Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πάντως πιστεύω θα δείτε μεγάλη διαφορά μεταξύ Ics και jb. Το τηλ με την jb είναι πολύ πιο smooth.. Θα σας αρέσει και η καινούργια lockscreen.. Project butter rulezz..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάτσε να μας έρθει με το καλό και όοοοταν έρθει. γιατί βλέπω να πετάνε χαρταετό στην Sony

 

πασχα ειναι, αυγα σπανε...:lol:

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να flashαρει το cyber shot mod του xperia V;

Κανει τιποτα? Που σαι βρε Βασιλη που σαρεσει να τα ψαχνεις αυτα; Κανε καμια δουλεια!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει εγώ. Έχει σίγουρα ταχύτερο focus αλλά δεν τον κόβω ότι οι φωτογραφίες είναι τόσο εντυπωσιακότερες

Αν κάποιος έχει φωτογραφίες πριν και μετά ας πει μία άποψη

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις να flashαρει το cyber shot mod του xperia V;

Κανει τιποτα? Που σαι βρε Βασιλη που σαρεσει να τα ψαχνεις αυτα; Κανε καμια δουλεια!:p

 

το μοναδικό mod που πέρασα είναι το transparent widget. :D περιμένω την 4.1 και δεν κάνω τπτ άλλο

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει εγώ. Έχει σίγουρα ταχύτερο focus αλλά δεν τον κόβω ότι οι φωτογραφίες είναι τόσο εντυπωσιακότερες

Αν κάποιος έχει φωτογραφίες πριν και μετά ας πει μία άποψη

 

Θα συμφωνήσω κι εγώ. Μόνο τη διαφορά στην ταχύτητα του focus έχω καταλάβει. Οι φωτογραφίες δεν έχουν καμία εντυπωσιακή διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια παιδια, σας ευχαριστω! Απλα τωρα που τελικα περασα το cwm με τρωει το χερακι..

Περασα κατι boot animation και λοιπα.. Κανα αλλο αξιολογο mod εχετε να προτεινετε?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άσε τα mod.θα έρθει η 4.1 και μετά θα λες φτου και από την αρχή στήσιμο

 

Επειδη δεν βλεπω ναρχεται φετος,γιαυτο ελεγα..να γλυκανω την αναμονη.. Ουτως ή αλλως το στησιμο δεν το γλιτωνω. Ασε που θα περιμενω και κανα μηνα απο την κυκλοφορια της jb για να δω αν θα χει προβληματα και μετα θα την βαλω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία παρατηρούσα ότι όταν έβγαινα από κάποιες εφαρμογές (chrome, dolphin, facebook, άλμπουμ, κ.ά.) η αρχική οοθόνη ήταν κενή, κι έκανε κάποια δευτερόλεπτα να φορτώσει μερικά widget που έχω.. και το ίδιο γίνεται με τα εικονίδια στο menu.. και κοιτάω τώρα, χωρίς κάποια εφαρμογή ανοιχτή και έχω 40-60ΜΒ μόλις ελεύθερη ram.. Γιατί να γίνεται αυτό; :-/ Eίμαι σε stock κατάσταση. χωρίς root.. Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία παρατηρούσα ότι όταν έβγαινα από κάποιες εφαρμογές (chrome, dolphin, facebook, άλμπουμ, κ.ά.) η αρχική οοθόνη ήταν κενή, κι έκανε κάποια δευτερόλεπτα να φορτώσει μερικά widget που έχω.. και το ίδιο γίνεται με τα εικονίδια στο menu.. και κοιτάω τώρα, χωρίς κάποια εφαρμογή ανοιχτή και έχω 40-60ΜΒ μόλις ελεύθερη ram.. Γιατί να γίνεται αυτό; :-/ Eίμαι σε stock κατάσταση. χωρίς root..

 

Ποσες εφαρμογες εχεις στο κινητο και ποσα widgets?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Widget φορτωμένα στην αρχική έχω 5..Τα υπόλοιπα απλά εγκατεστημένα.. Εφαρμογές έχω 74, και 80 παιχνίδια..

Παίζει ρόλο πόσα έχω εγκατεστημένα συνολικά, κι ας μη τα έχω ανοιχτά;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Widget φορτωμένα στην αρχική έχω 5..Τα υπόλοιπα απλά εγκατεστημένα.. Εφαρμογές έχω 74, και 80 παιχνίδια..

Παίζει ρόλο πόσα έχω εγκατεστημένα συνολικά, κι ας μη τα έχω ανοιχτά;

 

Φυσικά.:)

Όσο περισσότερες εφαρμογές είναι εγκατεστημένες σε ένα android κινητό, τόσο περισσότερες "τρέχουν" παρά τη θέλησή μας. Κατέβασε έναν task manager να δεις τι υπάρχει ανοιχτό και καταναλώνει mb. Συνήθως τα παιχνίδια κάνουν τη ζημιά. Όταν βγαίνεις από μία εφαρμογή πατάς έξοδο; (σε όσες εφαρμογές το υποστηρίζουν όπως το viber πχ). Πατάς το μπακ για να βγεις ή το μεσαίο κουμπί;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αααα μάλιστα.. Θα κάτσω να σβήσω τότε τίποτα που δεν χρησιμοποιώ... Ευχαριστώ.. ;)

Ναι, πάντα έξοδο, γιατί δεν θέλω με τίποτα να αφήνω ανοιχτές εφαρμογές να τρέχουν.. :p

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ασε που θα περιμενω και κανα μηνα απο την κυκλοφορια της jb για να δω αν θα χει προβληματα και μετα θα την βαλω.:)

Το άλλο με τον τοτο το ξέρεις? Χαχαχαχα :) Δεν σε έχω να κάνεις υπομονή ένα μήνα :)

Εγώ θα την περάσω και την ίδια μέρα αρκεί να γίνεται root και να μπορώ να περάσω cwm.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αααα μάλιστα.. Θα κάτσω να σβήσω τότε τίποτα που δεν χρησιμοποιώ... Ευχαριστώ.. ;)

Ναι, πάντα έξοδο, γιατί δεν θέλω με τίποτα να αφήνω ανοιχτές εφαρμογές να τρέχουν.. :p

 

Από την "εμπειρία", όσο μεγαλύτερη μία εφαρμογή, τόσο πιο πολλά mb καταναλώνει όταν τρέχει στο παρασκήνιο. Γιαυτό εσύ που έχεις πολλά παιχνίδια που συνήθως είναι αρκετά mb, είναι λογικό να τρώνε μνήμη. :)

 

Το άλλο με τον τοτο το ξέρεις? Χαχαχαχα :) Δεν σε έχω να κάνεις υπομονή ένα μήνα :)

Εγώ θα την περάσω και την ίδια μέρα αρκεί να γίνεται root και να μπορώ να περάσω cwm.

 

Θανάση μου, έχει δίκιο. Δεν υπάρχει περίπτωση. Όταν ήμασταν στην GB από τους πρώτους περνάγαμε την ICS. Το ίδιο θα γίνει και τώρα αλλά για γρήγορο root δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος.. Είδες τι περάσαμε για να ρουτάρουμε την .55

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο με τον τοτο το ξέρεις? Χαχαχαχα :) Δεν σε έχω να κάνεις υπομονή ένα μήνα :)

Εγώ θα την περάσω και την ίδια μέρα αρκεί να γίνεται root και να μπορώ να περάσω cwm.

 

και εγώ το ίδιο. και άσε τον Κωσταντίνο να περιμένει να περάσουν οι παιδικές αρρώστιες στο JB και μετά να το εγκαταστήσει :p

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.:)

Όσο περισσότερες εφαρμογές είναι εγκατεστημένες σε ένα android κινητό, τόσο περισσότερες "τρέχουν" παρά τη θέλησή μας. Κατέβασε έναν task manager να δεις τι υπάρχει ανοιχτό και καταναλώνει mb. Συνήθως τα παιχνίδια κάνουν τη ζημιά. Όταν βγαίνεις από μία εφαρμογή πατάς έξοδο; (σε όσες εφαρμογές το υποστηρίζουν όπως το viber πχ). Πατάς το μπακ για να βγεις ή το μεσαίο κουμπί;

 

Ξεχάστε τους task manager. Greenify είναι η εφαρμογή για τη δουλειά που συζητάτε. Ακόμα και το back να πατήσεις μπορεί η εφαρμογή να κλείνει τα service όμως εξακολουθούν να τρέχουν. Δεν γίνονται kill.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ξεχάστε τους task manager. Greenify είναι η εφαρμογή για τη δουλειά που συζητάτε. Ακόμα και το back να πατήσεις μπορεί η εφαρμογή να κλείνει τα service όμως εξακολουθούν να τρέχουν. Δεν γίνονται kill.

 

Τα παιρνεις απο την εταιρια, δεν εξηγειται τετοιο προμο..χαχαχα!

Βρε συ, φυσικα και δεν του ειπα task killers. Αλλα task managers. Ωστε να δει τι τρεχει, οχι να τα σκοτωσει...;) :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, διψήφιο νούμερο εναπομείνασας μνήμης RAM δεν έχω δει ποτέ.

Root, και απεγκατάσταση bloatware.

Το android κλείνει μόνο του ό,τι πρέπει να κλείσει.

Επίσης, κι εγώ με πολύ λιγότερες εφαρμογές να τρέχουν από εσένα, έχω δει να χάνονται για 2-3 δευτερόλεπτα τα εικονίδια της αρχικής.

Link to comment
Share on other sites

δλδ στο δικό μου που έχει αυτή την στιγμή 263mb ελεύθερα είμαι καλά? :) Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

δλδ στο δικό μου που έχει αυτή την στιγμή 263mb ελεύθερα είμαι καλά? :)

 

Εσύ δεν παραπονιοσουν ότι σε σχέση με τον γαλαξία είχε πολύ λιγότερη διαθέσιμη μνήμη; Τώρα πουλάς και πνεύμα;;:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν παραπονιοσουν ότι σε σχέση με τον γαλαξία είχε πολύ λιγότερη διαθέσιμη μνήμη; Τώρα πουλάς και πνεύμα;;:lol:

 

τις ίδιες εφαρμογές που έχω τώρα τις είχα και στο γαλαξία. με την διαφορά ότι αντί για 263 είχα 463:) είναι 200mb διαφορά, δεν τα λες και λίγα

Link to comment
Share on other sites

τις ίδιες εφαρμογές που έχω τώρα τις είχα και στο γαλαξία. με την διαφορά ότι αντί για 263 είχα 463:) είναι 200mb διαφορά, δεν τα λες και λίγα

 

Ααα οκ.. τα ξήλωσες όλα φαντάζομαι ε;

Εγώ έχω 11 widgets αλλά μόνο 4 παιχνίδια μικρά αλλά γύρω στις 200 εφαρμογές σύνολο μαζί με τις μαμα. Δεν μου κάνει τέτοια reloads στις αρχικες όταν βγαίνω από κάποια εφαρμογή. Είμαι με nova

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...