Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΟΛΥ καλά τα λες, Root (απαιτεί ξεκλείδωμα bootloader) και μετά με titanium backup αφαιρούμε ότι έχει σχέση με "POBOX" και ChineseIME ή JapaneseIME. :ninja:

 

Ωραίος ρε μαν, θενξ από εμένα, θα σου έβαζα και like στο post άμα είχε..!

Sinking to new depths of paranoia since 1927... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΟΛΥ καλά τα λες, Root (απαιτεί ξεκλείδωμα bootloader) και μετά με titanium backup αφαιρούμε ότι έχει σχέση με "POBOX" και ChineseIME ή JapaneseIME. :ninja:

Aπο αυτα που διαβαζω(xperia 2011 ics) θα πρεπει να περιμενουμε την ics για να κανουμε ευκολο root χωρις να ξεκλειδωσουμε το bootloader http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1601038

Δεν σου αρκούν αυτά τα 2 για πρώτη αναβάθμιση;;; :p

Ειδικά στο θέμα μπαταρίας έκαναν θαύματα τους παραδέχομαι!

Ναι στη μπαταρια ειδα και εγω διαφορα προς το καλυτερο !

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τί ram σας εμφανίζει συνολικά (και που χρησιμοποιείται και ελεύθερη)?? Εμένα 597mb. συνολικά.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαιρομαι που λύθηκε το θεμα με την μπαταρια γιατί σκοπεύω τον επόμενο μήνα να ξεκινήσω διαδικασίες για να το πάρω..για να το λετε όλοι ότι υπάρχει βελτίωση σημαινει ότι ισχύει.μένει ο vairas να το επιβεβαιώσει! :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε τί ram σας εμφανίζει συνολικά (και που χρησιμοποιείται και ελεύθερη)?? Εμένα 597mb. συνολικά.

Εχει απαντηθει στο ποστ #685 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330113&page=46

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όντως με την αναβάθμιση σε .73 έχει βελτιωθεί πολύ η μπαταρία, έκανα ότι συνήθως κάνω καθημερινά με το κινητό για να έχω μέτρο σύγκρισης συν του ότι το είχα και περιπου μια ώρα σε πλοήγηση χωρίς να έχω συνδέσει τον φορτιστή αυτοκινήτου, παρά μονο με την μπαταρία του, και σήμερα το πρωι έχω 50% μπαταρία ακομα! (δεν το απενεργοποιώ ποτέ). Πριν την αναβάθμιση, το βράδυ σίγουρα θα έπρεπε να το φορτίσω όταν θα γύρναγα σπίτι και χωρίς να βάλω το gps. Δεν ξέρω τι ακριβώς έκαναν, αλλά δουλεύει!!!
Link to comment
Share on other sites

σπάνια γίνεται μία τέτοια αναβάθμιση που βελτιώνει κατά πολύ τη μπαταρία του κινητού. μπράβο στους προγραμματιστές της sony.
Link to comment
Share on other sites

Τόση διαφορά ρε παιδια?μην μου λετε τετοια και πάω και το παρω σημερα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

galaxy nexus,galaxy sii,iphone 4,iphone 4s,galaxy note να μην πω ειναι αλλη κατηγορια λογω μεγαλης μπαταριας,lg optimus 3d,htc desire s,xperia play εχουν μια χαρα μπαταριες:)

 

Πάντως για ολα αυτα έχω ακούσει από 2 μέρες μεχρι μισή..οποτε το να λεμε απλα μοντέλα δεν εχει και τοσο νόημα.σημασία εχει η χρήση που του κάνετε γιαυτο και ρώτησα με την ίδια χρήση πόση διάφορα βλέπετε μετά την αναβάθμιση.και ο Χρηστος ηταν κατατοπιστικοτατος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για ολα αυτα έχω ακούσει από 2 μέρες μεχρι μισή..οποτε το να λεμε απλα μοντέλα δεν εχει και τοσο νόημα.σημασία εχει η χρήση που του κάνετε γιαυτο και ρώτησα με την ίδια χρήση πόση διάφορα βλέπετε μετά την αναβάθμιση.και ο Χρηστος ηταν κατατοπιστικοτατος

 

Οταν δούλευα (κρίση βλέπετε...), είχα εταιρικό το iphone4 και κάθε βράδυ έψαχνα το φορτιστή! Είναι καθαρά στο τρόπο χρήσης όπως λέει κ ο Konstantinoslp. Το xperia S του γλυκοκοιτάζω εδώ και μέρες και παρακολουθώ αυτά που γράφετε :)

Στο παρακάτω περιγράφουν την λειτουργία των πολλαπλών οθονών http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=331493&page=2 το έχει δοκιμάσει κάποιος? Είναι τόσο εύκολο όπως το παρουσιάζουν???

Edited by pkount
Link to comment
Share on other sites

Με το τηλεφωνο στο ιδιο σημειο(και στις δυο περιπτωσεις) τα δεδομενα ενεργα, δικτυο wcdma/gsm και μια κληση 3λεπτη σε 6 ωρες πριν απο την ενημερωση απο 100% πηγε στο 82% και με την ενημερωση σε 5 ωρες με 12λεπτη κληση πηγε στο 91%.

Δεν εχω live wallpaper.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όσους μα όσους ξέρω να έχουν και να χρησιμοποιούν iPhone είναι στη δουλειά αγκαλιά με ένα dock για να μη τους εγκαταλείπει μέσα στη μέρα. Το να έχει το κινητό αυτονομία 2 μέρες και να το κάνεις και χρήση δε νομίζω οτι το πλησιάζει το iPhone.

 

Το θέμα με την κιτρινίλα αν έχω καταλάβει καλά τελικά δεν απασχόλησε ποτέ την Ελλάδα, δε θυμάμαι να είδα κάπου ότι κάποιος το πήρε εδώ με κιτρινίλα, αλλά και πάλι η Sony είπε ότι τα αντικαθιστά δωρεάν τα ελλατωματικά.

Link to comment
Share on other sites

Όσους μα όσους ξέρω να έχουν και να χρησιμοποιούν iPhone είναι στη δουλειά αγκαλιά με ένα dock για να μη τους εγκαταλείπει μέσα στη μέρα. Το να έχει το κινητό αυτονομία 2 μέρες και να το κάνεις και χρήση δε νομίζω οτι το πλησιάζει το iPhone.

 

Το θέμα με την κιτρινίλα αν έχω καταλάβει καλά τελικά δεν απασχόλησε ποτέ την Ελλάδα, δε θυμάμαι να είδα κάπου ότι κάποιος το πήρε εδώ με κιτρινίλα, αλλά και πάλι η Sony είπε ότι τα αντικαθιστά δωρεάν τα ελλατωματικά.

 

Ο ενας με την κιτρινιλα στην οθονη ήμουν εγω,ενα αλλο παιδι του το άλλαξαν 2 φορές νομίζω κι είχε τα ίδια.ελπιζω τωρα να χέι κανει δουλεια.

Μακάρι να πιανει την αυτονομία του iPhone αλλα δε το νομίζω....

Όπως και να χέι ελπίζω η αυτονομία οντως να βελτιώθηκε σε σημείο που να μην έχει καμία σχέση με έτσι όπως ήταν...

Περιμένω τον vaira....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την κιτρινίλα αν έχω καταλάβει καλά τελικά δεν απασχόλησε ποτέ την Ελλάδα, δε θυμάμαι να είδα κάπου ότι κάποιος το πήρε εδώ με κιτρινίλα, αλλά και πάλι η Sony είπε ότι τα αντικαθιστά δωρεάν τα ελλατωματικά.

Κι εγώ είχα θέμα με κιτρινίλες στην οθόνη και το έστειλα για service, αλλά δεν έχω ακόμα νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,,,, το κινητο αγορασμενο απο expansys καλυπτεται απο τιν σονυ εδω στην ελλαδα? αμα χαλασει τι γινεται? το παω στη σονυ η expansys?
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια και εμενα με αφορά αυτό.επειδη δεν μπορω να περιμένω να πέσει η τιμή και σκέφτομαι να το παρω από σκρουτζομαγαζο η μόνη μου ανησυχία ειναι η κίτρινη οθόνη.αν μου την πετάξει ποιες οι πιθανότητες να μου κανει αντικατάσταση η Sony όπως εχει πει?μαλλον καμία έ?οποτε τι κανουμε?πάμε στον μαγαζατορα και του λεμε άνοιξε το μου να το τεσταρω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια και εμενα με αφορά αυτό.επειδη δεν μπορω να περιμένω να πέσει η τιμή και σκέφτομαι να το παρω από σκρουτζομαγαζο η μόνη μου ανησυχία ειναι η κίτρινη οθόνη.αν μου την πετάξει ποιες οι πιθανότητες να μου κανει αντικατάσταση η Sony όπως εχει πει?μαλλον καμία έ?οποτε τι κανουμε?πάμε στον μαγαζατορα και του λεμε άνοιξε το μου να το τεσταρω?
Εξαρτάται, αν το σκρουτζομάγαζο το παίρνει από την ελληνική αντιπροσωπεία, όπως ο armaos που το πήρα εγώ, τότε φυσικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα με την εγγύηση. Αν είναι παραεισαγωγή όμως, ίσως η sony δε δεχτεί να επισκευάσει συσκευή που προοριζόταν για άλλη αγορά, και έχεις μόνο την εγγύηση του μαγαζιού που στο πούλησε.
Link to comment
Share on other sites

Ο ενας με την κιτρινιλα στην οθονη ήμουν εγω,ενα αλλο παιδι του το άλλαξαν 2 φορές νομίζω κι είχε τα ίδια.ελπιζω τωρα να χέι κανει δουλεια.

Μακάρι να πιανει την αυτονομία του iPhone αλλα δε το νομίζω....

Όπως και να χέι ελπίζω η αυτονομία οντως να βελτιώθηκε σε σημείο που να μην έχει καμία σχέση με έτσι όπως ήταν...

Περιμένω τον vaira....

 

ΚΑλησπερα. Λοιπον !!!

Το δευτερο που αγορασα...

ΤΕΛΙΚΑ ειχε ΚΙΤΡΙΝΙΛΕΣ σε 2 σημεια και ηταν ΧΑΛΙΑ !!

ΠΑμε τωρα στο θεμα της μπαταριας.

ΜΕτα το update ειδα διαφορα μονο 20% δηλαδη μου εδωσε 1 ωρα παραπανω.

ΤΕΛΟΣ η Sony για εμενα ΤΕΡΜΑ για παντα .

 

Δεν θα πω τι συσκευη εχω πλεον...ενα θα πω-οτι με την ιδια χρηση η μπαταρια μου κραταει 12 ωρες !!!

08:00- 20:00 . Απιστευτο κινητο και απιστευτο λειτουργικο !

 

Αυτα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

πάντως αφού με την πρώτη αναβάθμιση του κινητού βελτιώσαν τη μπαταρία φαντάζομαι τι θα κάνουν μετά. η μπαταρία είναι το πιο ουσιαστικό πράγμα και καλά κάνανε που το κοίταξαν πρώτο. το 20% δεν νομίζω να είναι μόνο μία ώρα. εξαρτάται και με τη χρήση που του κάνει ο καθένα φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται, αν το σκρουτζομάγαζο το παίρνει από την ελληνική αντιπροσωπεία, όπως ο armaos που το πήρα εγώ, τότε φυσικά δεν έχεις κανένα πρόβλημα με την εγγύηση. Αν είναι παραεισαγωγή όμως, ίσως η sony δε δεχτεί να επισκευάσει συσκευή που προοριζόταν για άλλη αγορά, και έχεις μόνο την εγγύηση του μαγαζιού που στο πούλησε.

 

Αν το παρει απο την ελληνικη αντιπροσωπια τοτε το πολυ να πεσει ενα 50αρικο στην αρχικη του τιμη.Αν το παρω θα το παρω απο σκρουτζομαγαζο που κανει παραεισαγωγες γλιτωνω μεχρι και 150 ευρω απ,οτι υπολογιζω την στιγμη που θα το παρω.ειναι μεγαλη διαφορα αλλα ειναι και η αβεβαιοτητα στη μεση.δυστυχως δεν εχω ακουσει καλα λογια για το σερβις της σονυ στα παραεισαγωγης.για να μην κουραζω το νημα θα επανερθω με περισσοτερες ερωτησης οταν ερθει εκεινη η στιγμη.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμένα παιδιά, πολύ πλήρες και χορταστικό νήμα για κάθε υποψήφιο αγοραστή,

αλλά εδώ στα τελευταία μπερδελύτηκα λίγο..

 

ΚΑλησπερα. Λοιπον !!!

ΜΕτα το update ειδα διαφορα μονο 20% δηλαδη μου εδωσε 1 ωρα παραπανω.

ΤΕΛΟΣ η Sony για εμενα ΤΕΡΜΑ για παντα .

Πρωτίστως , καταλαβαίνω οτι μιλάμε για την υποκειμενική εμπειρία ενός και μόνο χρήστη, όταν οι υπόλοιποι αναφέρουν σαφή βελτίωση, αλλά θα ήθελα φιλε vairas5770 να μου πεις σε τί βάθος χρόνου και με τί διαδικασίες έκανες την εκτίμηση που αναφέρεις γιατί είσαι γενικά βιαστικός στα συμπεράσματά σου αν κρίνω από τα προηγούμενα που διάβασα σε αυτό το νήμα..

 

 

ΚΑλησπερα. Λοιπον !!!

Δεν θα πω τι συσκευη εχω πλεον...ενα θα πω-οτι με την ιδια χρηση η μπαταρια μου κραταει 12 ωρες !!!

08:00- 20:00 . Απιστευτο κινητο και απιστευτο λειτουργικο !

 

Εδω παλι με μπερδεψες, το 12 είναι καλό τώρα; Εκτός κι αν ήθελες να πεις 120 κι εννοείς κάτι σε νοκια 3210 και τετοια ωραία! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση,,,, το κινητο αγορασμενο απο expansys καλυπτεται απο τιν σονυ εδω στην ελλαδα? αμα χαλασει τι γινεται? το παω στη σονυ η expansys?

 

Τον Σεπτέμβρη του 2011 πήγα το SE X10 στην αντιπροσωπία επειδή είχε πρόβλημα αλλά αρνήθηκαν να μου το επισκευάσουν επειδή είχε προέλευση από Γαλλία μιας και το είχα πάρει από σκρουτζομάγαζο. Μου είπαν μάλιστα οτι ο μόνος τρόπος είναι να πληρώσω τα μεταφορικά για να το στείλουν στην Sony Ericsson Γαλλίας.

 

Την λύση μου την έδωσε το κατάστημα που το είχα αγοράσει όπου το έστειλαν αυτοί στην Γερμανία. Το έκριναν για αντικατάσταση, αλλά επειδή περίμενα πάνω από ένα μήνα αναμονή γιατί δεν είχαν να μου δώσουν, μετά από πίεση δικιά μου, μου έδωσαν ολοκαίνουργιο Arc πληρώνοντας μόνο την διαφορά από ένα καινούργιο X10 και έτσι έδωσα 58 ευρώ και έκανα την αναβάθμιση.

 

Στην δικιά μου περίπτωση έκατσα τυχερός, αλλά η SE Hellas αρνείται να επισκευάσει κινητά που δεν προέρχονται από την δικιά της κλίκα. Τώρα με τα Sony δεν ξέρω αν είναι οι ίδιοι αντιπρόσωποι με την SE ή όχι για να σου πω τι παίζει.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Απο expansys δεν υπαρχει προβλημα.απο τα skroutzoμαγαζα ναι και οπως ειπε και ο φιλος παραπανω το ιδιο προβλημα ειχα και εγω πιο παλια.3 μηνες χωρις τηλεφωνο περιμενοντας να γυρισει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...