Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τοτε μιλαμε για μια χαρα.

ερωτηση,ξερει κανεις απο που μπορω να προμυθευτω την συγκεκριμενη μπαταρια?

http://techblog.gr/gadgets/on-the-fly-win-sony-cp-els-2000-mah-00532/

http://www.sony.gr/product/bat-usb-portable-power-supply

Απο παιχνιδια το Raging Thunder παιζει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.polarbit.ragingthunder&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wb2xhcmJpdC5yYWdpbmd0aHVuZGVyIl0.

@vairas5770 Φωτεινοτητα φουλ? πως το αντεχεις εμενα με κουραζε μετα απο ωρα, ισως ειναι το μοναδικο τηλεφωνο που δεν την εχω στο φουλ.

edit @konstantinoslp απο το πρωι με το μηνυμα σου εψαχνα το PlayStation store, πηγα να σκασω.... μετα απο ωρες ειδα οτι ειναι μονο για UK, France, Italy, Germany, Spain and Australia

ξανα edit παιζει και το zynga poker https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zynga.livepoker&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS56eW5nYS5saXZlcG9rZXIiXQ..

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι όσα παιδιά το έχουν, έχετε δοκιμάσει τη δυνατότητα που έχει όταν το συνδέσεις με τηλεόραση μέσω HDMI, να ελέγχεις το κινητό από το χειριστήριο της τηλεόρασης? Ισχύει για όλες τις HD τηλεοράσεις ή μόνο για αυτές της Sony?
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κarthan7 σε αναστατωσα αλλα ενα ποστ μετα ανεφερα οτι δεν ειναι ακομα για την ελληνικη αγορα..λιγη υπομονη και θα ανοιξει για ολες.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης βρήκα ένα σημαντικό μειονέκτημα στην συσκευή, ίσως το πιο σημαντικό από όλα όσα έχετε αναφέρει εσείς.

Δεν με νοιάζει η κατανάλωση μπαταρίας ούτε αν κολλάει αλλά το led που έχει.

Το φορτίζω το βράδυ και μόλις ολοκληρωθεί η φόρτιση και το λαμπάκι γίνει πράσινο λάμπει όλο το δωμάτιο και ξυπνάω από το φως.

Δεν μπορούσαν να το κάνουν πιο αχνό;

Μία εβδομάδα δεν έχω ευχαριστηθεί ύπνο.

 

:lol::lol::lol:

Edited by rastabla
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μία εβδομάδα χρήσης βρήκα ένα σημαντικό μειονέκτημα στην συσκευή, ίσως το πιο σημαντικό από όλα όσα έχετε αναφέρει εσείς.

Δεν με νοιάζει η κατανάλωση μπαταρίας ούτε αν κολλάει αλλά το led που έχει.

Το φορτίζω το βράδυ και μόλις ολοκληρωθεί η φόρτιση και το λαμπάκι γίνει πράσινο λάμπει όλο το δωμάτιο και ξυπνάω από το φως.

Δεν μπορούσαν να το κάνουν πιο αχνό.

Μία εβδομάδα δεν έχω ευχαριστηθεί ύπνο.

 

:lol::lol::lol:

 

Αλήθεια με την ευκαιρία το led ειδοποίησης διακρίνεται τη μέρα η είναι σα του live π.χ. που δε φαίνεται με τίποτα παρά μόνο σε εσωτερικούς χώρους?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,το έβγαλα απο τον φορτιστη κατα τις 3 το μεσημέρι.

Γύρω στις 3 ώρες Ίντερνετ με wifi,κανένα 15αλεπτο με 3g,10 λεπτά κλήσεις,6 μηνύματα,αρκετές λήψεις με κάμερα και βίντεο.

Αρκετό σκαλισμα,εγκαταστάσεις εφαρμογών και απεγκαταστασεις κάποιων.

Και ναι,στις 7 το πρωι έπεσε στο 35% και το εβαλα στον φορτιστη...και τωρα κανει την δεύτερη φόρτιση,έμεινα ευχαριστημένος σε σημείο του να πιστεύω οτι το πρώτο είχε θέμα με την μπαταρία.μιλαμε μου έκανε απίστευτο battery drain ακόμα κι όταν ήταν στην αναμονή,το είχα γράψει άλλωστε.οπως και να χέι μακάρι να συνεχίσει έτσι κι ακόμα καλυτερα.το ευχομαι γιατι είναι φοβερο κινητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν παίζει τα περισσότερα παιχνίδια?? Πχ. angry birds και άλλα παρεμφερή τα παίζει??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Από το hdmi βγάζει και ήχο; Και αν ναι, δίνει τη δυνατότητα επιλογής άλλης εξόδου για τον ήχο, πχ από το Mini jack ή σε bluetooth headset, ενώ είναι συνδεδεμένο στην tv;
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα προχτες στο media markt. Οντως ειναι φοβερη συσκευη. Πολυ καλη οθονη!

Οσοι το εχετε παρει μπορειτε να μου απαντησετε στα παρακατω;

 

1. Αν ειναι σε λειτουργια πτησης (flight mode) μπορει να ενεργοποιηθει το FM ραδιοφωνο; Στα τωρινα Xperia δεν γινεται κατι τετοιο. Δεν ξερω αν ειναι θεμα h/w ή limitation του Gingerbread. Ισως με ICS να αλλαξει αυτο;

 

2. Ισχυει η δυνατοτητα γρηγορης φορτισης που το διαφημιζει η Sony;

 

3. Το led ειδοποιησης (η διαφανης γραμμη) αλλαζει χρωμα αναλογα με τον τυπο ειδοποιησης ή ειναι συγκεκριμενο σταθερο χρωμα. Γενικα περιγραψτε πως παιζει η μπαρα ειδοποιησης.

 

4. Μπορουν να συνδεθουν Bluetooth Πληκτρολογιο και mouse; Αν ναι με το mouse πως λειτουργει ακριβως; Βγαινει βελακι του mouse στην οθονη οπως στα Symbian 3; Αν ειναι ετσι τοτε μιλαμε οτι γινεται ενα full PC συνδεομενο σε μια τηλεοραση με HDMI.

 

5. Οι υπαρχον εφαρμογες και παιχνιδια παιζουν σε αναλυση HD sτην οθονη (δηλαδη γινεται upscaling) ή παιζουν στην κανονικη τους αναλυση με αποτελεσμα μικροτερο καδρο στην oθονη;

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγω για την μπαταρια...από την Τρίτη που το πήρα,όπου η μπαταρία ήταν κάπου στο 30%,το σκάλισα όσο δεν πάει,το έβαλα για φόρτισμα κατά τις 5 το απόγευμα,το έβγαλα κατά τις 8 και από εκείνη την ώρα,ηταν συνέχεια με WiFi,ξεκλείδωσα bootloader,έκανα root,έβαλα άλλη rom,κατέβασα εφαρμογές,έβγαλα εφαρμογές,δοκίμαζα ρυθμίσεις,πήρα τηλέφωνα,έστειλα μηνύματα,τέσπα το ξεζούμισα..τέλοσπαντων η μπαταρία παρέδωσε πνεύμα χθες το βράδυ κατά τις 12,μια χαρά νομίζω :)

σε deep sleep μπαίνει κανονικά (έχω βάλει το CPU Spy) και δεν εχω μόνιμα ανοιχτό το 3G,όχι για κανένα άλλο λόγο,αλλά δεν πιάνει εδω που μένω!!

τέσπα,νομίζω οτι παίρνει βελτίωση και πόσο μάλλον όταν θα πάρει και ICS,τότε θα τα δώσει όλα...είναι καταπληκτικό κινητό!

η μπάρα ειδοποίησης έχει λευκό χρώμα στο S μόνο...στα άλλα της σειράς γίνεται αλλάγη χρώματος απ'όσο ξέρω...όσο για τη γρήγορη φόρτιση,δεν θα το έλεγα,αν και εγω το φόρτισα μέσω USB-Laptop,για τα υπόλοιπα δεν ξέρω να σου απαντήσω,δεν έχω δοκιμάσει!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας πω ότι οταν λεει γρήγορη φόρτιση δεν εννοεί ότι φορτίζει σε μια ωρα.αλλά αν δεν έχεις μπαταρια και το βάλεις για 10 λεπτα να φορτίσει,σου κρατάει ας πουμε αναλογικά μια ωρα.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Αν ειναι σε λειτουργια πτησης (flight mode) μπορει να ενεργοποιηθει το FM ραδιοφωνο; Στα τωρινα Xperia δεν γινεται κατι τετοιο. Δεν ξερω αν ειναι θεμα h/w ή limitation του Gingerbread. Ισως με ICS να αλλαξει αυτο;

 

3. Το led ειδοποιησης (η διαφανης γραμμη) αλλαζει χρωμα αναλογα με τον τυπο ειδοποιησης ή ειναι συγκεκριμενο σταθερο χρωμα. Γενικα περιγραψτε πως παιζει η μπαρα ειδοποιησης.

 

4. Μπορουν να συνδεθουν Bluetooth Πληκτρολογιο και mouse; Αν ναι με το mouse πως λειτουργει ακριβως; Βγαινει βελακι του mouse στην οθονη οπως στα Symbian 3; Αν ειναι ετσι τοτε μιλαμε οτι γινεται ενα full PC συνδεομενο σε μια τηλεοραση με HDMI.

 

5. Οι υπαρχον εφαρμογες και παιχνιδια παιζουν σε αναλυση HD sτην οθονη (δηλαδη γινεται upscaling) ή παιζουν στην κανονικη τους αναλυση με αποτελεσμα μικροτερο καδρο στην oθονη;

 

1) Όταν μπαίνει σε flight mode απενεργοποιούνται όλες οι πομποί και δέκτες ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων. Αυτή είναι άλλωστε η φιλοσοφία του flight mode, δεν είναι θέμα λειτουργικού.

 

3) Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος έχω την εντύπωση ότι αλλάζει χρώμα. Ας μας το πει κάποιος σίγουρα.

 

4) Υποστηρίζει USB on the Go οπότε μπορείς να κάνεις όσα αναφέρεις.

 

5) Ανάλογα την εφαρμογή. Αν δεν έχουν προγραμματιστεί σωστά τότε παίζουν σε μικρό κάδρο. Λογικά όμως με το πέρασμα του χρόνου όλες θα αναβαθμιστούν οπότε θα λύνεται σιγά σιγά το πρόβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα για το bluetooth 2.1,και το πιο αργο σε σχεση με αλλα wifi τι λετε???εσεις που το εχετε το κατεβασμα,σερφαρισμνα ηταν καλο??

εχω σκεφτομαι για μαγαζι απ οτο σκρουτζ εχει μεσει στα 530,470 στο expansys,

Link to comment
Share on other sites

1) Όταν μπαίνει σε flight mode απενεργοποιούνται όλες οι πομποί και δέκτες ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων. Αυτή είναι άλλωστε η φιλοσοφία του flight mode, δεν είναι θέμα λειτουργικού.

 

3) Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος έχω την εντύπωση ότι αλλάζει χρώμα. Ας μας το πει κάποιος σίγουρα.

 

4) Υποστηρίζει USB on the Go οπότε μπορείς να κάνεις όσα αναφέρεις.

 

5) Ανάλογα την εφαρμογή. Αν δεν έχουν προγραμματιστεί σωστά τότε παίζουν σε μικρό κάδρο. Λογικά όμως με το πέρασμα του χρόνου όλες θα αναβαθμιστούν οπότε θα λύνεται σιγά σιγά το πρόβλημα.

Για το 1) ισχυει στην θεωρια αυτο που λες. Γιατι στην πραξη στο Χperia Neo V που εχω οταν ειναι σε flight mode μπορεις να ενεργοποιησεις bluetooth και WiFi κανονικα. Μονο το ραδιο δεν απιζει. Στα Symbian 3 παιζει επιπλεον και το ραδιο (τα ιδια και στα Lumia). Αρα στην ουσια απανεργοποιειται μονο ο 2G/3G πομποδεκτης. Εσυ εχεις το Xperia S στην κατοχη σου και απαντησες ή βαση της προσωπικης εμπειριας;

Link to comment
Share on other sites

Από την απάντηση Νο 3 είναι προφανές ότι δεν το έχω στην κατοχή μου. ;)

 

Σωστό για bluetooth και wifi. Ωστόσο μην ξεχνάς ότι οι συγκεκριμένες λειτουργίες δουλεύουν σε υψηλότερες συχνότητες οπότε δεν επηρεάζουν ιδιαίτερα τα τριγύρω ηλεκτρονικά συστήματα (παρεμβολές κτλ κτλ)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από την απάντηση Νο 3 είναι προφανές ότι δεν το έχω στην κατοχή μου. ;)

 

Σωστό για bluetooth και wifi. Ωστόσο μην ξεχνάς ότι οι συγκεκριμένες λειτουργίες δουλεύουν σε υψηλότερες συχνότητες οπότε δεν επηρεάζουν ιδιαίτερα τα τριγύρω ηλεκτρονικά συστήματα (παρεμβολές κτλ κτλ)

Σωστος! :)

 

Αντε ρε παιδια ας απαντησει στα ερωτηματα καποιος που το εχει!

Link to comment
Share on other sites

1) Όταν μπαίνει σε flight mode απενεργοποιούνται όλες οι πομποί και δέκτες ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων. Αυτή είναι άλλωστε η φιλοσοφία του flight mode, δεν είναι θέμα λειτουργικού.

Για wifi/bt και gsm/umts κτλ συμφωνώ, το fm radio όμως απλώς λαμβάνει οπότε δεν τίθεται θέμα παρεμβολών σε καμία περίπτωση. Θα έπρεπε να μπορεί να λειτουργεί σε flight mode.

 

(Βέβαια αν είσαι όντως σε αεροπλάνο δεν έχει και τόσο νόημα το fm radio, κάθε λίγα λεπτά θα χάνεις το σταθμό :p)

Edited by alex_oz
Link to comment
Share on other sites

..........ξεκλείδωσα bootloader,έκανα root,έβαλα άλλη rom,..........

Φιλε με ποιον οδηγο εκανες root? εχω αριθμο εκδοσης 6.0.Α.3.62. Στο xda ειδα για 63&67 FW(υποθετω θα ειναι για καποια αλλη γεωγραφικη περιοχη)http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1527133 εκτος αν δεν εψαξα καλα...

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν παίζει τα περισσότερα παιχνίδια?? Πχ. angry birds και άλλα παρεμφερή τα παίζει??

 

Μπορείτε να μου απαντήσετε ??? Έχω πιτσιρικά και καταλαβαίνετε...

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου απαντήσετε ??? Έχω πιτσιρικά και καταλαβαίνετε...

 

δεν την εχω την συσκευη αλλα απο αυτα που εχω δει,παιζει angry birds αλλα οχι σε full screen.δηλαδη μενουν σημεια της οθονης που ειναι μαυρα γιατι δεν φτανει η αναλυση να καλυψει ολη την οθονη.

 

δεν ξερω αν ισχυει αλλα με ενα γρηγορο ψαξιμο βρηκα αυτο το site

 

http://www.mobileheart.com/cell-phone-games/3062--Sony-Xperia-S-Games.aspx

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω αυτόν τον φορτιστη http://www.egalaxy.gr/zaggsparq-2.html ,κανει και για το Sony?ή θα του βγάλω τα ματια.τον είχα πάρει για το iphone

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω αυτόν τον φορτιστη http://www.egalaxy.gr/zaggsparq-2.html ,κανει και για το Sony?ή θα του βγάλω τα ματια.τον είχα πάρει για το iphone
Αν κρίνω από τα χαρακτηριστικά του, κάνει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν παίζει τα περισσότερα παιχνίδια?? Πχ. angry birds και άλλα παρεμφερή τα παίζει??

 

εννοειται τα παιζει...ειναι πολυ δυνατο το κινητο

χωρις να εχω την συσκευη:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εννοειται τα παιζει...ειναι πολυ δυνατο το κινητο

χωρις να εχω την συσκευη:)

 

καλα βρε χωρις να εχεις την συσκευη πως ξερεις οτι τα παιζει ;

 

Λοιπον Εγω δοκιμασα πολλα παρα πολλα δεν θα αναλυσω ποια και πως.

 

Παντως παιζει μεχρι στιγμης 8 στα 10. Ελπιζω να βγουν συντομα παιχνιδια για την αναλυση του .

 

Συγκεκριμενα στο δικο μου μηχανακι ΔΕΝ παιζουν : FIFA 12 ( φορτωνει αλλα ΚΟΛΛΑΕΙ)- PRO 12 ( Μεσα στον αγωνα τραβαει κολληματα τρελα)-Real football 12 ( Δεν το υποστηριζει καν η συσκευη) .

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...