Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Μήπως κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να αφαιρέσω ένα λογότυπο της Cosmote που εμφανίζεται κατα την ενεργοποίηση της συσκευής μου, καθώς και ένα κινούμενο πριν την απενεργοπίηση? Η συσκευή είναι root και ο αριθμος έκδοσης είναι 6.1.1.Β.1.54

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Μήπως κάποιος γνωρίζει πως μπορώ να αφαιρέσω ένα λογότυπο της Cosmote που εμφανίζεται κατα την ενεργοποίηση της συσκευής μου, καθώς και ένα κινούμενο πριν την απενεργοπίηση? Η συσκευή είναι root και ο αριθμος έκδοσης είναι 6.1.1.Β.1.54

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ψάξε με root explorer ή titanium backup στο system/app κ δες αν υπάρχει τίποτα σχετικό με Cosmote για αρχή.

Ίσως το έχει σαν bootanimation

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να καταλαβω εφοσο το εχω κανει ρουτ,εχω περασει cwm με το Install.bat file,εχω μεσα το rom manager και δε μπορω να λυσω το θεμα της καμερας το οποιο ειναι πολυ ενοχλητικο!Υπαρχει καποια ρομ που τα εχει ολα λυμμενα?

 

Αν θες σε custom rom εγω χρησιμοποιω την Jelly cream απο τους xda..... Δεν εχω κανενα θεμα με καμερα και wifi και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.....Αν σε ενδιαφερει δες παρακατω.....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2122465

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε με root explorer ή titanium backup στο system/app κ δες αν υπάρχει τίποτα σχετικό με Cosmote για αρχή.

Ίσως το έχει σαν bootanimation

 

Εκανα την διαδικασια και βρήκε 2 αρχεια με το ονομα bootanimation, το ένα κανονικό και το άλλο συμπιεσμένο. Τα έβησα και τα δύο αλλα πάλι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Αν θες σε custom rom εγω χρησιμοποιω την Jelly cream απο τους xda..... Δεν εχω κανενα θεμα με καμερα και wifi και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.....Αν σε ενδιαφερει δες παρακατω.....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2122465

 

Αξίζει να τη δοκιμάσουμε;

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια που πεταξα (σαβουρα) θα χρειαστει να την ξαναεπαναλαβω η μενει ως εχει?Επισης ειμαι στην .54 θα υπαρξει καποιο θεμα? Edited by stelios1981
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεια που πεταξα (σαβουρα) θα χρειαστει να την ξαναεπαναλαβω η μενει ως εχει?Επισης ειμαι στην .54 θα υπαρξει καποιο θεμα?

 

Αν αλλάξεις rom εξαρτάτε από το τι έχει μέσα αυτή που βάζεις. Η δική μου τα είχε όλα όσα εγώ δεν χρησιμοποιώ οπότε αναγκάστηκα και

τα πέταξα ξανά. Αν βάλεις μια rom που δεν έχει μέσα σαβούρα (εξαρτάται τι εννοεί ο καθένας σαβούρα) τότε είσαι οκ.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει δηλαδη να την δοκιμαοσουμε?εισαι ευχαριστημενος?Με την .54 εχει θεμα?

 

Αν μιλάς για την Jelly Cream κι εγω την ίδια απορία έχω. Εγω χρησιμοποιώ αυτήν στην υπογραφή μου!!!

Αλλά θέλω να την αλλάξω μιας και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Απλά ψάχνω και κάτι δυνατό μη φάμε πάλι πατάτα!!

:clap: :clap: :clap:

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για την Jelly Cream κι εγω την ίδια απορία έχω. Εγω χρησιμοποιώ αυτήν στην υπογραφή μου!!!

Αλλά θέλω να την αλλάξω μιας και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Απλά ψάχνω και κάτι δυνατό μη φάμε πάλι πατάτα!!

:clap: :clap: :clap:

 

Δοκιμαστε την παιδια.....Εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος....Καθεται πολυ καλα στο κινητο.....Απλος προσεξτε να κανετε σωστα την διαδικασια που περιγραφουν.....

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε την παιδια.....Εγω ειμαι αρκετα ευχαριστημενος....Καθεται πολυ καλα στο κινητο.....Απλος προσεξτε να κανετε σωστα την διαδικασια που περιγραφουν.....

 

Όσο αφορά την διαδικασία όταν λέει fix permissions δηλαδή τι κάνουμε;

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την διαδικασία όταν λέει fix permissions δηλαδή τι κάνουμε;

 

Ειναι μια επιλογη μεσα στο CWM ....οταν φτασεις σε αυτο το σημειο θα το βρεις ευκολα.....

Στην σελιδα 150 (εδω σε αυτο το θεμα...) και στο ποστ 2247 εχω γραψει μια περιληψη της διαδικασιας στα ελληνικα.....αν θες ριξε μια ματια.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αδερφέ. Με τις οδηγίες δεν έχω θέμα απλά κόλλησα λίγο στο συγκεκριμένο με το fix permisions. Θα δοκιμάσω αύριο.

Όσο αφορά αυτό ότι τα λινκ ανοίγουν μόνο με Chrome θα κάνω μια παρέμβαση και θα πω ότι μόλις την κατέβασα με Mozzilla Firefox...

 

:lol: :lol: :D :D

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αδερφέ. Με τις οδηγίες δεν έχω θέμα απλά κόλλησα λίγο στο συγκεκριμένο με το fix permisions. Θα δοκιμάσω αύριο.

Όσο αφορά αυτό ότι τα λινκ ανοίγουν μόνο με Chrome θα κάνω μια παρέμβαση και θα πω ότι μόλις την κατέβασα με Mozzilla Firefox...

 

:lol: :lol: :D :D

 

Κανε οσες παρεμβασεις θες.....Ισως το διορθωσε αυτος που εβαλε την ρομ.....Οταν την κατεβασα εγω μονο με chrome ανοιγε....

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι και αυτό να διόρθωσαν τα λινκ.

Πάντως όσο αφορά το κινητό για εμένα ένα είναι το μέγα μειονέκτημα... είναι μανίκι να ανοίξεις το καπάκι της μπαταρίας!

Τι εμπνεύσεις είναι αυτές από τη Sony...

Άσε που αν δεν ξέρεις άνετα το χαράζεις και μετά κλαις γιατί είναι πανέμορφο και δεν του αξίζει.

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είναι "πατέντα"της sony το καπάκι...Όλο και περισσότεροι κατασκευαστές καταφεύγουν στη λύση του unibody...Στο δρόμο που χάραξε η apple.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι δεν πάει καλά...φορτίσά το κινητό μου χτες το βράδυ και ξύπνησα τώρα και είχε 3%και στην χρήση μπαταρίας έλεγε90% λειτουργικό android
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό εντελώς "μαμά". Σήμερα το πρωί με δείχνει εκτός δικτύου. Προσπαθώ να επιλέξω "μόνο gsm" και δεν παίρνει την επιλογή. Κάπου κολλάει από ότι κατάλαβα όταν χάσει το σήμα 3G και μένει εκτός δικτύου.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μα για ποιον λόγο να θέλει κάποιος να βγάλει την μπαταρία του κινητού? Θυμάμαι σε παλαιότερες συσκευές μου, την μπαταρία την έβγαζα για να αλλάξω σιμ και όταν κολλούσε η συσκευή! Πλέον και για τα δυο έχουμε εναλλακτική!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι δεν πάει καλά...φορτίσά το κινητό μου χτες το βράδυ και ξύπνησα τώρα και είχε 3%και στην χρήση μπαταρίας έλεγε90% λειτουργικό android

 

Μου προέκυψε και μένα αυτό προχθές που σε 12 ώρες ήπιε όλη την μπαταρία με πολύ ήπια χρήση..

 

Προχθές το φόρτισα κλειστό από usb, το θέμα είναι πως μέχρι το 50% έβγαλε περίπου μια μέρα και χωρίς να αλλάξει κάτι στη χρήση του ξεφόρτισε σε άλλες 6 ώρες..

 

Χθες το ξαναφόρτισα και με το που ξύπνησα ήταν στο 96%. Το reboot δεν αλλάζει το επίπεδο της μπαταρίας...

 

Γενικότερα η μπαταρία είναι ο μεγάλος ασθενής του και όσο σκέφτομαι πως αν έχει κάποιο ελάττωμα προκειμένου να μην,σκάσω λεφτά θα περιμένω κάνα μήνα να το φτιάξουνε στην αντιπροσωπεία σπάζομαι...

 

Από amazon eBay κτλ έχω βρει φθηνές μπαταρίες όπως και κατάστημα που θα την άλλαζε σε ένα απόγευμα αν χρειαζόταν...

 

Για να δούμε....

Link to comment
Share on other sites

Μου προέκυψε και μένα αυτό προχθές που σε 12 ώρες ήπιε όλη την μπαταρία με πολύ ήπια χρήση..

 

Προχθές το φόρτισα κλειστό από usb, το θέμα είναι πως μέχρι το 50% έβγαλε περίπου μια μέρα και χωρίς να αλλάξει κάτι στη χρήση του ξεφόρτισε σε άλλες 6 ώρες..

 

Χθες το ξαναφόρτισα και με το που ξύπνησα ήταν στο 96%. Το reboot δεν αλλάζει το επίπεδο της μπαταρίας...

 

Γενικότερα η μπαταρία είναι ο μεγάλος ασθενής του και όσο σκέφτομαι πως αν έχει κάποιο ελάττωμα προκειμένου να μην,σκάσω λεφτά θα περιμένω κάνα μήνα να το φτιάξουνε στην αντιπροσωπεία σπάζομαι...

 

Από amazon eBay κτλ έχω βρει φθηνές μπαταρίες όπως και κατάστημα που θα την άλλαζε σε ένα απόγευμα αν χρειαζόταν...

 

Για να δούμε....

 

Δηλαδη πιστευεις οτι ειναι ελλατωμα..μπηκα στην χρηση και ελεγε οτι το 90% ηταν απο το λειτουργικο android

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πιστευεις οτι ειναι ελλατωμα..μπηκα στην χρηση και ελεγε οτι το 90% ηταν απο το λειτουργικο android

 

ίσως κάποια εφαρμογή που μετά από κάποια αναβάθμισή της τρέχει πίσω τι να πω...

 

ειδάλλως θα ξεφόρτιζε με τη μία αλλά χθες μέχρι το 50% ήτανε ιδανικά..τι να πω μήπως με τις τηλεφωνικές κλήσεις, το bluetooth που άνοιξα για 30' στο task manager

 

αδυνατώ να πιστέψω πως μέσα σε μια μέρα από κει που μου βγαζε συνήθως 2 μέρες έπεσε τόσο κατακόρυφα..

 

Σε όποιον δε φτάνει στο 100% η φόρτιση από οποιαδήποτε άλλο USB (πχ PC), χρησιμοποιήστε το καλώδιο της Sony !!!

 

βασικά εκτός από τη χθεσινή φόρτιση που έγινε με φορτιστή samsung πάντα και παντού με sony γινόταν η φόρτιση

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ίσως κάποια εφαρμογή που μετά από κάποια αναβάθμισή της τρέχει πίσω τι να πω...

 

ειδάλλως θα ξεφόρτιζε με τη μία αλλά χθες μέχρι το 50% ήτανε ιδανικά..τι να πω μήπως με τις τηλεφωνικές κλήσεις, το bluetooth που άνοιξα για 30' στο task manager

 

αδυνατώ να πιστέψω πως μέσα σε μια μέρα από κει που μου βγαζε συνήθως 2 μέρες έπεσε τόσο κατακόρυφα..

 

Διαβασα στους Xda οτι πολυ λενε οτι μια εφαρμογη που προκαλει μεγαλο προβλημα στην μπαταρια ειναι η stock εφαρμογη που περιεχει για τον καιρο το κινητοο

Link to comment
Share on other sites

το αποκλείω μερικώς γιατί το widget accuweather το έχω από τη μέρα που το πήρα και τέτοια κατανάλωση ποτέ

 

επίσης δεν έγινε κάποια αναβάθμιση από τότε στο widget

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...