Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας εχω την εντύπωση οτι η μπαταριά κρατάει καλύτερα :D :D :D

 

πολύ καλό το να φτιάχνει τη ζωή της μπαταρίας μία αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πιστευω να διαβάσατε για το Andorid 4.1-Jelly Bean, οτι έχει ήδη κυκλοφορισει, και οτι το SDK ειναι διαθεσιμο στου developers.

Ειναι λίγο ειρωνία όμως το να περνεις ενα update και μετα απο λίγες μέρες να βγάζουν και άλλο και για πολλοστή φορά να ειμαστε πισω , παντα ενα βήμα πίσω....

Θελω να ελπιζω, οχι στη sony παντως, γνωστό σε όλους το γιατι, στους xda να κάνου κατι και για το S. Ουτως η αλλως τα plus του δεν νομίζω να χρειάζονται και τα τρελα specs για λειτουργησει.

 

Sorry αν ειναι off topic, αλλα ήθελα να πω.... :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω να διαβάσατε για το Andorid 4.1-Jelly Bean, οτι έχει ήδη κυκλοφορισει, και οτι το SDK ειναι διαθεσιμο στου developers.

Ειναι λίγο ειρωνία όμως το να περνεις ενα update και μετα απο λίγες μέρες να βγάζουν και άλλο και για πολλοστή φορά να ειμαστε πισω , παντα ενα βήμα πίσω....

Θελω να ελπιζω, οχι στη sony παντως, γνωστό σε όλους το γιατι, στους xda να κάνου κατι και για το S. Ουτως η αλλως τα plus του δεν νομίζω να χρειάζονται και τα τρελα specs για λειτουργησει.

 

Sorry αν ειναι off topic, αλλα ήθελα να πω.... :)

 

Δεν καταλαβαινω το συλλογισμο σου.

Να σταματησει να βγαζει updates η Google για να μην νοιωθεις στο περιθωριο;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω το συλλογισμο σου.

Να σταματησει να βγαζει updates η Google για να μην νοιωθεις στο περιθωριο;;

οχι δεν ειπα αυτο...ειπα οτι η Google βγαζει updates, και καλα κάνει. Το θεμα ειναι στις εταιρείες...που περνουν τα update, αλλα κανουν 6+ μηνες να το διαμορφώσουν για τα τηλ που βγαζου, και λογικο ειναι να μενεις πισω στα υpdates, θα πρεπει λοιπον οι εταιρείες να κανουν πιο γρηγορα τις αλλγες του.

Δηλ τωρα, που η 4,1 ειναι διαθεσημη για τους developers, σε 2,3, 4μηνες το πολύ θα πρεπει να ειναι διαθεσει απο τις εταιρείες...

Αυτα. Τεσπα επειδή ειναι Off topic ολο αυτο, δεν θα συνεχίσω το σωστό ή λαθος σκεπτικο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα πριν απο λίγο και εγώ την 6.1.Α.0.452. Αν και στο τέλος έλεγε το PC companion να σβήσω το τηλέφωνο και να βγάλω την μπαταρία και μετά να κάνω επανεκίνηση, τελικά δεν το έκανα γιατί δεν ειναι και το πιο ευκολο να βγάλεις την μπαταρία. Παντως απο ότι φάνηκε μια χαρά έγινε η ενημέρωση.

 

Τώρα τι άλλαγες είδα εν συντομία:

Άλλαξαν κάποια εικονίδια

Η γραμματοσειρά ειναι διαφορετική σε όλο το τηλέφωνο, στο browser και στο Facebook

Διαφορετική οθόνη επαφών και όταν πας να παρεις τηλέφωνο

Προστέθηκε εικονίδιο NFC στο κεντρικό εικονίδιο που έχει μεσα όλα τα άλλα (bluetooth, gps κλπ)

Εικονίδιο Walkman

Εικονίδιο Google (διαφορετικό)

Έχει πλέον Drop down menu απο την κατάσταση ηρεμίας που σε πηγαίνει κατ'ευθείας στο ανανεωμένο μενού ρυθμίσεων

 

Είναι σχετικά πιο γρηγόρο στην αποκριση της αφής, και έχει πιο smooth λειτουργία, τώρα για την μπαταρία θα την μετρήσω και θα σας πω.

Επίσης για κάποιον φίλο που ρώταγε παραπανω για το εάν δουλεύει κανονικά το Ginius Don't Panic, μια χαρά δουλεύει, χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εντελως ασχετη ερωτηση..στο facebook πως βλεπεις πλεον φωτο?:lol::O:blink:

ΥΓ-και το sygic μια χαρα δουλευει με την ice!!.:D

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

Και 2 τελευταίες ερωτήσεις πριν ξεκινήσω.

 

1.Η εγκατάσταση γίνεται πάνω απο την υπάρχουσα οπότε μένουν όλες οι εφαρμογές ή γίνεται clean install και διαγράφονται ολα ?

2.Οι επαφές μένουν η πρέπει να κάνω συγχρονισμό μετά ?

Link to comment
Share on other sites

εκανα προχτες αργα την αναβαθμιση και ειχα αρκετα προβληματα [[μαζι και τις διακοπες στη μουσικη με οποιον player και αν εβαλα , δυκτιο δεν επιανε αν πηγαινα στο αλλο δωματιο στο σπιτι και αλλα πολλα ]] αναγκαστηκα και εκανα επιδιωρθωση τηλεφωνου σβηνοντας τα παντα απο τη μνημη του τηλεφωνου . σημερα ολη μερα δουλευει κανονικα χωρις προβληματα .
Link to comment
Share on other sites

Εντελως ασχετη ερωτηση..στο facebook πως βλεπεις πλεον φωτο?:lol::O:blink:

ΥΓ-και το sygic μια χαρα δουλευει με την ice!!.:D

όντως και εγώ το πρόσεξα αυτό! είναι από το update η από το facebook την εφαρμογή?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όντως και εγώ το πρόσεξα αυτό! είναι από το update η από το facebook την εφαρμογή?

 

Δεν ξερω ρε φιλαρακι..ουτε τις δικες δεν μπορω να δω!!

Link to comment
Share on other sites

Εντελως ασχετη ερωτηση..στο facebook πως βλεπεις πλεον φωτο?:lol::O:blink:

ΥΓ-και το sygic μια χαρα δουλευει με την ice!!.:D

 

Και εγω το παρατηρησα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω θέλω να κανω μια "χαζη", διευκρινιστική, ερώτηση. Αν κάνεις φορματ την κάρτα sd, οι φάκελοι που δημιουργούνται απο το android, όπως notification, ringtones, κτλ, θα ξαναδημιουργηθουν ή όχι ?

Και Κάτι άλλο, στο talk, γίνεται copy, οταν έχει σταλεί ενα μήνυμα ? Δεν εχω βρει κατι...!!!

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ρε φιλαρακι..ουτε τις δικες δεν μπορω να δω!!

 

τις δικές σου τις βλεπεις απο την αριστερη γκρι μπαρα, επιλέξεις εφαρμογές, προβολή όλων εχει το μενού φωτογραφίες

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

τις δικές σου τις βλεπεις απο την αριστερη γκρι μπαρα, επιλέξεις εφαρμογές, προβολή όλων εχει το μενού φωτογραφίες

των άλλων όμως?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω θέλω να κανω μια "χαζη", διευκρινιστική, ερώτηση. Αν κάνεις φορματ την κάρτα sd, οι φάκελοι που δημιουργούνται απο το android, όπως notification, ringtones, κτλ, θα ξαναδημιουργηθουν ή όχι ?

Και Κάτι άλλο, στο talk, γίνεται copy, οταν έχει σταλεί ενα μήνυμα ? Δεν εχω βρει κατι...!!!

Ναι δημιουργούνται

Και 2 τελευταίες ερωτήσεις πριν ξεκινήσω.

 

1.Η εγκατάσταση γίνεται πάνω απο την υπάρχουσα οπότε μένουν όλες οι εφαρμογές ή γίνεται clean install και διαγράφονται ολα ?

2.Οι επαφές μένουν η πρέπει να κάνω συγχρονισμό μετά ?

1) Γίνεται από πάνω.

2) Αν θυμάμαι καλά δεν χάνεις τίποτα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) γίνεται απ'ευθείας απο πάνω

2) δεν χάνεις τίποτε.

 

Η μπαταρία, μάλλον τελειώνει πιο γρήγορα απο ότι είδα.....

 

Εγώ παντως να παρατηρήσω ότι απο την στιγμή που έκανα την αναβάθμιση, έχει μειωθεί αισθητά η ένταση στο bluetooth ακουστικό μου. Και το τηλέφωνο και το ακουστικό στο max volume, και ίσα που μπορώ να ακούσω, ενώ πριν δεν ειχα κανένα πρόβλημα και το λειτουργούσα περίπου στην μέση της έντασης. Σημειωτέον ότι το ακουστικό ειναι Sony Ericsson.

Το έχει ποαρατηρήσει κανείς άλλος αυτό? Υπάρχει καμιά λύση?

Link to comment
Share on other sites

1) γίνεται απ'ευθείας απο πάνω

2) δεν χάνεις τίποτε.

 

Η μπαταρία, μάλλον τελειώνει πιο γρήγορα απο ότι είδα.....

 

Εγώ παντως να παρατηρήσω ότι απο την στιγμή που έκανα την αναβάθμιση, έχει μειωθεί αισθητά η ένταση στο bluetooth ακουστικό μου. Και το τηλέφωνο και το ακουστικό στο max volume, και ίσα που μπορώ να ακούσω, ενώ πριν δεν ειχα κανένα πρόβλημα και το λειτουργούσα περίπου στην μέση της έντασης. Σημειωτέον ότι το ακουστικό ειναι Sony Ericsson.

Το έχει ποαρατηρήσει κανείς άλλος αυτό? Υπάρχει καμιά λύση?

 

Εισαι ο δευτερος που κανει την παρατηρηση για θεματακια με bluetooth.:worry:

Αν ειναι η Sony να μας πλασαρει την ics και να εχουμε τετοια θεματα δεν θα τα παμε καθολου καλα μαζι της:mad:

Ποια λυση να υπαρχει αν οφειλετε στο παγωτο,πρεπει να βγαλει εκ νεου update.

Οπως τη παραλαβω απο service θα τη σουταρω μου φαινεται,αν εχω και εγω τετοια θεματα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 ημέρες με το παγωτό μπορώ να πω ότι έχω θεματάκια.

 

1. Το Bluetooth του αυτοκινήτου μου (Sony Ericsson) για να συνδεθεί χρειάζεται 3-4 προσπάθειες.

Αφού ολοκληρώνω την κλήση αυτόματα χάνει την σύνδεση.

Σήμερα ενώ έκανα κλήση μέσω Bluetooth το τηλέφωνο κράσαρε και εκεί που μίλαγα έκανε επανεκκίνηση.

 

2. Στις επαφές δεν μπορεί με τίποτα να συνδεθεί με το facebook για ενημέρωση των πληροφοριών. Κάθε φορά πρέπει να πατάω αποδοχή να με πηγαίνει μέσω browser στο facebook να πατάω αποδοχή στα δικαιώματα της συσκευής για να ενημερωθεί. Σε κάθε επαφή ξεχωριστά πρέπει να κάνω συνέχεια την ίδια διαδικασία.

 

3. Προβλήματα με τα widget. Ενώ τα έχω φορτώσει κανονικά μου βγάζει σφάλμα ότι δεν μπορεί να εμφανίσει τις πληροφορίες widget και το σημείο που είναι η οθόνη παραμένει κενή. Με επανεκκίνηση δεν λύνεται το πρόβλημα παρά μόνο με απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά του widget μέχρι να ξανασυμβεί. Το πρόβλημα το έχω παρατηρήσει στο top contacts (2x4) και στο youtube.

 

Από εμφάνιση είναι ΟΚ αλλά έχω ήδη προβληματιστεί αρκετά. Μόλις έκανα την εγκατάσταση του παγωτού είχα καθαρίσει το κινητό και έκανα καθαρή εγκατάσταση.

Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 ημέρες με το παγωτό μπορώ να πω ότι έχω θεματάκια.

 

1. Το Bluetooth του αυτοκινήτου μου (Sony Ericsson) για να συνδεθεί χρειάζεται 3-4 προσπάθειες.

Αφού ολοκληρώνω την κλήση αυτόματα χάνει την σύνδεση.

Σήμερα ενώ έκανα κλήση μέσω Bluetooth το τηλέφωνο κράσαρε και εκεί που μίλαγα έκανε επανεκκίνηση.

 

2. Στις επαφές δεν μπορεί με τίποτα να συνδεθεί με το facebook για ενημέρωση των πληροφοριών. Κάθε φορά πρέπει να πατάω αποδοχή να με πηγαίνει μέσω browser στο facebook να πατάω αποδοχή στα δικαιώματα της συσκευής για να ενημερωθεί. Σε κάθε επαφή ξεχωριστά πρέπει να κάνω συνέχεια την ίδια διαδικασία.

 

3. Προβλήματα με τα widget. Ενώ τα έχω φορτώσει κανονικά μου βγάζει σφάλμα ότι δεν μπορεί να εμφανίσει τις πληροφορίες widget και το σημείο που είναι η οθόνη παραμένει κενή. Με επανεκκίνηση δεν λύνεται το πρόβλημα παρά μόνο με απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά του widget μέχρι να ξανασυμβεί. Το πρόβλημα το έχω παρατηρήσει στο top contacts (2x4) και στο youtube.

 

Από εμφάνιση είναι ΟΚ αλλά έχω ήδη προβληματιστεί αρκετά. Μόλις έκανα την εγκατάσταση του παγωτού είχα καθαρίσει το κινητό και έκανα καθαρή εγκατάσταση.

και εγώ είχα θέμα με τα widget αλλά με μια και μόνο επανεκκίνηση λύθηκε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με έχει ενοχλήσει αρκετά η αναβάθμιση. Επειδή μιλάω πολύ λόγω δουλειάς στο κινητό, μιλάω με το bltooth, αλλά τώρα ούτε με ακουνε καλά, ούτε εγώ τους ακούω!!! Τι θα γίνει δηλαδή? θα τρώμε το SAR στο κεφάλι λόγω παγωτού? Επίσης, παρουσιάζει και μεγάλη υστέρηση όταν μιλάς και έπειτα πας να τερματίσεις την κλήση, αργεί πολύ να επανέλθει η οθόνη απο την μαυρη οθονη που ειναι ωστε να μπορεσεις να πατήσεις το κουμπί τερματισμού. Μια χαρα ήταν με το παλιό καλό 2.3 !! Edited by xristos_mi
Link to comment
Share on other sites

Με έχει ενοχλήσει αρκετά η αναβάθμιση. Επειδή μιλάω πολύ λόγω δουλειάς στο κινητό, μιλάω με το bltooth, αλλά τώρα ούτε με ακουνε καλά, ούτε εγώ τους ακούω!!! Τι θα γίνει δηλαδή? θα τρώμε το SAR στο κεφάλι λόγω παγωτού? Επίσης, παρουσιάζει και μεγάλη υστέρηση όταν μιλάς και έπειτα πας να τερματίσεις την κλήση, αργεί πολύ να επανέλθει η οθόνη απο την μαυρη οθονη που ειναι ωστε να μπορεσεις να πατήσεις το κουμπί τερματισμού. Μια χαρα ήταν με το παλιό καλό 2.3 !!

 

Καλημέρα. Το ίδιο προβλημα το εχει και ενας φίλος μου με το συγκεκριμένο κινητό. Δεν τον ακούω καθολου καλά και αυτος το ίδιο, με ενα bluetooth της sony που κουμπώνει κατευθειαν στο αυτί.

Εγώ απο την αλλή με το sony MW600 εχω πιο δυνατό ήχο, δεν εχω χάσει ποτέ επικοινωνία καιτο σημαντικότερο, υποστιρίζει την αναγνώριση κλήσης πανω στην οθόνη του bluetooth κάτι που δεν το είχα με την gingerbread..

 

ΥΓ: Καμιά επίσημη rom που να υποστιρίζει τα ελληνικα sms βγήκε;; έστω να γυρίσουμε στην 2.3 και να περάσουμε επίσημα την ICS.. Το δοκίμασα προχθες, 6 rom πέρασα με flashtool αλλά δεν μπορούσαν να πάρουν την ICS μεσω seus ειχα λέει, ήδη το τελευταιο λογισμικό;)

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το ίδιο προβλημα το εχει και ενας φίλος μου με το συγκεκριμένο κινητό. Δεν τον ακούω καθολου καλά και αυτος το ίδιο, με ενα bluetooth της sony που κουμπώνει κατευθειαν στο αυτί.

Εγώ απο την αλλή με το sony MW600 εχω πιο δυνατό ήχο, δεν εχω χάσει ποτέ επικοινωνία καιτο σημαντικότερο, υποστιρίζει την αναγνώριση κλήσης πανω στην οθόνη του bluetooth κάτι που δεν το είχα με την gingerbread..

 

Εγώ έχω το άλλο με το καλωδιο και το κλιπ που πιάνει στο πέτο. Δεν καταλαβαίνω γιατί το ένα (το MW600) παιζει μια χαρά και το άλλο έχει τέτοια προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

μαλλον απο οτι γραφεται πιο πανω δεν εχει ερθει για καλο το παγωτο!! η sony εκανε το θαυμα της! και το περιμεναμε με ανυπομονησια για να φτιαξουν μερικα αρνητικα του εργαλειου! κριμα. βλεπω να μενω με την 2.3.7:!::!::!:
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

μαλλον απο οτι γραφεται πιο πανω δεν εχει ερθει για καλο το παγωτο!! η sony εκανε το θαυμα της! και το περιμεναμε με ανυπομονησια για να φτιαξουν μερικα αρνητικα του εργαλειου! κριμα. βλεπω να μενω με την 2.3.7:!::!::!:

 

Εγω παλι θα τους παρω τηλ στο service Δευτερα μην τολμησουν και μου περασουν το παγωτο απο μονοι τους....θα τους παρει και θα τους σηκωσει:mad:

Καλα δεν εχει βγει καποια ενημερωση απο Sony δεν φανταζομαι να ειμαστε μονο απο Ελλαδα που εχουμε τετοια αρνητικα θεματα με την αναβαθμιση?!!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...