Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε τι πράγμα αναφέρεσαι ?

 

Στα γνωστά bugs του JB φυσικά.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στα γνωστά bugs του JB φυσικά.

 

Φυσικά;;;

Το δουλευομαστε φαντάζομαι πάει σ'αυτούς που λένε ότι δεν έχουν πρόβλημα.Σωστά;

Και σε μένα δηλαδή.

Λοιπόν.Δεν τραβάω βίντεο στα 1080 ποτέ.Τράβηξα ένα μόνο και μόνο για να δω άν έχω το πρόβλημα που έχει αναφερθεί.Δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε στη λήψη ούτε στην αναπαραγωγή του βίντεο.

Κατά την γνώμη σου, μετά απ'αυτό έπρεπε να γράψω ότι έχω πρόβλημα;

Εγώ έχω την εντύπωση ότι τότε θα δουλευομασταν...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά;;;

Το δουλευομαστε φαντάζομαι πάει σ'αυτούς που λένε ότι δεν έχουν πρόβλημα.Σωστά;

Και σε μένα δηλαδή.

Λοιπόν.Δεν τραβάω βίντεο στα 1080 ποτέ.Τράβηξα ένα μόνο και μόνο για να δω άν έχω το πρόβλημα που έχει αναφερθεί.Δεν είχα κανένα πρόβλημα ούτε στη λήψη ούτε στην αναπαραγωγή του βίντεο.

Κατά την γνώμη σου, μετά απ'αυτό έπρεπε να γράψω ότι έχω πρόβλημα;

Εγώ έχω την εντύπωση ότι τότε θα δουλευομασταν...

 

chill dudes..

 

Πολύ απλά επειδή δεν τραβάς video σχεδόν ποτέ, ίσως να έχεις άλλα κριτήρια για το αν είναι buggy ή όχι. Άμα θες τσέκαρε το δείγμα που ανέβασα στα 1080p, και αν ούτε αυτό σου φαίνεται κακό, τότε απλά έχει να κάνει με το τι θεωρούμε προβληματικό ή όχι.

 

Επίσης τσέκαρε στα properties του αρχείου που τράβηξες, πόσα FPS λέει. Αν είναι 29 τότε είσαι κομπλέ. Αν είναι λιγότερα από 20, τότε υπάρχει πρόβλημα. Απλό.

 

No hard feelings ρε παιδιά έλεος..

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

chill dudes..

 

Πολύ απλά επειδή δεν τραβάς video σχεδόν ποτέ, ίσως να έχεις άλλα κριτήρια για το αν είναι buggy ή όχι. Άμα θες τσέκαρε το δείγμα που ανέβασα στα 1080p, και αν ούτε αυτό σου φαίνεται κακό, τότε απλά έχει να κάνει με το τι θεωρούμε προβληματικό ή όχι.

 

Επίσης τσέκαρε στα properties του αρχείου που τράβηξες, πόσα FPS λέει. Αν είναι 29 τότε είσαι κομπλέ. Αν είναι λιγότερα από 20, τότε υπάρχει πρόβλημα. Απλό.

 

No hard feelings ρε παιδιά έλεος..

 

Φίλε Μάριε,βίντεο τραβάω συχνά.Στα 1080 δεν τραβάω ποτέ.

Το βίντεο σού εννοείται ότι έχει πρόβλημα.Εγώ δεν αμφισβητώ ότι έχουν πρόβλημα όσοι το αναφέρουν.Ίσα ίσα σε παλιότερο ποστ είχα γράψει ότι έχουν απόλυτο δίκιο να τα χώνουν στη Sony γι'αυτό.

Απλά εγώ δεν έχω θέμα.Δεν ξέρω γιατί.Ίσως είμαι από τους τυχερούς,ίσως έχει να κάνει με κάτι άλλο...

Το βίντεο το έσβησα αμέσως.

Με την πρώτη ευκαιρία θα ξανατραβήξω και θα το ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία παιδιά. Δεν χρειάζονται εντάσεις. Απόψεις πρέπει να ανταλλάσουμε και τίποτα περισσότερο. Κανείς μας δεν έχει μετοχές στη Sony και όλοι μας θέλουμε τη μέγιστη απόδοση από το προϊόν που έχουμε στα χέρια μας. Όλοι στην ίδια πλευρά του στρατοπέδου είμαστε. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία παιδιά. Δεν χρειάζονται εντάσεις. Απόψεις πρέπει να ανταλλάσουμε και τίποτα περισσότερο. Κανείς μας δεν έχει μετοχές στη Sony και όλοι μας θέλουμε τη μέγιστη απόδοση από το προϊόν που έχουμε στα χέρια μας. Όλοι στην ίδια πλευρά του στρατοπέδου είμαστε. :)

 

Όλα καλά φίλε zxr.

Εδώ τα λέμε σαν φιλαράκια:)

Link to comment
Share on other sites

Ο φρεσκος adobe flash player και το google earth ειναι εδω http://www.sendspace.com/file/ybiu2b

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ο φρεσκος adobe flash player και το google earth ειναι εδω http://www.sendspace.com/file/ybiu2b

 

Θανασαρε τι παραπανω δινει αυτος ο flash;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θανασαρε τι παραπανω δινει αυτος ο flash;

:lol::lol: Δεν ξερω να σου πω :lol:

Η εκδοση που ανεβασα ειναι η ....63, υπαρχει νεο update to 11.1.115.69 , κατεβαστε απο εδω Flash Player for Android 4.0 archives http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν παιχνιδια στο μαρκετ που να παιζουν διπλο σε συνδεση με αλλο κινητο.Αλλο οχι μεσω ιντερνετ απλα μεσω συνδεσης ειτε wifi ειτε bluetooth..και αν ναι ποια ειναι αυτα!!??Ευχαριστω

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν παιχνιδια στο μαρκετ που να παιζουν διπλο σε συνδεση με αλλο κινητο.Αλλο οχι μεσω ιντερνετ απλα μεσω συνδεσης ειτε wifi ειτε bluetooth..και αν ναι ποια ειναι αυτα!!??Ευχαριστω

Δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271527 νομίζω κάποιος έκανε την ίδια ερώτηση στης τελευταίες σελίδες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Πως μπορώ να συνδέσω το κινητό μου με το PlayStation 3 και να το κάνω τηλεχειριστήριο;_ με ποια εφαρμογή γίνεται και αν γίνετε;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποία είναι η καλύτερη και πιο σταθερή ρομ;;

 

Ευχαριστώ

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως απο μπαταρια μια χαρα μου φαινεται η Jb

Bραδια λειτουργια πτησης με εφαρμογη αυτοματα 1-7.

Εκανα την συνηθισμενη προς μειωμενη χρηση και ιδου τα αποτελεσματα.

Αν ειχα καλο σημα στο σπιτι μεσα,θα ηταν ακομα καλυτερη επιδοση.

Λιγο internet,λιγο κλησεις,αρκετα sms. Οχι οτι ειναι παντα ετσι αλλα ειναι

επιδοσεις που ουτε με ICS δεν καταφερνα. Εκει στο τριημερο σχεδον γεματο μπορουσα να φτασω

http://s15.postimg.org/83k1visvb/Screenshot_2013_07_10_02_27_51.jpg

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως απο μπαταρια μια χαρα μου φαινεται η Jb

Bραδια λειτουργια πτησης με εφαρμογη αυτοματα 1-7.

Εκανα την συνηθισμενη προς μειωμενη χρηση και ιδου τα αποτελεσματα.

Αν ειχα καλο σημα στο σπιτι μεσα,θα ηταν ακομα καλυτερη επιδοση.

Λιγο internet,λιγο κλησεις,αρκετα sms. Οχι οτι ειναι παντα ετσι αλλα ειναι

επιδοσεις που ουτε με ICS δεν καταφερνα. Εκει στο τριημερο σχεδον γεματο μπορουσα να φτασω

http://s15.postimg.org/83k1visvb/Screenshot_2013_07_10_02_27_51.jpg

 

Ρε παλικάρι, με όλο το συμπάθειο... εγώ θεωρούσα ότι έκανα μέση χρήση στο κινητό μου, αλλά τελικά σε σχέση με εσένα το ξεσκίζω...

Εντάξει, σίγουρα γλιτώνεις μπαταρία με τη λειτουργία πτήσης (που δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω) αλλά και στις υπόλοιπες ώρες σου το κινητό κυρίως χαλαρώνει, ε?

Link to comment
Share on other sites

Μη γράφετε ορισμένοι ότι να 'ναι αν δε γνωρίζετε. Ελληνικό....μπλα μπλα μπλα

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Το xperia S μου είναι αγορασμένο από Αγγλία, δεν έχω καν απόδειξη, και χρειάστηκε να το πάω στην ελληνική Sony , όπου και αλλάχτηκε οθόνη-digitizer

 

Επειδή λοιπόν ούτε που μου ανέφεραν κάποιο πρόβλημα (ήμουν εντός των δύο ετών από την ημερομηνία παραγωγής του κινητού)

καλύτερα να μασάς...

Αυτά περί ενημερώσεων δεν αξίζουν τον κόπο

 

...εξυπνάδες

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Ούτε όμως αξίζει τον κόπο να γράφει κανείς με τόσο απαξιωτικό, ειρωνικό και.... γκρί ύφος. Χάνεται όλη η ουσία του post. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Το xperia S μου είναι αγορασμένο από Αγγλία, δεν έχω καν απόδειξη, και χρειάστηκε να το πάω στην ελληνική Sony , όπου και αλλάχτηκε οθόνη-digitizer

 

Επειδή λοιπόν ούτε που μου ανέφεραν κάποιο πρόβλημα (ήμουν εντός των δύο ετών από την ημερομηνία παραγωγής του κινητού)

καλύτερα να μασάς...

Αυτά περί ενημερώσεων δεν αξίζουν τον κόπο

 

...εξυπνάδες

 

Δηλαδή κατά την άποψη σου, ή λέω ψέματα ή δεν ξέρω τι μου γίνεται ας πούμε. Επειδή τίποτα από τα δύο δεν ισχύει, απλά εύχομαι να μην μπεις ποτέ στις διαδικασίες που χρειάστηκε να μπω εγώ... Δεν απαντάω περαιτέρω στο ύφος σου γιατί θα ανοίξω δουλειά στον mod...

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρι, με όλο το συμπάθειο... εγώ θεωρούσα ότι έκανα μέση χρήση στο κινητό μου, αλλά τελικά σε σχέση με εσένα το ξεσκίζω...

Εντάξει, σίγουρα γλιτώνεις μπαταρία με τη λειτουργία πτήσης (που δεν μπορώ να τη χρησιμοποιήσω) αλλά και στις υπόλοιπες ώρες σου το κινητό κυρίως χαλαρώνει, ε?

 

Το εγραψα οτι αυτη ηταν η συνηθισμενη προς χαλαρη χρηση,δεν ειναι η μεση χρηση που κανω καθημερινα.Το θεμα ειναι οτι με αντιστοιχη χρηση με ics δεν υπηρχε περιπτωση να δω τετοια διαρκεια.Συνηθως στο 2ημερο++ ειμαι αλλα σιγουρα πολυ καλυτερα απο ics.

Η λειτουργια πτησης ειναι χρησιμη τα βραδια κατα τη γνωμη μου.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ή νέα lockscreen όσο όμορφη είναι σε εμφάνιση και εφέ, τόσο χάλια σε λειτουργικότητα είναι δυστυχώς!! :(

Αν δεχτώ κλήση, ή μήνυμα στο viber και ανοίξει η οθόνη μέσα στην τσέπη μου, ξεκλειδώνει και μετά πατιούνται ένα σωρό πράγματα.. Χθες πήρα 3-4 τηλέφωνα, μπήκα στο Play Store, άνοιξα τον Opera, ένα παιχνίδι, τις επαφές και τις ρυθμίσεις!! :blink: :cry:

Θα αναγκαστώ να βάλω κωδικό, μόνο και μόνο για αυτό κι είναι κρίμα.. :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή για να ορίζω ποιές εφαρμογές θα έχουν πρόσβαση στο GPS?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, καλησπέρα!

το έχω εδώ και δέκα μέρες περίπου.

έχω διαπιστώσει μερικά προβλήματα... πχ το ραδιόφωνο δεν πιάνει καλά πάντα και χρειάζεται να κάνω επανεκκίνηση. επίσης η μπαταρία τελειώνει μέσα σε μια μέρα και χωρίς ιδιαίτερα πολύωρη χρήση.

σήμερα προσπάθησα να στείλω έναν ήχο σε έναν φίλο με bluetooth. δεν βρήκα όμως επιλογή κατάλληλη... ξέρει κανείς ή είμαι άσχετη? με το παλιό ήταν το πιο εύκολο πράγμα.

ααα και τί γίνεται με τους ιούς? υπάρχει αντιικό για κινητά?

Edited by semelia
Link to comment
Share on other sites

halo: Για το θέμα με το viber που ανέφερες, επειδή είχα παρόμοιο θέμα, από τις ρυθμίσεις στο viber απενεργοποίησε την λειτουργία του αναδυόμενου παραθύρου...

Semelia: Για την αποστολή ήχων μέσω Bluetooth, χρησιμοποίησε το office suite που έχει προ-εγκατεστημένο ή το astro file manager.. Όσο για τους ιούς.... είναι καθαρά στην δική σου κρίση αν θα χρειαστείς, ανάλογα με το "τί επισκέπτεσαι" στο net και το “Πόσο αξιόπιστο υλικό κατεβάζεις"..... Προσωπικά τα θεωρώ μη χρήσιμα.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

halo: Για το θέμα με το viber που ανέφερες, επειδή είχα παρόμοιο θέμα, από τις ρυθμίσεις στο viber απενεργοποίησε την λειτουργία του αναδυόμενου παραθύρου...

Καλημέρα.. Το έχω απενεργοποιήσει.. Αλλά εξακολουθεί να ανάβει η οθόνη όταν έρχεται εισερχόμενο μήνυμα.. Είναι παράλειψη του viber κι από ότι έχουν πει θα το φτιάξουν σε κάποιο μελλοντικό update..

 

Από ότι μου είπαν, με πήραν 3 φορές τηλέφωνο και το σήκωσα και τις 3!! Από μόνο του δηλαδή, αφού ήμουν στη δουλειά και το είχα στην τσέπη μου.. :rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...