Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως το φτανουμε σε αυτη τη θερμοκρασια?

 

Τη συγκεκριμενη συσκευη αρκετα ευκολα. Παιξε angry birds με το κινητο στον ηλιο. Θα δεις ποσο θα χτυπησει...

Παντως αναφερεται σε ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ θερμοκρασια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ισχυει αυτο για την εξ.θερμοκρασια ειναι παραμυθι της σονυ,εκτος και εαν σε ολη την ευρωπη και στην ελλαδα εχουμε ηδη 40 βαθμους.

αμα η συσκευη ειναι ελλατωματικη πιστευω θα το κανει μετα απο λιγες μερες λειτουργειας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι αναφέρεται σε εσωτερική θερμοκρασία...

 

if exposed to temperatures above 40 degrees Celsius ....

Aν εκτεθει σε θερμοκρασιες πανω απο 40 βαθμους κελσιου..

Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα κι εγώ το xperia S μου, και παρατηρώ ότι ενώ δεν υπάρχουν σημεία με κιτρινίλα στην οθόνη, γενικά σε όλη την επιφάνεια το άσπρο δεν είναι τελείως άσπρο άλλα έχει ένα ελαφρώς ωχρό χρώμα. Αυτό φαίνεται πιο πολύ σε σκοτεινό μέρος και με το brightness όχι πολύ ψηλά (το έχω περίπου στο 50%), σε προγράμματα με άσπρο background όπως ο dolphin και το any.do. Δε ξέρω αν είναι το γνωστό πρόβλημα που αναφέρουν πολλοί ή αν είναι έτσι ρυθμισμένα τα χρώματα της οθόνης. To zte blade μου πάντως έχει πιο καθαρό άσπρο.

 

Θα δοκιμάσω να το κάνω να ζεσταθεί κάποια στιγμή με κάποιο benchmark/game την ώρα που θα φορτίζει για να δω αν θα αλλάξει κάτι. Κατά τ'άλλα το κινητό είναι άψογο!

 

Και μια ερώτηση: τι έκδοση firmware έχετε; Εμένα είναι .62 ενώ η sony έχει βγάλει μέχρι και .73. Στο pc companion όμως μου λέει ότι έχω την τελευταία. :confused:

 

Εσύ φίλε μου το τσίμπησες το δικό σου. Εγώ λέω να παω στο public που κληρώνει ένα Xperia S https://www.facebook.com/public.gr/app_292378637500598 μήπως και το πάρω έτσι και δε τα σκάσω!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ξενερωσα με τη κιτρινιλα στην οθονη:(,και αντε πες καταπινω την αργοπορια στο ice cream αυτο δεν τρωγεται με τιποτα:lol: αναβαλλω την αγορα απο Ιουνιο και μετα με τις καινουργιες παρτιδες και με την ice cream φανταζομαι

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πείρα εχτές και δεν είδα κανενα τέτοιο πρόβλημα με οθόνη, ειναι ελληνικό προϊόν :-P

Θέλω να πω επίσης οτι το κινητό έχει αισθητήρα φωτός, γιατί κάπου εδω αν δεν κανω λάθος, είδα ότι κάποιος ανέφερε οτι δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φίλε μου το τσίμπησες το δικό σου. Εγώ λέω να παω στο public που κληρώνει ένα Xperia S https://www.facebook.com/public.gr/app_292378637500598 μήπως και το πάρω έτσι και δε τα σκάσω!

 

μπήκα και εγώ στη κλήρωση, αυξάνεται ο ανταγωνισμός :p

 

το κινητό έχει αισθητήρα φωτός,

πολύ καλή πληροφορία. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πείρα εχτές και δεν είδα κανενα τέτοιο πρόβλημα με οθόνη, ειναι ελληνικό προϊόν :-P

Θέλω να πω επίσης οτι το κινητό έχει αισθητήρα φωτός, γιατί κάπου εδω αν δεν κανω λάθος, είδα ότι κάποιος ανέφερε οτι δεν έχει.

φυσικα και εχει αισθητήρα φωτός και αισθητηρα προσεγγισεις φαινεται πανω αριστερα ακριβως διπλα απο το ακουστικο απλος εγω δεν μπορω να βρω πως ενεργοποιητε ξερει κανες? και αν υπαρχει καποιο player για βιντεακια mkv avi κλπ και να παιζει και εξωτερικους υποτυτλους

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε αν η ανοιχτή ακρόαση ακούγεται καλά στα δικά σας xperia??? Εγώ δεν ακούω καλά τον συνομιλητή μου.Λέτε να έχω πρόβλημα?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εχει αισθητήρα φωτός και αισθητηρα προσεγγισεις φαινεται πανω αριστερα ακριβως διπλα απο το ακουστικο απλος εγω δεν μπορω να βρω πως ενεργοποιητε ξερει κανες? και αν υπαρχει καποιο player για βιντεακια mkv avi κλπ και να παιζει και εξωτερικους υποτυτλους

Κατέβασε το power widget έχει μια επιλογή για bright, οταν έχει το A μεσα στον ήλιο είναι ενεργοποιεμενο.

Μετά αν το βάλεις σε κάποιο φωτεινό σημείο θα δεις οτι αλλάζει η φωτεινότητα στην οθόνη.

Όσο για τον player ήξερα κάποιο άλλα δεν το θυμάμαι, θα ψάξω και θα σου πω

 

Μπορείτε να μου πείτε αν η ανοιχτή ακρόαση ακούγεται καλά στα δικά σας xperia??? Εγώ δεν ακούω καλά τον συνομιλητή μου.Λέτε να έχω πρόβλημα?

 

Οχι δεν ακούγεται όσο δυνατά θα έπρεπε. Στο Arc ήταν δυνατότερο

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εχει αισθητήρα φωτός και αισθητηρα προσεγγισεις φαινεται πανω αριστερα ακριβως διπλα απο το ακουστικο απλος εγω δεν μπορω να βρω πως ενεργοποιητε ξερει κανες? και αν υπαρχει καποιο player για βιντεακια mkv avi κλπ και να παιζει και εξωτερικους υποτυτλους

 

O mxplayer δεν παίζει?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και εχει αισθητήρα φωτός και αισθητηρα προσεγγισεις φαινεται πανω αριστερα ακριβως διπλα απο το ακουστικο απλος εγω δεν μπορω να βρω πως ενεργοποιητε ξερει κανες? και αν υπαρχει καποιο player για βιντεακια mkv avi κλπ και να παιζει και εξωτερικους υποτυτλους

 

για βιντεο κοιταξε το MX player video

ή mvideo player

ή BSPlayer υπαρχουν και διαφοροι αλλοι στο market

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το service της Sony τηλέφωνο και δεν έχει άλλη επιλογή.

Αρα δεν μπορούμε να εγκαταστήσουμε άλλη rom μεσω fastool γιατί δεν βλέπει το τηλέφωνο ως mass storage.

Εχει ασχοληθεί κάποιος με το θέμα ;

 

Γιατί όταν μιλάω με γράφετε στα παπάκια σας?? :p

Το συνδέεις σε flashmode σου λέει ότι δεν είναι ενεργοποιημένο το MSC οπότε βγάζεις το κινητό το συνδέεις πάλι σε flashmode (ένταση κάτω) και το αναγνωρίζει και αρχίζει να περνάει την ROM!

 

Παιδιά έχει πάρει κανένας άλλος παραεισαγωγής από το skroutz;

Νομίζω πως έχω το θέμα κιτρινίλας, στο κάτω μέρος μου κάνει ένα ωραίο κίτρινο gradient,

αν το πάω στην αντιπροσωπία θα μου πουν τη γνωστή βλακεία περί εγγύησης των παραεισαχθέντων κινητών?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανένας άλλος παραεισαγωγής από το skroutz;

Νομίζω πως έχω το θέμα κιτρινίλας, στο κάτω μέρος μου κάνει ένα ωραίο κίτρινο gradient,

αν το πάω στην αντιπροσωπία θα μου πουν τη γνωστή βλακεία περί εγγύησης των παραεισαχθέντων κινητών?

 

Το βλέπεις σε κανονική χρήση ή μονο αν μπεις στο service menu και κάνεις το τεστ με την ολόλευκη οθόνη ?

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπεις σε κανονική χρήση ή μονο αν μπεις στο service menu και κάνεις το τεστ με την ολόλευκη οθόνη ?

 

Όπου υπάρχει άσπρο φόντο! Internet, facebook, μηνύματα, εφιάλτης σου λέω!! Όχι όπως αυτό που είδα σε φωτογραφίες που έχει έναν τραγικό λεκέ, το δικό μου ξεκινάει από κάτω και εξαφανίζεται σιγά σιγά μέχρι λίγο πιο κάτω από τη μέση της οθόνης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όπου υπάρχει άσπρο φόντο! Internet, facebook, μηνύματα, εφιάλτης σου λέω!! Όχι όπως αυτό που είδα σε φωτογραφίες που έχει έναν τραγικό λεκέ, το δικό μου ξεκινάει από κάτω και εξαφανίζεται σιγά σιγά μέχρι λίγο πιο κάτω από τη μέση της οθόνης!

πανε στην sony και αν σε αρχισουν τις βλακειες πες να μπουν στο σιτε της sony να δουν την ανακοινωση, κανονικα πρεπει να σε αλλαξουν την οθονη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και μενα τελικα,γι αυτο και το έστειλα σήμερα...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα στο Πλαισιο. Θα ειμουν απολυτα ικανοποιημενος αλλα ακομα απορω για το το κατω μερος που ειναι πλαστικο και το απο πανω που ειναι διαφανες. Τι ρολο βαρανε? Απλα κανουν το κινητο πιο μεγαλο και βαρυ?:dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και αν το στείλετε στην Σονυ αυτά που θα σας στείλουν θα είναι σφραγισμένα κσινούρια?? Και θα είναι η οθόνη εντάξει ή θα έχει πάλι κιτρινίλες? Η καινούρια παραγωγή πότε ξεκινά ώστε να μην υπάρχει το πρόβλημα ?? Μέχρι πότε μπορούμε να το στείλουμε ?? Εγώ δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο. Κάτι πολύ λίγο και ίσως πάλι δεν είμαι σίγουρος απλά από αυτά που ακούω βλέπω και εγώ κιτρινίλες :)
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Θα το περιλάβω το βράδυ να του ανεβάσω θερμοκρασία να ξαναδώ τι παίζει για να ειμαι 100% σίγουρος.

Και άλλο τηλέφωνο με κιτρινίλα

http://techblog.gr/mobile/htc-one-x-yellow-dots-problem-52222/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και αν το στείλετε στην Σονυ αυτά που θα σας στείλουν θα είναι σφραγισμένα κσινούρια?? Και θα είναι η οθόνη εντάξει ή θα έχει πάλι κιτρινίλες? Η καινούρια παραγωγή πότε ξεκινά ώστε να μην υπάρχει το πρόβλημα ?? Μέχρι πότε μπορούμε να το στείλουμε ?? Εγώ δεν βλέπω κάτι ιδιαίτερο. Κάτι πολύ λίγο και ίσως πάλι δεν είμαι σίγουρος απλά από αυτά που ακούω βλέπω και εγώ κιτρινίλες :)

οχι δεν σε δινουν καινουργιο απλα σε περνανε καινουργια οθονη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν σε δινουν καινουργιο απλα σε περνανε καινουργια οθονη

 

Δηλαδή αυτό μπορούμε να το κάνουμε οποτεδήποτε εντός της εγγύησης που είναι 2 χρόνια έτσι?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό μπορούμε να το κάνουμε οποτεδήποτε εντός της εγγύησης που είναι 2 χρόνια έτσι?

δεν νομιζω, ειναι καθαρα προβλημα του εργοστασιου και οποτε κιτρινισει και εκτος 2 χρονων λογικα πρεπει να στην αλλαξουν αλλα δεν νομιζω μετα απο 2 χρονια να σου εμφανιστει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το περιεργο ειναι οτι πολλοι το εχετε παρατηρησει απο τοτε που εμφανιστηκε το αρθρο
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...