Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα έχει γρατζουνιές η εργοστασιακή όπως εμένα και την βγάλεις και βάλεις άλλη ?

 

Και η δικιά μου σιγά σιγά μαζεύει.

Το υλικό των screen protector είναι μαλακό οπότε γρατζουνίζονται σχετικά εύκολα

Τι να σου πω.

Αν πρέπει να την αλλάξεις , θα την αλλάξεις και ό,τι λέμε.

Αλλά μην την αλλάξεις πριν την ώρα της.

Έβαλα στο xperia s φίλου νέα μεμβράνη (γιατί ο προηγούμενος κάτοχος την είχε βγάλει τη μαμά) και είναι σίγουρα πιο παχιά, και τραβάει ακόμη περισσότερο τις δακτυλιές από την αυθεντική

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η καλύτερη λυσηε είναι πάνω στην εργοστασιακή άλλη μια και όταν γρατζουνιστεί την αλλάζουμε. Οπότε η μαμισια μένει άθικτη και οταν είναι να το πουλήσουμε βγάζουμε την 2 και φαίνεται τζιτζι το κινητάκι.

Έτσι εχω κανεο σε όλα τα Xperia που είχα και πότε δεν έβγαλα την μαμισια γιατι όντως ειναι η καλύτερη!

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λυσηε είναι πάνω στην εργοστασιακή άλλη μια και όταν γρατζουνιστεί την αλλάζουμε.

Κι εγώ αυτό έκανα.. Είχα βάλει ένα screen protector της sentio (ίσως το καλύτερο sp που έχω αγοράσει για κινητό μου) όταν το αγόρασα, και χθες επειδή μάζεψε αρκετές γρατσουνιές, το άλλαξα με ένα άλλο και έγινε πάλι σαν καινούρια η οθόνη.. Αν δεν σας ενοχλεί κάποια πιθανή μείωση της απόκρισης της οθόνης, βάλτε δεύτερο από πάνω.. Αλλιώς..... Τα γνωστά.. :p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :)

 

Άργησα αλλά θα απαντήσω.Εχω και το neo v χώρις προστασία και δεν έχει πάθει τίποτα.Επαναλαμβανω ότι με μια σωστή θήκη και προσοχη δεν ΘΑ πάθει τίποτα.Σίγουρα θα του βάλω αλλά οκ δεν είναι και από βουτυρο η οθόνη.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βαλει κανει jelly bean να πει εντυπωσεις και bugs

 

Η επισημη δεν βγηκε ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βαλει κανει jelly bean να πει εντυπωσεις και bugs

 

Εχω βάλει αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2266993 που βασίζεται στην ανεπίσημη εκδοση 6.2.B.0.197.

Μετά απο 3 μέρες δοκιμής με παιχνίδια, μυνήματα, τηλέφωνα δείχνει η JB 4.1.2 να

είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει.Είναι απίστευτα smooth στα μενού δείχνει

να έχει καλύτερη διαχείρηση μνήμης και πολύ πιο γρήγορη στα τέστ.

Το μόνο bug που βλέπω και πιστεύω στην τελική έκδοση να διορθωθεί είναι η εγγραφή video σε Full HD (1080) που έχει καθυστερήσεις.

Πρός το παρών άλλο πρόβλημα δεν βρήκα.

 

Y.Γ. για την μπαταρία αν και φαίνεται λίγο καλύτερη χωρίς τρομερή διαφορά θέλει λίγο διάστημα να σταθεροποιηθεί η χρήση για να μπορέσω να καταλάβω...

Edited by piterphone68

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 5 ημέρες δοκιμών μπορώ να πω άνετα, ότι η turborom είναι μία πραγματικά ακούραστη ρομ.

ΑΝ και όλες λένε ότι είναι fast and smooth , για τη συγκεκριμένη εγώ μπορώ να πω ότι έχει αισθητή διαφορά στην απόκριση και δε δείχνει να λαγκάρει με την πάροδο των ημερών όσο και να τρέχω βαριές εφαρμογές. Με τη στοκ .55 που είχα πριν, χρειαζόμουν επανεκκινήσεις όταν χρησιμοποιούσα κάποια προγράμματα συχνά γιατί μου καθυστερούσε ακόμη και το exdialer.

 

Έχει μεταξύ των άλλων και small apps περασμένα, Xperia V HDR camera (+fullHd video recording+100% photo quality), sound mods,

και κάτι που έψαχνα μανιωδώς:resizable photo widget για την κεντρική. Έτσι μπορείτε να σκρολάρετε τις φωτογραφίες σας από την οθόνη εργασίας σας, με το μέγεθος πλέον να είναι υπερδιπλάσιο!

 

Προς το παρόν, και με δεδομένο ότι δε θέλω ακόμη να ξεκλειδώσω bootloader, αυτή η ρομ έδωσε πραγματικά αέρα στο κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Μου είναι δύσκολο να εκφέρω αντικειμενική άποψη. Η χρήση ποικίλλει ιδιαίτερα οπότε αντίστοιχα και η διάρκεια.

Είμαι από αυτούς που προσπαθώ να στηρίξω επιστημονικά αυτό που θα πω. Ψυχανεμίσματα και φαντασιώσεις έχω μάθει με την πάροδο των ετών να τα ελέγχω με δοκιμές.

Μόνο λοιπόν αν το αφήσω να παίζει μουσική όλη μέρα με 2 διαφορετικές ρομ θα μπορέσω να σου πω ουσιώδεις πληροφορίες.

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι από το εξαιρετικό πρόγραμμα BatteryDrain που μετράει την ωριαία ποσοστιαία μείωση φορτίου της μπαταρίας (φυσικά υπολογιζόμενη και όχι πραγματική!)

Χωρίς wifi είχα πριν 0.5-0.7% ανά ώρα(κλειστό με αυτόματο το σήμα). Με τη νέα ρομ δεν έχει αλλάξει κάτι στατιστικά σημαντικά (0.5-0.6 έχω δει και πάλι)

 

Αυτό που έχει παραπάνω αυτή η ρομ είναι η νέα (για μένα τουλάστιχον) δυνατότητα το ασύρματο να ανάβει μόνο του μόνο όταν βλέπει ότι είσαι σε περιοχή που κάποια στιγμή είχες συνδεθεί σε wifi (του οποίου τα στοιχεία έχεις αποθηκεύσει)

Έχει επίσης κι ένα πρόγραμμα Υ5 (που μάλλον το ίδιο κάνει). Εφόσον θες να ασχοληθείς , έχει ενσωματωμένο και το pimp my rom όπου μπορείς θεωρητικά να παίξεις με τους schedulers και να τροποποιήσεις τον τρόπο χειρισμού της συχνότητας του επεξεργαστή από τον πυρήνα (kernel)

Τέλος έχει και ένα άλλο που μπορείς να περιορίσεις την ενεργοποίηση του 3g για περαιτέρω βελτίωση της κατανάλωσης

 

Από την άλλη, έχω το συνήθειο όπου βρω τρύπα (usb) να το βάζω (για φόρτιση εννοώ, πονηράκηδες:p:lol:)

 

Δε βλέπω τρομερές διαφορές συνολικά. Υποθέτω ότι αν κοιμηθώ 8 ώρες θα πλησιάσω τη μιάμιση ημέρα.

Αλλά σπάνια κοιμάμαι 8 ώρες και σπάνια περνάει μιάμιση μέρα χωρίς καλώδιο( κι επίσης πάντα θα έχω κάποιο λόγο να το πασπατέψω: φωτογραφίες, sygic, paper toss, νετ, mail...).

Έχω και τις καβάτζα μπαταρίες (2!) και δεν αγχώνομαι πια:X

Edited by SCHUMIFER
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επειδη εχω ενα μικρο προβληματακι και θελω να κανω unroot το S,και αποτι θυμαμαι το εκανα ροοτ απο οδηγο του σαιτ μπορει καποιος να μου ποσταρει το λινκ επειδη δεν το βρισκω? σας υπερευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επειδη εχω ενα μικρο προβληματακι και θελω να κανω unroot το S,και αποτι θυμαμαι το εκανα ροοτ απο οδηγο του σαιτ μπορει καποιος να μου ποσταρει το λινκ επειδη δεν το βρισκω? σας υπερευχαριστω προκαταβολικα.

 

Απλα βαλε το στο seus κ κανε επανεγκατασταση του λογισμικου

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια πήρα την μεγάλη απόφαση να φύγω από την παρέα του S. Εδώ γύρω θα είμαι παρόλα αυτά. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και σε ποια παρέα πας; Γιατί ξέρεις τι λένε; Πες μου την παρέα σου να σου πω ποιος είσαι!!! :whistle:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..μια ερώτηση..γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιος τρόπος/εφαρμογή/πρόγραμμα έτσι ώστε να μπορώ να επιλέξω πολλαπλά sms από τα εισερχόμενα ώστε να μπορέσω να τα κάνω προώθηση αλλού?(σε άλλο νούμερο δηλαδή),έχω και go sms,άλλα δεν σου δίνει επιλογή για πολλαπλή προώθηση,μόνο για διαγραφή..ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορώ να κάνω το εξής?

έχω κάποιο οπτικοακουστικό υλικό στο pc μου και θέλω να προβάλω το υλικό που είναι στο pc μέσω του κινητού ασύρματα,χωρίς να συνδέσω hdmi.

μπορώ να το κάνω κάπως?

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Και σε ποια παρέα πας; Γιατί ξέρεις τι λένε; Πες μου την παρέα σου να σου πω ποιος είσαι!!! :whistle:

 

Άφησα την πιο όμορφη συσκευή που έχω κρατήσει ποτέ..Οι συγκυρίες με κάνανε να ξαναγυρίσω στην Samsung μέχρι να επιστρέψω δριμύτερος στο Ζετάκι.. Ξέρετε ότι μία αγάπη έχω στην καρδιά. :lol:

Το note πήρα.:happy:

 

Σιγά μην τα βαψουμε μαύρα. Να φύγετε να πάτε αλλού κύριε :-P

 

Ορίστε έκανα το όνειρό σου πραγματικότητα... Σειρά σου τώρα...

 

p.s. Γιώργο μπορείς να τα σβήσεις αυτά τα μηνύματα πλέον. :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορώ να κάνω το εξής?

έχω κάποιο οπτικοακουστικό υλικό στο pc μου και θέλω να προβάλω το υλικό που είναι στο pc μέσω του κινητού ασύρματα,χωρίς να συνδέσω hdmi.

μπορώ να το κάνω κάπως?

 

 

Δηλαδή θες να δεις από το κινητό υλικό που έχεις σε pc .

Είστε συνδεδεμένοι στο ίδιο δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να κάνω μια ερώτηση ίσως βλακώδη, αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Στο facebook, έχω απενεργοποιήσει όλα τα notifications αλλά εξακολουθεί να μου βγάζει για τα inbox. Πάω στα settings, notifications, απενεργοποιώ ένα ένα τα τετραγωνάκια, απενεργοποιώ πάλι και το γενικό και βλέπω κάτω από τα messages ότι μου λέει ότι όλα τα notifications are off until 22:07. Μου τα απενεργοποιεί δηλαδή μέχρι κάποια ώρα και μετά ξανά τα ίδια. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πώς στο καλό τα βγάζουμε γενικώς;;; Είναι θέμα του κινητού ή του facebook;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτή την ρομ πιστεύω ότι μας ετοιμάζει κάτι πολύ κσλό η Sony με την final Jelly Bean

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2258380

 

Απίστευτη απόδοση, μπαταρία και πιάνει 9000+ στο antutu. Smooth και lag free μετά από εγκατάσταση

διαφόρων εφαρμογών

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...