Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...

Έχω το εξής (απλό?) ερώτημα/θέμα: την πρώτη φορά που άνοιξα τον (stock) Music Player, σκάναρε το "δίσκο" και πρόσθεσε όλα τα ΜΡ3 μου από το folder Music στην music library. Έκτοτε, έχω προσθέσει και κάποια κομμάτια ακόμα, τα οποία έχω περάσει στο κλασικό folder, το Music. Παρόλα αυτά ό,τι άλλο έχω περάσει έκτοτε, ο Player αρνείται να τα φέρει, δεν τα βλέπω διαθέσιμα στην library. Σημειώστε ότι έκανα restart αλλά εν ματαίω. Αναρωτιέμαι λοιπόν... δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποια επιλογή "refresh" της βιβλιοθήκης, ώστε να ενημερώνει ό,τι έχω προσθαφαιρέσει στο folder μου? Έχει βρει κανείς τρόπο να κάνει update την βιβλιοθήκη?

Ευχαριστώ και καλό σας ΣΚου (εμείς εργαζόμαστε αύριο...)

Edited by costasp

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα...

Έχω το εξής (απλό?) ερώτημα/θέμα: την πρώτη φορά που άνοιξα τον (stock) Music Player, σκάναρε το "δίσκο" και πρόσθεσε όλα τα ΜΡ3 μου από το folder Music στην music library. Έκτοτε, έχω προσθέσει και κάποια κομμάτια ακόμα, τα οποία έχω περάσει στο κλασικό folder, το Music. Παρόλα αυτά ό,τι άλλο έχω περάσει έκτοτε, ο Player αρνείται να τα φέρει, δεν τα βλέπω διαθέσιμα στην library. Σημειώστε ότι έκανα restart αλλά εν ματαίω. Αναρωτιέμαι λοιπόν... δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποια επιλογή "refresh" της βιβλιοθήκης, ώστε να ενημερώνει ό,τι έχω προσθαφαιρέσει στο folder μου? Έχει βρει κανείς τρόπο να κάνει update την βιβλιοθήκη?

Ευχαριστώ και καλό σας ΣΚου (εμείς εργαζόμαστε αύριο...)

 

Κάποια άλλη εφαρμογή σου έχει κάνει την ζημιά. Δοκίμασε το εξής:

Με κάποιο file explorer (πχ ES Explorer) δημιούργησε ένα νέο φάκελο οπουδήποτε στην κάρτα σου και μετέφερε εκεί τα τραγούδια που δεν βλέπει. Κάνε restart και πες μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πως στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες; Κάθε φορά που πάω να γράψω ελληνικά μου βγάζει μονάχα κεφάλαια με μέγιστο όριο τους 70 χαρακτήρες. Και δεν έχω και ορθογραφικό έλεγχο....
Link to comment
Share on other sites

Κάποια άλλη εφαρμογή σου έχει κάνει την ζημιά. Δοκίμασε το εξής:

Με κάποιο file explorer (πχ ES Explorer) δημιούργησε ένα νέο φάκελο οπουδήποτε στην κάρτα σου και μετέφερε εκεί τα τραγούδια που δεν βλέπει. Κάνε restart και πες μου.

Σ-Ω-Σ-Τ-Ο-Σ!

Cut-paste σε ένα άλλο folder και όλα ΟΚ. Δοκίμασα μάλιστα να περάσω και άλλα τραγούδια για να δω αν τα φέρνει (χωρίς να χρειάζεται να κάνω refresh) και πράγματι το κάνει σωστά! Χίλια ευχαριστώ Κώστα!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Πως στέλνω μηνύματα με 160 χαρακτήρες; Κάθε φορά που πάω να γράψω ελληνικά μου βγάζει μονάχα κεφάλαια με μέγιστο όριο τους 70 χαρακτήρες. Και δεν έχω και ορθογραφικό έλεγχο....

 

Πρέπει να έχεις την γλώσσα του τηλεφώνου γυρισμένη σρα ελληνικά και να ενεργοποιήσεις την αντίστοιχη επιλογη στις ρυθμίσεις μηνυμάτων. Αν έχεις την γλώσσα του κινητού στα αγγλικά μόνο 70 χαρακτήρες μπορείς να γράψεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο quadrant βγάζω πιο λίγα από ότι προτείνει το ιδιο το quarant στο HTC one x 4350 φταίει κάτι;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στο quadrant βγάζω πιο λίγα από ότι προτείνει το ιδιο το quarant στο HTC one x 4350 φταίει κάτι;

 

Για να εχεις πραγματικα σωστη μετρηση φροντισε η μπαταρια σου να ειναι πανω απο 30-40%. Κλεισε ολες τις εφαρμογες που τρεχουν απο τον task manager και κανε το τεστ.

Δες το δικό μου. Δεν πέφτει ποτέ κάτω από το βασικό.

http://img191.imageshack.us/img191/7784/20120602004249.png

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παντως μην κρινεται τις συσκευες απο τα benchmarks.μπορω κανοντας ενα tweak των 2 λεπτων στο s2 να βγαλω πανω απο το s3 και το one x.θα σημαινει οτι το s2 δουλευει καλυτερα απο αυτους τους γιγαντες?φυσικα και οχι
Link to comment
Share on other sites

Παντως μην κρινεται τις συσκευες απο τα benchmarks.μπορω κανοντας ενα tweak των 2 λεπτων στο s2 να βγαλω πανω απο το s3 και το one x.θα σημαινει οτι το s2 δουλευει καλυτερα απο αυτους τους γιγαντες?φυσικα και οχι

 

Φυσικά και δεν αποτελούν ένδειξη. Όμως εδώ δεν έχουμε root για να κάνουμε τέτοια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο quadrant βγάζω πιο λίγα από ότι προτείνει το ιδιο το quarant στο HTC one x 4350 φταίει κάτι;
Nα ξερεις οτι το quadrant ειναι μια ελεεινη εφαρμογη και καθε φορα που το τρεχεις σου βγαζει και διαφορετικα αποτελεσματα.Οπως ειπε και ο φιλος @pan24 το κανεις να σου δειχνει οτι θελεις εσυ,ετσι για πλακα.Μην κολατε με τετοια πραγματα και γενικα με τα benchmarks,η συμπεριφορα της συσκευης εχει σημασια.

 

Πηγα σημερα και ειδα το s3 και παραλληλα ξαναειδα το hox,τι να λεμε τωρα,βλεπεις το one-x και σου τρεχουν τα σαλια :lol:

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Nα ξερεις οτι το quadrant ειναι μια ελεεινη εφαρμογη και καθε φορα που το τρεχεις σου βγαζει και διαφορετικα αποτελεσματα.Οπως ειπε και ο φιλος @pan24 το κανεις να σου δειχνει οτι θελεις εσυ,ετσι για πλακα.Μην κολατε με τετοια πραγματα και γενικα με τα benchmarks,η συμπεριφορα της συσκευης εχει σημασια.

 

Πηγα σημερα και ειδα το s3 και παραλληλα ξαναειδα το hox,τι να λεμε τωρα,βλεπεις το one-x και σου τρεχουν τα σαλια :lol:

 

Που να δεις τις φωτογραφίες σε μεγάλη οθόνη. Μ αυτο το κινητο δεν έχω τραβήξει κακη φωτογραφία όσο δύσκολες κι αν είναι οι συνθήκες. Ειδικα τώρα που πειραματιζομαι με manual ρυθμίσεις, πετυχαίνει ωραία πράγματα. Όπως φωτο με ελάχιστο θόρυβο σε ελάχιστα φωτισμένο δωμάτιο κλπ.

 

Προσωπικά δεν με νοιάζει τι κάνει το Siii γιατι έχω αυτο που θέλω για την δικη μου χρήση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν αποτελούν ένδειξη. Όμως εδώ δεν έχουμε root για να κάνουμε τέτοια.

 

Απλως θελω να δειξω οτι δεν ειναι αξιοπιστο.τρεξτο δυο φορες στην ιδια συσκευη και θα βγαλει διαφορετικο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα νέο με την υποστήριξη usb otg?

Εφτασε η ώρα να αλλάξω το παλιό καλό htc desire μου

Η καρδιά και η αισθητική μου μου λένε hox αλλά η λογική λέει να πάω για πρώτη φορά στη samsung και το galaxy s3.

Σε ολά μπορω να υποχωρήσω αλλα η υποστήριξη usb otg ειναι αδιαπραγματευτη λειτουργία για μένα αφου η συσκευή ειναι για μένα πρωτα υπολογιστής και μετά τηλέφωνο (φυσικά δε θα αγόραζα ποτέ υπολογιστή χωρις usb host άρα ούτε το hox)

αν είναι να μην υποστηριχθει σε μελλοντικό update με kernel 3x τότε να μην περιμένω και να παραγγείλω το galaxy.

Ξέρει κανείς τίποτα?

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα τώρα που πειραματιζομαι με manual ρυθμίσεις, πετυχαίνει ωραία πράγματα. Όπως φωτο με ελάχιστο θόρυβο σε ελάχιστα φωτισμένο δωμάτιο κλπ.

 

Αν έχεις όρεξη ή κανένας άλλος που παίζει με τέτοια, ας γράψει κάπου κανένα οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Που να δεις τις φωτογραφίες σε μεγάλη οθόνη. Μ αυτο το κινητο δεν έχω τραβήξει κακη φωτογραφία όσο δύσκολες κι αν είναι οι συνθήκες. Ειδικα τώρα που πειραματιζομαι με manual ρυθμίσεις, πετυχαίνει ωραία πράγματα. Όπως φωτο με ελάχιστο θόρυβο σε ελάχιστα φωτισμένο δωμάτιο κλπ.

 

Προσωπικά δεν με νοιάζει τι κάνει το Siii γιατι έχω αυτο που θέλω για την δικη μου χρήση.

Aυτο ακριβως Κωστα,οπως το λες!!

Το πληθος πεφτει στο s3 (δεν κανω συγκριτικο,μην παρεξηγηθω),οι πιο εμπειροι και κατασταλαγμενοι χρηστες ομως πιστευω οτι θα σκεφτουν πλεον το τι θα παρουν αναλογα με τις αναγκες τους,τι θελουν και τι τους καλυπτει.Προκειται για 2 κορυφαιες συσκευες ισαξιων επιδοσεων που ομως πιστευω οτι απευθυνονται σε διαφορετικες κατηγοριες χρηστων.Προσωπικα,τα ιδια λεφτα θα μου στοιχισουν και τα δυο,ομως η λογικη πλεον μου λεει one-x.

 

Υ.Γ Μου αρεσε αυτο που εγραψες προχθες σε καποιον φιλο..εδω εχουμε iphone με android :D σωστος!!!!!

 

Υπάρχει κανένα νέο με την υποστήριξη usb otg?

Εφτασε η ώρα να αλλάξω το παλιό καλό htc desire μου

Η καρδιά και η αισθητική μου μου λένε hox αλλά η λογική λέει να πάω για πρώτη φορά στη samsung και το galaxy s3.

Σε ολά μπορω να υποχωρήσω αλλα η υποστήριξη usb otg ειναι αδιαπραγματευτη λειτουργία για μένα αφου η συσκευή ειναι για μένα πρωτα υπολογιστής και μετά τηλέφωνο (φυσικά δε θα αγόραζα ποτέ υπολογιστή χωρις usb host άρα ούτε το hox)

αν είναι να μην υποστηριχθει σε μελλοντικό update με kernel 3x τότε να μην περιμένω και να παραγγείλω το galaxy.

Ξέρει κανείς τίποτα?

To αν θα υποστηριχθει η οχι αυτη η λειτουργια δεν μπορει να στο εγγυηθει κανεις,αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το θετεις ως απαραβατο ορο.

Η μονη περιπτωση που θα χρειαστεις κατι τετοιο ειναι για να φορτωνεις ταινιες.Ποσες ταινιες θα του βαλεις?θα τις βλεπεις ξανα και ξανα?και για ποση ωρα θα μπορεις να παρακολουθεις ταινιες απο το κινητο?θα παθουν τα ματια σου χωρις αμφιβολια!!Ο μονος τροπος για κατι τετοιο ειναι να παρεις μαζι σου ενα λαπτοπ.

Το προβλημα να ξερεις,το εχουν βασικα αυτοι με το s3,που λογω του οτι δεν μπορουν μεχρι αυτη τη στιγμη να κανουν μεταφορα εφαρμογων στην sd,αν φορτωσουν μερικα παιχνιδια που καταλαμβανουν χωρους καποιων gb,γεμιζουν την εσωτερικη πολυ γρηγορα (νομιζω ο διαθεσιμος χωρος στο s3 ειναι καπου στα 11 gb) και αν πεις να του βαλεις και ταινιες,τοτε η θελεις μεγαλη εξωτερικη η usb stick.Eκτος αυτου,θα κουβαλας μαζι σου,ανταπτορες και στικακια?Εχω παρει κι εγω ανταπτορακι για το s2 και δεν το χρησιμοποιησα ποτε μου.Αρκει να σου πω οτι οι καρτες μνημης που ειχα μεχρι τωρα ηταν 8 gb και δεν χρειαστηκα ποτε μεγαλυτερη.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Aυτο ακριβως Κωστα,οπως το λες!!

Το πληθος πεφτει στο s3 (δεν κανω συγκριτικο,μην παρεξηγηθω),οι πιο εμπειροι και κατασταλαγμενοι χρηστες ομως πιστευω οτι θα σκεφτουν πλεον το τι θα παρουν αναλογα με τις αναγκες τους,τι θελουν και τι τους καλυπτει.Προκειται για 2 κορυφαιες συσκευες ισαξιων επιδοσεων που ομως πιστευω οτι απευθυνονται σε διαφορετικες κατηγοριες χρηστων.Προσωπικα,τα ιδια λεφτα θα μου στοιχισουν και τα δυο,ομως η λογικη πλεον μου λεει one-x.

 

Υ.Γ Μου αρεσε αυτο που εγραψες προχθες σε καποιον φιλο..εδω εχουμε iphone με android :D σωστος!!!!!

Δεν κάνουμε συγκριτικο σε καμία περίπτωση. Οι 2 συσκευές απευθύνονται σε διαφορετικο κοινο όπως το είπες.

Αν δώσεις το HOX σε κάποιον που περνάει την μέρα του στο XDA, θα μελαγχολησει :lol:

Γι αυτο καθένας κρίνει με το τι του ταιριάζει. Εμείς βοηθάμε στο να παρθεί η σωστη απόφαση.

Αν θυμάσαι πριν μέρες είχα πει εδω απο το φορουμ σε δυο φίλους μην πάρετε το HOX θα τρεχετε μετα να το πουλησετε. Ευτυχώς με άκουσαν και έχουν το Sii στα χέρια τους.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουμε συγκριτικο σε καμία περίπτωση. Οι 2 συσκευές απευθύνονται σε διαφορετικο κοινο όπως το είπες.

 

Θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον όμως..... τουλάχιστον για χαρακτηριστικά που αφορούν και τις δύο κατηγορίες αγοραστών....

Ένα αντικειμενικό συγκριτικό ανάμεσα σε δύο high end συσκευές είναι πάντα χρήσιμο.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Το usb otg είναι για μένα η επικοινωνία της συσκευής ΜΕ τον έξω κόσμο. Θέλω να μην είμαι εξαρτημένος από το pc. Η μεγαλη εσωτερική μνήμη λύνει ως ένα βαθμό το πρόβλημα του data in. Αν και πάλι δε θα εχω τη δυνατότητα πχ να αναπαραγωγή στις διακοπές μου το stick ΜΕ τα τραγούδια πού παίζω και στο αυτοκίνητο. Η το stick ενός φίλου ΜΕ data.

Υπάρχει όμως και το θέμα του data out. Διότι ΜΕ usb otg μπορείς μα ΠΑΡΕΙΣ backup τα hd videos πού έχεις τραβήξει ΜΕ το hoc στις διακοπές σε ενα stickaki πού θα έχεις μαζί σου και να συνεχίσεις χωρίς να ψάχνεις δανεικό pc για να Κάψεις dvd.

Χωρίς η χρήση περιφερειακών από τη usb.

Είναι τεράστιο λάθος η έλειψη usb otg από την HTC.

Όπως λαθος ειναι και η απουσία του menu button.

Κατά τα λοιπά το hoc υπερέχει σε όλα του galaxy s3 .

Όπως διάβασα στο συγκριτικό του gsmarena το hox είναι η Android υλοποίηση όπως πρέπει να δείχνει ενώ το sgs3 είναι το Android όπως πρέπει να λειτουργεί. Πανεξυπνοι εκεί στη Samsung έκαναν super λειτουργική μια φθινιαρικη συσκευή. Ακόμα και το menu button δεν το καταργησαν.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όρεξη ή κανένας άλλος που παίζει με τέτοια, ας γράψει κάπου κανένα οδηγό.

Βασικά παίζω πολυ με το ISO και με τις ρυθμίσεις στο Image adjustments ανάλογα με τις συνθήκες φωτισμου.

Για παράδειγμα βράδυ σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμο +1 το Exposure, -1 το Saturation και iso στο 400 γιατι στο αυτόματο το παει στο φουλ και βγάζει θόρυβο μαζι με το περισσότερο φως.

 

Εδω έχω κάποια δείγματα με φωτογραφίες άπειραχτες πλην της πρώτης που αυξησα εκ των υστέρων λίγο το contrast.

Wallpaper θάλασσα με iso100, exposure στο -1 και white balance στο Fluorescent http://db.tt/OVIksH3X

 

Οι δυο επόμενες έχουν βγει λίγο πριν την δύση του ήλιου, όπου το φως αποκτά περίεργο κιτρινωπη απόχρωση. Με το ISO το εξαλείφουμε αυτο.

ISO στο 100 *http://db.tt/sOzxVXgc

Όλες οι ρυθμίσεις στο Auto*http://db.tt/sAXHGlWL

 

Κάποια στιγμη όταν τελειώσω τις δοκιμές μου θα ανεβασω ένα οδηγό με ρυθμίσεις για τις πιο συνηθισμένες περιπτώσεις.

 

Θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον όμως..... τουλάχιστον για χαρακτηριστικά που αφορούν και τις δύο κατηγορίες αγοραστών....

Ένα αντικειμενικό συγκριτικό ανάμεσα σε δύο high end συσκευές είναι πάντα χρήσιμο.

 

Σίγουρα θα είχε ενδιαφέρον αλλα όχι εδω γιατι θα κάνουμε το thread αχταρμά.

Αν ανοιχτεί κάποιο θέμα στους διαξιφισμους ευχαρίστως. Μόνο που τα συγκριτικα είναι αξιόπιστα όταν γίνονται πχ απο δυο φίλους που καθένας έχει μια απο τις συγκρινομενες συσκευές. Οτιδήποτε άλλο δεν είναι αξιόπιστο. Ειδικα τα διάφορα βιντεακια που κυκλοφορούν στο YouTube.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πιστευω ειμαι επισημα ο πρωτος στο φορουμ που εχει στην κατοχη του τουβλο htc one x .....

 

ωχ.... πώς; τι;;;

Link to comment
Share on other sites

κατι εκανα λα8ος μετα το ξεκλειδωμα οταν πηγα να το ροοταρω μαλλον... δεν πολυ ανχωνομαι ομως τα εχω ζησει πολλες φορες αυτα με τα s , ωπου να ναι 8α την βρω την ακρη λογικα.... και το αστειο ειναι πως πηρα το htc για να σταματησω να ειμαι μονιμος κατοικος του xda... δεν φευγει το μικροβιο ομως...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό Ε,ει πρόβλημα στο WiFi , σε όσα ρουτερ το δοκίμασα μου κάνει τα ίδια ! Μπροστά το ρουτερ και δεν πάει φουλ.

Και μετά από συνεχή ροή ας πούμε βλέποντας ένα εργο στο ίντερνετ ξαφνικά σε γυρνάει σε 3g.

Μετά από όλα αυτά νιζω πως πρέπει μα το στείλω στο service .

ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΙΝΗΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ!!
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση , bootloader mode ειναι απλα οταν το ανοιγουμε με power + volume down και παταμε fastboot ε? Edited by taxudromos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...