Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ότι θα το δούμε είναι δεδομένο!!!! ;-)

Το πότε είναι το θέμα!!!!:-/

 

Ακόμα και αν αργήσει για Ελλάδα κάποιος θα ανεβάσει το ftf στο xda δεν μπορεί;)

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να κανω μια ερωτηση,το βγαζω το πρωι απ την φορτιση μετα απο ενα λεπτο η μπαταρια παει στο 99% και μετα απο 20 λεπτα στο ιντερνετ με δεδομενα κινητης με σημα στη μεση χωρις βιντεο η μουσικη η μπαταρια παει 80%,ειναι φυσιολογικο γιατι νομιζω την ροκανιζει αλογιστα!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την φόρτιση και το 99% το κάνει και σε μένα. Είναι σαν να μην έχει ολοκληρώσει την φόρτιση και απλά δείχνει 100% την οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να κανω μια ερωτηση,το βγαζω το πρωι απ την φορτιση μετα απο ενα λεπτο η μπαταρια παει στο 99% και μετα απο 20 λεπτα στο ιντερνετ με δεδομενα κινητης με σημα στη μεση χωρις βιντεο η μουσικη η μπαταρια παει 80%,ειναι φυσιολογικο γιατι νομιζω την ροκανιζει αλογιστα!

 

20 λεπτά συνεχώμενου browsing με μέτριο σήμα; Δεν μου φαίνεται παράξενο...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά συνεχώμενου browsing με μέτριο σήμα; Δεν μου φαίνεται παράξενο...

 

Απολύτως λογικο θα το έλεγα εγώ. Ειδικά αν ειχε και 3G ανοικτό

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

20 λεπτά συνεχώμενου browsing με μέτριο σήμα; Δεν μου φαίνεται παράξενο...

 

Γιατί δεν παραδέχεστε ότι το κινητό "τρώει" πολλή μπαταρία;;;;Έχω ξαναγράψει ότι με μια λογικότατη χρήση και φορτισμένο full το πρωί,το βράδυ έχει πάει στο 40 %,που σημαίνει ότι για να βγάλεις την επόμενη μέρα,πρέπει να το ξαναφορτίσεις...!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν παραδέχεστε ότι το κινητό "τρώει" πολλή μπαταρία;;;;Έχω ξαναγράψει ότι με μια λογικότατη χρήση και φορτισμένο full το πρωί,το βράδυ έχει πάει στο 40 %,που σημαίνει ότι για να βγάλεις την επόμενη μέρα,πρέπει να το ξαναφορτίσεις...!!:mad:

 

Δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά εγώ πληρώνομαι σταθερό ποσό το μήνα από τη SONY εδώ και 3 μήνες περίπου, για να μπαίνω στο myPhone και να γράφω ψέματα για τα τηλέφωνα και να δημιουργώ λανθασμένες εντυπώσεις σε πιθανούς αγοραστές.

 

Επίσης, αν οδηγούσα λιμουζίνα, θα γκρίνιαζα και θα τα' χωνα στην λιμουζινο-εταιρία γιατί τρώει περισσότερη βενζίνη απ' το μηχανάκι μου.

 

point given.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για τους άλλους, αλλά εγώ πληρώνομαι σταθερό ποσό το μήνα από τη SONY εδώ και 3 μήνες περίπου, για να μπαίνω στο myPhone και να γράφω ψέματα για τα τηλέφωνα και να δημιουργώ λανθασμένες εντυπώσεις σε πιθανούς αγοραστές.

 

Επίσης, αν οδηγούσα λιμουζίνα, θα γκρίνιαζα και θα τα' χωνα στην λιμουζινο-εταιρία γιατί τρώει περισσότερη βενζίνη απ' το μηχανάκι μου.

 

point given.

 

Η λιμουζίνα "τρώει" πολλή βενζίνη,αλλά έχει και μεγάλο ρεζερβουάρ για επαρκή αυτονομία.....Κατ' αναλογία το s,έπρεπε να έχει "μεγαλύτερη" μπαταρία για μεγαλύτερη αυτονομία και όχι να συμπεριφέρεται σαν κινητάκι που κάθε λίγο (ανάλογα με τη χρήση) πρέπει να το βάζεις στην πρίζα.....Είναι θέμα αντίληψης του καθενός........:D

Και από κινητά έχουν περάσει πολλά απ' τα χέρια μου,ώστε να μπορώ να αξιολογήσω και να ΄χω μέτρο σύγκρισης!!

Link to comment
Share on other sites

Η λιμουζίνα "τρώει" πολλή βενζίνη,αλλά έχει και μεγάλο ρεζερβουάρ για επαρκή αυτονομία.....Κατ' αναλογία το s,έπρεπε να έχει "μεγαλύτερη" μπαταρία για μεγαλύτερη αυτονομία και όχι να συμπεριφέρεται σαν κινητάκι που κάθε λίγο (ανάλογα με τη χρήση) πρέπει να το βάζεις στην πρίζα.....Είναι θέμα αντίληψης του καθενός........:D

Και από κινητά έχουν περάσει πολλά απ' τα χέρια μου,ώστε να μπορώ να αξιολογήσω και να ΄χω μέτρο σύγκρισης!!

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σε περίπτωση που κάποιος είναι τόσο αργός ώστε να μην το έχει καταλάβει μετά από

2346876879134509876

φορές που έχει ειπωθεί,

το κινητό έχει σχετικά χαμηλή αυτονομία. Τη μία μέρα θα τη βγάλει αλλά στη δεύτερη θα πέσει για ύπνο

 

Πάμε τώρα παρακάτω?

Link to comment
Share on other sites

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

4.3 Όπως λέγανε ή 4.1.2

 

Δεν νομίζω να δούμε 4.3 ... τουλάχιστον σύντομα. Το πρόβλημα με το video θέλουμε να λυθεί ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να δούμε 4.3 ... τουλάχιστον σύντομα. Το πρόβλημα με το video θέλουμε να λυθεί ;)

 

Η λογική λέει ότι δε θα τη δούμε ποτέ. Επίσημα τουλάστιχον.

Προσωπικά, δε βλέπω και το λόγο...εκτός και αν έχει κάποιο χαρακτηριστικό που βολεύει κάποιον

Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει ότι δε θα τη δούμε ποτέ. Επίσημα τουλάστιχον.

Προσωπικά, δε βλέπω και το λόγο...εκτός και αν έχει κάποιο χαρακτηριστικό που βολεύει κάποιον

 

και για ποτε με το καλο θα την εχουμαι??

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για κάμερα; Προτιμάτε αυτήν που είχε η ρομ σας (είτε στοκ, είτε όποια βάλατε), ή χρησιμοποιείται κάποια από το πλέι; Ποια θεωρείτε την καλύτερη εφαρμογή για το κινητό μας;

έχω διαβάσει σε πολλά best 10s ότι η Camera zoom fx είναι η καλύτερη και επίσης καλή είναι και η Camera 360

 

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς την Focal στο SXS;

 

ΥΓ: είμαι με CM αλλά λογικά αν η εφαρμογή της στοκ θεωρείται η καλύτερη θα μπορώ να την βάλω.

ΥΓ2: πέρα από το οπτικό αποτέλεσμα σημαντικό είναι να μην είναι και πολύ βαριά και να μην αργεί, θέλω να αντικαταστήσω την στοκ της ρομ οπότε το να αργεί η εφαρμογή να ανοίξει δεν με εξυπηρετεί και πολύ καθώς μπορεί να χάνω στιγμές!

Edited by Jokerman54

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνει και η sony ότι μέσα στις επόμενες εβδομάδες θα έχουμε το update.. Άντε επιτέλους.. Περιμένουμε.. :rolleyes:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παω το τηλ. μου στο σερβις στη θεσσαλονικη(δωδεκανησου) για αλλγη οθονης,ξερει κανεις αν σου δινουν αλλο μεχρι να το φτιαξουν και ποσο καιρο θελει και μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να το κανω οπως ηταν οταν το πηρα,δηλαδη να βγαλω το ρουτ που μου ειχε κανει ενας φιλος;
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παω το τηλ. μου στο σερβις στη θεσσαλονικη(δωδεκανησου) για αλλγη οθονης,ξερει κανεις αν σου δινουν αλλο μεχρι να το φτιαξουν και ποσο καιρο θελει και μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να το κανω οπως ηταν οταν το πηρα,δηλαδη να βγαλω το ρουτ που μου ειχε κανει ενας φιλος;

 

2310500500 Δωδεκάνησου 21 2ος

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παω το τηλ. μου στο σερβις στη θεσσαλονικη(δωδεκανησου) για αλλγη οθονης,ξερει κανεις αν σου δινουν αλλο μεχρι να το φτιαξουν και ποσο καιρο θελει και μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να το κανω οπως ηταν οταν το πηρα,δηλαδη να βγαλω το ρουτ που μου ειχε κανει ενας φιλος;

φίλε μου εγώ πριν κανένα 3μηνο πού είχα πάει (για άλλη συσκευή) τους ρώτησα για το δικό μου για αλλαγή οθόνης και μου είπαν ότι πρέπει να το αφήσω εκεί για να το στείλουν στην αθηνα, άρα κινητό αντικαταστασης δεν δίνουν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για κάμερα; Προτιμάτε αυτήν που είχε η ρομ σας (είτε στοκ, είτε όποια βάλατε), ή χρησιμοποιείτε κάποια από το πλέι; Ποια θεωρείτε την καλύτερη εφαρμογή για το κινητό μας;

έχω διαβάσει σε πολλά best 10s ότι η Camera zoom fx είναι η καλύτερη και επίσης καλή είναι και η Camera 360

 

Επίσης, έχει δοκιμάσει κανείς την Focal στο SXS;

 

ΥΓ: είμαι με CM αλλά λογικά αν η εφαρμογή της στοκ θεωρείται η καλύτερη θα μπορώ να την βάλω.

ΥΓ2: πέρα από το οπτικό αποτέλεσμα σημαντικό είναι να μην είναι και πολύ βαριά και να μην αργεί, θέλω να αντικαταστήσω την στοκ της ρομ οπότε το να αργεί η εφαρμογή να ανοίξει δεν με εξυπηρετεί και πολύ καθώς μπορεί να χάνω στιγμές!

 

Καμία γνώμη;

Edited by Jokerman54

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αξίζει να πάω σε custom rom? είναι καλές αυτές που έχει στο xda για το xs?

ποια είναι η καλύτερη για καθημερινή χρήση με φουλ σταθεροτητα/καλή σχετικά μπαταρία και απόδωση?

υπάρχουν τυχών προβλήματα που μπορεί να αντιμετωπήσω στην χρήση custom rom?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...