Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τη φόρτιση στο αυτοκίνητο του ONE x μου χρησιμοποιώ τον φορτιστή αυτοκινήτου της HTC που είχα για το touch pro μου προσαρμόζοντας ένα ανταπτοράκι από mini σε micro usb.

Πριν την αναβάθμιση σε 4.1.1 ο φορτιστής λειτουργούσε..Τώρα τον συνδέω και δεν κάνει τίποτα...Καμιά ιδέα??

 

Παρε εναν αλλο φορτιστη με micro usb και τελειωνεις.Εγω εχω 2 φορτιστες της Samsung και φορτιζω τα παντα (φτηνοι ειναι,γυρω στο δεκαευρω)

 

Βρίσκει και φθηνότερο: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006366&sid=1

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πολλες φορες(οχι παντα) αντιμετωπιζω το εξης προβλημα

ολες μου οι επαφες στο κινητο ειναι στο λογαριασμο gmail moy.

υπαρχουν λοιπον φορες που οταν περναω μια καινουργια επαφη στη συσκευη μου,αυτη μετα απο μερες εξαφανιζεται.

παιζει τιποτα με τον συγχρονισμο? δλδ οταν ανοιγω wifi να γινεται κανα μπερδεμα και να την σβηνει?

τοχω παθει αρκετες φορες

τι να φταιει?

 

 

Πρόσεξε πολύ που σώζεις την επαφή και μετα απο ποιους λογαριασμους εχεις επιλεξει να εμφανιζονται. Ιδιαίτερα αν έχεις συχρονισμους με πολλούς λογαριασμούς. Έτσι την είχα πατήσει παλιότερα. Όλο εσωνα μια επαφή και όλο την έχανα. Γιατι απλά δεν πρόσεχα και την εσωζα στο exchange account αλλά είχα ρυθμίσει να βλέπω επαφές από το τηλέφωνο μόνο. Όταν βέβαια το κατάλαβα είχα 15 εγγραφές της ίδιας επαφής (ταδε1 - ταδε15)στο outlook στο γραφείο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αναφερουν κι αλλο update στο xda,μικρο,για την καμερα και την μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

τους επιασε ιστρος και βγαζουν συνεχεια updates;

μας κακομαθαινουν! :D

προφανως εχουν βρει ατελειες μικροπροβληματα και τα διορθωνουν on the fly

 

ΥΓ: απο οτι λεγεται το update αφορα την καμερα και πως διαχειριζεται την καταναλώση της μπαταριας

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

τους επιασε ιστρος και βγαζουν συνεχεια updates;

μας κακομαθαινουν! :D

προφανως εχουν βρει ατελειες μικροπροβληματα και τα διορθωνουν on the fly

 

ΥΓ: απο οτι λεγεται το update αφορα την καμερα και πως διαχειριζεται την καταναλώση της μπαταριας

Η αληθεια ειναι πως υπαρχει αυξημενη καταναλωση αυτη την στιγμη στην καμερα

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως υπαρχει αυξημενη καταναλωση αυτη την στιγμη στην καμερα

 

ναι οντως, το παρατηρησα στις γιορτες αλαλ λεγα οτι ηταν ιδεα μου

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως, το παρατηρησα στις γιορτες αλαλ λεγα οτι ηταν ιδεα μου

 

Λοιπον Γιωργο,με τις καταλληλες ρυθμισεις εχω φτασει αυτη τη στιγμη σε 2 ωρες screen on με παραμενων ποσοστο τωρα το 56%!!!.Να πω οτι σε αυτες τις 2 ωρες εχω παιξει και καποια παιχνιδια (50 λεπτα παρακαλω) απο τα οποια μαλιστα καποια βαρια οπως το mc4 και δεν εχω ασχοληθει καθολου με την εξoικονομηση ενεργειας.Δεν αδειαζει πλεον η μπαταρια απο την οθονη (γυρω στο 28% μου δειχνει το gsam) αλλα απο εφαρμογες και απο οτι καταλαβαινω,το λιωνουν καποιες που δεν μπορουν να συμβαδισουν με την ιδιαιτεροτητα του tegra

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Γιωργο,με τις καταλληλες ρυθμισεις εχω φτασει αυτη τη στιγμη σε 2 ωρες screen on με παραμενων ποσοστο τωρα το 56%!!!.Να πω οτι σε αυτες τις 2 ωρες εχω παιξει και καποια παιχνιδια (50 λεπτα παρακαλω) απο τα οποια μαλιστα καποια βαρια οπως το mc4 και δεν εχω ασχοληθει καθολου με την εξoικονομηση ενεργειας.Δεν αδειαζει πλεον η μπαταρια απο την οθονη (γυρω στο 28% μου δειχνει το gsam) αλλα απο εφαρμογες και απο οτι καταλαβαινω,το λιωνουν καποιες που δεν μπορουν να συμβαδισουν με την ιδιαιτεροτητα του tegra

 

πραγματικα θα ερθω να σου δωσω το κινητο να το κανεις και σε μενα αυτο!! :D:D

αν σου ειναι ευκολο, μπορεις να μου πεις ποιες εφαρμογες εχεις απενργοποιησει τελειως, τι συγχρονισμους τρεχεις κτλ;

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα θα ερθω να σου δωσω το κινητο να το κανεις και σε μενα αυτο!! :D:D

αν σου ειναι ευκολο, μπορεις να μου πεις ποιες εφαρμογες εχεις απενργοποιησει τελειως, τι συγχρονισμους τρεχεις κτλ;

Βεβαιως,το μεσημερι που θα ειμαι σπιτι θα γραψω το τι εχω κανει.Περιτο να πω οτι σε sleep mode δεν καταναλωνει πλεον τιποτα,οπως το αφηνω το βραδυ ετσι το βρισκω το πρωι

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, παιδες κατι κουλο εχω παρατηρησει απο τοτε που πηρα το κινητο, απλα μεχρι τωρα προσπαθουσα να μην δινω σημασια

 

η συσκευη μου ειναι ελληνικη, κι εχω περασει γλωσσα λειτουργικου αγγλικα (δεν ξερω αν παιζει ρολο, απλα το αναφερω)

καθε φορα που λαμβανω ενα sms η καποια ειδοποιηση μεσα στο facebook application, η ωρα ληψης ειναι μια ωρα πριν.

δηλαδη αν λαβω ενα sms η ενα personal msg στο fb στις 15.00, η ωρα που θα βλεπω εγω ειναι 14.00

 

το εχει συναντησει κανεις?

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν πάει κανείς στο σέρβις ή αν έχει επαφή μαζί τους, δε ρωτάτε αν γίνεται να αντικατασταθεί η μπαταρία σας του htc one x με αυτή το x+ ? Έχει αναφερθεί ότι σε μερικά ξένα σέρβις της εταιρείας το δέχθηκαν, σε άλλα όχι.
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε πολύ που σώζεις την επαφή και μετα απο ποιους λογαριασμους εχεις επιλεξει να εμφανιζονται. Ιδιαίτερα αν έχεις συχρονισμους με πολλούς λογαριασμούς. Έτσι την είχα πατήσει παλιότερα. Όλο εσωνα μια επαφή και όλο την έχανα. Γιατι απλά δεν πρόσεχα και την εσωζα στο exchange account αλλά είχα ρυθμίσει να βλέπω επαφές από το τηλέφωνο μόνο. Όταν βέβαια το κατάλαβα είχα 15 εγγραφές της ίδιας επαφής (ταδε1 - ταδε15)στο outlook στο γραφείο!

Τι εννοεις?

Οταν βαζω μια καινουργια επαφη. εχει να διαλεξεις στον τυπο επαφης ,google,τηλεφωνο, sim

Εγω το εχω εκει που λεει google παντοτε, δλδ την σωνω στο google account Μου

Ε μερικες φορες οταν την σωνω μετε απο καποιες μερες ως δια μαγειας αυτη η επαφη χανεται:X

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα σε στοκ για να δω τι παίζει με την μπαταρία αλλά τπτ πάλι τα ίδια πολύ γρήγορα τελειώνει ! Κ τώρα μόλις πήγα στοκ πήρα update 3.14.401.31 αλλά τπτ πάλι τα ίδια για την μπαταρία . Τώρα είδα που λέτε για ένα καινούργιο update εννοείτε αυτό που πήρα εγώ ? Κ κάτι ακόμα τώρα που είμαι στοκ μπορώ να φλασαρω αρχεία ή όχι ? ( πάντα για ροοτ μιλάω )
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα σε στοκ για να δω τι παίζει με την μπαταρία αλλά τπτ πάλι τα ίδια πολύ γρήγορα τελειώνει ! Κ τώρα μόλις πήγα στοκ πήρα update 3.14.401.31 αλλά τπτ πάλι τα ίδια για την μπαταρία . Τώρα είδα που λέτε για ένα καινούργιο update εννοείτε αυτό που πήρα εγώ ? Κ κάτι ακόμα τώρα που είμαι στοκ μπορώ να φλασαρω αρχεία ή όχι ? ( πάντα για ροοτ μιλάω )

 

 

Αν έχεις stock recovery δε μπορείς να φλασαρεις τίποτα. Τι θέμα έχεις με τη μπαταρία;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνει πολύ γρήγορα παρόλο που δεν κάνω τπτ ιδιαίτερο . Κ όταν έλεγα να φλασαρω αρχεία εννοούσα να ειμαι ροοτ κ custom recovery .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, παιδες κατι κουλο εχω παρατηρησει απο τοτε που πηρα το κινητο, απλα μεχρι τωρα προσπαθουσα να μην δινω σημασια

 

η συσκευη μου ειναι ελληνικη, κι εχω περασει γλωσσα λειτουργικου αγγλικα (δεν ξερω αν παιζει ρολο, απλα το αναφερω)

καθε φορα που λαμβανω ενα sms η καποια ειδοποιηση μεσα στο facebook application, η ωρα ληψης ειναι μια ωρα πριν.

δηλαδη αν λαβω ενα sms η ενα personal msg στο fb στις 15.00, η ωρα που θα βλεπω εγω ειναι 14.00

 

το εχει συναντησει κανεις?

 

και τι ειμαστε ρε φιλε μαγοι; κανε την αλλαγη στα ελληνικα να δεις...και πες μου να σου στειλω μνμ. καταλαβα για αυτο παντα αργεις στα ραντεβου σου.... :D

 

περα απο τη πλακα, δες αν η ημερομηνια και ωρα ενηεμρωνονται αυτοματα απο το δικτυο η αν οχι τοτε αν το εχεις ορισει σωστα gmt +2 ισως για αυτο να εχεις θεμα. αν εκει ειναι σωστο τοτε αλλαξε τη γλωσσα και τεσταρε το

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Τελειώνει πολύ γρήγορα παρόλο που δεν κάνω τπτ ιδιαίτερο . Κ όταν έλεγα να φλασαρω αρχεία εννοούσα να ειμαι ροοτ κ custom recovery .

 

Εχεις σκεφτεί την περίπτωση να τα έχει φτησει η μπαταρία του και γι' αυτό να μην κρατάει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί αυτό άρχισε αφού έβαλα jb

 

δλδ ποσο σου κραταει; μπορεις να στειλεις ενα screenshot με τη καταναλωση που εχεις μεσω το gsam battery stats?

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί αυτό άρχισε αφού έβαλα jb

 

Υπάρχει και η σύμπτωση, ξέρεις. Τες πα, εσύ έχεις καλύτερη εικόνα φυσικα, αλλά μερικές φορές κολλάμε και δεν βλέπουμε το προφανές.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ένταξη, βρε φίλε. Κάποια φορά μπορεί να συμβει. Μπαταρία είναι.

Το λέω γιατί βλέπω ότι όσο και να προσπάθησες δεν έγινε τπτ. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια αλλά αν όλα τα βλέπεις φυσιολογικά και η μπαταρία .... δεν .... τότε τι άλλο να φταίει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά πάω για αλλαγή μπαταρίας θα σκεφτώ για μπαταρία one x + αλλά δεν υπάρχει στην Ελλάδα κ δεν μπορώ να βρω κριτικές για το αν υπάρχει πρόβλημα στη χρήση .
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πω, πω! Και το σκεφτόμουν να στο πρότεινα!:p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι που θα βρω . Κ κάτι ακόμα ..γιατί δεν μπορώ να γράψω ελληνικά στα μηνύματα με μικρά κ μόνο με κεφάλαια ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...