Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς να αλλάξει το κάτω καπάκι; Είναι εύκολο ή πρέπει να ξεβιδωθεί όλη η πλάτη;

 

Όταν λες το κάτω καπάκι???

http://img571.imageshack.us/img571/5696/8lx1.jpg

 

Αν μιλάμε για αυτό μόλις το ξεκουμποαα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αυτό μιλάμε. Πως γίνεται όμως; Κανιβαλιστικα; Έχει σχέση με τις βίδες;

 

μπα λιγο δεξια τιν τραβας και μετα κατο και τελος

Link to comment
Share on other sites

καμια μπαταριουλα με εξτρα mah απ οτι δινει η μαμα μπαταρ εχει βρει κανενας?

 

υπάρχουν κάτι πειραματικές (μια τέτοια εχω τώρα τελευταία) αλλά δεν είναι λιθιου και μπορεί να κάνει και μπαμ (όπως είπα πειραματικές)(6000 mha)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάτι πειραματικές (μια τέτοια εχω τώρα τελευταία) αλλά δεν είναι λιθιου και μπορεί να κάνει και μπαμ (όπως είπα πειραματικές)(6000 mha)

 

Αν το καημένο το κινητό σου είχε στόμα... τι λες να μας έλεγε :D:D:D;

Link to comment
Share on other sites

@egodemis δωσε και καποιο λινκ στον κοσμο:)

o @Εxpendable ειχε πει για μια 2500mha που δοκιμαζε ενας φιλος του.περιμενουμε νεα...:happy:

 

περασα και αυτην την εφαρμογη της lenovo για camera χθες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2415295

δεν δουλευουν ολα,αλλα τα βασικα τουλαχιστον ειναι οκ.

egodemis, ριξε μια ματια αν θες,μιας και απο φωτογραφιες το κατεχεις το σπορ

Link to comment
Share on other sites

@egodemis δωσε και καποιο λινκ στον κοσμο:)

o @Εxpendable ειχε πει για μια 2500mha που δοκιμαζε ενας φιλος του.περιμενουμε νεα...:happy:

 

περασα και αυτην την εφαρμογη της lenovo για camera χθες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2415295

δεν δουλευουν ολα,αλλα τα βασικα τουλαχιστον ειναι οκ.

egodemis, ριξε μια ματια αν θες,μιας και απο φωτογραφιες το κατεχεις το σπορ

 

δεν είναι αγορασμένη όπως είπα τοπικά κατασκευαζετε :p με κάποιες παραπάνω γνώσεις απλός ας το πούμε εγώ είμαι tester (ελπιζο όχι νεκρός :lol::lol:)

 

 

τώρα κατεβάζω την εφαρμογή ελπίζω στο cm 9.1 να είναι οκ πάντως εγώ εχω snap camera γιατί καμία άλλη δεν........ θα δούμε και αυτό τι είναι :p

Αν το καημένο το κινητό σου είχε στόμα... τι λες να μας έλεγε :D:D

θα έλεγε "παράτα με ανώμαλο πλάσμα :rofl: "

για κύρια συσκευή εχω πάντως oppo find 5 παλιά είχα s3 και μετάνιωσα αρκετά ευτυχώς το πούλησα καλά (πρόλαβα δλδ)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάτι πειραματικές (μια τέτοια εχω τώρα τελευταία) αλλά δεν είναι λιθιου και μπορεί να κάνει και μπαμ (όπως είπα πειραματικές)(6000 mha)

 

Oυ οοοο!!!! μετραει ρε φιλαρακι να τσιμπήσω μια?:geek: τι θελω!!!

 

δεν είναι αγορασμένη όπως είπα τοπικά κατασκευαζετε :p με κάποιες παραπάνω γνώσεις απλός ας το πούμε εγώ είμαι tester (ελπιζο όχι νεκρός :lol::lol::lol::lol:)

 

Τι διαφορα εχεις δει?:confused:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Oυ οοοο!!!! μετραει ρε φιλαρακι να τσιμπήσω μια?:geek: τι θελω!!!

 

για την ώρα ασε καλύτερα γιατί τα ενεργά της στοιχεία έχουν υδρογόνο αν κάνει bum δεν θα έχουμε επιζώντες (όταν σιγουρευτούμε για αδρανοπιιτη βλέπουμε τότε)

 

Τι διαφορά εχεις δει?:confused:

 

ε κοίτα 6 μέρες λειτουργίας τα βγάζει τώρα δεν ξέρω για κάτι άλλο (για κάθε φόρτιση όμως την βγάζω έξω)

 

 

btw: camera app δεν κάνει για ics μου την είπε older sdk :p

Link to comment
Share on other sites

Mολις περασα την enigma 5 για testing

 

Παντως η lenovo με την νεα cybershot, ιδιο αποτελεσμα εχουν

 

Η snap νομιζω παραμενει η καλυτερη

edit

Snap δαγκωτο και με διαφορα :D

Edited by After
Απελευθερωση τηλεπικοινωνιων ειπατε??!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

 

Αξιζει πλεον να παρει κανεις αυτο το κινητο ή να προτιμησω το xperia L?

 

Για μένα να προτιμήσεις ένα καινούργιο μοντέλο. Είτε λέγεται L, SP είτε κάποιο άλλο. Θα τυχεις καλύτερης υποστήριξης

Link to comment
Share on other sites

Για μένα να προτιμήσεις ένα καινούργιο μοντέλο. Είτε λέγεται L, SP είτε κάποιο άλλο. Θα τυχεις καλύτερης υποστήριξης

 

Ναι για μια έκδοση.Από 4.1 που είναι θα πάει 4.2 και μετά τέλος..

Έτσι το πάει η sony δυστυχώς..Αν και το επόμενο μου θα είναι το sp ξέρω τι θα παιχτεί με αναβαθμίσεις.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια γιατί είμαι εντελώς άσχετη από smartphones, android και όλα τα συναφή και πήρα σήμερα το xperia p... Ακόμη είμαι ψιλοχαμένη ως προς τον τρόπο λειτουργίας του αφού δεν είχα κάποιο παρόμοιο τηλέφωνο στο παρελθόν, αλλά το βασικότερο είναι ότι έχω κάποιες απορίες σχετικά με τις χρεώσεις του ίντερνετ. Για παράδειγμα ο συγχρονισμός facebook-xperia όπου έρχονται οι ενημερώσεις του fb στην μπάρα ενημερώσεων της επιφάνειας εργασίας του τηλεφώνου ή η εφαρμογή του καιρού που είναι ήδη στην επιφάνεια είναι με χρέωση δικτύου; Και γενικότερα αν έχετε να μου προτείνετε κάποια βασικά πράγματα να προσέξω ως αρχάρια θα το εκτιμούσα πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θα ήθελα μια μικρή βοήθεια γιατί είμαι εντελώς άσχετη από smartphones, android και όλα τα συναφή και πήρα σήμερα το xperia p... Ακόμη είμαι ψιλοχαμένη ως προς τον τρόπο λειτουργίας του αφού δεν είχα κάποιο παρόμοιο τηλέφωνο στο παρελθόν, αλλά το βασικότερο είναι ότι έχω κάποιες απορίες σχετικά με τις χρεώσεις του ίντερνετ. Για παράδειγμα ο συγχρονισμός facebook-xperia όπου έρχονται οι ενημερώσεις του fb στην μπάρα ενημερώσεων της επιφάνειας εργασίας του τηλεφώνου ή η εφαρμογή του καιρού που είναι ήδη στην επιφάνεια είναι με χρέωση δικτύου; Και γενικότερα αν έχετε να μου προτείνετε κάποια βασικά πράγματα να προσέξω ως αρχάρια θα το εκτιμούσα πολύ!!!

 

όσο εχεις ανοιχτά τα data του παροχου και όχι μέσου wifi οτιδήποτε έχει σχέση με Internet χρεώνετε σε mb από το πακέτο σου αν εχεις τέτοιο αν όχι τρώει ενα ευρό κάθε μέρα.......................

Link to comment
Share on other sites

όσο εχεις ανοιχτά τα data του παροχου και όχι μέσου wifi οτιδήποτε έχει σχέση με Internet χρεώνετε σε mb από το πακέτο σου αν εχεις τέτοιο αν όχι τρώει ενα ευρό κάθε μέρα.......................

 

Άρα αφού δεν έχω πακέτο και δεν έχω σκοπό να αφήνω ανοιχτό το wifi σταματάω το συγχρονισμό και σβήνω και όσες σχετικές εφαρμογές υπάρχουν στην επιφάνεια;;; Κρίμα... Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μη μου πάρει πολύ χρόνο να το μάθω για να μη σας κουράσω κι εσάς!!!

Link to comment
Share on other sites

Άρα αφού δεν έχω πακέτο και δεν έχω σκοπό να αφήνω ανοιχτό το wifi σταματάω το συγχρονισμό και σβήνω και όσες σχετικές εφαρμογές υπάρχουν στην επιφάνεια;;; Κρίμα... Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μη μου πάρει πολύ χρόνο να το μάθω για να μη σας κουράσω κι εσάς!!!

 

Αν αποσυνδεθείς από την εφαρμογή του facebook και κλείσεις τα δεδομένα από τις ρυθμίσεις, δεν θα'χεις κανένα απολύτως πρόβλημα με επιπρόσθετες χρεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Άρα αφού δεν έχω πακέτο και δεν έχω σκοπό να αφήνω ανοιχτό το wifi σταματάω το συγχρονισμό και σβήνω και όσες σχετικές εφαρμογές υπάρχουν στην επιφάνεια;;; Κρίμα... Ευχαριστώ πολύ και ελπίζω να μη μου πάρει πολύ χρόνο να το μάθω για να μη σας κουράσω κι εσάς!!!

 

πάλι θα τρώει αν δεν εχεις wifi πάνε στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε τα data

 

έχει τόσα και τόσα σχεδόν κάθε εφαρμογή πλέων ζητά πρόσβαση στο ηντερνετ αν δεν εχεις κάποιο πακέτο απλός απενεργοποίησε τα data από της ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

πάλι θα τρώει αν δεν εχεις wifi πάνε στις ρυθμίσεις και απενεργοποίησε τα data

 

έχει τόσα και τόσα σχεδόν κάθε εφαρμογή πλέων ζητά πρόσβαση στο ηντερνετ αν δεν εχεις κάποιο πακέτο απλός απενεργοποίησε τα data από της ρυθμίσεις

 

Και πώς ακριβώς το κάνω αυτό για να μπορώ να τα ξαναενεργοποιήσω σε περίπτωση που θελήσω να μπω έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Και πώς ακριβώς το κάνω αυτό για να μπορώ να τα ξαναενεργοποιήσω σε περίπτωση που θελήσω να μπω έτσι;

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις -> Χρήση Δεδομένων κι από εκεί μπορείς να ενεργοποιείς/απενεργοποιείς όποτε θες τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Όπα όπα μήπως μπερδεύτηκες το xperia p κάνει 180 ευρώ το p6 κάπου 400 ευρώ το κοντά που το είδες οεο

 

Πήγαινε στο techblog και θα δεις! Στα 250 θα παίζει το p6 όταν το φέρει ο πάροχος στην Ελλάδα σε λιγότερο από μήνα! 70 ευρώ δεν είναι δα και καμία ιδιαίτερη διαφορά και φυσικά δεν τίθεται σύγκριση μεταξύ των δύο κινητών...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο techblog και θα δεις! Στα 250 θα παίζει το p6 όταν το φέρει ο πάροχος στην Ελλάδα σε λιγότερο από μήνα! 70 ευρώ δεν είναι δα και καμία ιδιαίτερη διαφορά και φυσικά δεν τίθεται σύγκριση μεταξύ των δύο κινητών...

 

Όταν φέρει θα το δω μέχρι τότε η ποιο μικρή τιμή από Amazon είναι 350 ευρώ και στη Ελλάδα κάπου 400 για την ώρα μιλάμε για διπλή τιμή

 

+ στο techblog που είδα λειτουργεί ότι θα έρθει Αύγουστο και θα κάνει 400 450 ευρώ στα επίσημα μαγαζιά

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...