Jump to content

Ξένες Σειρές - Προτάσεις


PARGINOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί να προτείνει κάποιος κάποια σειρά. Τι έχω δει για να δείτε ποιες μου αρέσουν.

 

Six

Designated Survivor

24 (ολες τις σεζόν με τον kiefer) η καινούργια αξίζει?

The mentalist

Elementary

Homeland.

Blue Bloods

 

Καμιά παραλπλήσια υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να προτείνει κάποιος κάποια σειρά. Τι έχω δει για να δείτε ποιες μου αρέσουν.

 

Six

Designated Survivor

24 (ολες τις σεζόν με τον kiefer) η καινούργια αξίζει?

The mentalist

Elementary

Homeland.

Blue Bloods

 

Καμιά παραλπλήσια υπάρχει;

 

Για να ξεφύγεις από τα τετριμμένα (βλέπω το Elementary στη λίστα σου) δοκίμασε δυο βρετανικά.

Ένα αστυνομικό, Line of Duty, στα χνάρια του Luther αν και ανεξαρτοποιείται στις επόμενες σεζόν. Αν δεν έχεις δει Luther, ξεκίνα από αυτό.

Για πολύ σκληρά ναρκωτικά, οπωσδήποτε Ripper Street.

Link to comment
Share on other sites

Leftovers τελικά που προτάθηκε παλιότερα πολύ καλή!

Την τελειώνω σύντομα.

 

Ξεκίνησα και το DEFENDERS της Marvel.

Εκπληκτικό το crossover των Daredevil, Luke, Jessica Jones και Iron Fist.

Στο 3ο επεισόδιο ενώνουν τις δυνάμεις τους και γίνεται ένας μικρός πανικός. Επανέρχεται και μια δυνατή γυναικεία παρουσία από τα παλιά!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Leftovers τελικά που προτάθηκε παλιότερα πολύ καλή!

Την τελειώνω σύντομα

 

Από τις καλύτερες των τελευταίων χρόνων.

Βέβαια κάπου εκεί στη δεύτερη σεζόν και μετά γίνεται πολύ σουρεαλιστική - καμία σχέση με το βιβλίο.

Αλλά είναι πραγματικά "εμπειρία" το Leftovers.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ειδα στις διακοπες το Westworld, δεν ηταν ασχημο. Ειχε και ωραια covers τραγουδιων.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες σειρές που είδα ήταν

Westworld... Μου άρεσε αρκετά από τις πιο δυνατές, πρωτότυπη με ενδιαφέρον για τη συνέχεια

13 reasons why... Αρκετά δυνατή στην αρχή μετά κάπου έγινε προβλέψιμη και ο βασικός χαρακτήρας άρχισε να μου τη δίνει στα νεύρα.. Ψιλοαμερικανια

Leftovers... Μου άρεσε από τη μέση και μετά, δεν θα την πρότεινα γιατί πολλοί, απλά τη μισούν (ίσως όχι άδικα)

The mist... Κακοί διάλογοι, πρόχειρο σενάριο θυμίζει b movie

Black sails..Φοβερή για το είδος της ωραία σκηνικά αρκετή πλοκή

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τέλος και οι DEFENDERS.

 

Περιμένω PUNISHER τώρα.

 

Επίσης Καλή η δεύτερη σεζόν του SHOOTER και η 5η του RAY DONOVAN.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

απο ολα αυτα μονο donovan βλεπω και δεν εχω να πω οτι ειναι καλη, το αντιθετο, η χειροτερη σεζον θα ελεγα εγω,

πολυ υποτονικη, μεχρι αηδιας, σε παιρνει ο υπνος ανετα σε καθε επεισοδιο,

δεν φτανει που δεν υπαρχει κεντρικο στορυ, δεν γινεται και τιποτα αλλο,

μονο οι αναλαμπες που ειναι για πολλα χασμουρητα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ισχυει. Ευτυχως που υπαρχει και ο μεγιστος Jon Voight και κρατα τη σειρα. Στην κυριολεξια χορευει ο ανθρωπος!
Link to comment
Share on other sites

σωστος, θα συμφωνησω, αερινος ειναι ο τυπος και τους εχει παρει ολους αμπαριζα, μεχρι και τον ρεϊ που ηταν αυτος που πετουσε στις προηγουμενες σεζον,

πλεον σερνεται στα πατωματα :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σταμάτησα το Donovan μετά τον πρώτο κύκλο γιατί ο Βόιτ μου είναι τελείως αχώνευτος...
Link to comment
Share on other sites

mer.jpg

 

βασισμενο σε βιβλιο του Stephen King.

ενας serial killer, ενας βετερανος μπατσος κι ενας χακερ ειναι τα κεντρικα προσωπα.

Φαινεται αρκετα καλο...3 επεισοδια εχουν παιχτει

Edited by gtf4270
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η 7η σεζόν του American Horror Story.

Η πιο τρομακτική στιγμή του ήταν όταν έδειχναν τη νίκη του Trump. ΑΥΤΟ είναι ένα πραγματικό American Horror Story.

Πέρα από αυτό, από τους διαλόγους μέχρι την υπόθεση, είναι όλο μία τεράστια, άνευ τρόμου βλακεία.

 

Τη μοναδική που λυπάμαι πραγματικά είναι τη Sarah Paulson. Κάνει υπεράνθρωπες προσπάθειες να πείσει το θεατή ότι όλο αυτό που ζει είναι τρομακτικό, αλλά το αποτέλεσμα με τους τραγελαφικούς διαλόγους και την ανύπαρκτη υπόθεση, είναι αστείο και άνευρο.

 

Τώρα πλέον καταλαβαίνω γιατί η Kathy Bates και (πιο παλιά) η Jessica Lange έφυγαν από τη σειρά: γιατί έχει καταντήσει το καινούργιο Nip/Tuck.

Συνεχίζει απλά και μόνο γιατί είναι συνήθεια και ο κόσμος -μαζί και εγώ- το βλέπει από περιέργεια για το πόσο βαρετές καταντάνε ΠΑΝΤΑ μετά από 2-3 εξαιρετικές σεζόν οι σειρές του Ryan Murphy.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η 7η σεζόν του American Horror Story.

Η πιο τρομακτική στιγμή του ήταν όταν έδειχναν τη νίκη του Trump. ΑΥΤΟ είναι ένα πραγματικό American Horror Story.

Πέρα από αυτό, από τους διαλόγους μέχρι την υπόθεση, είναι όλο μία τεράστια, άνευ τρόμου βλακεία.

 

Τη μοναδική που λυπάμαι πραγματικά είναι τη Sarah Paulson. Κάνει υπεράνθρωπες προσπάθειες να πείσει το θεατή ότι όλο αυτό που ζει είναι τρομακτικό, αλλά το αποτέλεσμα με τους τραγελαφικούς διαλόγους και την ανύπαρκτη υπόθεση, είναι αστείο και άνευρο.

 

Τώρα πλέον καταλαβαίνω γιατί η Kathy Bates και (πιο παλιά) η Jessica Lange έφυγαν από τη σειρά: γιατί έχει καταντήσει το καινούργιο Nip/Tuck.

Συνεχίζει απλά και μόνο γιατί είναι συνήθεια και ο κόσμος -μαζί και εγώ- το βλέπει από περιέργεια για το πόσο βαρετές καταντάνε ΠΑΝΤΑ μετά από 2-3 εξαιρετικές σεζόν οι σειρές του Ryan Murphy.

Καλά δεν είχαν κάτι άλλο να δείξουν και το ξαναγύρισαν στους κλόουν;

Επίσης βλέπω ακολουθούν δείγματα από Sense8 με lesbo μαμαδες κλπ.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η 7η σεζόν του American Horror Story.

Η πιο τρομακτική στιγμή του ήταν όταν έδειχναν τη νίκη του Trump. ΑΥΤΟ είναι ένα πραγματικό American Horror Story.

Πέρα από αυτό, από τους διαλόγους μέχρι την υπόθεση, είναι όλο μία τεράστια, άνευ τρόμου βλακεία.

 

Τη μοναδική που λυπάμαι πραγματικά είναι τη Sarah Paulson. Κάνει υπεράνθρωπες προσπάθειες να πείσει το θεατή ότι όλο αυτό που ζει είναι τρομακτικό, αλλά το αποτέλεσμα με τους τραγελαφικούς διαλόγους και την ανύπαρκτη υπόθεση, είναι αστείο και άνευρο.

 

Τώρα πλέον καταλαβαίνω γιατί η Kathy Bates και (πιο παλιά) η Jessica Lange έφυγαν από τη σειρά: γιατί έχει καταντήσει το καινούργιο Nip/Tuck.

Συνεχίζει απλά και μόνο γιατί είναι συνήθεια και ο κόσμος -μαζί και εγώ- το βλέπει από περιέργεια για το πόσο βαρετές καταντάνε ΠΑΝΤΑ μετά από 2-3 εξαιρετικές σεζόν οι σειρές του Ryan Murphy.

 

Με τις δυο τελευταίες σεζόν είχα απηυδήσει και τις είχα παρατήσει στη μέση εξαιτίας του τραβηγμένου "ποπ" στυλιζαρίσματος και τους εξυπναδισμούς τους, λέω γιατί κάθομαι και το παρακολουθώ. Θα κάνω μια δοκιμή και φέτος αν και δεν το πολυβλέπω κι αυτή τη φορά να το συνεχίσω...

Link to comment
Share on other sites

Με τις δυο τελευταίες σεζόν είχα απηυδήσει και τις είχα παρατήσει στη μέση εξαιτίας του τραβηγμένου "ποπ" στυλιζαρίσματος και τους εξυπναδισμούς τους, λέω γιατί κάθομαι και το παρακολουθώ. Θα κάνω μια δοκιμή και φέτος αν και δεν το πολυβλέπω κι αυτή τη φορά να το συνεχίσω...

 

H τελευταία ανεκτή σεζον ήταν το Coven - το οποίο ήταν ήδη κλάσεις κατώτερο από το Asylum. Έκτοτε κάθε χρόνο και χειρότερα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

H τελευταία ανεκτή σεζον ήταν το Coven - το οποίο ήταν ήδη κλάσεις κατώτερο από το Asylum. Έκτοτε κάθε χρόνο και χειρότερα.

 

Πόσο να συμφωνήσω μαζί σου... το Asylum πραγματική κορυφή εξαιρετικής τηλεόρασης. Το Coven όχι τόσο όσο το Freaks, πιστεύω ότι ήταν πολύ καλύτερο το Freaks.

Link to comment
Share on other sites

Ο 50 CENT τα έχει κονομησει τρελά με την σειρά POWER.

 

Το δίκτυο STARZ μόνο ..πες δεν του εκανε για να μείνει η σειρά για την 5η σεζόν στο ίδιο κανάλι, αφού απειλούσε να την πάει αλλού.

 

Αλλά πηγαίνει πολύ καλά η σειρά και συνεχίζει ακάθεκτη.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς το 13 Reasons Why;

 

Επειδή είμαι ακόμα στο τρίτο επεισόδιο, μπορεί κάποιος να μου πει αν οι λόγοι που αυτοκτόνησε η πρωταγωνίστρια γίνονται ποτέ πιο σοβαροί από το ότι της είπαν ότι έχει ωραίο κwλο και δεν το άντεξε;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου. Αν εισαι κατω απο 13 ή εχεις απλετο ελευθερο χρονο, να το δεις ολο, και μαλιστα 2 φορες, back to back.

Αν οχι προχωρα στην επομενη σειρα, τοσες υπαρχουν και δυστυχως πολυ λιγος χρονος να τις δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς το 13 Reasons Why;

 

Επειδή είμαι ακόμα στο τρίτο επεισόδιο, μπορεί κάποιος να μου πει αν οι λόγοι που αυτοκτόνησε η πρωταγωνίστρια γίνονται ποτέ πιο σοβαροί από το ότι της είπαν ότι έχει ωραίο κwλο και δεν το άντεξε;

 

Ξέρεις, η ψυχολογία είμαι κάτι που διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο, σίγουρα έγιναν και πιο χοντρά σκηνικά που το ένα με το άλλο έπαιξε καθοριστικό ρόλο στη ψυχοσύνθεση της κοπέλας και οδήγησε σε αυτή τη πράξη, που άλλη ίσως κοπέλα με άλλη ψυχοσύνθεση δεν θα έπραττε. Αυτό διαπραγματευεται και η σειρά

Κυρίως την έλλειψη επίβλεψης από το σχολείο και το κοινωνικό περιβάλλον της ψυχολογίας των ανηλίκων

 

Για εμένα και για πολύ κόσμο είναι μια πολύ καλή σειρά. Ειδικά για νέους και για άτομα που έχουν παιδιά σε εφηβική ηλικία

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου. Αν εισαι κατω απο 13 ή εχεις απλετο ελευθερο χρονο, να το δεις ολο, και μαλιστα 2 φορες, back to back.

Αν οχι προχωρα στην επομενη σειρα, τοσες υπαρχουν και δυστυχως πολυ λιγος χρονος να τις δουμε.

 

Έχω ξεμείνει.

Το θέμα δεν είναι αδιάφορο, γι'αυτό και το ξεκίνησα. Αλλά αν είναι ολόκληρη η σεζόν να πάει έτσι, δε βρίσκω νόημα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Έχει και πιο σοβαρό λόγο που εξηγεί γιατί αυτοκτόνησε. Προσωπικά την περίμενα πολύ μάπα την σειρά αλλά τελικά μ' άρεσε.

 

Στα πρώτα επεισόδια όντως λες ήμαρτον, για ένα κακό σχόλιο αυτοκτόνησε ή επειδή κάποιος γέλασε μαζί της αλλά τελικά μαζεύονται αρκετά με αποκορύφωμα την τελική αποκάλυψη στα τελευταία επεισόδια που λες ότι για ένα κορίτσι στην εφηβεία χωρίς καμιά στήριξη, παίζει όντως να είναι too much.

 

Επίσης, η πρωταγωνίστρια δεν νομίζω ότι είναι ο "καλός" της υπόθεσης, είχε και αυτή τα πολλά και μεγάλα ελαττώματα της, δεν είναι περίεργο που πολύς κόσμος την βρίσκει έως και αντιπαθητική.

 

Όπως λέει και ο sakis88888, το νόημα στην σειρά δεν είναι πως αυτή είναι η καλή και οι άλλοι οι "κακοί", είναι το τι μπορεί να γίνει όταν οι γονείς και το σχολείο είναι τυφλοί στα προβλήματα των παιδιών και αγνοούν τις εκκλήσεις για βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...