Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά, ήθελα να σας ρωτήσω τι επιλογή πρέπει να βάλω για να στέλνω 160 ελληνικούς χαρακτήρες με το one x
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

7bit κωδικοποίηση στις ρυθμίσεις μηνυμάτων

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

7bit κωδικοποίηση στις ρυθμίσεις μηνυμάτων

 

σίγουρα? δεν την βρίσκω πουθενά αυτή την επιλογή...

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα? δεν την βρίσκω πουθενά αυτή την επιλογή...

 

Μηνύματα - μενού - ρυθμίσεις - μηνύματα κειμένου (sms) - Ελληνική κωδικοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα - μενού - ρυθμίσεις - μηνύματα κειμένου (sms) - Ελληνική κωδικοποίηση.

 

*εμένα έχει μηνυματα - menu - settings - text message (sms) - Sms chaaracters ( support sms special accent characters) αν εννοεις αυτο

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

*εμένα έχει μηνυματα - menu - settings - text message (sms) - Sms chaaracters ( support sms special accent characters) αν εννοεις αυτο

 

Γύρνα το τηλ. σου στα Ελληνικά και θα εμφανιστεί.......

Edited by Sorteps
Link to comment
Share on other sites

Μου εχει μπερδεψει τις οθονες.....Εχω βαλει 2 επανω , τρεις κατω με την αρχικη στη μεση και δυο κατω οταν παταω το home button δυο φορες

 

Οταν βγαιενω ομως και παταω αρχικη οθονη δεν μου την αρχικη που εχω ορισει

 

:(:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει μπερδεψει τις οθονες.....Εχω βαλει 2 επανω , τρεις κατω με την αρχικη στη μεση και δυο κατω οταν παταω το home button δυο φορες

 

Οταν βγαιενω ομως και παταω αρχικη οθονη δεν μου την αρχικη που εχω ορισει

 

:(:(:(:(

Δες ποια σου βάζει για αρχική και βάλε στη θέση της αυτή που θέλεις
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...Δεν την επερνε με τιποτα και εκανα αρχικη αυτη που μου εβγαζε.

 

Τωρα σε κενη οθονη απο τα γραφικα παω να προσθεσω εικονιδια επαφων απο ομαδα που εχω φτιαξει την βλεπει στην αναζητηση , παταω προσθηκη αλλα δεν εμφανιζει τις επαφες εκει.:(:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω με τιποτα να βαλω σε σειρα που θελω και ειδικα την αρχικη οθονη .....:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θα εχει ειπωθει λογικα αλλα με μια συντομη αναζητηση δεν το βρηκα. Μπορουμε να στειλουμε το κινητο στην arvato και να μας βαλει -επισημα- την μπαταρια του HOX+?
Link to comment
Share on other sites

Θα εχει ειπωθει λογικα αλλα με μια συντομη αναζητηση δεν το βρηκα. Μπορουμε να στειλουμε το κινητο στην arvato και να μας βαλει -επισημα- την μπαταρια του HOX+?

 

Με μια λέξη: όχι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω με τιποτα να βαλω σε σειρα που θελω και ειδικα την αρχικη οθονη .....:(:(

Βρε μπας και έχεις αφαιρέσει καμία οθόνη? Αν αφαιρέσεις κάποια γίνεται μπάχαλο, μου είχε συμβεί κι εμένα

Link to comment
Share on other sites

Βρε μπας και έχεις αφαιρέσει καμία οθόνη? Αν αφαιρέσεις κάποια γίνεται μπάχαλο, μου είχε συμβεί κι εμένα

 

Οχι ...Εχω 7 οθονες μαζι με τις προσθηκες.

 

Με βλεπω για hard reset

 

edit

 

Ξεκινησα....

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

όταν έχετε το κινητό σε μόνο μαύρο φόντο στην οθόνη και δεν υπάρχει κάτι αλλο και είναι ο φωτισμός της οθόνης ανοιχτός εσάς στην οθόνη στο κάτω μέρος εκεί που είναι τα 3 κουμπιά led αφής σας βγάζει περισσότερο φωτισμό από τα led?Μιλάω όταν είστε στο σκοτάδι με ανοιχτό το φωτισμό της οθόνης με μαύρο φόντο..το χει παρατηρήσει κανένας αυτό? μήπως έχει πρόβλημα η οθόνη του?
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Και σ εμένα το κάνει. Απλά φεύγει φως απ τα τρία κουμπιά. Δεν είναι light bleeding της οθόνης.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και σ εμένα το κάνει. Απλά φεύγει φως απ τα τρία κουμπιά. Δεν είναι light bleeding της οθόνης.

 

Ναι αυτό ακριβώς κάνει και σε μένα είναι σαν να φεύγει το φως προς την οθόνη..δεν είναι πρόβλημα της οθόνης αυτό όμως?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Οχι ...Εχω 7 οθονες μαζι με τις προσθηκες.

 

Με βλεπω για hard reset

 

edit

 

Ξεκινησα....

 

Ενα...format την ημερα ...τον γιατρο τον κανει περα !!:lol::lol:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβώς κάνει και σε μένα είναι σαν να φεύγει το φως προς την οθόνη..δεν είναι πρόβλημα της οθόνης αυτό όμως?

 

Όχι δεν είναι. Το φως των τριων κουμπιών δεν απομονώνεται όπως θα 'πρεπε και φωτίζει λίγο την οθόνη.

Το φως δε προέρχεται απ την οθόνη σε καμία περίπτωση.

 

Εν τω μεταξύ εγώ έχω ξαφνικό θέμα υπερβολικής κατανάλωσης μπαταρίας. Ξεκίνησε πριν κάνα δύο βδομάδες όταν είχα 3.14 και συνεχίζει τώρα που έχω 3.20. Ακόμη και στο φορτιστή να ειναι μου λέει ότι το κινητό καταναλώνει παραπάνω απ όσο θέλει για να φορτίσει. Του κάνω restart και μετά είναι εντάξει μέχρι να το ξανακάνει. Κάποια εφαρμογουλα και δε ξέρω πια!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι. Το φως των τριων κουμπιών δεν απομονώνεται όπως θα 'πρεπε και φωτίζει λίγο την οθόνη.

Το φως δε προέρχεται απ την οθόνη σε καμία περίπτωση.

 

Εν τω μεταξύ εγώ έχω ξαφνικό θέμα υπερβολικής κατανάλωσης μπαταρίας. Ξεκίνησε πριν κάνα δύο βδομάδες όταν είχα 3.14 και συνεχίζει τώρα που έχω 3.20. Ακόμη και στο φορτιστή να ειναι μου λέει ότι το κινητό καταναλώνει παραπάνω απ όσο θέλει για να φορτίσει. Του κάνω restart και μετά είναι εντάξει μέχρι να το ξανακάνει. Κάποια εφαρμογουλα και δε ξέρω πια!

Με το gsam δεν βγαζεις ακρη? Ειναι καποιες εφαρμογες που σε τρελαινουν ωρες ωρες
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι. Το φως των τριων κουμπιών δεν απομονώνεται όπως θα 'πρεπε και φωτίζει λίγο την οθόνη.

Το φως δε προέρχεται απ την οθόνη σε καμία περίπτωση.

 

 

αυτό έχει παρατηρηθεί σε όλα τα htc one x ή είναι σε κάποιες "ελλατωματικές" ας πούμε συσκευές?

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

αυτό έχει παρατηρηθεί σε όλα τα htc one x ή είναι σε κάποιες "ελλατωματικές" ας πούμε συσκευές?

 

Σε 3-4 τηλεφωνα, που το ειχα κοιτάξει και εγω οταν το ειχα πρώτο πάρει, το εκαναν ολα. Και εγω στην αρχη πιστεψα οτι εχει καποιο κατασκευαστικο προβλημα το δικο μου κομματι αλλα τελικά όχι. Ολα ετσι ηταν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σε 3-4 τηλεφωνα, που το ειχα κοιτάξει και εγω οταν το ειχα πρώτο πάρει, το εκαναν ολα. Και εγω στην αρχη πιστεψα οτι εχει καποιο κατασκευαστικο προβλημα το δικο μου κομματι αλλα τελικά όχι. Ολα ετσι ηταν.

 

τότε μια χαρά!!

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι θέμα. Μην ανησυχείς. Βέβαια μιλάμε για ένα ελάχιστο φωτισμό, έτσι? Δεν συζητάμε να φωτίζει την μισή οθόνη!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν είναι θέμα. Μην ανησυχείς. Βέβαια μιλάμε για ένα ελάχιστο φωτισμό, έτσι? Δεν συζητάμε να φωτίζει την μισή οθόνη!

 

Ναι μιλάω για κάτω κάτω εκει που είναι τα 3 led

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...