Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα αναβάθμιση στο Xperia S με το παραπάνω ftf.Όταν άνοιξα το Walkman,μου εμφάνισε μια επιλογή να προσθέτει αυτόματα πληροφορίες στα κομάτια(Εικόνα Αλμπουμ,κ.τ.λ).καταλαθος πάτησα ακύρωση.Που μπορώ να βρω την επιλογη? Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όποιος έχει ξεκλείδωτο bl άλλα θέλει και την stock και custom rom μπορεί να έχει dualboot!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1880305

Link to comment
Share on other sites

Cm 9.2 ? Εγω εχω cm9.1 μπορεις να μου πεις απο που την κατεβασες?

 

http://www.xperiablog.net/2012/09/11/cyanogenmod-10-m1-build-for-xperia-acro-s-and-xperia-s-released/

Δες το 1ο σχόλιο

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.

ΕΙμαι κατοχος ενος iphone 4s και μπορω να πω οτι η επομενη συσκευη μου θα ειναι το xperia S.

Θα παρακαλουσα αν ειναι ευκολο τους κατοχους να κανουν μια μινι αναφορα στα καλα και τα κακα γιατι τα 2500 σχολια ειναι αρκετα για να τα διαβασεις ολα...

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

iGo, Navigon, Sygic, Ndrive. Δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλά διαλέγεις ποιο σου κάνει καλύτερα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

iGo, Navigon, Sygic, Ndrive. Δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλά διαλέγεις ποιο σου κάνει καλύτερα.

Το Igo παιζει στις 1280χ720 ?γιατι χτες που το εψαξα λιγο και με κατι μετατροπες στα αρχεια μονο σφαλμα εβγαζε ειτε επαιζε κανονικα αλλα στο 1/3 της οθονης

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μου επιτρέπει να ξυπνάω το κινητό με όποιο απο τα hardwrae keys θέλω??Είναι πιο βολικό να πατάς οτι να 'ναι και δεν καταπονείς μόνο ένα κουμπί..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το Igo παιζει στις 1280χ720 ?γιατι χτες που το εψαξα λιγο και με κατι μετατροπες στα αρχεια μονο σφαλμα εβγαζε ειτε επαιζε κανονικα αλλα στο 1/3 της οθονης

 

Παίζει. Το έχω στο δικό μου και παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το έκανα!

Συνδέεις το κινητό, πας στο myComputer, δεξί πλήκτρο, πατάς δεξί πλήκτρο πάνω στο εικονάκι του xperia >Sony Xperia S-Network configuration και ακολουθείς τις οδηγίες.

Στο firewall (έχω Kaspersky) επιτρέπεις το UDP.

Στο xperia ανοίγεις το connected devices και το ρυθμίζεις και σαν media server αν θέλεις.

Με Wifi από τον media player των Windows μπορείς να δείς τις φωτό, video και μουσική που έχεις στο Xperia και να τις παίξεις.

Στο xperia μπορείς να δείς τους κλασσικούς κοινόχρηστους φακέλλους των Windows και να ακούσεις μουσική, να δείς φωτό.

Τα video δεν μου τα άνοιγε μου έλεγε ότι δεν υποστηρίζεται το συγκεκριμένο format. (Δοκίμασα avi και wmv).

Άρα για μένα η λύση του να βλέπεις τις ταινίες που έχεις στον υπολογιστή στο xperia λέγεται Plex for Android και κοστίζει 4€.

Είδα το Battleship στα 720p μ' αυτό τον τρόπο, άψογα!

Το plex παίζει srt υπότιτλους κι έχει δικό του player.

Σήμερα μου ήρθε από το Hong Kong το Usb On the Go και καλώδιο HDMI, οπότε θα δω πως πάει το stream από το plex > xperia> στη 40αρα Samsung. :p

Στο UOG έβαλα επάνω ένα ποντίκι και έπαιζε κανονικά. Οπότε ψάχνω για ένα καλό 16άρι στικάκι. Καμιά πρόταση;

 

ευχαριστώ για τις οδηγίες θα το δοκιμάσω !

Link to comment
Share on other sites

Το Igo παιζει στις 1280χ720 ?γιατι χτες που το εψαξα λιγο και με κατι μετατροπες στα αρχεια μονο σφαλμα εβγαζε ειτε επαιζε κανονικα αλλα στο 1/3 της οθονης

 

παίζει σε πλήρη οθόνη 1280χ720 ?

Ναι το igo primo παιζει σε ολοκληρη την οθονη. Για ποιο ευκολα ψαχτε για igo primo 2 for samsung galaxy siii ή s3, ειναι ιδια αναλυση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δωστε μου τα φωτα σας παρακαλω...

Χρησιμοποιω το sms chomp για μηνυματα . Οταν ερχεται μηνυμα παρολο που το χω δει η default εφαρμογη των μηνυματων μου το βλεπει ως μη αναγνωσμενο , δηλαδη βγαζει το "ενα" απο το εικονιδιο... Πως τοκανω να φευγει χωρις να πρεπει να το διαβαζω και απο την εφαρμογη αυτη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα.

ΕΙμαι κατοχος ενος iphone 4s και μπορω να πω οτι η επομενη συσκευη μου θα ειναι το xperia S.

Θα παρακαλουσα αν ειναι ευκολο τους κατοχους να κανουν μια μινι αναφορα στα καλα και τα κακα γιατι τα 2500 σχολια ειναι αρκετα για να τα διαβασεις ολα...

ευχαριστω πολυ

 

Αρνητικά δεν έχω βρει, πιθανόν η απόκριση των touch κουμπιών η οποία λύνεται με την αφαίρεση του εργοστασιακού

screen protector και την τοποθέτηση νέου λεπτότερου.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.

 

Θα σου έλεγα όμως να περιμένεις τα νέα Xperia X ή T που έχουν νέους επεξεργαστές και κάρτες γραφικών.

 

Σαν το design του S δεν είναι, με την πανέμορφη φωτιζόμενη διαφανή λωρίδα.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Θα θελατε να αναφερουμε ολοι τις 5 καλυτερες εφαρμογες που εχουμε εγκαταστησει στο xperιa s? ισως ετσι ανακαλυψουμε καινουργια πραγματα..!
Link to comment
Share on other sites

Την παρασκευη παρελαβα αυτη τη θηκη http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160792497210&ssPageName=ADME:L:OU:GB:3160 ωραια ειναι αλλα πιστευω θα γεμισει γρατσουνιες. Η επομενη που θα παρω θα ειναι στο ιδιο στιλ της momax.

nick2crete ειδα οτι τα καταφερες με το igo!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

nick2crete ειδα οτι τα καταφερες με το igo!

 

Nαι ,ας ειναι καλα ο φιλος SERS1612 ,παιζει κανονικα στην αναλυση του κινητου μας ,απλα πρωτη φορα ασχολουμαι με πλοηγηση και δεν το εχω δοκιμασει ακομη σε καποια διαδρομη

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Το Igo παιζει στις 1280χ720 ?γιατι χτες που το εψαξα λιγο και με κατι μετατροπες στα αρχεια μονο σφαλμα εβγαζε ειτε επαιζε κανονικα αλλα στο 1/3 της οθονης

Ναι παίζει. Αρκεί να έχεις τα κατάλληλα αρχεία.

Παιδιά υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μου επιτρέπει να ξυπνάω το κινητό με όποιο απο τα hardwrae keys θέλω??Είναι πιο βολικό να πατάς οτι να 'ναι και δεν καταπονείς μόνο ένα κουμπί..

Όπως έχει πρωτοπεί ο Karthan7 δες το WidgetLocker

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να με βοηθήσετε με κάποια προβλήματα με την αναβάθμιση και το root...

Όταν προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση από το κινητό μόλις κατεβάζει το αρχείο που μου λέει και πατάω να κάνει εγκατάσταση κάνει κατευθείαν επανεκκίνηση και μόλις ανοίγει και πάλι λέει ότι "δεν ήταν δυνατή η αναβάθμιση".

Προσπάθησα και με το PC Companion και μου βγάζει το εξής:

"Πρόβλημα:
Το τηλέφωνο περιλαμβάνει τροποποιημένο λογισμικό το οποίο δεν είναι δυνατό να ενημερωθεί.
Λεπτομέρειες:
Αποτυχία του μηχανισμού ενημέρωσης της Sony (Σφάλμα 2003)."

Με σπασμένο BL δεν γίνεται η αναβάθμιση;;;; είναι το μόνο που έχω πειράξει στο κινητό.

 

Επίσης προσπάθησα να κάνω root με το script του Bin4ry και μου βγάζει το εξής (εννοείται πως έχω ICS καθώς είναι το μόνο που χρειάζεται):

Device type:
1) Xperia T
2) Tablet S
3) LT26,LT22 etc.
4) Other
Make a choice: 3

Normal Mode enabled!

Please connect device with ADB-Debugging enabled now....
2833 KB/s (1085140 bytes in 0.374s)
1364 KB/s (22364 bytes in 0.016s)
2665 KB/s (843503 bytes in 0.309s)
Please look at your device and click RESTORE!
If all is successful i will tell you, if not this shell will run forever.
Successful, going to reboot your device!
Waiting for device to show up again....
mount: permission denied (are you root?)
/system/xbin/su: cannot open for write: Read-only file system
Unable to chmod /system/xbin/su: No such file or directory
/system/app/Superuser.apk: cannot open for write: Read-only file system
Unable to chmod /system/app/Superuser.apk: No such file or directory
rm failed for /data/local.prop, No such file or directory
You can close all open command-prompts now!
After reboot all is done! Have fun with Root!
Bin4ry
Πιέστε ένα πλήκτρο για συνέχεια. . .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ηθελα να ρωτησω ξανα αν ξερει κανεις που μπορω να βρω φορτιστη EP 850 για το XS..εχω ψαξει παντου και δεν υπαρχει..και θα ηθελα να μου πειτε αν και σε εσας ειχε μεσα στο κουτι τον ΕP 850 ή καποιον αλλο φορτιστη..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, ηθελα να ρωτησω ξανα αν ξερει κανεις που μπορω να βρω φορτιστη EP 850 για το XS..εχω ψαξει παντου και δεν υπαρχει..και θα ηθελα να μου πειτε αν και σε εσας ειχε μεσα στο κουτι τον ΕP 850 ή καποιον αλλο φορτιστη..

απο ebay θα βρεις ευκολα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hello.

Όσοι έχουν ξεκλείδωτο bl μια καλη ρομ βασισμενη σε jb είναι η παρακάτω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=

 

Βεβαία έχει bugs στην cam & hdmi

Link to comment
Share on other sites

Hello.

Όσοι έχουν ξεκλείδωτο bl μια καλη ρομ βασισμενη σε jb είναι η παρακάτω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=

 

Βεβαία έχει bugs στην cam & hdmi

 

Το σημαντικότερο είναι ότι δεν δουλεύει η κάμερα... Το hdmi δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Επίσης, το link δεν δουλεύει αλλά φαντάζομαι ότι λες την freexperia.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...