Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με format από περιβάλλον windows; Τα δεδομένα αν μεταφερθούνε με ctr+c-ctrl v αυτούσια σε έναν φάκελο στο pc και ξαναμπούνε κατόπιν στο κινητό θα υπάρξει πρόβλημα με τη λειτουργία;

Ναι. Όχι. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Έχω το τηλέφωνο cosmote brand αγορασμένο 14 Ιουλίου και μόλις σήμερα το pc companion μου έβγαλε ειδοποίηση για update στην 6.0.Β.3.184 (είναι η τελευταία έκδοση πριν την ICS).

Σημειωτέον το τηλέφωνο δεν έχει πειραχθεί με root και χειροκίνητα updates.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να το πειράζεις καθόλου εσύ το κινητό!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να το πειράζεις καθόλου εσύ το κινητό!!

 

Καμία σχέση.. το πειράζω και παρά πολύ μάλιστα ..αυτό που είδες είναι με πάνω από 4μίση ώρες οθόνης πάνω από μιάμιση ώρα κλήσεων, περίπου 40 50 μνμτα, WiFi και δεδομένα ανοικτά...και μένα μου έκανε εντύπωση που κράτησε τόσο πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Το ρεκόρ μου είναι 5 ώρες οθόνη και 1 ημέρα και 18 ώρες...αυτό όμως όχι με συνεχόμενη χρήση,πολύ οντερνετ κλπ.Όταν το είχα πάρει το πολύ 8 ώρες κρατούσε με τη χρήση που του έκανα...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Το ρεκόρ μου είναι 5 ώρες οθόνη και 1 ημέρα και 18 ώρες...αυτό όμως όχι με συνεχόμενη χρήση,πολύ οντερνετ κλπ.Όταν το είχα πάρει το πολύ 8 ώρες κρατούσε με τη χρήση που του έκανα...

 

σου λεω και παλι, μου εκανε και εμενα εντυπωση γιατι τετοια αυτονομια δεν την ειχα ποτε.... τι να σου πω μπορει σημερα που το φορτισα παλι να μου κρατησει λιγοτερο... το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι στανταρ το ποσο κραταει....ομως την μια μερα μου την βγαζει εντελως χαλαρα πλεον, οτι κ να του κανω.,. οποτε για μενα αυτο ηταν το ζητουμενο... να μην με αφηνει... με ICS ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα... αλλο κινητο....

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Όχι. :)

 

Βασικά καθώς το βγάζει στα περιφερειακά σαν κινητό, κλικάροντας πάνω στο εικονίδιο σου βγάζει ουσιαστικά το flash του κινητού. Το θέμα είναι πως δεν υπάρχει επιλογή format πουθενά για να το σε ntfs

 

Τα δεδομένα μεταφέρονται όλα και ελάχιστες ειναι οι παράπλευρες απώλειες (έπρεπε να ξαναμπουν κάποιες εικόνες επαφών, ναξαναβαλω ringtones κ sms κτλ)

 

Απλά format δεν βρήκα από πού να κανω

Link to comment
Share on other sites

Σωστά...εξάλλου και τους περισσότερους που ρωτάω,με διάφορα μοντέλα smart phone τέτοια αυτονομία έχουν.Δεν υπάρχει λόγος να γκρινιάζουμε μάλλον...Έχουμε καμιά πληροφορία αν θα πάρουμε κάποια στιγμή τη jelly bean???

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

The.Sunset.Limited.2011.720p.HDTV.x264-HDxT. Με το ενημερωμένο mx video. Τρομερή απόδοση δεν έχασε ούτε λάγκαρε σε mkv αρχείο 3.5gb...

 

Πολύ καλές επιδόσεις διπύρηνου και ram

Link to comment
Share on other sites

Σωστά...εξάλλου και τους περισσότερους που ρωτάω,με διάφορα μοντέλα smart phone τέτοια αυτονομία έχουν.Δεν υπάρχει λόγος να γκρινιάζουμε μάλλον...Έχουμε καμιά πληροφορία αν θα πάρουμε κάποια στιγμή τη jelly bean???

 

Δύσκολο το βλέπω ... εδώ η Sony δεν έχει ανακοινώσει τίποτα ούτε για τα καινούργια της μοντέλα. Όλα με ICEcream θα βγουν. Ίσως με τον καινούργιο χρόνο.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Σωστά...εξάλλου και τους περισσότερους που ρωτάω,με διάφορα μοντέλα smart phone τέτοια αυτονομία έχουν.Δεν υπάρχει λόγος να γκρινιάζουμε μάλλον...Έχουμε καμιά πληροφορία αν θα πάρουμε κάποια στιγμή τη jelly bean???

 

Υπομονη παιδια. Κανενα δεν εχει παρει JB. Ακομα και στη Samsung απο μηνα σε μηνα το πανε για να αναβαθμισουν το καλυτερο κινητο της αγορας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή σίγουρα,δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό!Το θέμα είναι κάποια στιγμή να μας τη δώσουν...αν και η sinyericsson/sony δεν είχε ποτέ και το καλύτερο support after sales...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή σίγουρα,δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό!Το θέμα είναι κάποια στιγμή να μας τη δώσουν...αν και η sinyericsson/sony δεν είχε ποτέ και το καλύτερο support after sales...

 

Σιγουρα θα την δωσει.εδωσε παγωτο σε ολα τα κινητα του 11.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ελεος μην μπουμε απο τωρα σε αυτο το τριπακι... μηνα δεν εχουμε κλεισει ακομα με την ICS, δεν υπαρχει λογος να μιλαμε απο τωρα για JB.. με αυτην την λογικη οταν θα παρουμ την JB σιγουρα θα εχει βγει και νεο λογισμικο και θα λεμε για εκεινο... φαυλος κυκλος... το ζητουμενο ειναι οτι πολλα απο τα θεματα που υπηρχαν με την GB και ειδικα τα θεματα αυτονομιας αλλαξαν προς το καλυτερο και το τηλεφωνο απεκτησε μια σπιρταδα... εγω ειμαι ευχαριστημενος με την ICS εως τωρα και δεν εχω καποιο παραπονο...
Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλά ακούγεται οτι η jelly bean θα είναι και κάπως πιο ελαφρυα οπότε δν θα μας χαλάσει!!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Παιδια tethering μπορει να κανει ε? Σκεφτομαι να το ανταλλαξω με το s2 μου. Γενικα απο μπαταρια καλα ειναι ?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα τον οδηγό rootαρίσμοτος στο myphone!!Είναι πολύ απλό!Συνδέεις το κιν,τρέχεις το scriptάκι και οκ.Το θέμα είναι αν χάνουμε αρχεία...Αφου δεν αλλάζουμε rom,είναι λογικό να τα χάνουμε?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343798

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα τον οδηγό rootαρίσμοτος στο myphone!!Είναι πολύ απλό!Συνδέεις το κιν,τρέχεις το scriptάκι και οκ.Το θέμα είναι αν χάνουμε αρχεία...Αφου δεν αλλάζουμε rom,είναι λογικό να τα χάνουμε?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343798

 

Όχι δεν χάνει τίποτε. Το έκανα πριν λίγο και δούλεψε μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω κουραστικός, το ξέρω, αλλά σας ακούω τόσο καιρό που μιλάτε για την ICS και μάλιστα σκέφτεστε ήδη πώς θα είναι και η JΒ, αλλά έχω απορία:

Μόνο εγώ δεν έχω καταφέρει ακόμη να το αναβαθμίσω; Υπάρχουν άλλοι κάτοχοι XPERIA P εδώ μέσα στους οποίους δεν έχει "εμφανιστεί" ακόμη η έκδοση ICS;

 

Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, αλλά το έχω ρωτήσει ήδη καναδυό φορές, αλλά δεν εχω πάρει ακόμη απάντηση... :(

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/α έχει αγοράσει το κινητό απο Vodafone, και γνωρίζει αν εχει integraded

applications της Vodafone ενσωματωμένα π.χ. όπως ηταν της Cosmote, mycosmos e.t.c. Πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone αλλα

δεν είχα display για να το δώ! Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω κουραστικός, το ξέρω, αλλά σας ακούω τόσο καιρό που μιλάτε για την ICS και μάλιστα σκέφτεστε ήδη πώς θα είναι και η JΒ, αλλά έχω απορία:

Μόνο εγώ δεν έχω καταφέρει ακόμη να το αναβαθμίσω; Υπάρχουν άλλοι κάτοχοι XPERIA P εδώ μέσα στους οποίους δεν έχει "εμφανιστεί" ακόμη η έκδοση ICS;

 

Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, αλλά το έχω ρωτήσει ήδη καναδυό φορές, αλλά δεν εχω πάρει ακόμη απάντηση... :(

 

Πήγαινέ το στο Service και θα στο περάσουν εκείνοι. Απλά θα πρέπει να αφήσεις το κινητό για 3-4 μέρες

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω κουραστικός, το ξέρω, αλλά σας ακούω τόσο καιρό που μιλάτε για την ICS και μάλιστα σκέφτεστε ήδη πώς θα είναι και η JΒ, αλλά έχω απορία:

Μόνο εγώ δεν έχω καταφέρει ακόμη να το αναβαθμίσω; Υπάρχουν άλλοι κάτοχοι XPERIA P εδώ μέσα στους οποίους δεν έχει "εμφανιστεί" ακόμη η έκδοση ICS;

 

Συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι, αλλά το έχω ρωτήσει ήδη καναδυό φορές, αλλά δεν εχω πάρει ακόμη απάντηση... :(

 

Δοκιμασε αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...