Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια γιατι οταν χανω μια κληση δεν βλεπω στην πανω μπαρα αυτο το κοκκινο βελακι της χαμενης κλησης

Συμβαινει και σε σας αυτο?

 

Μπας και υπαρχει καμια ρυθμιση σε αυτο?

Για βοηθειστε οχοι ξερετε...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορειτε να με βοηθησετε??

θα κανω νεο συμβολαιο κ θελω να παρω κινητο...

ειμαι μεταξυ του HTC ONE X , του HTC ONE S κ του SGSIII ....

εσεις πιο προτεινετε? εχω πελαγωσει....

 

P.S:ειδα απο κοντα το htc one x κ εντυποσιαστηκα

Link to comment
Share on other sites

οτν ειχα το iphone και έβαζα σε flight mode, μετα δεν ήθελε πιν. στο χοξ θελει όποτε επανέρχεται απο flight mode. γινεται να αλλάξει αυτο???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια μπορειτε να με βοηθησετε??

θα κανω νεο συμβολαιο κ θελω να παρω κινητο...

ειμαι μεταξυ του HTC ONE X , του HTC ONE S κ του SGSIII ....

εσεις πιο προτεινετε? εχω πελαγωσει....

 

P.S:ειδα απο κοντα το htc one x κ εντυποσιαστηκα

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΟ!

 

Το παρήγγειλα σε Λευκό, που με το λευκό μου ONE X θα είναι κόσμημα στο αυτοκίνητο και όχι κουμούτσα.

Αυτήν έχω εγω εδω και καιρο. Είναι πραγματικα πολυ όμορφος συνδυασμός.

Την έχω βάλει στο ταμπλό και κρατα την συσκευη μπροστά απο τις θυρίδες του αιρκοντισιον καμία δεκαριά πόντους μακριά για να μην τρώει απευθείας τον κρύο αέρα.

Έτσι ότι και να κάνω δεν ζεστενεται με τίποτα. Έχω μειώσει και την ροή του αέρα απ αυτές τις θυριδες γιατι έπεφτε στους 14c :lol: το τηλέφωνο.

 

Πολυ καλη και η official εφαρμογη Car. Με το που το βάζω στην βάση συνδέεται και ξεκινα η μουσικη. Το συνδεω παράλληλα στον φορτιστη και εξασφαλίσω ένα 10% στην διαδρομή μέχρι το σπίτι (35').

 

@@@ Απο χθες δοκιμάζω την συσκευη με Apex Launcher στημένη κομπλέ. Μέχρι στιγμής η μονη διάφορα είναι ένα ελάχιστα πιο smooth scrolling μεταξυ των οθονων, και επίσης λίγο πιο άμεσο άνοιγμα των φακέλων με εφαρμογές.

Όλες οι υπόλοιπες λειτουργίες δεν έχουν καμία διάφορα. Η ram είναι στα ίδια. Ενω ξεκινα με 320 ΜΒ free, στην πορεία διατηρείται στα επίπεδα του sense.

Απόλυτα φυσιολογικο αφου αν αθροισουμε την ram που χρειάζεται κάθε έξτρα εφαρμογη, widget κλπ για να έλθει ο apex στο επίπεδο του sense, θα δούμε ότι είμαστε μια η άλλη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι προβλήματα βγάζουν κάποια άλλα One X, πάντως στο δικό μας review το κινητό πήγαινε τρένο! :lol:

 

Διαβάστε το review και δείτε τα αναλυτικά videos εδώ.

Goodbyte.gr :blink: Ειδήσεις.Κινητά.Tablet.Gadgets.Science
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφο ρε γ@μωτο!!! είμαι σε μεγάλο δίλημμα

 

Μιχάλη αυτό που μ ενοχλεί περισσότερο είναι η θερμοκρασίες που αναπτύσσει σε συνθήκες καλοκαιριού. Ειδικά με τον official browser πιάνει τους 40 για πλάκα.

Εδώ που είμαι έχουμε καλοκαίρι 32-36 καθημε

Επειδή το παρατηρώ σε όλες τις συσκευές με ics

Έχω αρχίσει να τα παίρνω άσχημα με τα android και τα πολύ πυρήνα

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη αυτό που μ ενοχλεί περισσότερο είναι η θερμοκρασίες που αναπτύσσει σε συνθήκες καλοκαιριού. Ειδικά με τον official browser πιάνει τους 40 για πλάκα.

Εδώ που είμαι έχουμε καλοκαίρι 32-36 καθημε

Επειδή το παρατηρώ σε όλες τις συσκευές με ics

Έχω αρχίσει να τα παίρνω άσχημα με τα android και τα πολύ πυρήνα

 

Κωστα εχεις δίκιο ! Δεν ξερω αν φταιει μονο το ics ή και ο συνδυασμός με τους πολλους πυρήνες πάντως το πρόβλημα υπάρχει

Θελω να δω πως θα τα παει το s3 αν και νομίζω οτι θα ειναι στα επίπεδα του one x ... και τότε τους ζεστούς μηνες θα έχουμε σοβαρο θεμα

Αν χρησιμοποίησης διαφορετικό broswer ειναι λιγότερη η θερμοκρασία??

αν ναι γιατι ?? (μήπως επειδή ειναι ποιο "ελαφρύς" απο τον stock ?) :confused:

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εχεις δίκιο ! Δεν ξερω αν φταιει μονο το ics ή και ο συνδυασμός με τους πολλους πυρήνες πάντως το πρόβλημα υπάρχει

Θελω να δω πως θα τα παει το s3 αν και νομίζω οτι θα ειναι στα επίπεδα του one x ... και τότε τους ζεστούς μηνες θα έχουμε σοβαρο θεμα

Αν χρησιμοποίησης διαφορετικό broswer ειναι λιγότερη η θερμοκρασία??

αν ναι γιατι ?? (μήπως επειδή ειναι ποιο "ελαφρύς" απο τον stock ?) :confused:

 

Ναι με τον Chrom και με τον Boat δεν ξεπερνά τους 36-37.

Εγω επιμένω ότι είναι θέμα ics γιατι το είδα και στο Sii ένα μήνα που χρησιμοποίησα την πρώτη official και μάλιστα τότε ήταν κύρος ο καιρός.

Ακόμα και στο note που λόγο όγκου είναι πιο ευρύχωρο και αποβάλει καλύτερα την θερμοκρασία, δουλεύει πιο ψηλά τώρα με το ics. Βέβαια στην Ελλάδα ακόμα δεν έχουν πιάσει οι ζεστες και δεν είναι τόσο ενοχλητικο. Περίμενε τον άλλο μήνα και θα δεις ότι όλοι θα μιλάνε για θερμοκρασία.

Εμένα πάντως μ ενοχλεί και θα το κάνω υπ όψη μου πολυ σοβαρά αν δεν βρεθεί λύση με κάποιο update του ics.

 

Το Nexus S της γυναίκας μου με 4.04 ics είναι απόλυτα δροσερό. Βέβαια είναι μονοπυρηνο αλλα ίσως η 4.0.4 βελτιώνει την κατάσταση.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το μεσημερακι προς εκπληξη μου με ξαναπηραν τηλ απο HTC Hellas!!! για να με ρωτησουν τι εγινε τελικα με το κινητο που το πηγα στην expansys,την πρωτη φορα με πηραν για να αξιολογησω το επιπεδο εξυπηρετησεις και να βαθμολογησω τις υπηρεσιες after sales,αφου εγω τους ειχα παρει καποιες μερες πριν να εκφρασω τα παραπονα μου για την καθυστερηση το διαστημα που ημουν σε αναμονη για τη περιπτωση μου.

Ε λοιπον τους εκραξα κανονικα λεγοντας τους οτι ειναι απαραδεκτο το φαινομενο να εμφανιζονται σε αρκετες συσκευες διαφορα κατασκευαστικα κουσουρια με οθονη,κιτρινιλες κτλ,τους ειπα οτι μου εγινε επιστροφη χρηματων και οτι δεν ηθελα να ρισκαρο να παρω νεα συσκευη λογω αυτων των προβληματων,τους ανεφερα οτι δεν ειναι δυνατον να δινουμε τοσα χρηματα και να εχουμε το αγχος αν θα μας τυχη προβληματικη συσκευη.:p

Για να δουμε αν φροντισει η HTC να μην εμφανιζονται τετοια θεματα μελλοντικα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη αυτό που μ ενοχλεί περισσότερο είναι η θερμοκρασίες που αναπτύσσει σε συνθήκες καλοκαιριού. Ειδικά με τον official browser πιάνει τους 40 για πλάκα.

Εδώ που είμαι έχουμε καλοκαίρι 32-36 καθημε

Επειδή το παρατηρώ σε όλες τις συσκευές με ics

Έχω αρχίσει να τα παίρνω άσχημα με τα android και τα πολύ πυρήνα

αυτοπως το βλεπετε? με καποιo widget?

Link to comment
Share on other sites

αυτοπως το βλεπετε? με καποιo widget?

 

Μπορείς να βάλεις το android assistant ή το badass battery από το Market.Σίγουρα υπάρχουν και κάποια άλλα,αλλά εγώ αυτά χρησιμοποιώ...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν αγγλικές συσκευές ας τσεκάρουν για αναβάθμιση ήρθε η 1.29.

 

επιβεβαιωνω....μολις την εκανα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι και εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός άσπρου one x από την Κυριακή, αγορασμένο από το expansys (εγώ το πείρα από συμφορουμίτη μεταχειρισμένο).

Η συσκευή είναι άψογη χωρίς προβλήματα (κιτρινίλες, κυματισμούς κ.τ.λ.) μετά από φόρτιση του κινητού όλο το βραδύ, έβγαλε όλη την άλλη μέρα με κανονική χρήση (φωτεινότητα οθόνης 50%).

Ταχύτατη και πανέμορφη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως φαίνεται καθαρα με την 1.29 ότι το sense έγινε τόσο smooth όσο και οι άλλοι Launchers.

Ήμουν με apex και μόλις το γύρισα στο sense η διάφορα με την 1.28 ήταν ολοφάνερη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως φαίνεται καθαρα με την 1.29 ότι το sense έγινε τόσο smooth όσο και οι άλλοι Launchers.

Ήμουν με apex και μόλις το γύρισα στο sense η διάφορα με την 1.28 ήταν ολοφάνερη.

 

Σε μενα μια απο τα ιδια... Με την 1.29 δεν ειδα καμια διαφορα, ή μαλλον ειδα την επιδεινωση της διαρκειας την μπαταριας λιγακι.

 

Κατα τα αλλα μην τρελενεστε με την αυξηση της θερμοκρασιας γιατι ολα τα γρηγορα κινητα ζεσταινονται.

Ισα ισα που το καλο πλαστικο του HOX απορροφα και δεν καιει τοσο πολυ οπως το πλαστικο του SGS II ή το γυαλι του iPhone 4/4S. :)

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα μια απο τα ιδια... Με την 1.29 δεν ειδα καμια διαφορα, ή μαλλον ειδα την επιδεινωση της διαρκειας την μπαταριας λιγακι.

 

Κατα τα αλλα μην τρελενεστε με την αυξηση της θερμοκρασιας γιατι ολα τα γρηγορα κινητα ζεσταινονται.

Ισα ισα που το καλο πλαστικο του HOX απορροφα και δεν καιει τοσο πολυ οπως το πλαστικο του SGS II ή το γυαλι του iPhone 4/4S. :)

 

Το 4s ζεστενεται τόσο πολυ? το iPhone 4 πάντως ζεστενονταν έτσι με μια beta iOS 5. Αργότερα με την official μόνο σε παιχνίδια. Βέβαια εδω έχουμε διπλάσια CPU :D.

Για να δούμε γιατι τώρα με την 1.29 βλέπω ότι με ταυτόχρονη χρήση και φόρτιση, μένει στους 34,5c.

 

Προσωπικά to θέμα της θερμοκρασίας είναι το μοναδικό που έχω με το one X.

Η αυτονομία είναι στα ίδια επίπεδα με αυτη του SGSii (4,5 ώρες συνεχούς browsing και τα δυο), το θέμα της φωτογραφίας το έλυσα με την LG camera για τις περιπτώσεις που θέλω ποιότητα.

Απο εκει και πέρα δεν μ ενδιαφέρει το φλασαρισμα, mods κλπ. Τα έχω βαρεθεί αυτα τόσα χρόνια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το 4s ζεστενεται τόσο πολυ? το iPhone 4 πάντως ζεστενονταν έτσι με μια beta iOS 5. Αργότερα με την official μόνο σε παιχνίδια. Βέβαια εδω έχουμε διπλάσια CPU :D.

Για να δούμε γιατι τώρα με την 1.29 βλέπω ότι με ταυτόχρονη χρήση και φόρτιση, μένει στους 34,5c.

 

Προσωπικά to θέμα της θερμοκρασίας είναι το μοναδικό που έχω με το one X.

Η αυτονομία είναι στα ίδια επίπεδα με αυτη του SGSii (4,5 ώρες συνεχούς browsing και τα δυο), το θέμα της φωτογραφίας το έλυσα με την LG camera για τις περιπτώσεις που θέλω ποιότητα.

Απο εκει και πέρα δεν μ ενδιαφέρει το φλασαρισμα, mods κλπ. Τα έχω βαρεθεί αυτα τόσα χρόνια.

Κώστα εσυ μπορεί μετά απο τοσα χρονιά να εχεις βαρεθεί όλα αυτά περι root ,roms , kernel και διάφορα τέτοια

Αλλα πιστεύω οτι για αρκετούς υποψήφιους αγοραστές ,ακομα και αν φλασαρουν μια στις τοσες ο κλειδωμένος bootloader του one x λειτουργεί ως αρνητικός παράγοντας για την αγορά του... (μπορουν βεβαία αλλα χάνουν την εγγύηση οριστικά)

H htc οσο αφορά αυτο το σημείο εχει κάνει λαθος ,οπως και λάθος ηταν που άφησε τοσσες ελαττωματικές συσκευές να φύγουν

Γενικά το τηλέφωνο ειναι "κόσμημα" αυτο το παραδέχονται οι περισσότεροι!!!!!!

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κώστα εσυ μπορεί μετά απο τοσα χρονιά να εχεις βαρεθεί όλα αυτά περι root ,roms , kernel και διάφορα τέτοια

Αλλα πιστεύω οτι για αρκετούς υποψήφιους αγοραστές ,ακομα και αν φλασαρουν μια στις τοσες ο κλειδωμένος bootloader του one x λειτουργεί ως αρνητικός παράγοντας για την αγορά του... (μπορουν βεβαία αλλα χάνουν την εγγύηση οριστικά)

H htc οσο αφορά αυτο το σημείο εχει κάνει λαθος ,οπως και λάθος ηταν που άφησε τοσσες ελαττωματικές συσκευές να φύγουν

Γενικά το τηλέφωνο ειναι "κόσμημα" αυτο το παραδέχονται οι περισσότεροι!!!!!!

 

Σαφώς και δεν θα έπρεπε να κλειδώνει τις συσκευές της. Βεβαια μην νομιζεις οτι επειδη εδω ασχολουμαστε ολη μερα με τα κινητα, γινεται απ ολο τον κοσμο. Ειμαστε πολυ μικρο ποσοστο.

Πιστευω οτι στο μελλον θα ακολουθησει και η samsung αυτη την τακτικη αφου αυτη αντιγραφει την apple με καρμπον στην φιλοσοφια της οπως ειδαμε τελευταια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με τον Κώστα. Το ποσοστό που κάνει root στο κινητό του είναι σαφώς μικρότερο αυτών που δεν κάνουν...

Από την άλλη καταλαβαίνω τους ανθρώπους που κάνουν root και τους χαλάει η επιλογή του htc-dev. Αλλά προσωπικά δεν το βρίσκω κακή επιλογή μιας και που όλοι μας ξέρουμε πάρα πολλές περιπτώσεις άσχετων αλλά και σχετικών, που έχουν brickarει τα τηλέφωνα τους από user error και τα στέλνουν πίσω στην αντιπροσωπεία κάνοντας τους Κινέζους. Αυτό το κόστος το αναλαμβάνουμε όλοι μας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...