Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σκέφτομαι για το κινητό αλλά με προβληματίζει η μικρή μπαταρία του καθώς διαβάζω στο νετ ότι δεν κρατάει ούτε μέρα!

Βέβαια αυτό είναι αναλόγως με την χρήση που του κάνει ο καθένας.

Εγώ που το θέλω για λίγο wifi (1 ώρα την μέρα) λίγη ομιλία (ποτέ πάνω από 30 λεπτά) θα κρατάει 1 ημέρα τουλάχιστον;

 

με τέτοια χρήση θα σου κρατάει πολύ περισσότερο.

μην ανησυχείς δεν θα σε προβληματίσει καθόλου η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ οτι θα κάνει δουλειά γιατί την περισσότερη ενέργεια την καταναλώνει η οθόνη..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... σκεφτομαι κι εγω να παρω αυτο το κινητο μιας και η τινη του εχει πεσει στα 250 ευρω... με προβληματιζει η μπαταρια!! αμα μιλαω 10λεπτα το πολυ, μπαινω facebook μιση ωρα και παιζω και κανα παιχνιδακι αλλη μιση ωρα την ημερα πιστευεται πως θα με βγαζει 2 μερες;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτεται μια φιλη μου το συγκεκριμενο κινητο και θα ηθελα να ρωτησω απο τους κατοχους την ποιοτητα της φωτογραφικης.. Ειναι 8ΜΡ αλλα απο ποιοτητα πως τα παει? Την ενδιαφερει αρκετα το θεμα της φωτογραφικης, οποτε με βαση και την τιμη του, αν επαρκει σε αυτον τον τομεα θα ηταν πολυ καλο..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλή ποιότητα κάμερας κατά τη γνώμη μου ειδικά σε εξωτερικούς χώρους και ήλιο. Τα πράγματα αλλάζουν λίγο σε εσωτερικούς χώρους που δεν έχουν επαρκή φωτισμό γιατί φαίνεται λίγος θόρυβος. (κάτι που γίνεται στα περισσότερα κινητά λίγο πολύ)

 

Είναι κάτι σαν Iphone 4s σκέψου και αν μπει και HDR στην Jelly Bean ίσως πάει ένα κλικ πιο πάνω.

 

Σημειωτέον ότι υπάρχουν και κάποια Mods που ανεβάζουν ακόμα λίγο τις δυνατότητες της κάμερας. [πιο γρήγορο focus, HDR(περίπου), αναγνώριση σκηνών]

Edited by giarlos
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... σκεφτομαι κι εγω να παρω αυτο το κινητο μιας και η τινη του εχει πεσει στα 250 ευρω... με προβληματιζει η μπαταρια!! αμα μιλαω 10λεπτα το πολυ, μπαινω facebook μιση ωρα και παιζω και κανα παιχνιδακι αλλη μιση ωρα την ημερα πιστευεται πως θα με βγαζει 2 μερες;;

 

λογικά θα σε βγάζει με τέτοια χρήση. δεν είσαι καμένος όπως εγώ αποτι φαίνετι :p

είναι καλο κινητό και σε καλή τιμή πλέον

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να flashάρω την νέα έκδοση(.75 generic world)αλλά καθώς διαβάζει το flash tool κάποια στοιχεία της συσκευής στη αρχή,μου γράφει:"error in proicess header":995 η λειτουργία εισόδου / εξόδου ματαιώθηκε εξαιτίας μια εξόδου απο το νήμα ή μιας αίτησης απο κάποια εφαρμογή."και απο κάτω,error flashing.Aborted.

Όταν είχα βάλει την .54 με τον ίδιο τρόπο,δεν είχα κάποιο πρόβλημα...Καμιά ιδέα κανείς???

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

μιας και εχει περασει σχετικα καποιος καιρος απο τοτε που κυκλοφορησε το κινητο αυτο, εχει εμφανιστει σε καποιον κανενα προβλημα;;
Link to comment
Share on other sites

μιας και εχει περασει σχετικα καποιος καιρος απο τοτε που κυκλοφορησε το κινητο αυτο, εχει εμφανιστει σε καποιον κανενα προβλημα;;

 

Πρόβλημα σε hardware όχι. Κατι κολληματακια μετά από το τελευταίο update (κάμερα). Κι ένα άλλο ακόμη πρόβλημα έχω συναντήσει μετά από την αναβάθμιση :όταν έχω το κινητό στη δόνηση και δέχομαι μήνυμα, η δόνηση δεν δουλεύει. Συμπεριφερεται λες και είναι στο αθόρυβο. Ενώ στις κλήσεις η δονηση δουλεύει μια χαρά. Το έχω συναντήσει κάποιος άλλος; Έχω σκεφτεί μην φταίει καποια εφαρμογή αλλά δεν εχω βγάλει άκρη.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ξαναπαρει smart phone και σκεφτομαι αυτο σαν το πρωτο μου... πιστευετε πως ειναι για πιο εξιδικευμενους χρηστες η θα ειμαι μια χαρα;;
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα είσαι. Με λίγη εξοικείωση δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

αα και κατι αλλο... στο hands-on αναφερετε οτι δεχεται micro sim... τι ακριβως ειναι αυτο;;

 

Αφού τα κατάφερα εγώ φίλε,μην σε φοβίζει τίποτα :)

Είναι μια απλά πιο μικρή σιμ. Και μια παλιά σιμ μπορει να κοπεί(με ένα ειδικό μηχάνημα) και να γίνει micro αν δεν είναι πολύ παλιάς τεχνολογίας. Διαφορετκα θα πας την παλιά σου στον παροχο τηλεφωνίας και θα την αλλάξεις(το οποίο σου το συνιστώ)

Link to comment
Share on other sites

PC Companion ή SEUS είναι κλειστά; Μήπως τρέχουν στο background;

 

Η αλήθεια είναι οτι έτρεχε το pc copanion.Δεν το έκλεισα όμως γιατι την προηγούμενη φορά δεν μου είχε δημιουργήσει πρόβλημα.Θα δοκιμάσω και θα ενημερώσω!Ευχαριστώ πολυ!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό είναι. Δεν φτάνει να κλείσεις μόνο το πρόγραμμα. Φρόντισε να κλείσεις και το service που τρέχει στο background. Ξέρεις... Task manager και End Task.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! :-P

 

edit:Τελικά το pc companion τη χάλαγε τη δουλειά!!!

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο για jb ή η Sony είναι απασχολημένη με το πώς θα γεμίσει όλο το λατινικό αλφάβητο με μοντέλα κινητών

 

Πρόβλημα με αργή ενεργοποίηση WiFi αντιμετώπισε κανείς άλλος με το update?

 

Με το φλας της κάμερας επίσης έχω πρόβλημα αλλά δεν επηρέασε άλλες εφαρμογές πέραν της εργοαστασιακής. Χρησιμοποιώ fx camera και σπανίως instagram

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο για jb ή η Sony είναι απασχολημένη με το πώς θα γεμίσει όλο το λατινικό αλφάβητο με μοντέλα κινητών

 

Πρόβλημα με αργή ενεργοποίηση WiFi αντιμετώπισε κανείς άλλος με το update?

 

Με το φλας της κάμερας επίσης έχω πρόβλημα αλλά δεν επηρέασε άλλες εφαρμογές πέραν της εργοαστασιακής. Χρησιμοποιώ fx camera και σπανίως instagram

 

Από ότι έχω ακούσει τέλη Μαρτίου.

Ποια έκδοση έχεις;Εγώ στην 1.54 δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Στο φλας έχω κ εγώ αυτό το θέμα..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Την 1.54 έχω και γω

 

Εκτός του ότι το WiFi για να ανοίξει πρέπει να έχω ανοικτή την οθόνη κανα 40"-1' πολλά δίκτυα που χα μπει πριν το update μου τα εμφανίζει διπλά

 

Άλλα πάλι παρόλο που χω σώσει pw τον ξεχνάει

 

Το θέμα με την κάμερα είναι αμελητέο όλα είναι κομπλέ με fx camera /instagram

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανα νέο για jb ή η Sony είναι απασχολημένη με το πώς θα γεμίσει όλο το λατινικό αλφάβητο με μοντέλα κινητών

 

Πρόβλημα με αργή ενεργοποίηση WiFi αντιμετώπισε κανείς άλλος με το update?

 

Με το φλας της κάμερας επίσης έχω πρόβλημα αλλά δεν επηρέασε άλλες εφαρμογές πέραν της εργοαστασιακής. Χρησιμοποιώ fx camera και σπανίως instagram

 

Οσον αφορα το wifi πρεπει οντως να εχεις καποιο θεματακι γιατι εμενα μου συνδεεται σε 2-3 δευτερολεπτα !

με την καμερα , ολοι εχουμε θεμα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το wifi πρεπει οντως να εχεις καποιο θεματακι γιατι εμενα μου συνδεεται σε 2-3 δευτερολεπτα !

με την καμερα , ολοι εχουμε θεμα! ;)

Repair με SUS και το πρόβλημα λύθηκε :-B

 

Άσχετα αν έχασα όλες τις επαφές μου, sms, applications, ringtones και κάθε είδους παραμετροποίηση..να ναι καλά το Whatsapp και social media και έχω ανακτήσει κάποιες

 

Το θέμα με την κάμερα λύνεται με fx Camera

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω ρουτ το p. Περναω την 599 μεσω flashtool , ολοκληρωνεται κανονικα η διαδικασια, αλλα μετα που ανοιγω το κινητο, εχει ακομα την 54!!! το φλασαρα δυο φορες αλλα τιποτα! εχει κανεις καμια ιδεα?

 

 

edit: προχωρησα σε ρουτ μεσω flashtool και δεν ολοκληρωνεται. μου λεει οτι εχω διαθεσιμα 60'' να κανω ριστορ το rootme(τι σημαινει αυτο?) και μετα λεει root failed.

Ακομα και το flashtool μου λεει οτι εχω την 54! μονο το companion μου πε οτι υπαρχει αναβαθμιση εκδοσης και θα την κανω για να ξαναρχισω τη διαδικασια απ την αρχη . Μπορει καποιος να βοηθησει?

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...