Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι φιλε μου αυτην εχω τωρα απο 73 ενα μηνα που την ειχα.

Εντυπωσεις τις επομενες ημερες αν και τωρα με τη ζεστη κανει δειλα-δειλα εμφανιση κατω στο κεντρο ενα κιτρινο σημαδι 1,5-2 εκατοστα ιδιαιτερα στη πλοηγηση με 3G που ζεσταινετε αρκετα και σκεφτομαι να το παω στη Sony για αλλαγη οθονης τωρα που εχω παραλληλα και δευτερη συσκευη και εχω ανεση χρονου για αναμονη μεχρι να μου κανουν αντικατασταση.

Πήγαινε σε ένα σέρβις για να δουν το πρόβλημα με την οθόνη και να στην αλλάξουν.

Να τους πεις ότι αν δεν είναι διαθέσιμη να την παραγγέλλουν και όταν έρθει να πας να στην αλλάξουν (ξέρω... Τώρα έχεις και το τύμπανο :up:)

Εγώ περιμένω να έρθει στο σέρβις ένα μικρόφωνο γιατί μερικές φόρες ''μπουκώνει'', όταν έρθει θα το πάω να μου το αλλάξουν. Ευτυχώς έχει μέρες να μου το κάνει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχθές σύγκρινα το δικό μου που το πήρα εχθες με του κολλητού μου στου οποίου φαίνεται πολύ εντονα το πρόβλημα της οθόνης. Καναμε τεστ οθόνης με χρώματα (απο το κρυφό μενού του κινητού) και παρατηρήσαμε οτι τα χρώματα φαίνονται πολύ διαφορετικά. Ειδικά το άσπρο, στου παιδιού το κινητό ειναι ολόλευκο ενό στο δικό μου φαίρνει προς το ζαχαρί-εκρού :blink:
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..!

χθες ειδα απο κοντα το xperia s απο εναν φιλο μου που το πηρε και η οθονη του ειναι οτι καλυτερο εχω δει..!! φανταστικη..!!

ειμαι ενα τσακ πριν την αγορα του τωρα που εχει πεσει και η τιμη του..!!

το μονο που με αγχωνει ειναι αυτη η κιτρινηλα που εχουν μερικες συσκευες.. (δεν την ειχε ο φιλος μου)...! που βεβαια με ενα service εχει λυθει..

αλλα ειναι και η μπαταρια του..! δεν εχω δει εδω μεσα πολυ θετικα σχολια για την αυτονομια του... μηπως γινεται να του περασουμε μια πιο μεγαλη μπαταρια? ξερω πως ειναι ενσοματωμενη αλλα λεω μηπως καποιος βρηκε μια λυση..

ζητω συγγνωμη αν εχει γραφτει κατι παροιομοιο στο forum... :worry:

Link to comment
Share on other sites

και γω μολις περασα την 75!! αντε να δουμε αν υπαρχει ενα-δυο κλικ παραπανω αυτονομια! θα γινει test
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για το S οσους το αγορασαν καινουργιο και θυμουντε οταν εκαναν unboxing.

Το κινητο ειχε απο μαμα screen protector κολλημενο στην οθονη + extra ανταλλακτικο;

Εγω ειμαι κατοχος Sole και δεν μπορω να καταλαβω οσο και αν το κοιταω αν αυτο που βλεπω ειναι screen protector στην οθονη ή οχι.

Κανω την ρωτηση απλα για να δω πως ηρθαν στην συσκευασια τα αλλα καινουργια xperia

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Ναι το S ειχε screen protector στην οθονη του + ενα στο πακετο ,μιλαω για το δικο μου που αγοραστηκε με Ελληνικη εγγυηση

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με την .75 παιδιά βλέπω χειρότερη αυτονομία από την .73. Θα πρότεινα όσοι δεν την περάσατε να μην το κάνετε μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί το κινητό κάποια στιγμή έκλεισε απο μόνο του χωρίς να το καταλάβω, και δεν ξεκινούσε οταν το πατούσα να ανοίξει. Εψαξα και βρήκα για αναγκαστική εκκίνηση, (power+volumeup για 5sec) και ξεκίνησε κανονικά..;)
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με την .75 παιδιά βλέπω χειρότερη αυτονομία από την .73. Θα πρότεινα όσοι δεν την περάσατε να μην το κάνετε μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου.

 

Ουτως ή αλλως η αυτονομια της συσκευης ειναι δυστυχως για τα μπαζα τι 73 ή 75 ή Ics...Με νορμαλ χρηση μετα βιας βγαζεις τη μερα...:mad:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα μήπως ξερεται τι να κάνω έκανα οτε connex και μου έδωσαν το zte και το sony xperia s που έχω δεν το βρίσκει με τίποτα το δίκτυο έχετε κάτι κατά νου ? ενώ το note το βρίσκει χωρίς κανένα θέμα και δεν το πείραξα καθόλου
Link to comment
Share on other sites

οντως οσο αφορα το θεμα της αυτονομιας τελικα με την 75 δεν ειδα καμια διαφορα. μια απο τα ιδια! μαλλον διορθωθηκαν τιποτα bugs
the reason i swear so much is because f**k you!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να μην βαριομαστε ολο το ιδιο χρωμα βρε παιδι μου...Στην Ics ισως γινει κοκκινιλα...:lol:Μπας κ ειναι κανενα εφε της οθονης του τηλεφωνου που δεν μας ειχανε πει στα επισημα χαρακτηριστικα??
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και λιγο καιρο το κινητο υστερα απο λιγο youtube/serfing/videogames ζεσταινεται παρα πολυ ειδικα στα πανω και κατω ακρα της οθονης,φυσικα συνοδευεται απο την γνωστη σε ολους κιτρινιλα,εμενα επισης στα σκουρα χρωματα εκει που θα ειχε κιτρινιλα το χρωμα γινεται πιο ανοικτο ......πολυχρωμο το xperia s :D
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και λιγο καιρο το κινητο υστερα απο λιγο youtube/serfing/videogames ζεσταινεται παρα πολυ ειδικα στα πανω και κατω ακρα της οθονης,φυσικα συνοδευεται απο την γνωστη σε ολους κιτρινιλα,εμενα επισης στα σκουρα χρωματα εκει που θα ειχε κιτρινιλα το χρωμα γινεται πιο ανοικτο ......πολυχρωμο το xperia s :D

 

Όχι πού δεν θα το πάθαινε.

Δεν είναι καθόλου για γέλια,service και υπομονή

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και λιγο καιρο το κινητο υστερα απο λιγο youtube/serfing/videogames ζεσταινεται παρα πολυ

 

που να δεις το nexus s πως ζεσταίνεται όταν του κάνω τέτοια χρήση. νομίζω πως όλα τα κινητά ζεσταίνονται μετά από gaming και browsing.

ζηλεύω πάντως που παίζεις games σε τέτοια οθόνη:p, σίγουρα θα υπάρχει διαφορά από τα άλλα smartphones

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα προβλημα οταν περασα την 75 κ μετα καθως εχω το κινητο σε κατασταση αναμονης αναβει μονο του χωρις λογο κ μετα ξαναναβει....:wacko::worry:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η διαφανής λωρίδα είναι αρκετά ευαίσθητη, μετά από μια βδομάδα έντονης χρήσης του κινητού (βάλε-βγάλε στο τσαντάκι, πάντα προσεκτικά και χωρίς μεταλλικά/αιχμηρά αντικείμενα μέσα), έχει αρκετές μικρογρατζουνιές στην μπροστινή μεριά, όπως και η ζελατίνα της οθόνης...

 

Και μια ερώτηση, έχει δοκιμάσει κανείς να τραβήξει βίντεο μεγάλης διάρκειας; Εμένα στα 19 λεπτά περίπου σταμάτησε μόνο του να τραβάει κι έπρεπε να το ξεκινήσω ξανά. Το αρχείο που δημιουργήθηκε είχε μέγεθος 1.9GB. Υπάρχει κάποιος περιορισμός στον χρόνο/μέγεθος του βίντεο πέρα από τα 4GB του filesystem;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως το δικό μού το αφησα στη Sony σήμερα λόγω κιτρινιλας κάτω στο κέντρο που μού εμφάνισε ειδικά τώρα που άρχισαν οι ζέστες για αντικατασταση 28 του μηνός θα επικοινωνήσω να μάθω οπως μού είπαν

 

Όσον αφορά το ζέσταμα ιδιαίτερα στη πλοήγηση με 3G συμβαίνει στα περισσότερα κινητά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η διαφανής λωρίδα είναι αρκετά ευαίσθητη, μετά από μια βδομάδα έντονης χρήσης του κινητού (βάλε-βγάλε στο τσαντάκι, πάντα προσεκτικά και χωρίς μεταλλικά/αιχμηρά αντικείμενα μέσα), έχει αρκετές μικρογρατζουνιές στην μπροστινή μεριά, όπως και η ζελατίνα της οθόνης...

 

Και μια ερώτηση, έχει δοκιμάσει κανείς να τραβήξει βίντεο μεγάλης διάρκειας; Εμένα στα 19 λεπτά περίπου σταμάτησε μόνο του να τραβάει κι έπρεπε να το ξεκινήσω ξανά. Το αρχείο που δημιουργήθηκε είχε μέγεθος 1.9GB. Υπάρχει κάποιος περιορισμός στον χρόνο/μέγεθος του βίντεο πέρα από τα 4GB του filesystem;

 

Αφου μπορεσες κ τραβηξες 19 λεπτα αδιακοπου βιντεο με τετοια χαλια αυτονομια μπαταριας της συσκευης ευτυχισμενος να εισαι....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η διαφανής λωρίδα είναι αρκετά ευαίσθητη, μετά από μια βδομάδα έντονης χρήσης του κινητού (βάλε-βγάλε στο τσαντάκι, πάντα προσεκτικά και χωρίς μεταλλικά/αιχμηρά αντικείμενα μέσα), έχει αρκετές μικρογρατζουνιές στην μπροστινή μεριά, όπως και η ζελατίνα της οθόνης...

 

Εγω εκανα παραγγελία αυτή την θηκούλα. Μου άρεσε πολύ

 

Εγώ παρατήρησα το άλλο το κουφό. Οταν γραφω μήνυμα μερικές φορες, παταω τα πληκτρα και δεν γραφει τιποτα. Μετα απο αρκετή ώρα δια μαγείας εμφανίζει το κέιμενο που πληκρολόγησα...

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...