Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πια παραδοχη φιλε μου...η expansys ειπε οτι σε συμφωνια με την htc αντικαθιστα τα τηλεφωνα αλλα ανακοινωση αποδοχης του προβληματος απο την εταιρεια οπως εκανε με το htc one s δεν υπαρχει ή τουλαχιστον δεν την εχω διαβασει εγω!εξαλλου και η samsung περυσι με τις μισοκιτρινες οθονες δεν παραδεχτηκε κατι επισημα αλλα οποιος ζηταγε αλλαγη γινονταν!διορθωστε με εαν κανω λαθος περι ανακοινωσεων!

 

Θα μου επιτρεψεις ,να γνωρίζω παρα πολυ καλα ,ότι απο την στιγμή που μια εταιρία ,αντικαθιστά εξ ολόκληρου το προϊόν της, χωρις περετερω διαδικασίες , αυτο απο μονο του σημάνει αποδοχή του εκάστοτε προβλήματος.Δεν είναι υποχρεωμενη(για ευνοητους λογους)να προβεί σε καμια επίσημη ανακοίνωση .

Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν μ ενδιαφέρει η γνώμη κανενός.

Είναι η πρώτη μη iPhone συσκευη που συγκεντρώνει τέλεια λειτουργία, πανέμορφο design και σύγχρονα υλικα.

Αντιμετωπίστηκε υπερβολικά αυστηρά και έγινε ακόμα μεγαλύτερο το θέμα έξω αιτίας της αποδοχής των αντίκαταστάσεων.

Προσοχή δεν λέω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Αλλα άλλο να έχουμε ένα ποσοστό της τάξης του 20% απο το οποίο το 10 είναι κατα φαντασία προβληματικές και επιστρέφονται βάση του "τώρα που βρήκαμε παπά να θάψουμε 5-6".:D

 

Θεωρώ τον εαυτό μου έμπειρο χρήστη και μπορω να πω με απόλυτη σιγουριά ότι η συσκευη είναι ότι καλύτερο είχα μέχρι στιγμής τουλάχιστον στην χρήση που κάνω εγω.. Έχει τρομερα γρήγορες εναλλαγές απο εφαρμογη σε εφαρμογη, δεν φθάνει ποτε σε σημείο που να μην μπορείς να το ακουμπισεις απο την θερμότητα, έχει τρομερή οθόνη σε ευκρίνεια αλλα και σε φωτεινότητα, κάτι που δεν το βρίσκεις σε καμία super amoled plus.

 

Όπως έχω ξαναπεί όποιος δεν καλύπτεται ας μην το αγοράσει η ας περιμένει την επόμενη φουρνιά που θα είναι απόλυτα καθαρή η ακόμα ας περιμένει το Siii που κι αυτο ενδέχεται να έχει τις δικές του παιδικές ασθένειες.

:lol: ******ΤΕΛΟΣ****** :lol:

 

Υ.Γ. Για του λόγου το αληθές, όταν με απογοήτευσε ο media player που έδειχνε τα βίντεο σαν να σκαλώνουν, απάντησα σε μια αγγελία ζήτησης και αν ήθελα θα μπορούσα να το έχω δώσει. Δεν το αποφάσισα γιατι αποδείχθηκε ότι τα βίντεο του είναι μια χαρα. Για να το κρατήσω λοιπόν, σημαινει ότι με καλύπτει απόλυτα.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

πια παραδοχη φιλε μου...η expansys ειπε οτι σε συμφωνια με την htc αντικαθιστα τα τηλεφωνα αλλα ανακοινωση αποδοχης του προβληματος απο την εταιρεια οπως εκανε με το htc one s δεν υπαρχει ή τουλαχιστον δεν την εχω διαβασει εγω!εξαλλου και η samsung περυσι με τις μισοκιτρινες οθονες δεν παραδεχτηκε κατι επισημα αλλα οποιος ζηταγε αλλαγη γινονταν!διορθωστε με εαν κανω λαθος περι ανακοινωσεων!

 

δηλαδη μονο η expansys ανα τον κοσμο εχει κλεισει αυτη τη προνομιακη συμφωνια?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρεψεις ,να γνωρίζω παρα πολυ καλα ,ότι απο την στιγμή που μια εταιρία ,αντικαθιστά εξ ολόκληρου το προϊόν της, χωρις περετερω διαδικασίες , αυτο απο μονο του σημάνει αποδοχή του εκάστοτε προβλήματος.Δεν είναι υποχρεωμενη(για ευνοητους λογους)να προβεί σε καμια επίσημη ανακοίνωση .

 

αντικαθιστα?μεχρι στιγμης η expansys αντικαθιστα...καμια htc δεν βγηκε να πει οτι οποιοι εχετε προβληματα κυματισμων φερτε τα πισω!δηλαδη περυσι που γυρισα το s2 λογω του ροζ στις photo σημαινει οτι ειχε αναγνωρισει η samsung το προβλημα?η με τις κιτρινες οθονες!ακομη και εαν παω τωρα γιατι εχω εναν κοκο σκονης κατω απο την οθονη το κινητο μου θα αλλαχτει!αυτο τι σημαινει?οτι αναγνωριζει η εταιρεια καποιο προβλημα?αναγνωριση επισημη ειναι να βγει εκπροσωπος εταιρειας και οχι καποιος μεσαζων(π.χ. expansys) και να αποδεχτει το προβλημα!γιατι με htc one s βγηκε και εκανε ανακοινωση ενω εδω τιποτα?τι διαφορετικο γινεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα παρακαλέσω για άλλη μια φορά η συζήτηση να επικεντρωθεί μόνο σε ότι έχει να κάνει με το One X.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλάμε και λίγο γιατο κινητό πιστεύω ότι είναι πολύ βασικό να βγει μέθοδος root που να μην συνεπάγεται απώλεια εγγύησης. Για εμένα ενα βασικό πρόβλημα παραμένει η διάρκεια της μπαταρίας και για αυτό περιμένω πως και πως να απαλλαγώ από το ενεργοβόρο sense το οποίο παρεμπιπτόντως όλες οι εταιρίες πρέπει να έχουν σαν λαμπρό οδηγό. Είναι ο μόνος λόγος που μπορεί να με κάνει να γυρίσω στο s2
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Για να μιλάμε και λίγο γιατο κινητό πιστεύω ότι είναι πολύ βασικό να βγει μέθοδος root που να μην συνεπάγεται απώλεια εγγύησης. Για εμένα ενα βασικό πρόβλημα παραμένει η διάρκεια της μπαταρίας και για αυτό περιμένω πως και πως να απαλλαγώ από το ενεργοβόρο sense το οποίο παρεμπιπτόντως όλες οι εταιρίες πρέπει να έχουν σαν λαμπρό οδηγό. Είναι ο μόνος λόγος που μπορεί να με κάνει να γυρίσω στο s2

 

Δεν είναι ενεργοβορο από μόνο του το sense.

Γινεται μόνο αν το γεμίσεις με widgets που συγχρονιζουν ακατάπαυστα χωρίς λόγο. Εγώ έχω πολύ φυσιολογική κατανάλωση.

 

http://img687.imageshack.us/img687/366/20120424225949.png

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εχω βάλει συντόμευση "χρήση" που δειχνει ογκο δεδομένων, λεπτά κλήσεων κτλ. Όταν ανοίξω την συντόμευση ω μετά απο ώρα μου βγάζει το μήνυμα "Λυπούμαστε, το com.android.settings σταμάτησε απροσδόκητα. και έτσι πρέπει να ξανανοίξω την εφαρμογη

 

Μπορει κάποιος να δοκιμάσει αυτο, αν του βγάζει το μήνυμα; Πρεπει όμως να το αφήσει λιγο ανενεργό

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος να δοκιμάσει αυτο, αν του βγάζει το μήνυμα; Πρεπει όμως να το αφήσει λιγο ανενεργό

 

Το δοκίμασα εγω. Το άφησα περίπου μια ώρα (50 λεπτά για την ακρίβεια :)). Δεν μου έβγαλε κανένα μήνυμα. Φόρτωσε κανονικα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρεψεις ,να γνωρίζω παρα πολυ καλα ,ότι απο την στιγμή που μια εταιρία ,αντικαθιστά εξ ολόκληρου το προϊόν της, χωρις περετερω διαδικασίες , αυτο απο μονο του σημάνει αποδοχή του εκάστοτε προβλήματος.Δεν είναι υποχρεωμενη(για ευνοητους λογους)να προβεί σε καμια επίσημη ανακοίνωση .

 

Εγώ που επικοινώνησα με την HTC πάντως μέσω email δεν αναγνώρισε κανένα θέμα κυματισμων στην οθόνη....;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μερικά πράγματα είναι για γέλια.

Παρακολούθησα αρκετά βίντεο με συγκριτικά τεστ. Όπως πάντα τα περισσότερα βίντεο είναι φτιαχτα αναλόγως με τo τι υποστηρίζει ο παραγωγός.

Υπάρχουν τεράστιες αποκλήσεις απο το ένα στο άλλο.

Για παράδειγμα κάποιος σε test battery brain έβγαζε τεράστια διάφορα μεταξυ iPhone 4s και ΟΝΕ χ, ενω ένας άλλος το ίδιο γνωστός τα έβγαλε σχεδόν το ίδιο.

Στο browser test ήταν το αποκορύφωμα. Εκει συνήθως όταν θέλουν να υποστηρίξουν μια συγκεκριμένη συσκευη δοκιμάζουν 30 σελίδες και επιλέγουν να προβάλουν τις 2-3 που πιθανώς να ολοκληρώσει πρώτη η συσκευη που υποστηρίζουν.

Ένα άλλο κόλπο είναι η μικρή διάφορα στο πάτημα. Η συσκευη που θα ξεκινήσει έστω και κλάσματα του δευτερολέπτου πριν, κατεβάζει με λίγο μεγαλύτερη ταχύτητα όπως όταν κάνουμε ταυτόχρονο download 2 αρχείων. Αυτο που ξεκινα πρώτο πάντα τρέχει λίγο περισσότερο.

Πέρυσι είχα στα χέρια μου για δυο μήνες παράλληλα το Sii και το iPhone 4. Δοκίμασα πολλές φορές τα ίδια sites που χρησιμοποιούσαν κάποιοι στα τεστ τους με μεγάλες διάφορες υπέρ του Sii το οποίο έβγαζαν πιο αργο.

 

Με λίγα λόγια ελάχιστα βίντεο αξίζουν τον χρόνο μας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ενεργοβορο από μόνο του το sense.

Γινεται μόνο αν το γεμίσεις με widgets που συγχρονιζουν ακατάπαυστα χωρίς λόγο. Εγώ έχω πολύ φυσιολογική κατανάλωση.

 

http://img687.imageshack.us/img687/366/20120424225949.png

 

Μπορείς να αναφέρεις τι χρήση έχει γίνει γιατί με τα ποσοστά δεν μπορώ να βγάλω άκρη?? Σε αυτές τις 14 ώρες και υπόλοιπο 46% τί χρήση έγινε ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το ρουταρα και το ξεκλειδωσα την δεύτερη μέρα που το πείρα , θα σας βάλω φωτός από benchmark ότι είναι πρώτο με μεγάλη διάφορα από όλα υπόλοιπα , χωρίς να το κλοκαρω ακόμα :ρ .

το να το συγκρίνουμε με τα υπόλοιπα είναι σαν να κλέβεις εκκλησία .

κύριοι απλά κρατάτε το καλύτερο κινητό της αγοράς στα χέρια σας !

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αναφέρεις τι χρήση έχει γίνει γιατί με τα ποσοστά δεν μπορώ να βγάλω άκρη?? Σε αυτές τις 14 ώρες και υπόλοιπο 46% τί χρήση έγινε ?

 

Φυσιολογική καθημερινή χρήση smartphone. H οθόνη ήταν 1,5 ώρα ανοικτή, διεκπεραίωση mails, SMS, κλήσεις, πολυ tapatalk, περιστασιακά browsing για να δώ το περιεχόμενο κάποιων links, Facebook, κανα δυο κλήσεις με Viber, λίγο σκάλισμα, κατέβασμα 2-3 εφαρμογών και και λίγη πλοήγηση μέχρι να βγω σε γνωστο δρόμο.

Wifi, 3G συγχρονισμοι mail, calendar, contacts, Viber, twitter μονίμως ενεργοποιημενοι. Ο καιρός ανα τρίωρο και κάθε φορα που ενεργοποιώ την οθόνη. Facebook manual όταν το ανοίγω αλλα δουλεύουν οι notifications. Εφαρμογές όπως notes, ToDo συγχρονίζουν κάθε 12 ώρες. Η φωτεινότητα στο 40% που αντιστοιχεί στο 80% στο Sii.

 

Για να τσεκάρεις παρακολούθησε μήπως η συσκευη σου ενεργοποιηται πολυ συχνά απο κάποιες εφαρμογές. Αν η χρήση CPU με κλειστή οθόνη είναι πολυ μεγάλη, σημαινει ότι κάποιες εφαρμογές είναι υπεύθυνες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που επικοινώνησα με την HTC πάντως μέσω email δεν αναγνώρισε κανένα θέμα κυματισμων στην οθόνη....;)

 

ακριβως.....και γιατι να αναγνωρισει κατι που γινεται υπο μη φυσιολογικες συνθηκες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το eXpansys έριξε την τιμή στα 550 ευρώ... Είναι τα τελευταία κομμάτια από την πρώτη παρτίδα. Από βδομάδα θα φέρει νέο stock χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Το eXpansys έριξε την τιμή στα 550 ευρώ... Είναι τα τελευταία κομμάτια από την πρώτη παρτίδα. Από βδομάδα θα φέρει νέο stock χωρίς προβλήματα.

Να και ενα καλο νεο,αναμονη για επιστροφη χρηματων και τσιμπαμε απο νεα παρτιδα... να δουμε βεβαια και GS3 και αποφασιζουμε:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετώ. Είμαι φανατικός με την apple γενικά, άρρωστος θα μπορούσα να πω. Αυτό φυσικά δεν μου απαγόρευσε ποτέ να δοκιμάσω τα samsung galaxy, nexus one, nexus s, xperia mini και Galaxy Note. Μπορώ να πώ ότι μου αρέσει πάρα πολύ και το One X, και σκέφτομαι να προβώ στην αγορά της συσκευής αυτής και να αφήσω λίγο στην άκρη το 4s. Με όλα αυτά εδω πέρα, πιο πολύ έχω μπερδευτεί παρά να καταλήξω κάπου :) Πάντα φιλικά και με καλή διάθεση. Αυτό που με απασχολεί είναι το θέμα της οθόνης και μόνο, με τους κυματισμούς. Η μπαταρία δεν με πολυαπασχολεί μιας και όταν έχεις περάσει απο το nexus one και nexus s, μετά συνηθίζεις χαχα :) Σας ευχαριστώ πολύ

www.tplanet.eu

 

Ελληνικά Tutorials και Video Tutorials για web και όχι μόνο

Link to comment
Share on other sites

Το eXpansys έριξε την τιμή στα 550 ευρώ... Είναι τα τελευταία κομμάτια από την πρώτη παρτίδα. Από βδομάδα θα φέρει νέο stock χωρίς προβλήματα.

 

αυτο που λες απο που προκυπτει,

ειναι προσωπικη σου πληροφορηση?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες απο που προκυπτει,

ειναι προσωπικη σου πληροφορηση?

Για την ακρίβεια 564 ευρώ.http://www.expansys.com.gr/htc-htc-one-x-polar-white-229819/

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες απο που προκυπτει,

ειναι προσωπικη σου πληροφορηση?

 

Το οτι η τιμη ειναι 550 ευρω... νομιζω μπορεις να το δεις και εσυ!:)

Όσο για τα άλλα, είναι από προσωπική επικοινωνία σήμερα το πρωί με την eXpansys. Κανείς δεν ξέρει εάν η νέα παρτίδα θα έχει τα ιδία θέματα, το μόνο σίγουρο όμως είναι ότι η HTC το γνωρίζει εδώ και καιρό και όλοι θεωρούμε ότι στις νέες παρτίδες διανομής το έχει διορθώσει... Άλλωστε για αυτό τον λόγο τα μαζεύει και πίσω...

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

εγω αλλο ρωτησα,

απο που προκυπτει οτι η επομενη παρτιδα δεν θα εχει προβληματα?????

και πανω απο'ολα απο που προκυπτει οτι αυτα τα κομματια που εχει το expansys τωρα ειναι απο πρωτη "ελλατωματικη" παρτιδα ακομη!εαν θυμαμαι καλα το expansys εχει αλλαξει κανα δυο εκατοσταδες μεχρι σημερα!πιο λογικο μoυ φαινεται μετα απο κοντα 4 εβδομαδες κυκλοφοριας του κινητου να μην εχει πια κομματια πρωτης παρτιδας!!!

 

υ.γ. δεν μπορω να εμπιστευτω μια εταιρεια που στελνει για αντικατασταση ανοιγμενο κινητο ΧΟΗ και μαλιστα να εχει κανει και το λαθος να εχει βαλει και ακουστικα (beats audio) τα οποια δεν παιζουν σωστα με το εν λογω κινητο!καλυτερα να μιλησουμε οταν πραγματι σε μελη του forum ερθουν κινητα νεων παρτιδων (εαν ηδη δεν εχουν ερθει) και μπορουμε να κρινουμε αξιοπιστα για προβληματικες και μη παρτιδες!

Edited by ximikos_fil
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω κάτι.

Όταν λέτε ελατωματικη παρτίδα,τι εννοειται,τι θέμα έχει το κινητο?

Οσοι το εχετε είστε ικανοποιημένοι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και πανω απο'ολα απο που προκυπτει οτι αυτα τα κομματια που εχει το expansys τωρα ειναι απο πρωτη "ελλατωματικη" παρτιδα ακομη!εαν θυμαμαι καλα το expansys εχει αλλαξει κανα δυο εκατοσταδες μεχρι σημερα!πιο λογικο μoυ φαινεται μετα απο κοντα 4 εβδομαδες κυκλοφοριας του κινητου να μην εχει πια κομματια πρωτης παρτιδας!!!

 

υ.γ. δεν μπορω να εμπιστευτω μια εταιρεια που στελνει για αντικατασταση ανοιγμενο κινητο ΧΟΗ και μαλιστα να εχει κανει και το λαθος να εχει βαλει και ακουστικα (beats audio) τα οποια δεν παιζουν σωστα με το εν λογω κινητο!καλυτερα να μιλησουμε οταν πραγματι σε μελη του forum ερθουν κινητα νεων παρτιδων (εαν ηδη δεν εχουν ερθει) και μπορουμε να κρινουμε αξιοπιστα για προβληματικες και μη παρτιδες!

 

Τα πρώτα τεμάχια που παραδόθηκαν ήταν 2.000. Το ότι βλέπουμε 100 - 100 να πιστώνονται στο απόθεμα δεν σημαίνει απαραίτητα νέο στοκ.

Τώρα είναι στα τελευταία 50-60 κομμάτια από το original stock που αναγράφω παραπάνω. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

 

Δεν καταλαβαίνω κάτι.

Όταν λέτε ελατωματικη παρτίδα,τι εννοειται,τι θέμα έχει το κινητο?

Οσοι το εχετε είστε ικανοποιημένοι?

 

Κάποια κομμάτια είχαν κιτρινίλες στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...