Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα έχει την ακρίβεια του κινητού μας βλέπω να πετυχαίνεις το γείτονα:p:D

 

για αυτό και ρίχνω σε ένα range 500 μέτρον καλού κακού και ας έχουμε παράπλευρες απώλειες μερικούς χιλιάδες :lol:

 

servers της cia τώρα το διαβάζουν το post αυτό :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση παιδια..Εχω την 400 εκδοση..Συνδεσα με το pc companion αλλα δεν μου ηρθε κατι.Θα ερθει?Η πρεπει να κανω κατι?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια..Εχω την 400 εκδοση..Συνδεσα με το pc companion αλλα δεν μου ηρθε κατι.Θα ερθει?Η πρεπει να κανω κατι?

 

περνάς απο flashtool και τελείωσε

να ξέρεις όμως τελευταία έκδοση έχει μπόλικα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

περνάς απο flashtool και τελείωσε

να ξέρεις όμως τελευταία έκδοση έχει μπόλικα προβλήματα

 

Εχει ομως και καλα η μονο αστα να πανε?Και κατι αλλο..υπαρχει ρουτ για την 400??

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ομως και καλα η μονο αστα να πανε?Και κατι αλλο..υπαρχει ρουτ για την 400??

 

άστα να πάνε κατά 98%

Link to comment
Share on other sites

Εμφάνισε πρόσφατα το κινητό του έτερου ημίσεος την κίτρινη αυτή κηλίδα που βλέπετε μέσα στον κόκκινο κύκλο στη φωτογραφία. Η κιτρινίλα διακρίνεται κυρίως σε λευκό χρώμα. Τι κάνουμε;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Εμφάνισε πρόσφατα το κινητό του έτερου ημίσεος την κίτρινη αυτή κηλίδα που βλέπετε μέσα στον κόκκινο κύκλο στη φωτογραφία. Η κιτρινίλα διακρίνεται κυρίως σε λευκό χρώμα. Τι κάνουμε;

 

τπτ αλλαγη οθόνης (πληροφοριακά συγκεκριμένη οθόνη είναι από της ποιο απροβλιμματιστες παίρνεις βραβείο γκαντεμιάς :lol::lol::lol:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Original-LCD-Display-Touch-Screen-For-Sony-XPERIA-P-LT22i-Replacement-/181144454112?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item2a2d0d03e0

 

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Full-Lcd-Screen-Touch-Screen-Assembly-For-Sony-Ericsson-Xperia-P-LT22i-/231030274757?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item35ca7a3ac5

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις λίγο πιο πίσω γράφω ότι έπαθα ακριβώς το ίδιο. Το πας στο σέρβις και καλύπτεται από την εγγύηση κανονικά. Μόνο που θα μείνεις δύο βδομάδες χωρίς κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Εμφάνισε πρόσφατα το κινητό του έτερου ημίσεος την κίτρινη αυτή κηλίδα που βλέπετε μέσα στον κόκκινο κύκλο στη φωτογραφία. Η κιτρινίλα διακρίνεται κυρίως σε λευκό χρώμα. Τι κάνουμε;

 

Εχεις σιγουρεψει οτι ειναι απο την οθονη και οχι απο την μεμβρανη????

Αν δεν το εχεις κανει καντο...Παραλιγο να την πατησω και εγω :D

Ομως να ξερεις οτι αμα ανοιξεις μια γωνια απο την μεμβρανη πας για αλλη....

 

Και τωρα στα δικα μας.....

Καλημερα και καλο μηνα.....Καλο φθινοπωρο να εχουμε...Περασατε καλα???

Πληροφοριακα να σας πω οτι δοκιμαζω την Honami moonwalker με kernel τον Νemesis v5.3....

Οχι οτι ειχα προβλημμα με την Enigma ....απλος κανω δοκιμες ;) (θα γινω επισημος δοκιμαστης rom και kernel :lol: )

Ολα πανε καλα μεχρι στιγμης και εχει και επιλογες σε status bar και στο κουμπι power off (reboot ,cwm recovery...).

 

Θυμαστε μια μπαταρια 2.500 mah που δοκιμαζε ενας φιλος???? Μια χαρα μπαταρια....Μονο που στην δευτερη φορτιση η μπαταρια εγινε μπαλονι!!!!!!!!!!!! Στο τσακ γλυτωσε το μπαμ :lol: Ευτηχως που ειχε προνοησει και ειχε ξεβιδωτο το καπακι (λογω δοκιμων δεν το ασφαλιζε ποτε...)

Link to comment
Share on other sites

καλο μηνα.περασαμε καλα και ακομα περναμε:).

 

αυτο με την μπαταρια δυστυχως μας εκοψε τα ποδια.υπηρχε μια ελπιδα να εχουμε λιγο μεγαλυτερη αυτονομια.:(

 

κι εγω με enigma ειμαι,αλλα δεν μου εχει κατσει καλα.θα δοκιμασω και την honami by pandemic να δουμε τι λεει.

 

υπαρχει μηπως καποιος τροπος να γυρισω σε ics χωρις να χασω το ρουτ?

την v31 του binary, την εχει δοκιμασει κανεις μηπως κανει ρουτ με ενα κλικ ,σε ics, οπως του doomlord in jb?

 

edit:βγηκε και η νεα εκδοση της lenovo super camera http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2425832 για οποιον ενδιαφερεται.

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από μια εβδομάδα απροβλημάτιστων κλήσεων το P ξανακύλησε :P

Καμια custom rom θα σώσει τη κατάσταση;

 

Δεν ξέρω φίλε μου εγώ γύρισα στην 2.3.7 και σώθηκα έχω ένα κινητό που ΠΕΤΑΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από μια εβδομάδα απροβλημάτιστων κλήσεων το P ξανακύλησε :P

Καμια custom rom θα σώσει τη κατάσταση;

 

Φοράω την enigma rom κανα μήνα και παραπάνω ίσως.

Καμία μέρα δε μου έχει κολλήσει.

Δε ξέρω αν παίζει ρόλο το greenify επειδή κλείνω τις εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια.

@harispao,έχεις δει διαφορά κ στη μπαταρία;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά από μια εβδομάδα απροβλημάτιστων κλήσεων το P ξανακύλησε :P

Καμια custom rom θα σώσει τη κατάσταση;

 

μόνο ότι είναι βασισμένο στο ics τπτ άλλο αν εχεις μανία με jelly bean δεν υπάρχει σωτηρία για σένα

 

Φοράω την enigma rom κανα μήνα και παραπάνω ίσως.

Καμία μέρα δε μου έχει κολλήσει.

Δε ξέρω αν παίζει ρόλο το greenify επειδή κλείνω τις εφαρμογές που τρέχουν συνέχεια.

@harispao,έχεις δει διαφορά κ στη μπαταρία;

 

και αυτή κολλάει το ξέρει και ο νικολας και προσπαθεί να λύσει το θέμα (δεν κολλάει σε όλους αλλά στους περισσότερους κολλάει πάντως) (μιλαμε για κλήσεις πάντα όταν δέχεσαι πολλές φορές έρχεται πρώτα δόνηση μετά πετάγεται οθόνη με κλήση και μετά από κάποια sec χτυπάει και ήχος και αν πας να απαντήσεις αρκετές φορές ο άλλος σε ακούει και τηλέφωνο χτυπάει ακομι )

 

πάντως μπαταρία έχει το εξής σε αυτό το κινητό

αν ασχοληθείς μαζί του μισή μέρα δεν βγάζει αν μέτρια χρήση βγάζει και δύο μέρες

χτες περίμενα στο αεροδρόμιο αεροπλάνο είχε αργήσει καθόμουνα στο αυτοκίνητο κάνα 4+ ώρες και εκανα browsing με 3g απο 100% την πήγα την μπαταρία σε 4+ ώρες στα 7% (χρήση οθόνης 4 ώρες και 10 λεπτά) full 3g συμα

το ίδιο εχω κάνει πριν κάνα 4 ήμερο δίπλα στο σταθμό 2 γραμμές 3g σήμα μέσα σε 2 ώρες πήγα την μπαταριά από 98% στα 4% με 2 ώρες και 5 λεπτά οθόνη

 

με λίγα λόγια αν κάποιος ασχολείται ειδικά αν δεν έχει σήμα ούτε για αστείο δεν φτάνει μπαταρία ειδικά με ανεβασμένη φωτινοτιτα

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Ντέμη λογικά λόγω greenify δε τρώει κόλλημα με τις κλήσεις!Είχα να κάνω restart 350 ώρες κ ούτε μια φορά δε κόλλησε στις κλήσεις.

Στο greenify βάζω όλα τα ενεργοβόρα κ τρέχουν τα απαραίτητα για μένα.

Όσο για τη μπαταρία σε standby δεν έχω θέμα είναι πολύ οικονομικό!Η κατάσταση είναι δράμα σε κακό σήμα 3g.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Οι 4 ωρες χρηση οθονης που λες ειναι ομως παραλληλα με κατεβασμα και λειτουργιες internet....Δεν ειναι απλος η οθονη αναμενη...

Εμενα στις διακοπες με enigma rom και Nemesis kernel , λογω ελειψης wifi ειχα 3g και δεδομενα ανοιχτα συνεχως...Η πλοηγηση μου ηταν μια με δυο ωρες την ημερα (μονο δυο μερες εφτασα τις 4 ωρες πλοηγηση.....οχι συνεχωμενες παντως ) και η φωτεινοτητα ηταν στο αυτοματο με την λειτουργια whitemagic ανοικτη...Βεβαια ειχα λιγες κλησεις αλλα πολλες φωτογραφιες....

Αν βαλεις οτι δουλευαν συνεχως grenify, facebook και call filter συν τις εφαρμογες τις google τοτε πιστευω πηγαινε μια χαρα οταν στις 2 το βραδυ μου ελεγε 19% η μπαταρια ;)

Παντως κολλημα δεν εχω μεχρι στιγμης (ουτε με την enigma ουτε και με την Honami moonwalker).

Μια φορα μονο που εβραζε το τηλεφωνο απο τον ηλιο και την λειτουργια μου κολησε στην απαντηση της κλησης (ενω εκανα προς τα δεξια την απαντηση δεν ανοιγε με τιποτα...) και πατησα το power off μια να κλεισει και μια να ανοιξει και ξεκολησε αμεσως....

Εχει ξαναναφερθει αυτο και παλιοτερα απο ενα φιλο....Αν κολλαει στην εισερχομενη δυο πατηματα στο power off (στιγμιαια ) και ξεκολλαει...:D

Link to comment
Share on other sites

Ντέμη λογικά λόγω greenify δε τρώει κόλλημα με τις κλήσεις!Είχα να κάνω restart 350 ώρες κ ούτε μια φορά δε κόλλησε στις κλήσεις.

Στο greenify βάζω όλα τα ενεργοβόρα κ τρέχουν τα απαραίτητα για μένα.

Όσο για τη μπαταρία σε standby δεν έχω θέμα είναι πολύ οικονομικό!Η κατάσταση είναι δράμα σε κακό σήμα 3g.

 

και εγώ greenfy εχω πάντως αρχίζει και μου κάνει κολλήματα όμως ποιο συχνά όταν ακούω πολύ μουσική και δω κάνα video κλπ μετά τρελαίνετε κινητό αν με πάρει κάποιος τηλ

σε stanbuy είναι εξερετικο και σε μέτρια χρήση αλλά αν εχεις κακό 3g και οθόνη ψιλά........ όπως σου είπα σε 2 ώρες τελείωσε μπαταρία (και αν)

 

Καλησπερα.

Οι 4 ωρες χρηση οθονης που λες ειναι ομως παραλληλα με κατεβασμα και λειτουργιες internet....Δεν ειναι απλος η οθονη αναμενη...

Εμενα στις διακοπες με enigma rom και Nemesis kernel , λογω ελειψης wifi ειχα 3g και δεδομενα ανοιχτα συνεχως...Η πλοηγηση μου ηταν μια με δυο ωρες την ημερα (μονο δυο μερες εφτασα τις 4 ωρες πλοηγηση.....οχι συνεχωμενες παντως ) και η φωτεινοτητα ηταν στο αυτοματο με την λειτουργια whitemagic ανοικτη...Βεβαια ειχα λιγες κλησεις αλλα πολλες φωτογραφιες....

Αν βαλεις οτι δουλευαν συνεχως grenify, facebook και call filter συν τις εφαρμογες τις google τοτε πιστευω πηγαινε μια χαρα οταν στις 2 το βραδυ μου ελεγε 19% η μπαταρια ;)

Παντως κολλημα δεν εχω μεχρι στιγμης (ουτε με την enigma ουτε και με την Honami moonwalker).

Μια φορα μονο που εβραζε το τηλεφωνο απο τον ηλιο και την λειτουργια μου κολησε στην απαντηση της κλησης (ενω εκανα προς τα δεξια την απαντηση δεν ανοιγε με τιποτα...) και πατησα το power off μια να κλεισει και μια να ανοιξει και ξεκολησε αμεσως....

Εχει ξαναναφερθει αυτο και παλιοτερα απο ενα φιλο....Αν κολλαει στην εισερχομενη δυο πατηματα στο power off (στιγμιαια ) και ξεκολλαει...:D

 

εγώ είχα κάπου στα 75 80% την brightness

μια χαρά τα βγάζει το κινητό με αυτή την μπαταρία...... δυστιχος βγάζει ακριβός τα μισά σε σχάση με το oppo που εχω (δλδ και τα δύο ταυτόχρονα τα εχω τα κινητά αλλά πράγματα στο ένα άλλα στο άλλο το καθένα την δουλειά του)

αυτό με το διπλό πάτημα ναι ποιανει αλλά όχι πάντα (βάζει την κάρτα για sleep και την ξυπνάει πάλι έτσι παίρνει σωστά data (μια λύση είναι αυτή αν και σπαστική.......... για αυτό μέχρι τώρα cm9 δλδ μια rom βασισμένη στο cm 9 φτιαγμένη απο μενα :p

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!!!!!!!!Προσπαθησα να φλασαρω το κινητο με flashtool και τωρα ανοιγει και κλεινει συνεχως!!!Δηλαδη οταν φτανει στο logo της sony ξανακλεινει και παλι απο την αρχη!!!Τι σκ..τα να κανω τωρα;;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το φλασάρεις πάλι.

 

+1 αν συνεχίσει να λέει αποτυχία άλλαξε pc κανε από άλλο δλδ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το συνδεσω πουθενα γιατι ανοιγοκλεινει συνεχεια μονο του!!!

 

Το χω πάθει κ γω κ με αρκετές προσπάθειες τα κατάφερα..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Το χω πάθει κ γω κ με αρκετές προσπάθειες τα κατάφερα..

 

Στο flashtool μου λεει debugging is off και μετα device disconnected!!!Να συνεχισω με flash tool η να δοκιμαζω με το sony update;;

Link to comment
Share on other sites

Στο flashtool μου λεει debugging is off και μετα device disconnected!!!Να συνεχισω με flash tool η να δοκιμαζω με το sony update;;

 

Θα λεγα Sony

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...