Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω κατι,καπου ειχα ακουσει για αυτοματη ενεργοποιηση του wifi οταν εισαι σε οικειο δυκτιο κινητης (το εχουμε ορισει εμεις),εφαγα τον τοπο και δεν μπορεσα να το βρω,ξερει καποιος κατι σχετικο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι,καπου ειχα ακουσει για αυτοματη ενεργοποιηση του wifi οταν εισαι σε οικειο δυκτιο κινητης (το εχουμε ορισει εμεις),εφαγα τον τοπο και δεν μπορεσα να το βρω,ξερει καποιος κατι σχετικο;

 

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση στο κινητό. Δεν ξέρω που το άκουσες...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι,καπου ειχα ακουσει για αυτοματη ενεργοποιηση του wifi οταν εισαι σε οικειο δυκτιο κινητης (το εχουμε ορισει εμεις),εφαγα τον τοπο και δεν μπορεσα να το βρω,ξερει καποιος κατι σχετικο;

 

Όταν το κινητό πιάσει WiFi βγαίνει από το gsm internet αυτόματα.Τώρα αν και οπότε βρει WiFi που του έχεις περάσει κωδικό μπαίνει αυτοματα

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι,καπου ειχα ακουσει για αυτοματη ενεργοποιηση του wifi οταν εισαι σε οικειο δυκτιο κινητης (το εχουμε ορισει εμεις),εφαγα τον τοπο και δεν μπορεσα να το βρω,ξερει καποιος κατι σχετικο;

 

Μηπως εννοεις το location based wifi ? Αν ναι κοιτα εδω :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1933346

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις το location based wifi ? Αν ναι κοιτα εδω :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1933346

 

Αυτό πιστεύω κι εγώ είναι το κοντινότερο σε αυτό που λέει ο φίλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει βάλει κάποιος άλλος αλλά πιστεύω πως ενδιαφέρει πολλούς μια γρήγορη διαδικασία root της .55

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2204321

 

ps: Δεν την έχω δοκιμάσει αλλά βλέπω στο xda δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά έβγαλα το εργοστασιακό screen protector γιατί ήταν χάλια.Τι να πω τελείως άλλη αίσθηση στην αφή.Φοβερή.Άμεση και ακριβής.Όσοι λοιπόν έχετε θήκη στιλ πορτοφόλι που κλείνει και είστε άτομα που το προσέχετε το κινητό βγάλτε την είναι άλλο πράγμα.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά έβγαλα το εργοστασιακό screen protector γιατί ήταν χάλια.Τι να πω τελείως άλλη αίσθηση στην αφή.Φοβερή.Άμεση και ακριβής.Όσοι λοιπόν έχετε θήκη στιλ πορτοφόλι που κλείνει και είστε άτομα που το προσέχετε το κινητό βγάλτε την είναι άλλο πράγμα.

 

Εγώ δεν έχω διαπιστώσει κάτι αντίστοιχο με την αφαίρεση του εργοστασιακού screen protector πάντως.

Και διεθνώς οι εντυπώσει από την αφαίρεσή του ποικίλλουν. Είναι μάλλον στα όρια του placebo effect

 

Ένα πράγμα είναι σίγουρο. Η εργοστασιακή μεμβράνη είναι εντυπωσιακά καλύτερη από ό,τι κυκλοφορεί.

Και μη γελιέστε, εκτός και αν το κινητό το έχετε σε στο κουτί του , σε μια άκρη, να κάθεται,

τότε σίγουρα θα αρχίσετε να μαζεύετε γρατζουνιές.

Μικρές μεν, αλλά γρατζουνιές δε. Η οθόνη του S δεν είναι gorilla, και τις γρατζουνιές τις έλκει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θα ήθελα να αγοράσω τώρα που έπεσε η τιμή του το xperia s απλά επειδή είναι αρκετά δύσκολο να διαβάσω 300+ σελίδες θα ήθελα δυο ερωτήσεις είναι αξιόπιστο χωρίς κολληματα η γενικές βλάβες; Σαν ποιότητα υλικών και οθόνης και κάμερα; Η να προτημησω το xperia t η στην άλλη πλευρά το s3 mini; Το κινητό το θέλω για δώρο σε κοπέλα και κοιτάνε λίγο την ομορφιά παρά χαρακτηριστικα :lol: ευχαριστω πολύ :happy:
Link to comment
Share on other sites

αμα έχει γρατζουνιές η εργοστασιακή όπως εμένα και την βγάλεις και βάλεις άλλη ?

 

Χρόνια πολλά κι από εμένα σε όλους τους συμφορουμίτες! Χριστός Ανέστη!

Στο θέμα μας τώρα. Αν έχει γρατσουνιές και σε ενοχλούν τότε δεν έχεις άλλη επιλογή από το να αφαιρέσεις την εργοστασιακή και να βάλεις μια από το εμπόριο. Για εμένα το μοναδικό μείον σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο είναι η εφαρμογή που θα έχει η καινούρια καθώς αυτή που φοράει ήδη έχει τέλεια εφαρμογή αφού τοποθετήθηκε άριστα από το εργοστάσιο. Από την άλλη μεριά στο εμπόριο μπορείς να βρεις κάποιο screen protector με πολύ καλύτερη αίσθηση στο χέρι και πολύ πιο ανθεκτικό στις γρατσουνιές. Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι σκοπός της εργοστασιακής μεμβράνης δεν είναι να το προστατεύει από γρατσουνιές αλλά να προστατεύσει εμάς από τα θραύσματα σε περίπτωση που σπάσει η οθόνη. Η εργοστασιακή μεμβράνη δηλαδή είναι shutter proof και όχι scratch resistant. Scratch resistant υποτίθεται ότι είναι το τζάμι της οθόνης αλλά προσωπικά δε θα ήθελα να δοκιμάσω τις αντοχές του αφήνοντάς το χωρίς προστασία. Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως. Από εκεί και πέρα η απόφαση είναι δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κι από εμένα σε όλους τους συμφορουμίτες! Χριστός Ανέστη!

Στο θέμα μας τώρα. Αν έχει γρατσουνιές και σε ενοχλούν τότε δεν έχεις άλλη επιλογή από το να αφαιρέσεις την εργοστασιακή και να βάλεις μια από το εμπόριο. Για εμένα το μοναδικό μείον σε ένα τέτοιο ενδεχόμενο είναι η εφαρμογή που θα έχει η καινούρια καθώς αυτή που φοράει ήδη έχει τέλεια εφαρμογή αφού τοποθετήθηκε άριστα από το εργοστάσιο. Από την άλλη μεριά στο εμπόριο μπορείς να βρεις κάποιο screen protector με πολύ καλύτερη αίσθηση στο χέρι και πολύ πιο ανθεκτικό στις γρατσουνιές. Μην ξεχνάμε άλλωστε ότι σκοπός της εργοστασιακής μεμβράνης δεν είναι να το προστατεύει από γρατσουνιές αλλά να προστατεύσει εμάς από τα θραύσματα σε περίπτωση που σπάσει η οθόνη. Η εργοστασιακή μεμβράνη δηλαδή είναι shutter proof και όχι scratch resistant. Scratch resistant υποτίθεται ότι είναι το τζάμι της οθόνης αλλά προσωπικά δε θα ήθελα να δοκιμάσω τις αντοχές του αφήνοντάς το χωρίς προστασία. Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως. Από εκεί και πέρα η απόφαση είναι δική σου.

ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :)

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα για της μερες στο τοπικ!

 

Οποιος μπορει ας ανεβασει καπου το μαμισιο πληκρολογιο και να δωσει λινκ.

Ευχαριστω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δεν κάνω τροποποίηση για να μην χαθεί και για να το διαβάσουν οι ενδιαφερόμενοι .

 

Έρχεται Jb http://www.xperiablog.net/2013/05/07/xperia-s-jelly-bean-firmware-6-2-b-0-200-certified/

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=20799

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, δεν κάνω τροποποίηση για να μην χαθεί και για να το διαβάσουν οι ενδιαφερόμενοι .

 

Έρχεται Jb http://www.xperiablog.net/2013/05/07/xperia-s-jelly-bean-firmware-6-2-b-0-200-certified/

http://www.ptcrb.com/vendor/complete/view_complete_request_guest.cfm?modelid=20799

Καθε αρχη του μηνα λενε οτι θα βγει μεχρι το τελος του μηνα..

Edited by SYZo
Link to comment
Share on other sites

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θα ήθελα να αγοράσω τώρα που έπεσε η τιμή του το xperia s απλά επειδή είναι αρκετά δύσκολο να διαβάσω 300+ σελίδες θα ήθελα δυο ερωτήσεις είναι αξιόπιστο χωρίς κολληματα η γενικές βλάβες; Σαν ποιότητα υλικών και οθόνης και κάμερα; Η να προτημησω το xperia t η στην άλλη πλευρά το s3 mini; Το κινητό το θέλω για δώρο σε κοπέλα και κοιτάνε λίγο την ομορφιά παρά χαρακτηριστικα :lol: ευχαριστω πολύ :happy:

 

Καλησπέρα φίλε μου. κολλήματα δεν θα δείς στο κινητό. ρολάρει αρκετά καλά, βλάβες αυτό είναι και θέμα συσκευής αν πέσεις σε ελλατωματική παρτίδα. Η ποιότητα έιναι πάρα πολύ καλή, η οθόνη χωρίς σχόλια(το θεωρώ ένα από τα κινητά με την καλύτερη οθόνη που κυκλοφορεί). η κάμερα αστέρι. το μείον είναι ότι δεν δέχεται κάρτα sd αλλά έχεις διαθέσιμα περίπου 25gb από τα 32gb που διαθέτει το κινητό, και ότι δεν βγένει η μπαταρία. Για το Τ που αναφέρεις έχει ένα κλικ καλύτερο επεξεργαστή αλλά δεν έχει την οθόνη του S. αν θέλεις μπες σε αυτό το λινκ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4899&idPhone2=4369 είναι μια σύγκριση ανάμεσα στα 2 κινητά. Η τελική απόφαση είναι δική σου. Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε, και ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θα ήθελα να αγοράσω τώρα που έπεσε η τιμή του το xperia s απλά επειδή είναι αρκετά δύσκολο να διαβάσω 300+ σελίδες θα ήθελα δυο ερωτήσεις είναι αξιόπιστο χωρίς κολληματα η γενικές βλάβες; Σαν ποιότητα υλικών και οθόνης και κάμερα; Η να προτημησω το xperia t η στην άλλη πλευρά το s3 mini; Το κινητό το θέλω για δώρο σε κοπέλα και κοιτάνε λίγο την ομορφιά παρά χαρακτηριστικα :lol: ευχαριστω πολύ :happy:

 

 

Πολυ ωραιο κινητο φιλε μου.Εγω που αλλαζω καθε ενα μηνα συσκευη,απλα σου λεω οτι ειναι πααααααρα πολυ δυσκολο να την αποχωριστεις :p:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. κολλήματα δεν θα δείς στο κινητό. ρολάρει αρκετά καλά, βλάβες αυτό είναι και θέμα συσκευής αν πέσεις σε ελλατωματική παρτίδα. Η ποιότητα έιναι πάρα πολύ καλή, η οθόνη χωρίς σχόλια(το θεωρώ ένα από τα κινητά με την καλύτερη οθόνη που κυκλοφορεί). η κάμερα αστέρι. το μείον είναι ότι δεν δέχεται κάρτα sd αλλά έχεις διαθέσιμα περίπου 25gb από τα 32gb που διαθέτει το κινητό, και ότι δεν βγένει η μπαταρία. Για το Τ που αναφέρεις έχει ένα κλικ καλύτερο επεξεργαστή αλλά δεν έχει την οθόνη του S. αν θέλεις μπες σε αυτό το λινκ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4899&idPhone2=4369 είναι μια σύγκριση ανάμεσα στα 2 κινητά. Η τελική απόφαση είναι δική σου. Ότι απορία έχεις εδώ είμαστε, και ελπίζω να βοήθησα :)

 

Μπες skype και θα σε φτιαξω εγω...

 

Με τη σειρα μου να πω οτι και το S και το Τ για τα λεφτα τους αξιζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπες skype και θα σε φτιαξω εγω...

 

Με τη σειρα μου να πω οτι και το S και το Τ για τα λεφτα τους αξιζουν.

 

είμαι skype αλλά μάλλον ονειρεύεσαι που θα έχω σύντομα τον Γαλαξία στα χέρια μου :lol::p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...