Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικά αυτό λες http://adblockplus.org/en/android-install

Μέχρι πριν λίγους μήνες ήταν και στο store αλλά η Google αποφάσισε να το βγάλει για τον λόγο ότι κόβει τις διαφημίσεις.

 

Επειδη το adblock τρωει παρα πολυ ram μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη το adblock τρωει παρα πολυ ram μηπως ξερετε αν υπαρχει καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα?

 

Για δες το Adaway

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανακάνει την ερωτηση αυτή, αλλα δεν ειχα μια σιγουρη απαντηση.

Με το wipe data, wipe cash, απο το flashtool , σβηνονται και απο την sd όλα ή μονο οσα ειναι στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανακάνει την ερωτηση αυτή, αλλα δεν ειχα μια σιγουρη απαντηση.

Με το wipe data, wipe cash, απο το flashtool , σβηνονται και απο την sd όλα ή μονο οσα ειναι στο κινητο?

 

ξαναπερασα με flashtool την ICS και αυτή την φορά πάτησα wipe data και cache,μου έκανε απεγκατάσταση όλες τις εφαρμογές (ΔΕ θυμάμαι αν ήταν στο τηλέφωνο η στην sd) αλλά οι φάκελοι του sygic. πχ υπήρχαν γεμάτοι.επίσης δε σβήστηκαν βίντεο εικόνες και μουσική και αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Όταν πατάτε το on/off για να ξεκλειδώσετε το κινητό, σας βγάζει συνέχεια το slide up/down;

Εμένα μου το βγάζει τις δύο-τρεις πρώτες φορές μετά από κάτι κλείσιμο του κινητού, και μετά όχι.

 

το βγάζει τις τρείς πρώτες φορές αφού ανοίξεις το κινητο μετά εμφανίζεται κανονικά χωρίς τα βελάκια πανω κάτω

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με το album.. Δεν μου εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες.. :confused: Στο φάκελο του instagram για παράδειγμα, μου εμφανίζει μόνο αυτές που έβγαλα μετά το update, όχι τις προηγούμενες.. Ενώ με τον explorer βλέπω ότι υπάρχουν στο φάκελο.. Έκανα και εκκαθάριση δεδομένων στις ρυθμίσεις, αλλά τίποτα.. Καμιά ιδέα.. :worry:

Επειδή γράψατε ότι το εμφανίζει και σε άλλους αυτό, να σας πω ότι τελικά το διόρθωσα..

Ο φάκελος αυτός ήταν στο φάκελο pictures. Εκεί όμως υπήρχε ένα αρχείο .nomedia που φαίνεται να μου έκανε τη ζημιά, καθώς τις εικόνες που ήταν αποθηκευμένες μέχρι την ημερομηνία δημιουργίας αυτού του αρχείου δεν μου τις εμφάνιζε.. Το έσβησα λοιπόν.. Πέρασα εκ νέου το apk του album και καθάρισα και data και cashe..

Kαι επιτέλους, μου εμφανίζει όλες τις φωτογραφίες μου.. :happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Για δες το Adaway

 

 

 

Δεν το εμφανίζει το play store...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εμφανίζει το play store...

 

Ψαξτο αλλου ;)

 

Η google εχει βγαλει ολα αυτα τα προγραμματα απο το play store

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξαναπερασα με flashtool την ICS και αυτή την φορά πάτησα wipe data και cache,μου έκανε απεγκατάσταση όλες τις εφαρμογές (ΔΕ θυμάμαι αν ήταν στο τηλέφωνο η στην sd) αλλά οι φάκελοι του sygic. πχ υπήρχαν γεμάτοι.επίσης δε σβήστηκαν βίντεο εικόνες και μουσική και αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων.

 

Ok, thanks.

Κατάλαβα, δεν σβήνει τίποτα απο την κάρτα sd, αλλά μόνο ότι υπάρχει στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια μπορειτε να μου πειτε που μπορω να παραγγειλω το πλασικο που γραφει xperia

γιατι μου εσπασε και πως το βαζουν. Επιπλεον θα ηθελα να αλλαξω και το καπακι, ειχε ξανα ειπωθει στο foroum αλλα δεν το βρισκω,

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια μπορειτε να μου πειτε που μπορω να παραγγειλω το πλασικο που γραφει xperia

γιατι μου εσπασε και πως το βαζουν. Επιπλεον θα ηθελα να αλλαξω και το καπακι, ειχε ξανα ειπωθει στο foroum αλλα δεν το βρισκω,

 

Ευχαριστω πολυ

 

Για Θεσσαλονίκη

 

2310500500

δωδεκανησου 21

8.30-16.30

Xperia service

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει το ανταλλακτικο καπακι κατω απο την illumination bar που μπαινει και βγαινει
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε cwm στην 211?

εχει βάλει κανεις?

 

Εδώ για locked bootloader http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308493 .Εννοείται πως πρέπει να είσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ για locked bootloader http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2308493 .Εννοείται πως πρέπει να είσαι root.

 

ειμαι ροοτ, και Unlocked b

 

εχω βρει κατι cwm για unlocked bl, με το tap, στο logo sony, αλλα δεν με βαζει, βγαζει μαυρο.....

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

επίσημη είναι αλλά ακόμα εδώ στην Ελλάδα η 200 δεν έχει έρθει, και επειδή είχα μερικά bugs την πέρασα άπω XDA και τώρα είμαι κομπλέ.

 

Τι ακριβως διορθωθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εύκολο root για την 200?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εννοει το ανταλλακτικο καπακι κατω απο την illumination bar που μπαινει και βγαινει

ναι αυτο εννοω, βρικα ολο το πακετο μεσω ebay 25 ευρω και το γυρω γυρω μαζι μαλλον αυτο θα παρω συμφερει

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοω, βρικα ολο το πακετο μεσω ebay 25 ευρω και το γυρω γυρω μαζι μαλλον αυτο θα παρω συμφερει

 

Καπου ειχα δει απο ελλαδα το καπακι κατω στα 7 ευρω αυθεντικο (ebay κανα 4ευρω) και το πισω καπακι γυρω στα 10.

Αν το χεις χτυπησει και αλλου και πιανουν τα χερια σου τοτε παρε το ολοκληρο απο ebay

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εύκολο root για την 200?

 

Ουτε ευκολο ουτε δυσκολο. Μονο για .211 υπαρχει και απ'οσο ειδα ο DoomLord, αυτος που εφτιαξε το root δηλαδη για τη .211, δεν εχει σκοπο να το κανει στη .200 αφου καποια στιγμη ολα θα αναβαθμιστουν οπως ειπε.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ευκολο ουτε δυσκολο. Μονο για .211 υπαρχει και απ'οσο ειδα ο DoomLord, αυτος που εφτιαξε το root δηλαδη για τη .211, δεν εχει σκοπο να το κανει στη .200 αφου καποια στιγμη ολα θα αναβαθμιστουν οπως ειπε.

 

Σωστός!Αναμονή λοιπόν.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν συγχρονιζονται οι επαφες μου με το gmail,ενω δειχνη ενεργος ο συγχρονισμος επαφων δεν ειναι συγχρονισμενες,δηλαδη εχω επαφες στο τηλ. που δεν υπαρχουν στο mail?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...