Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από το xperia mini, στο xperia p πήγε ο τίτλος του green smart phone απ'οτι φαινεται.

http://www.talkandroid.com/127562-sony-xperia-p-recognized-as-european-green-smart-phone-2012-2013-by-eisa/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την φωτεινότητα στην οθόνη πόσο την έχετε ?

 

Πάντα στο αυτόματο και Power Save Mode. Αυτή τη φορά από το 8% πήγε στο 11% και έμεινε εκεί, δεν βγάζεις άκρη.

 

Τέλος πάντων, αυτό που ήθελα να πω είναι οτι δεν γίνεται να βγάζεις τη πίστη από το κινητό σου και να έρχεσαι εδώ να ποστάρεις οτι δεν κρατάει η μπαταρία. Όταν άρχισα να διαβάζω το θέμα το είχα ήδη παραγγείλει και είχα τρελαθεί. Το μόνο που καταφέρνεις έτσι είναι να "διώχνεις" τον κόσμο από την αγορά του, ειδικά κάποιον που δεν είναι τόσο γνώστης. Στο "μου βγάζει 10 ώρες" θα φύγει. Με τη χρήση που του κάνω το κινητό δεν κρατάει λιγότερο από όσο κράταγε το Blade μου, και πέρα από την πατάτα που κάνει και αδειάζει μόνο του μπορώ να πώ οτι το έχω αγαπήσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα στο αυτόματο και Power Save Mode. Αυτή τη φορά από το 8% πήγε στο 11% και έμεινε εκεί, δεν βγάζεις άκρη.

 

Που βρίσκουμε το Power Save Mode?

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΑΓΚΕΣ !!!! Χαλαρωστε το GS 2 με 1650 και 1900 μπαταρια μου κραταγε 1 ωρα παραπανω ...

ε και τι εγινε..σιγα!!! Ολα καλα με το κινητακι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Μιας και ασχετος με τα Sony κινητα θα ηθελα τα φωτα σας!

 

Εχω το Nokia Lumia 800 και σκεφτομαι να το αλλαξω λογο καποιων προβληματων που μου παρουσιασε και δεν εβγαλα ακρη με την αντιπροσωπια και σκεφτομαι να στραφω στο Sony Xperia P. Λετε οτι αξιζει η αλλαγη αυτη ή να παραμεινω εκει που ειμαι?? Επισης ηθελα να ρωτησω εχει αναβαθμιστει με Ice Cream Sandwich εδω στην Ελλαδα το συγκεκριμενο κινητο?

 

 

Ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν ρωταω πραγματα που εχουν ηδη απαντηθει!!

Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκουμε το Power Save Mode?

 

Στη ρύθμιση της φωτεινότητας, όταν το βάλεις στο αυτόματο βγαίνει από κάτω επιλογή (Bright Mode ή Power Save Mode). Επίσης είναι η επιλογή Backlight στο widget με τα tools (wifi, bluetooth κτλ). Όταν το κλείνεις μπαίνει σε Power Save Mode το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εδω και λιγες μερες με ICS....

 

καμια σχεση η μπαταρια με πριν... πολυ καλυτερα τα πραγματα, πλεον ειμαι ευχαριστημενος στο μοναδικο μειονεκτημα που ειχα βρει σε αυτο το κινητο... την μπαταρια....

Link to comment
Share on other sites

Πάντα στο αυτόματο και Power Save Mode. Αυτή τη φορά από το 8% πήγε στο 11% και έμεινε εκεί, δεν βγάζεις άκρη.

 

Τέλος πάντων, αυτό που ήθελα να πω είναι οτι δεν γίνεται να βγάζεις τη πίστη από το κινητό σου και να έρχεσαι εδώ να ποστάρεις οτι δεν κρατάει η μπαταρία. Όταν άρχισα να διαβάζω το θέμα το είχα ήδη παραγγείλει και είχα τρελαθεί. Το μόνο που καταφέρνεις έτσι είναι να "διώχνεις" τον κόσμο από την αγορά του, ειδικά κάποιον που δεν είναι τόσο γνώστης. Στο "μου βγάζει 10 ώρες" θα φύγει. Με τη χρήση που του κάνω το κινητό δεν κρατάει λιγότερο από όσο κράταγε το Blade μου, και πέρα από την πατάτα που κάνει και αδειάζει μόνο του μπορώ να πώ οτι το έχω αγαπήσει.

 

Οι ώρες που δείχνεις απέχουν πολύ από τις δικές μου. 9 ώρες οθόνη ? Ούτε καν . 1 μέρα και 11 ώρες ? με τίποτα . Το μόνο που μένει είναι να το πάω στο Service.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Οι ώρες που δείχνεις απέχουν πολύ από τις δικές μου. 9 ώρες οθόνη ? Ούτε καν . 1 μέρα και 11 ώρες ? με τίποτα . Το μόνο που μένει είναι να το πάω στο Service.

 

ρε φιλε ξεκολλα...Αυτος μπορει να μην μιλαει καν !!!

Ποσο σου κραταει η μπαταρια ;; Εμενα με ολα στο φουλ-δηλαδη συγχρονισμος κτλ με την φωτεινοτητα τις 4 ωρες στο 0%

μου βγαζει 08:00-18:00. Αλλα μιλαω δεν το εχω απλα μαζι μου το κινητο !!

2 ωρες σιγουρα+καμια 50-80 Σμς.

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε ξεκολλα...Αυτος μπορει να μην μιλαει καν !!!

Ποσο σου κραταει η μπαταρια ;; Εμενα με ολα στο φουλ-δηλαδη συγχρονισμος κτλ με την φωτεινοτητα τις 4 ωρες στο 0%

μου βγαζει 08:00-18:00. Αλλα μιλαω δεν το εχω απλα μαζι μου το κινητο !!

2 ωρες σιγουρα+καμια 50-80 Σμς.

 

1 ώρα ομιλία και 5 ώρες ανοιχτή η οθόνη με τα δεδομένα ανοιχτά - off το auto sync - On το auto brightness και η εξοικονόμηση ενέργειας . Δεν έχω βγάλει ποτέ μεγαλύτερο.

 

Επίσης στο δικό μου όταν το φορτίζω ζεματάει από πίσω. Συμβαίνει και σε άλλους ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης στο δικό μου όταν το φορτίζω ζεματάει από πίσω. Συμβαίνει και σε άλλους ?

 

ναι και μενα ζεματαει..

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε ξεκολλα...Αυτος μπορει να μην μιλαει καν !!!

Ποσο σου κραταει η μπαταρια ;; Εμενα με ολα στο φουλ-δηλαδη συγχρονισμος κτλ με την φωτεινοτητα τις 4 ωρες στο 0%

μου βγαζει 08:00-18:00. Αλλα μιλαω δεν το εχω απλα μαζι μου το κινητο !!

2 ωρες σιγουρα+καμια 50-80 Σμς.

 

Σε αυτόν τον κύκλο είχα μιλήσει 30 λεπτά, και τη μέρα στέλνω τουλάχιστον 100 sms, πέρα από τα IMs από Talk που πάνε και έρχονται όλη μέρα, και είναι ο λόγος που μένει η οθόνη τόση ώρα ανοιχτή.

 

Τον πρώτο κύκλο που πόσταρα λίγες σελίδες πίσω με 8 ώρες οθόνη, 2 ώρες κλήση και στο 28% ακόμα τον είδες;

Edited by Alex1994
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα ομιλία και 5 ώρες ανοιχτή η οθόνη με τα δεδομένα ανοιχτά - off το auto sync - On το auto brightness και η εξοικονόμηση ενέργειας . Δεν έχω βγάλει ποτέ μεγαλύτερο.

 

Επίσης στο δικό μου όταν το φορτίζω ζεματάει από πίσω. Συμβαίνει και σε άλλους ?

 

εμένα ζεστενεται λίγο αλλά δε ζεματάει..

 

οταν πεζω κάτι 3d games καμία ώρα αρχίζει να ζεματάει...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το ερωτεύεσαι απλά!!Με 40ε παραπάνω έπερνε κανείς το s...νομίζω όμως οτι όσοι πήραμε το p δεν το μετανοιώσαμε παρά τη μικρή του διαφορά στην τιμή με τη ναυαρχίδα.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτόν τον κύκλο είχα μιλήσει 30 λεπτά, και τη μέρα στέλνω τουλάχιστον 100 sms, πέρα από τα IMs από Talk που πάνε και έρχονται όλη μέρα, και είναι ο λόγος που μένει η οθόνη τόση ώρα ανοιχτή.

 

Τον πρώτο κύκλο που πόσταρα λίγες σελίδες πίσω με 8 ώρες οθόνη, 2 ώρες κλήση και στο 28% ακόμα τον είδες;

 

Δηλαδη 30 λεπτα ειναι αρκετα ; Εγω λεω δεν ειναι ΤΙΠΟΤΑ!!!! Δεν μιλας πολυ,μονο Σμς εστειλες. 3G ; Wi-fi ;

 

Φωτογραφιες,βιντεο ; Σχεδον "Ακινητο" ειναι το κινητο σου φιλε. Σε καποια φαση θα ανεβασω εγω φωτο να δειτε στατιστικα.

 

Το κινητό το ερωτεύεσαι απλά!!Με 40ε παραπάνω έπερνε κανείς το s...νομίζω όμως οτι όσοι πήραμε το p δεν το μετανοιώσαμε παρά τη μικρή του διαφορά στην τιμή με τη ναυαρχίδα.

 

Το S φιλε τρωει την μπαταρια σε 5 ωριτσες κανεις δεν κανεις κατι. Ειναι ρουφηχτρα !

Ρουφαει και δεν τα λεει ! :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

 

Το S φιλε τρωει την μπαταρια σε 5 ωριτσες κανεις δεν κανεις κατι. Ειναι ρουφηχτρα !

Ρουφαει και δεν τα λεει ! :)

 

Εκτος θεματος μεν ,αλλα αυτο που γραφεις για το S δεν ισχυει σε καμια περιπτωση δε ,...τουλαχιστον 35-40 ωρες με WiFi & bloutooth μονιμως ανοιχτα αρκετο YouTube & streaming απο καμερες κτλ ,επισης αν ριξεις μια ματια στο τοπικ του S κανεις δεν παραπονιεται για την μπαταρια ,για 40 ευρω παραπανω ο μονος λογος για να μην παρει καποιος το S ειναι το μεγεθος του και οι λιγοτερες απαιτησεις

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γίνεται να θέλετε να τα κάνετε όλα με το κινητό και να έχετε τα πάντα ανοιχτά, και να γκρινιάζετε που δεν σας βγάζει πάνω από 10 ώρες. Δικό σας είναι το πρόβλημα όχι της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν γίνεται να θέλετε να τα κάνετε όλα με το κινητό και να έχετε τα πάντα ανοιχτά, και να γκρινιάζετε που δεν σας βγάζει πάνω από 10 ώρες. Δικό σας είναι το πρόβλημα όχι της μπαταρίας.

 

Όταν με το ArC με ακριβώς την ίδια - και περισσότερη ίσως χρήση - έβγαζα εύκολα 1d + και τώρα βγάζω δεν βγάζω 18-22 ώρες (με ICS γιατί με GB δεν έβγαζα πάνω από 14) ναι θα γκρινιάζω γιατί το P (Σύμφωνα πάντα με την SONY) έχει Power efficient CPU και οθόνη για λιγότερη κατανάλωση από τα άλλα κινητά. Για αυτό βάλανε και τόσο μικρή μπαταρία.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί η jelly bean να μας βελτιώσει λίγο ακόμα τη μπαταρία!!Αλήθεια,ξέρουμε πότε θα βγεί?Υπάρχει κάποιος τρόπος να μεταφέρω το μηνύματα που είχα στο satio στο xperia??

 

Dual sun 2,5 ώρες σου Βγάζει η οθόνη??Εμένα 4 άνετα...μήπως πρέπει να κοιτάξεις τη μπαταρία σου?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Εκτος θεματος μεν ,αλλα αυτο που γραφεις για το S δεν ισχυει σε καμια περιπτωση δε ,...τουλαχιστον 35-40 ωρες με WiFi & bloutooth μονιμως ανοιχτα αρκετο YouTube & streaming απο καμερες κτλ ,επισης αν ριξεις μια ματια στο τοπικ του S κανεις δεν παραπονιεται για την μπαταρια ,για 40 ευρω παραπανω ο μονος λογος για να μην παρει καποιος το S ειναι το μεγεθος του και οι λιγοτερες απαιτησεις

 

 

Το πηρα ΠΡΩΤΟΣ σε ολο ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ λες να μην ξερω τι παιζει με το κινητο πως με κοβεις ;

Με GB 5 ωρες μου κρατουσε οχι μονο εμενα σχεδον ΟΛΟΥΣ . Τωρα εσυ μας λες ιστοριες.

 

ΟΣο για το Xperia P μεσος ορος μπαταριας ειναι 10 ωρες. Αν το εχεις απλα για να το κοιτας κραταει 1 μηνα η μπαταρια αν μιλας ομως 10 ωριτσες .

 

Μα δεν γίνεται να θέλετε να τα κάνετε όλα με το κινητό και να έχετε τα πάντα ανοιχτά, και να γκρινιάζετε που δεν σας βγάζει πάνω από 10 ώρες. Δικό σας είναι το πρόβλημα όχι της μπαταρίας.

 

ΣΩΣΤΟΣ !! Εγω μαζι σου ειμαι φιλε ! Ειμαι μια χαρα με τις 10 ωρες που μου δινει το κινητακι γιατι με τα προηγουμενα

 

( Xperia S,GS 2, κτλ) πανω απο 6 ωρες με τιποτα δεν ειχα ( συμφωνα με την χρηση που του κανω!!)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα ΠΡΩΤΟΣ σε ολο ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ λες να μην ξερω τι παιζει με το κινητο πως με κοβεις ;

Με GB 5 ωρες μου κρατουσε οχι μονο εμενα σχεδον ΟΛΟΥΣ . Τωρα εσυ μας λες ιστοριες.

Δεν βλέπω κανένα λόγο για απάντηση σε αυτό το ύφος. Ταταμένο κλίμα ποτέ δεν προήγαγε την συζήτηση. :!:;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To δικό μου, με όλα τα φρού-φρού ανοιχτά, πυρηνοκίνητο ήταν;;; Oχι, δεν υπάρχει θέμα μπαταρίας σε όλα!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4233905#post4233905

 

Ειπαμε το συγκεκριμενο μηχανακι ΔΕΝ εχει προβλημα με την μπαταρια !! Ειναι ΑΠΑΙΧΤΟ !!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...