Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οταν βρισκομαι εκτος καλυψη δικτυου κινητης ειναι να μου εμφανιζει συνεχεια καθε φορα που μπαινω απο ανομονη στη lock screen μηνυμα οτι δεν εχω δικτυο το οποιο ειναι σπαστικο ιδιαιτερα οταν παραλληλα κανω κατι αλλο.Υπαρχει τροπος να μην μου εμφανιζει καθολου τετοιο μηνυμα? Κατα καποιο τροπο το λειτουργικο σαν να υποτιμα τη νοημοσυνη μου λες και το κανει επιτηδες:lol::lol:

Επισης να πω ακουγοντας μουσικη απο bluetooth ΜW 600 SE,εχω πολλες στιγμιαιες διακοπες και εμφανιζεται μετα αφου εχω κανει κατι με το κινητο οτιδηποτε,αν μετα ακουσω μουσικη για καποιο διαστημα χωρις να ασχοληθω με το κινητο και διαχειριζομαι τη μουσικη αυστηρα απο το bluetooth δεν εχω καμια διακοπη!!! Περιεργα πραγματα. Ειμαι περιεργος να μαθω οταν παρω το καινουργιο bluetooth handsfree της sony τη συμπεριφορα του.

Παντως σημερα το ξεζουμιξα το κινητο με video 1080p,live αγωνες ποδοσφαιρου,formulla 1,πολυ ιντερνετ,youtube,αρκετες κλησεις και δεν μου εκανε κανενα restart:) Για να δουμε της επομενες ημερες...το ενστικτο μου λεει παντως οτι θα ξανακανει....αλλη μια μονο φορα και θα παει στο αγυριστο το κινητο:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο για τη πιεση μιλανε στα πλαγια της συσκευης.βεβαια ποιος ο λογος να πιεζεις ετσι μια οθονη δε τον καταλαβα.γιατι γι αυτο που λενε πρεπει να το πιεσεις αρκετα.παντως το θεμα που παρουσιασε το δικο μου το ειδα και σε αλλη συσκευη εδω στην ελλαδα.ας ελπισουμε και παλι να ειναι software.

 

Εγώ πάλι αρχίζω και πιστεύω πως τελικά αυτό με την πίεση της συσκευής στα πλάγια και της παραμόρφωσης είναι πρόβλημα.

Θα προτιμούσα η HTC να το παραδεχθεί έστω λέγοντας ότι δεν είναι σοβαρό κι όχι να λέει ψέματα πως δεν υφίσταται.

Τελικά διαπιστώνω ότι το παρουσιάζει η πλειοψηφία των συσκευών και μάλλον οφείλεται στο πολύ λεπτό κρύσταλλο σε συνδυασμό με το καμπυλοτο σχεδιασμό στα πλάγια.

Παραθέτω πηγή σύμφωνα με την οποία η HTC υποστήριξε ότι το πρόβλημα εμφανίστηκε σε συσκευές προπαραγωγής και υποστήριξε ότι το τελικό προϊόν δε θα παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα.

 

http://crave.cnet.co.uk/mobiles/htc-one-x-screen-flex-flaw-we-would-never-let-that-ship-50007596/

 

Εγώ βλέποντας τη συσκευή από κοντά , συμφωνώ ότι το πρόβλημα δε θα σε απασχολήσει στην καθημερινή χρήση αφού δεν χρειάζεται πότε να πιέσεις έτσι τη συσκευή όμως δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί μελλοντικά όταν η συσκευή πχ πιεστεί ενδεχόμενος σε μια τσέπη παντελονιού η αλλού.

Φοβάμαι δηλαδή αν λόγω παρατεταμένης πίεσης η συσκευή εμφανίσει μόνιμη παραμόρφωση της εικόνας.

Πρώτο μου PC: commodore 64 (την amiga την εχω ακόμα :D)

Πρώτο μου PDA-PHONE: qtek S100

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αρχίζω και πιστεύω πως τελικά αυτό με την πίεση της συσκευής στα πλάγια και της παραμόρφωσης είναι πρόβλημα.

Θα προτιμούσα η HTC να το παραδεχθεί έστω λέγοντας ότι δεν είναι σοβαρό κι όχι να λέει ψέματα πως δεν υφίσταται.

Τελικά διαπιστώνω ότι το παρουσιάζει η πλειοψηφία των συσκευών και μάλλον οφείλεται στο πολύ λεπτό κρύσταλλο σε συνδυασμό με το καμπυλοτο σχεδιασμό στα πλάγια.

Παραθέτω πηγή σύμφωνα με την οποία η HTC υποστήριξε ότι το πρόβλημα εμφανίστηκε σε συσκευές προπαραγωγής και υποστήριξε ότι το τελικό προϊόν δε θα παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα.

 

http://crave.cnet.co.uk/mobiles/htc-one-x-screen-flex-flaw-we-would-never-let-that-ship-50007596/

 

Εγώ βλέποντας τη συσκευή από κοντά , συμφωνώ ότι το πρόβλημα δε θα σε απασχολήσει στην καθημερινή χρήση αφού δεν χρειάζεται πότε να πιέσεις έτσι τη συσκευή όμως δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί μελλοντικά όταν η συσκευή πχ πιεστεί ενδεχόμενος σε μια τσέπη παντελονιού η αλλού.

Φοβάμαι δηλαδή αν λόγω παρατεταμένης πίεσης η συσκευή εμφανίσει μόνιμη παραμόρφωση της εικόνας.

 

Στις συσκευές που έχουμε αγοράσει εδω στο φόρουμ κυρίως απο eXpansys και μάλλον όχι απο την πρώτη φουρνιά δεν υπάρχει κανείς με το συγκεκριμένο πρόβλημα. Στο σχετικό θέμα του XDA, οι νέοι κάτοχοι αναφέρουν επι το πλείστον συσκευές χωρίς προβλήματα.

Πράγμα που σημαινει ότι δεν οφείλεται στα υλικα αλλα σε κάποιες αρχικες παρτίδες.

Πιστεύω ότι σε λίγες μέρες θα ξέρουμε τελικά αν έχουμε να κάνουμε με τις συνηθισμένες υπερβολές, η όντως οι προβληματικές συσκευές είναι παρά πολλές.

Θυμάμαι πέρυσι όταν πρωτοκυκλοφόρησε το SGS2, είχαμε εδω στο επίσημο thread του myphone τεράστια παράπονα και μεγάλη γκρίνια. Όταν το αγόρασα εγω είχαν περάσει κάποιοι μήνες και όλα είχαν λυθεί, είχαν βγει πολυ καλα updates κλπ.

Υπομονή λοιπόν για όσους ανησυχούν και δεν θέλουν να ρισκάρουν. Μπορούν να το αγοράσουν αργότερα στα σίγουρα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στις συσκευές που έχουμε αγοράσει εδω στο φόρουμ κυρίως απο eXpansys και μάλλον όχι απο την πρώτη φουρνιά δεν υπάρχει κανείς με το συγκεκριμένο πρόβλημα. Στο σχετικό θέμα του XDA, οι νέοι κάτοχοι αναφέρουν επι το πλείστον συσκευές χωρίς προβλήματα.

Πράγμα που σημαινει ότι δεν οφείλεται στα υλικα αλλα σε κάποιες αρχικες παρτίδες.

Πιστεύω ότι σε λίγες μέρες θα ξέρουμε τελικά αν έχουμε να κάνουμε με τις συνηθισμένες υπερβολές, η όντως οι προβληματικές συσκευές είναι παρά πολλές.

Θυμάμαι πέρυσι όταν πρωτοκυκλοφόρησε το SGS2, είχαμε εδω στο επίσημο thread του myphone τεράστια παράπονα και μεγάλη γκρίνια. Όταν το αγόρασα εγω είχαν περάσει κάποιοι μήνες και όλα είχαν λυθεί, είχαν βγει πολυ καλα updates κλπ.

Υπομονή λοιπόν για όσους ανησυχούν και δεν θέλουν να ρισκάρουν. Μπορούν να το αγοράσουν αργότερα στα σίγουρα.

 

Φιλε μου 2 συσκευες που ειδα ειχαν

ακριβως το ιδιο θεμα στην οθονη χωρις απαραιτητα να το θεωρω προβλημα...και τα δυο κινητα ειναι απο expansys....οσο αναφορα το s2 που το ειχα τα προβληματα του software λυθηκαν ενω για την κιτρινηλα μπορω να σου πω οτι την ειχαν ολα και ακομη και s2 που αγοραστηκε τον τελευταιο μηνα απο vodafone ηταν κιτρινο στην αριστερη πλευρα του...αρα δεν λυθηκε ποτε και να σου πω την αληθεια ουτε με ενοιαξε γιατι το κινητο ηταν και ειναι super

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να σταματήσουμε τα off-topic και να επικεντρωθούμε σε ότι έχει σχέση με το One X. Το ξέρουμε όλοι ότι κάποιες συσκευές παρουσιάζουν διάφορα προβλήματα, από κει και πέρα το να προσπαθούμε να πείσουμε ο ένας τον άλλο δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Εδώ είμαστε απλά για να γράφουμε τις απόψεις/προβλήματά μας για το One X, όχι για να κοντράρουμε ο ένας τον άλλο. Στην τελική υπάρχουν και τα pm αν θέλετε να συζητάτε μεταξύ σας.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το δικο μου δεν εχει τα προβληματα που λετε .. αγορασμενο απο γερμανια ειναι .. το μονο που με χαλαει ειναι λιγο η μπαταρια κ το sense που ψιλοκολλαει κ κανει ξανα reloading.. ελπιζω να φτιαξουν με update και θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος .. να δουμε και το s3 βεβαια :p :p
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Λέτε εδώ να μας στέλνουν τα μπάζα της Ευρώπης;:mad: Εντάξει σε όλα τα κινητά δυστυχώς συμβάινει κάποιες πρώτες πατρίδες να έχουν θέματα, κακώς βέβαια να γίνονται οι πρώτοι χρήστες beta testers ενώ τα σκάνε και μάλιστα χοντρά. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτοι κάτοχοι μπορούν να μας πουν πως τα παει η μπαταρία ;

Σήμερα μετα απο 2 ολοκληρωμένες φορτίσεις μετα απο 17.5 ώρες είμαι στο 39%.

Η χρήση που έκανα ήταν άνω του μέτριου με πολλές φωτο και βίντεο τα οποία ανέβηκαν αυτόματα στο Dropbox μέσω wifi.

H χρήση της οθόνης ευθύνεται για το 44% κοντά 2 ώρες ανοικτή.

Γενικά μέρα με την μέρα βελτιώνεται και μπορω να πω ότι είναι ίσως λίγο καλύτερη απο του sgs2 με ics και λίγο χειρότερη απ όταν είχα gingerbread στον γαλαξια.

Δεν έχω πολλα widgets. Χρησιμοποιώ μόνο του καιρού, ρολόι extra απο stock ics, το foul screen Notes, foul screen music, το power widget, ένα ημερολόγιο και το google search.

 

Ρε παιδια το δικο μου δεν εχει τα προβληματα που λετε .. αγορασμενο απο γερμανια ειναι .. το μονο που με χαλαει ειναι λιγο η μπαταρια κ το sense που ψιλοκολλαει κ κανει ξανα reloading.. ελπιζω να φτιαξουν με update και θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος .. να δουμε και το s3 βεβαια :p :p

 

Το sense όπως έγραψα παραπάνω δεν το έχω φορτώσει με άχρηστα widgets και δεν μου κολλά καθόλου.

Έχω την συσκευη μου όπως είχα στημένο το SGSii. Απλα χρησιμοποιώ το sense αναγκαστικά γιατι δεν θέλω να χάσει την γνησιότητα της η συσκευη και για μερικά χρήσιμα widgets.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους στο φορουμ απο σημερα το απογευμα ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος της συσκευης.την εχω στην φορτιση και αφου περασα τις βασικες εφαρμογες εχω μια απορια που μπορει να με βοηθησεται .εχω εγκαταστησει το sygic mobile 10 αλλα επειδη δεν υπαρχει sd card δεν θυμαμαι σε ποιο φακελο κανουμε την μετονομασια απο sd card σε imei.ευχαριστω προκαταβολικα.

 

καλημερα παιδια καποιος τροπος να δουλεψει sygic mobile ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια καποιος τροπος να δουλεψει sygic mobile ?

 

Σε εμένα παίζει κανονικά. Τι πρόβλημα έχεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα χρόνια πολλά

Μέτα απο 5 ημέρες που έχω το τηλέφωνο δεν εχω κανένα πρόβλημα με οθόνη και η μπαταριά έχει στρώσει αισθητά.

πιστεύω οτι οι πρώτες παρτίδες παρουσίασαν τα προβλήματα τα γνωστά.

είμαι πολύ ευχαριστημένος και πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα παιδια καποιος τροπος να δουλεψει sygic mobile ?

 

Βάλε την τελευταία έκδοσή του (Sygic: GPS Navigation) από το market και θα σου δουλέψει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα χρόνια πολλά

Μέτα απο 5 ημέρες που έχω το τηλέφωνο δεν εχω κανένα πρόβλημα με οθόνη και η μπαταριά έχει στρώσει αισθητά.

πιστεύω οτι οι πρώτες παρτίδες παρουσίασαν τα προβλήματα τα γνωστά.

είμαι πολύ ευχαριστημένος και πιστεύω ότι είναι η καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή!!!!!

 

Χαίρομαι που συμπίπτουν οι εντυπώσεις μας.

Στο xda γράφονται διαφορα. Μέχρι τώρα δεν είχα τίποτα απ όλα αυτά ούτε καν software προβλήματα για τα οποία πιθανότερο είναι να φταίει το στησιμο. Αν κάποιος περάσει για παράδειγμα παλιά σπασμένα apk που δεν παίζουν στο ics λογικό είναι να υπάρχουν κρας.

Η αν φορτωσουμε τις οθόνες με widgets τρίτων πάλι μπορεί να υπάρχει ασυμβατότητα και κρας στο sense.

Κατά τα αλλά χωρίς καμία παρέμβαση η ram παίζει από 280 - 160 ΜΒ.

Στο sgsii με ics ήταν λίγο καλύτερα. Σπάνια έπεφτα κάτω από 200.

Παρόλα αυτά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στην μνήμη.

 

Θα ήταν χρήσιμο να έχουμε εντυπώσεις και άλλων μελών.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το πάρω και τυχαίνει να έχω φίλο στην Κίνα που θα γυρίσει σε 5-10 μέρες, ξέρει κάποιος από που μπορώ να του ζητήσω να μου το πάρει και να είμαι σίγουρος ότι είναι αυθεντικό? Υπάρχουν καταστήματα της HTC?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή σκέφτομαι να το πάρω και τυχαίνει να έχω φίλο στην Κίνα που θα γυρίσει σε 5-10 μέρες, ξέρει κάποιος από που μπορώ να του ζητήσω να μου το πάρει και να είμαι σίγουρος ότι είναι αυθεντικό? Υπάρχουν καταστήματα της HTC?

 

Μην το πάρεις από Κίνα. Δεν θα έχεις εγγύηση εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που συμπίπτουν οι εντυπώσεις μας.

Στο xda γράφονται διαφορα. Μέχρι τώρα δεν είχα τίποτα απ όλα αυτά ούτε καν software προβλήματα για τα οποία πιθανότερο είναι να φταίει το στησιμο. Αν κάποιος περάσει για παράδειγμα παλιά σπασμένα apk που δεν παίζουν στο ics λογικό είναι να υπάρχουν κρας.

Η αν φορτωσουμε τις οθόνες με widgets τρίτων πάλι μπορεί να υπάρχει ασυμβατότητα και κρας στο sense.

Κατά τα αλλά χωρίς καμία παρέμβαση η ram παίζει από 280 - 160 ΜΒ.

Στο sgsii με ics ήταν λίγο καλύτερα. Σπάνια έπεφτα κάτω από 200.

Παρόλα αυτά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στην μνήμη.

 

Θα ήταν χρήσιμο να έχουμε εντυπώσεις και άλλων μελών.

 

Τρέχω την [ROM] Android Revolution HD 2.0.0 από το πρωί. Η ram είναι στα 240 με αρκετές εφαρμογές running.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το παρω μαλλον το απογευμα, μαυρο ή λευκο;;; :rolleyes: :D

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Τρέχω την [ROM] Android Revolution HD 2.0.0 από το πρωί. Η ram είναι στα 240 με αρκετές εφαρμογές running.

 

Προς το παρών Γιώργο, δεν το πειραζω. Θέλω πρώτα να είμαι σίγουρος για την εγγύηση και την ευκολη επαναφορά σε official κατάσταση.

Παρόλο που δεν έχει την ευκινησια του Sii, στις δύσκολες καταστάσεις δείχνει τα δόντια του.

Αυτο που έχει ενθουσιάσει είναι η εμφάνιση, η ποιότητα και η κάμερα η οποία χωρίς να είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί, κάνει τα πράγματα απλα με την ταχύτητα της. Σε κοντινά πλάνα είναι φοβερές οι φωτο. Εκει που φαίνεται ότι υστερεί έναντι Ν8 και iPhone είναι στα μακρινά όπου αν χρειαστεί να κανεις zoom στο κομπιούτερ σου για να πάρεις ένα κομμάτι της φωτο, υστερεί σε λεπτομέρεια.

Χθες τράβηξα παρα πολλές φωτο στην Πλάκα. Τρομερά εύχρηστο και άψογες φωτο.

Το βίντεο στα 1080 σε δύσκολες συνθήκες με εναλλαγές φωτισμού χάνει στιγμιαία το focus όπως στο Sii. Στα 720 είναι μια χαρά.

Μερικές φωτο:

http://db.tt/SY2OGF1D

http://db.tt/PcTZWxg0

http://db.tt/PcTZWxg0

http://db.tt/vezXIto1

http://db.tt/bs9iPYRQ

Σε όχι καλα φωτισμένο χώρο http://db.tt/bs9iPYRQ

Με zoom στο φακό. http://db.tt/rTRmQUkt

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδη θα το παρω μαλλον το απογευμα, μαυρο ή λευκο;;; :rolleyes: :D

 

Θέμα γούστου είναι. Το λευκό λερώνεται εύκολα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το λευκό είναι απλά πανέμορφο !!!!!οσο οτι λερώνει εύκολα εμένα δεν έχει λερωθεί εκτος αν δουλεύεις συνεργείο.(πλακα κανω ετσι??!!!)
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα το παρω μαλλον το απογευμα, μαυρο ή λευκο;;; :rolleyes: :D

 

Αν ήταν μαύρο (και όχι γκρι) θα σου έλεγα αυτό. Επειδή όμως έχω και τα 2, διαλέγω με τα χίλια το λευκό (και να του βάλεις και το clear protector της HTC να μη σου λερώνεται).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον παιδια το απογευμα θα το τσιμπησω και εγω....μεταχειρισμενο και οχι καινουργιο!χωρις λεφτα-μονο με ανταλλαγη με iphone που το ειχα παροπλισει και εψαχνα να το πουλησω!ο φιλος μου τελικα δεν ειναι για android!το κινητο εχει το θεμα με τους κυματισμους οταν πιεζεται η οθονη στα πλαινα που οπως ειχα πει και σε παλιοτερο post δεν το θεωρω προσωπικα προβλημα!εχει αγοραστει πριν απο καμια βδομαδα απο expansys και κατα τα αλλα ειναι σιγουρα απροβληματιστο και αγραντζουνιστο γιατι το εχω λειτουργησει και ξερω (του ειχα περασει nova)...τι λετε αξιζει?τουλαχιστον εως οτου βγει το s3 δεδομενου οτι δεν ξοδευω αλλα το ανταλλασω?
Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω μερικες μερες γενικα παρα πολυ καλο,ηθελα να ρωτησω σε οσους το εχουν υπαρχει διακυμανση στο σημα παρα πολυ γρηγορα παιρναει απο το Η σε3g και μετα σε g ειναι η πρωτη φορα που εχω κινητο και μεσα στο σπιτι εχω g και μαλιστα εχθες χαθηκε και το σημα εντελως μηπως εχει.προβλημα το δικο μου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...