Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One S


petros11
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχουν αναφορές ότι στο μαύρο one s (όχι το γκρι) έχει παρουσιαστεί πρόβλημα με την βαφή με αποτέλεσμα να ξεφλουδίζει σε κάποια σημεία. αν διάβασα καλά δεν υπάρχει ακόμα επίσημη τοποθέτηση από την htc

http://android.modaco.com/page/news/_/android/trouble-in-paradise-htc-one-s-x-owners-repor-r441

 

τι να πω, ελπίζω να μην είναι γενικό το φαινόμενο γιατί ειδικά η βαφή του συγκεκριμένου κινητού είναι το πιο διαφημισμένο του ατού!!

 

Μη μου λες τέτοια,κι όχι τίποτα αλλο αλλα στο ασήμι ειναι χαλια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μη μου λες τέτοια,κι όχι τίποτα αλλο αλλα στο ασήμι ειναι χαλια

 

Ασήμι εννοείς αυτο το γκρι σωστά? εμένα απο την άλλη μου αρέσει περισσότερο απο το μαύρο, περί ορεξεως εξάλλου :-)

Link to comment
Share on other sites

Ασήμι εννοείς αυτο το γκρι σωστά? εμένα απο την άλλη μου αρέσει περισσότερο απο το μαύρο, περί ορεξεως εξάλλου :-)

 

Ναι,σωστά,αυτο εννοω

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , αν παραλάβετε από κάποιο e-shop , ρίχτε μια ενημέρωση γιατί με ενδιαφέρει αλλά δεν βρίσκω πουθενά.
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το γκρι.

Από κοντά πολύ πιο όμορφο απ' ότι στις φωτο. Δεν το μετανιώνω που απαρνήθηκα το μαύρο!

Εξαιρετικά λεπτό...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το γκρι.

Από κοντά πολύ πιο όμορφο απ' ότι στις φωτο. Δεν το μετανιώνω που απαρνήθηκα το μαύρο!

Εξαιρετικά λεπτό...

 

φιλε επειδη με ενδιαφερει πολυ η συσκευή, οταν μπορέσεις κάνε μερικά σχόλια!!! απο που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

φιλε επειδη με ενδιαφερει πολυ η συσκευή, οταν μπορέσεις κάνε μερικά σχόλια!!! απο που το πηρες?

Από expansys.

Προς το παρών το έχω βάλει να φορτίσει, για να το ξεζουμίσω μετά... :happy:

Link to comment
Share on other sites

αμα μποερις βαλε και καμια φωτογραφια να το δουμε το χρωμα γιατι απο τα eshop δεν μπορεις να καταλαβεις πως ειναι ακριβως,

 

αυτο το χρωμα δεν εχει την ειδικη επεξεργασια του μαυρου?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το γκρι.

Από κοντά πολύ πιο όμορφο απ' ότι στις φωτο.

 

Και εγώ για το Γκρί πηγαίνω αλλά περιμένω να ακούσω κάτι πολύ σημαντικό πριν το πάρω...

Πώς είναι η Pentile ... !!! ... Πόσο ενοχλητική είναι ... !!! ...

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για το Γκρί πηγαίνω αλλά περιμένω να ακούσω κάτι πολύ σημαντικό πριν το πάρω...

Πώς είναι η Pentile ... !!! ... Πόσο ενοχλητική είναι ... !!! ...

Στο μάτι μου καθόλου! Η οθόνη είναι τέλεια!

Σίγουρα μπορείς να δεις την χαρακτηριστική κόκκινη δεξιά στιβάδα pixel σε μερικά εικονίδια, αλλά μόνο αν την κοιτάς αηδιαστικά κοντά...

Είπαμε να είμαστε ψείρες, αλλά δεν θα λειτουργούμε το κινητό με το μικροσκόπιο... όπως μερικά geeky hands-on videos.

αμα μποερις βαλε και καμια φωτογραφια να το δουμε το χρωμα γιατι απο τα eshop δεν μπορεις να καταλαβεις πως ειναι ακριβως,

Έβγαλα κάποιες φώτο, αλλά δεν το χω... ούτε το χρώμα αποτυπώθηκε ακριβώς, ούτε το μέγεθος/σχημα του ρεαλιστικά... πάντως είναι πολύ όμορφο!

Οπότε καλύτερα δες κάποιος video στο youtube, όπως

αυτο το χρωμα δεν εχει την ειδικη επεξεργασια του μαυρου?

Όχι, εντελώς διαφορετική τεχνολογία

 

Στα αρνητικά...

Παρατήρησα μεγάλες διακυμάνσεις στο σήμα που δείχνει ότι έχω, και προς τα πάνω και προς τα κάτω (αν και συνήθως δείχνει το σωστό), χωρίς να είναι πραγματικές... ξεκίνησα κλήση και με 0 μπάρες :O

Επίσης το πίσω καπάκι που βγαίνει, το αισθάνομαι ότι δεν είναι μέρος του unibody...

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Στο μάτι μου καθόλου! Η οθόνη είναι τέλεια!

Σίγουρα μπορείς να δεις την χαρακτηριστική κόκκινη δεξιά στιβάδα pixel σε μερικά εικονίδια, αλλά μόνο αν την κοιτάς αηδιαστικά κοντά...

Είπαμε να είμαστε ψείρες, αλλά δεν θα λειτουργούμε το κινητό με το μικροσκόπιο... όπως μερικά geeky hands-on videos.

 

Το λέω γιατί σε σύγκριση με το Galaxy S (το 1) που είχα , δεν έχει μεγάλη διαφορά στα pixel ανά ίντσα.

π.χ το N9 έχει 251ppi , το One S έχει 256ppi και το Galaxy S έχει 233ppi. Είναι και οι 3 PenTile.

 

Στο Galaxy S τα pixel σου βγάζουν το μάτι αλλά ούτε και στο N9 είναι καλά , απλά υποφερτά με λίγο ζόρι.

Αυτά αν έχει συνηθίσει το μάτι σου στα 330ppi του iPhone 4 ή του Galaxy S2 παρόλο που είναι 217ppi

δεν είναι PenTile.

 

Αν έχεις δοκιμάσει τα παραπάνω κινητά , πως κρίνεις την οθόνη του ?

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Στο birdphone διαθέσιμο σε μαυρο,μολις έκανα παραγγελια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δοκιμάσει τα παραπάνω κινητά , πως κρίνεις την οθόνη του ?

 

Δυστυχώς όχι, δε μπορώ να κάνω τέτοιες συγκρίσεις. Θα πρότεινα να περιμένεις να το δεις σε κανα mediamarkt / πλαισιο, αν σε απασχολεί πολύ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν θα το φέρουν όλες οι εταιρίες?Λογικά μέχρι τέλος του μήνα δεν θα έρθει?
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή παίδες είναι άλλου,θα γράψω και πιο αναλυτικά αργότερα εντυπώσεις.

Η οθόνη είναι στα πλαίσια του galaxy s2 και λίγο καλύτερη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή παίδες είναι άλλου,θα γράψω και πιο αναλυτικά αργότερα εντυπώσεις.

Η οθόνη είναι στα πλαίσια του galaxy s2 και λίγο καλύτερη

 

Άντε περιμένουμε εντυπώσεις. Είμαι μεταξύ αυτού και του Χ

Link to comment
Share on other sites

Άντε περιμένουμε εντυπώσεις. Είμαι μεταξύ αυτού και του Χ

 

Λόγω μεγέθους πήγα στο s

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εαν το εχεις παρει μαυρο πες μας τι γινεται με το χρωμα τελικα.

 

Εννοείται μαύρο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή παίδες είναι άλλου,θα γράψω και πιο αναλυτικά αργότερα εντυπώσεις.

Η οθόνη είναι στα πλαίσια του galaxy s2 και λίγο καλύτερη

 

Συγκριτικά με xperia s μιας και το χες και αν θυμάμαι καλά σου άρεσε περισσότερο και από του s2.

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με xperia s μιας και το χες και αν θυμάμαι καλά σου άρεσε περισσότερο και από του s2.

 

Στο θέμα χρωμάτων στην οθόνη είναι πιο ζωντανά στο HTC,σαν pixels στο xperia s είναι πιο καθαρή,όχι μεγάλες διάφορες όμως.

Σαν μενού,ταχύτητα,πιο γρήγορο το HTC κι ας φοράει το sense

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα χρωμάτων στην οθόνη είναι πιο ζωντανά στο HTC,σαν pixels στο xperia s είναι πιο καθαρή,όχι μεγάλες διάφορες όμως.

Σαν μενού,ταχύτητα,πιο γρήγορο το HTC κι ας φοράει το sense

 

Καλά σε επίπεδο hw το one s είναι πιο μπροστά ακόμη και το one x σε επεξεργαστή μένει πίσω. Το xperia s μόνο σε τιμή, οθόνη και λογικά και φωτογραφική του την λέει (+ την μεγαλύτερη μνήμη).

Link to comment
Share on other sites

Καλά σε επίπεδο hw το one s είναι πιο μπροστά ακόμη και το one x σε επεξεργαστή μένει πίσω. Το xperia s μόνο σε τιμή, οθόνη και λογικά και φωτογραφική του την λέει (+ την μεγαλύτερη μνήμη).

 

Δες αποτέλεσμα,το Sony μου έβγαζε 3340

 

http://i256.photobucket.com/albums/hh194/taksidiotis/Screenshot_2012-04-17-13-05-41.png

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...