Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω πολλα θεματακια ,απο το bt που τερματιζει κλησεις ,αδυναμο σημα wifi -gps το φορτιζω δυο φορες τη μερα και αλλα ,εχω κανει επιδιορθωση 3 φορες και το μονο που διορθωθηκε ηταν το ραδιο που δεν επιανε τιποτα ασε που ειναι πιο αργο οταν το συγγρινω με το arc s που φοραει ακομα την παλια μου ερχετε να το σπασω ,για τετοιο χαλι μιλαμε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια διαπίστωση που έκανα στο δικό μου xperia s για όσους ενδιαφέρονται...

 

-Αφαιρέστε την εργοστασιακή προστατευτική μεμβράνη...καθαρίστε καλά την οθόνη από πιθανον υπολείματα από την θερμική συγκόληση της και θα δείτε μεγάλη διαφορά. Απίστευτη βελτίωση στην απόκριση των κουκίδων στο κάτω μέρος της οθόνης , μεγαλύτερη γωνία θέασης λιγότερες θαμπαδες-βρωμιές-σκόνη, και καλυτερη αίσθηση της αφης. Αν θέλετε να προστατέψετε την οθόνη αγοράστε μια θήκη..ή μια άλλη καλύτερη μεβρανη από την εργοστασιακή...:rolleyes:

10 years myphone member !!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το GO SMS Pro τι είναι; Να το εγκαταστήσω;

Επίσης κάτι για τα sms. Υπάρχει πρόγραμμα κελιδώματος;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

εχω πολλα θεματακια ,απο το bt που τερματιζει κλησεις ,αδυναμο σημα wifi -gps το φορτιζω δυο φορες τη μερα και αλλα ,εχω κανει επιδιορθωση 3 φορες και το μονο που διορθωθηκε ηταν το ραδιο που δεν επιανε τιποτα ασε που ειναι πιο αργο οταν το συγγρινω με το arc s που φοραει ακομα την παλια μου ερχετε να το σπασω ,για τετοιο χαλι μιλαμε

 

Θα σου έλεγα να κανείς επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων(αφού πρώτα πάρεις backup στο PC σου) και να επαναφερεις μόνο φωτογραφίες και μουσική από το backup.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το GO SMS Pro τι είναι; Να το εγκαταστήσω;

Επίσης κάτι για τα sms. Υπάρχει πρόγραμμα κελιδώματος;

 

Ειναι μια εφαρμογη για μηνυματα.παρα πολλες φορες πιο παραμετροποιησιμη απο την εργοστασιακη.ειδικα αν εχεις θεμα με τους 160 χαρακτηρες στα μηνυματα,το βαζεις και ξεγνοιαζεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

μηπως μπορει καποιος να με

βοηθησει ενω ειμαι στο ιντερνετ να

μην σβηνει η οθονη μετα απο 10 δευτερα!

τι ρυθμισεις μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια εφαρμογη για μηνυματα.παρα πολλες φορες πιο παραμετροποιησιμη απο την εργοστασιακη.ειδικα αν εχεις θεμα με τους 160 χαρακτηρες στα μηνυματα,το βαζεις και ξεγνοιαζεις!

 

Το εγκατέστησα. Πολύ καλό δείχνει, βάζεις θέματα, έχει πολλές δυνατότητες. Δεν ξέρω όμως το πως θα διορθώσω το θέμα των 160 γραμμάτων. Κάνω κάτι στις ρυθμίσεις του;

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα. Πολύ καλό δείχνει, βάζεις θέματα, έχει πολλές δυνατότητες. Δεν ξέρω όμως το πως θα διορθώσω το θέμα των 160 γραμμάτων. Κάνω κάτι στις ρυθμίσεις του;

 

Αν δεν κανω λαθος πρεπει να κατεβασεις και το πακετο των ελληνικων.γραψε στο play "handcent greek" και βαλτα ολα στα ελληνικα.μετα πηγαινε ρυθμισεις - ρυθμισεις αποστολης και επελεξε λειτουργια τοποθεσιας στα ελληνικα.διαιρεση 160 χαρακτηρων.καπως ετσι το λεει

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

μηπως μπορει καποιος να με

βοηθησει ενω ειμαι στο ιντερνετ να

μην σβηνει η οθονη μετα απο 10 δευτερα!

τι ρυθμισεις μπορω να κανω?

Θα πας ρυθμισεις-οθονη-αναστολη λειτουργειας. Και ενα καλο προγραμμα ειναι απο το galaxy s3 ειναι το "smart stay".

Αυτο το προγραμμα χρησιμοποιει την καμερα στο μπροστινο μερος για να ανιχνευσει κατα ποσο ή οχι ο χρηστης διαβαζει κατι, ωστε να απενεργοποιησει η οχι τον φωτισμο της οθονης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο πάει μια οθόνη ?

 

Eπειδη το ειχα περιεργεια και το ρωτησα στο σερβις, η οθονη εχει 199 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμισεις-οθονη-αναστολη λειτουργειας. Και ενα καλο προγραμμα ειναι απο το galaxy s3 ειναι το "smart stay".

Αυτο το προγραμμα χρησιμοποιει την καμερα στο μπροστινο μερος για να ανιχνευσει κατα ποσο ή οχι ο χρηστης διαβαζει κατι, ωστε να απενεργοποιησει η οχι τον φωτισμο της οθονης.

 

Πολύ καλή εφαρμογή. Δεν την είχα κατά νου αλλά βοηθάει πάρα πολύ (είμαι και λίγο offtopic:cool: )

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη το ειχα περιεργεια και το ρωτησα στο σερβις, η οθονη εχει 199 ευρω

Απο ebay εχει τα μισα λεφτα αλλα ελα ντε πως θα την περασεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο ebay εχει τα μισα λεφτα αλλα ελα ντε πως θα την περασεις?

 

Έρχεται με όλο το μπροστά καπάκι-πλαστκο ή μόνο o οθόνη?

μπορείς να βάλεις λινκ? Είμαι διακοπές και είμαι με το τηλέφωνο....

Ευχαριστώ!

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν σπάσει το τζάμι της οθόνης αλλάζει ή πρέπει να αλλάξει όλη η οθόνη ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται με όλο το μπροστά καπάκι-πλαστκο ή μόνο o οθόνη?

μπορείς να βάλεις λινκ? Είμαι διακοπές και είμαι με το τηλέφωνο....

Ευχαριστώ!

Και εγω ειμαι με το κηνιτο αυτην την στιγμη!μονο η οθονη,οταν σχολασω και παω σπιτι θα σου στειλω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που μου αλλαξανε παντως ηταν μαζι με τα γυρω γυρω πλαστικα του.

Προς το παρων δουλευει αψογα η νεα οθονη παντως.

Και το καιω καθε μερα στο παιχνιδι και στις εφαρμογες.

Μεχρι 43 βαθμους που το φτανω συχνα δεν δειχνει το παραμικρο

Link to comment
Share on other sites

Επειδή από ατύχημα μου έσπασε το τζαμάκι της οθόνης θα μου το καλύψει η εγγύηση ? Έχω κιτρινίλα στην οθόνη, οπότε λογικά θα μου το αντικαταστήσει άσχετα με την κατάσταση της οθόνης ε?? Τί λέτε ? θα έχω πρόβλημα?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει το σπάσιμο της οθόνης με την κιτρινίλα;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να στο βγαλουν εκτος εγγυησης και να μην στο αλλαξουν οθονη για το γνωστο προβλημα με τις κιτρινιλες
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μου αλλάξουν οθόνη ας μην μου αλλάξουν το τζαμάκι. Δεν είναι υποχρεωμενοι λόγω κιτρινίλας να μου το αλλάξουν?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μου αλλάξουν οθόνη ας μην μου αλλάξουν το τζαμάκι. Δεν είναι υποχρεωμενοι λόγω κιτρινίλας να μου το αλλάξουν?

 

Στο σέρβις για να αλλάξουν την οθόνη αλλάζουν όλο το μπροστά πλαίσιο.

Αυτό που γράφεις δεν γίνεται στο σερβις, δηλαδή να σου αλλάξουν μόνο την οθόνη χωρίς να αλλάξουν το τζαμακι.

Από τη στιγμή που η οθόνη σου έχει κιτρινιλες δεν νομίζω να μπορούν να σου που ότι είναι εκτός εγγύησης λόγο σπασμένου τζαμιού, άλλο πράγμα η οθόνη και άλλο πράγμα το τζαμακι στην προκειμένη περίπτωση.

Πήγανε σε κάποιο σέρβις και πες τους ότι έχεις το γνωστό πρόβλημα με την οθόνη και αν σου πουν ότι έχεις σπασμένο τζαμακι κτλ κάνε τον κινέζο ότι το πρόβλημα σου είναι η κιτρινιλες.

Α η οθόνη ανταποκρίνεται τώρα που έχει σπάσει το τζαμακι?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος στα sms να δείχνει πληκτρολόγιο κλασικό κινητού; Με την στοίχιση που ξέρουμε; 1 2 3 απο κάτω 4 5 6 και τέλος 7 8 9.

 

Και κάτι ακόμα. Πρόγραμμα πλοήγησης Ελλάδος που θα βρώ να εγκαταστήσω; Ευχαριστώ.:)

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος στα sms να δείχνει πληκτρολόγιο κλασικό κινητού; Με την στοίχιση που ξέρουμε; 1 2 3 απο κάτω 4 5 6 και τέλος 7 8 9.

 

Και κάτι ακόμα. Πρόγραμμα πλοήγησης Ελλάδος που θα βρώ να εγκαταστήσω; Ευχαριστώ.:)

 

Πας στις ρυθμίσεις , γλώσσα και πληκτρολόγιο, πληκτρολόγιο Xperia, κατακόρυφο πληκτρολόγιο και πληκτρολόγιο τηλεφώνου..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...