτο δάχτυλο στο προγραμα δεν βλεπει το τριτο touch δηλαδη μονο δυο σιμεια εχει??στο σ3 ειδα δεκα σιμεια για αυτο ρωτάω!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καταφερα και εκανα ροοτ το τηλεφωνω και του περασα την viper rom !!με χιλια ζόρια!!!!!!:dizzy: το touch της οθονης μεσα στο recovery απλα δεν πιάνει!!:blink:καταφερα και περασα την ρομ με πληκτρα!!!ξερει κανεις γιατη???

για το ηχειο ρε παιδια τι λύση εχουμε??(υπαχει πιθανότητα να ειναι γεματες οι τρυπούλες με σκονη και για αυτο

παρατηρησα οτι το τηλ εχει μονο δυο σημεία touch?οταν παω να ακουμπήσω και τριτο δάχτυλο στο προγραμα δεν βλεπει το τριτο touch δηλαδη μονο δυο σιμεια εχει??στο σ3 ειδα δεκα σιμεια για αυτο ρωτάω!!

 

υπάρχει recovery με touch και χωρίς. μήπως έβαλες χωρίς;

με το ηχείο παίζει τέτοιο ενδεχόμενο.

υποστηρίζει μέχρι 3 σημεία αρκεί να το επιλέξεις σε κάποιο μενού απ ότι θυμάμαι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...