Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον δοκιμασα χτες αυτον τον τροποποιημενο launcher απο το Ζ , http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2103403 κ επαθα πλακα. Δοκιμαστε τον κ πειτε κ σεις τη γνωμη σας. Εμενα μου φαινεται πολυ πιο γρηγορος κ ομαλος απο τον stock, κ το σημαντικοτερο απ' ολα ειναι εξαιρετικα τροποποιησιμος.

φίλε μου πως γίνεται αυτό? κάτω από το video στο download πατάω?και μετά εγκατάσταση σαν apk?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φίλε μου πως γίνεται αυτό? κάτω από το video στο download πατάω?και μετά εγκατάσταση σαν apk?

 

σαν apk το κανεις εγκατασταση και το οριζεις μετα σαν default launcher :)

Link to comment
Share on other sites

σαν apk το κανεις εγκατασταση και το οριζεις μετα σαν default launcher :)

οκ thanks, και πες μου κατι τελευταιο, πως το οριζω? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ thanks, και πες μου κατι τελευταιο, πως το οριζω? :)

 

Οταν πατησεις το μεσαιο κουμπι (κουκιδα) τοτε θα σε ρωτησει ποιος launcher θες να ανοιξει. Θα τικαρεις την επιλογη απο κατω που θα σου λεει αν θες να ανοιγει παντα ο launcher του z και εισαι ετοιμος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα το περασα στο system/app/ αφαιρωντας τον παλιο launcher. Προσοχη πρεπει να εγκατασταθουν κ τα widgets του Ζ που παρεχονται στην σελιδα με τον τροποποιημενο launcher διοτι τα παλια δεν δουλευουν με την νεα εκδοση του launcher.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερες και παλι. μολις παρελαβα το κινητο και ο αριθμος εκδοσης ειναι 6.1.A.2.55 για να γινω μονο root ακολουθω αυτο το λινκ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει η μέθοδος. Το έχουνε πεί και στο post που έχεις στο xda. Ο μόνος τρόπος αυτή τη στιγμή για root στην 55 είναι downgrade και flash σε prerooted
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. προβλεπω να ειναι μεγαλη η νυχτα. οποτε το αφηνω ως εχει. γιατι απο downgrade και flash σε prerooted δεν το κατεχω
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. προβλεπω να ειναι μεγαλη η νυχτα. οποτε το αφηνω ως εχει. γιατι απο downgrade και flash σε prerooted δεν το κατεχω

 

Λοιπόν, Βασίλη,

Πρώτον οι βίδες είναι 10.

Δεύτερον, τώρα που το κινητό το έχεις παρθένο είναι η καταλληλότερη φάση να το κάνεις ρουτ.

Μην εντυπωσιάζεσαι από τo downgrade και flash σε prerooted

Απλούστατα είναι τα πράγματα.

Κατεβάζεις την έκδοση .45 και το προγραμματάκι που κάνει τα φλασαρίσματα.

Εγκαθιστάς την .45 .

Περνάς ρουτ (οδηγίες)και μετά το αφήνεις να αναβαθμιστεί μόνο του σε .55 (κι έτσι κρατάς το ρουτ!)

Τέλος περνάς και CWM για να υπάρχει και τελείωσες.

Μιλάμε για 30 λεπτά ιστορία.

:)

Link to comment
Share on other sites

ωραια θα το δοκιμασω μολις παω σπιτι. απο 55 σε 45 θα χασω τπτ συν της εκδοσης? δλδ καποια fixes που εχει η 55? Ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

ωραια θα το δοκιμασω μολις παω σπιτι. απο 55 σε 45 θα χασω τπτ συν της εκδοσης? δλδ καποια fixes που εχει η 55? Ευχαριστω:)

 

Αφου θα ξαναπας σε .55 μετα..;-)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι. Είμαι rooted στην .45 και δεν μπορώ να κάνω "κανονικά" το update μέσω sony update sevice ή το wifi του κινητού (λένε και τα 2 failed). Πρέπει να περάσω την .55 me to flashtool η προτείνετε κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεσα να τα καταφερω δυστηχως. μαλλον κατι κανω λαθος :blink:

 

Λες δε τα κατάφερες αλλά εξήγησε μας που κόλλησες βρε αδερφέ!!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. κολλησα ως προς οτι σε καποιο σημειο βγαζει μυνημα με κοκκινα γραμματα και αναφερει κατι για drivers οτι δεν ειναι installed? καπως ετσι. δεν ξερω αν βοηθησα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα. κολλησα ως προς οτι σε καποιο σημειο βγαζει μυνημα με κοκκινα γραμματα και αναφερει κατι για drivers οτι δεν ειναι installed? καπως ετσι. δεν ξερω αν βοηθησα

 

Δεν υπαρχουν οι drivers της συσκευης σου στο πισι. Το συνεδεσες πριν την διαδικασια? Δοκιμασε σε αλλο πισι και σε windows 7 αν θες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μεσα στο flash tool εχει ενα φακελο που γραφει drivers. απλα κανω κλικ στο κινητο που εχω για να τους κανει εγκατασταση? πηγα πριν λιγο στον γερμανο για να κανω την sim σε micro sim και μου ζητησανε 5 ευρω:wacko:
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μεσα στο flash tool εχει ενα φακελο που γραφει drivers. απλα κανω κλικ στο κινητο που εχω για να τους κανει εγκατασταση? πηγα πριν λιγο στον γερμανο για να κανω την sim σε micro sim και μου ζητησανε 5 ευρω:wacko:

Ελεος ..τους τα δωσες ? καθαρη κλεψια

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ..τους τα δωσες ? καθαρη κλεψια

 

Μόνο σε εμένα δε πήραν λεφτά για να τη κόψουν:confused:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ έδωσα το 5ευρω. Μου είπαν ότι δεν κόβουν. Και ρώτησα σε 3 καταστήματα. Οπότε έβγαλαν καινούρια. Όσο κάνει δηλαδή να βγάλεις μία νέα αν πάθει κάτι η παλιά σου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως περναω τους drivers για να μπορεσω να κανω το κονε με το flashtool απο 55 σε 45?

 

Μέσα στο φάκελο του flashtool έχει ένα φάκελο drivers. Από εκεί μπορείς να τους εγκαταστήσεις. Αλλιώς μπορείς να εγκαταστήσεις το pc companion και να συνδέσεις το κινητό σου ώστε να τους βρει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγενω μεσα στο φακελο. βρισκω τους drivers για το xperia S, γινεται εγκατασταση αλλα οταν ξεκιναει η διεργασια του flashtool βγαζει με κοκκινα γραμματα drivers not installed.

 

19/049/2013 17:49:11 - ERROR -

19/049/2013 17:49:11 - ERROR - Error flashing. Aborted

19/049/2013 17:49:12 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.

19/049/2013 17:49:12 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool.

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

δεν δουλεύει η μέθοδος. Το έχουνε πεί και στο post που έχεις στο xda. Ο μόνος τρόπος αυτή τη στιγμή για root στην 55 είναι downgrade και flash σε prerooted
ποιος το ειπε οτι δεν δουλευει στην 55 ειμαι και εκανα ρουτ με αυτη τη μεθοδο [[πως μπορω να σας το δειξω??]] η επιλογη για το S ειναι η πρωτη ,με το ιδιο εκανα ρουτ και στο T με την τριτη επιλογη Edited by dabledot
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...