Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες οθόνη??Είναι δυνατόν???Μου έχει βγάλει και εμένα κάτι τέτοια τρελά(6 ώρες πχ),αλλά αρχίζω και πιστεύω οτι καμιά φορά δεν δουλεύει σωστά ο μετρητής..

 

 

Τι να πω, δεν ξερω! Η αληθεια ειναι παντως οτι ειμαι καθε λιγο με το κινητο στο χερι λογω αρκετων sms που στελνω καθημερινως... Και γενικα πρεπει να ισχυει αυτο που ειχες πει πριν λιγες μερες, οτι η διακοπτομενη χρηση (και οχι η συνεχης) συντελει στο να μην πεφτει η μπαταρια τοσο ευκολα.. ;) Εχεις task killer? αν οχι, δοκιμασε να βαλεις και καθε φορα που τρεχεις μια εφαρμογη η σερφαρεις, καθαριζε τη μνημη μετα... εχω την αισθηση οτι αυτο ειναι το μυστικο που δινει μεγαλυτερη αυτονομια στην κινηταρα μας! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό με την ελληνική αγορά δεν το κατάλαβα! Explain plix!

 

Ty για το link!

Τα κινητά προορίζονται για κάποιες συγκεκριμένες αγορές κι αυτό λόγω τω ιδιαιτεροτήτων που παρουσιάζονται λόγω των γλωσσών. Εξαιτίας αυτού υπάρχουν κάποιες συγκεκριμένες επιλογές στο μενού όπως είναι η εξοικονόμηση κόστους η οποία υπάρχει στο μενού των κινητών που προορίζονται για τις χώρες που χρησιμοποιούν στο αλφάβητό τους unicode χαρακτήρες.

 

Η Ελλάδα είναι μια από αυτές τις χώρες. Αν λοιπόν δεν υπάρχει αυτή η επιλογή σημαίνει ότι κινητό σου δεν προοριζόταν για τη χώρα μας (αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και παράνομα εισηγμένο).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δεν ξερω! Η αληθεια ειναι παντως οτι ειμαι καθε λιγο με το κινητο στο χερι λογω αρκετων sms που στελνω καθημερινως... Και γενικα πρεπει να ισχυει αυτο που ειχες πει πριν λιγες μερες, οτι η διακοπτομενη χρηση (και οχι η συνεχης) συντελει στο να μην πεφτει η μπαταρια τοσο ευκολα.. ;) Εχεις task killer? αν οχι, δοκιμασε να βαλεις και καθε φορα που τρεχεις μια εφαρμογη η σερφαρεις, καθαριζε τη μνημη μετα... εχω την αισθηση οτι αυτο ειναι το μυστικο που δινει μεγαλυτερη αυτονομια στην κινηταρα μας! :happy:

 

3g, wifi, δεδομένα και συγχρονισμούς έχεις ενργά?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, δεν ξερω! Η αληθεια ειναι παντως οτι ειμαι καθε λιγο με το κινητο στο χερι λογω αρκετων sms που στελνω καθημερινως... Και γενικα πρεπει να ισχυει αυτο που ειχες πει πριν λιγες μερες, οτι η διακοπτομενη χρηση (και οχι η συνεχης) συντελει στο να μην πεφτει η μπαταρια τοσο ευκολα.. ;) Εχεις task killer? αν οχι, δοκιμασε να βαλεις και καθε φορα που τρεχεις μια εφαρμογη η σερφαρεις, καθαριζε τη μνημη μετα... εχω την αισθηση οτι αυτο ειναι το μυστικο που δινει μεγαλυτερη αυτονομια στην κινηταρα μας! :happy:

 

Είχα παλιότερα task killer,αλλά παρατήρησα οτι τα apps που έκλεινα,άνοιγαν πάλυ μετα απο λίγο.Απο εκεί κατάλαβα οτι μάλλον είναι άχρηστος,αλλά το ίδιο διίαβασα και σε αρκετά φόρουμς..Σκέψου το απλό,αν ήταν πιο σωστό-αποδοτικό για το android να κλείνει εντελώς τις εφαρμογές,θα είχε φτιαχτεί έτσι.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

έβγαλα κάποιες φωτογραφίες σε κλειστούς χώρους και επέλεξα το night mode και ως δια μαγείας είχαν το σωστό φωτισμό μάλλον το θέμα με τον φωτισμό να είναι μόνο στο auto
Link to comment
Share on other sites

3g, wifi, δεδομένα και συγχρονισμούς έχεις ενργά?

 

3g ανοιξα ελαχιστα, μονο οταν το χρειαστηκα. wifi ειχα ανοιχτο κανα 4ωρο συνολικα αυτες τις δυο μερες που αντεξε η μπαταρια.. Οι συγχρονισμοι ειναι απενεργοποιημενοι παντα και τους κανω μονο χειροκινητα.

 

Είχα παλιότερα task killer,αλλά παρατήρησα οτι τα apps που έκλεινα,άνοιγαν πάλυ μετα απο λίγο.Απο εκεί κατάλαβα οτι μάλλον είναι άχρηστος,αλλά το ίδιο διίαβασα και σε αρκετά φόρουμς..Σκέψου το απλό,αν ήταν πιο σωστό-αποδοτικό για το android να κλείνει εντελώς τις εφαρμογές,θα είχε φτιαχτεί έτσι.

 

 

ναι συμφωνω με τη λογικη σου, αλλα πως αλλιως θα το ερμηνευες οτι εχει τωρα τελευταια καλη αυτονομια? :/ Πριν κανω ρουτ και σβησω την σαβουρα της σονυ και πριν βαλω task killer μου κρατουσε 1 μερα η μπαταρια. (4-5 ωρες οθονη) Απ εκει και μετα , ξαφνικα ολα αλλαξαν... Θα κανω το τεστ και με φουλ χρηση (λιωσιμο) του κινητου να δω πως θα παει..

 

ααα, εχω παρατηρησει οτι οταν τερματιζω τις εφαρμογες με τον killer δεν ξανανοιγουν παρα μονο αν τις ανοιξω παλι εγω! πχ το handsent που χρησιμοποιω, αν το τερματισω και δεν ανοιξω μετα την εφαρμογη, οταν μ ρθει μηνυμα , θα ναι σαν να μην εχω handsent. δεν θα μου το ανοιξει δλδ στην κεντρικη οθονη το μηνυμα!

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι κάποιες εφαρμογές που ανοίγουν μόνες τους και οχι όλες..Μάλλον τη διαφορά την έκανε περισσότερο η σαβούρα που πέταξες...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα το p και ολα στα γερμανικα..τι κανω?? :p

 

Άλλαξε γλώσσα!:p

Με 2.3 είναι;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε γλώσσα!:p

Με 2.3 είναι;

 

οκ καταφερα και αλλαξα..ναι με 2.3..τωρα κανω μια αναβαθμιση 6.1.B.O.544..να σ πω την αληθεια δε ξερω τι ειναι αλλα αυτη μ βγαζει :p

Link to comment
Share on other sites

Παλιά έκδοση σου βγάζει..πλεόν είμαστε στην 6..1Β.1.75.Δεν πειράζει,σημασία έχει οτι θα γίνει ics!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

στην .75 ειμαστε?? Απο ποτε? εμενα ακομα στην .54 ειναι και δεν μου εχει αναφερει κατι για αναβαθμιση! Νομιζα οτι τα ελληνικα δεν την εχουν παρει ακομα την .75! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Όλα υπέροχα! Rooted & 160 χαρακτήρες & bloatware removed!

 

Έχουμε καμιά καλή θηκούλα για το κινητό? Pouch κατά προτίμηση!

 

στην .75 ειμαστε?? Απο ποτε? εμενα ακομα στην .54 ειναι και δεν μου εχει αναφερει κατι για αναβαθμιση! Νομιζα οτι τα ελληνικα δεν την εχουν παρει ακομα την .75! :blink:

 

Same here! Δεν έχει διαθέσιμο update!

Link to comment
Share on other sites

στην .75 ειμαστε?? Απο ποτε? εμενα ακομα στην .54 ειναι και δεν μου εχει αναφερει κατι για αναβαθμιση! Νομιζα οτι τα ελληνικα δεν την εχουν παρει ακομα την .75! :blink:

 

Έλα ντε!εγώ βέβαια είμαι με .54 Vodafone..

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,εννοούσα γενικά οτι έχει βγει η .75.Και εμένα δεν είχε βγεί..κατέβασα τπ ftf και την πέρασα με flashtool.Πάντως μου διόρθωσε τα bugs του wifi,αυτο ήταν το σημαντικότερο! Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου πει καποιος για το led flash του sony xperia P και τον συγχρονισμο του. εχει νομιζω αναφερθει και προηγουμενα αυτο αλλα δεν μπορω να το βρω(πρεπει να ψαξω παλι ολο το forum του xperia p) το ειχα διαβασει πριν αποκτησω την συσκευη ...και το περασα στο ντουκου. τωρα που πηρα το τηλεφωνο το εφαγα στην μαπα που "λενε" αυτο το προβλημα. χρεισιμοποιοντας το δηλαδη αναβει....και μολις παταω να τραβηξει φωτογραφια σβηνει πριν την λειτουργια του κλειστρου και η φωτογραφια φυσικα βγαινει μαυρη! μηπως εγω δεν εχω ρυθμισει κατι σωστα?? μηπως υπαρχει κατι αλλο...?? Υπαρχει ΛΥΣΗ παιδες? ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μου πει καποιος για το led flash του sony xperia P και τον συγχρονισμο του. εχει νομιζω αναφερθει και προηγουμενα αυτο αλλα δεν μπορω να το βρω(πρεπει να ψαξω παλι ολο το forum του xperia p) το ειχα διαβασει πριν αποκτησω την συσκευη ...και το περασα στο ντουκου. τωρα που πηρα το τηλεφωνο το εφαγα στην μαπα που "λενε" αυτο το προβλημα. χρεισιμοποιοντας το δηλαδη αναβει....και μολις παταω να τραβηξει φωτογραφια σβηνει πριν την λειτουργια του κλειστρου και η φωτογραφια φυσικα βγαινει μαυρη! μηπως εγω δεν εχω ρυθμισει κατι σωστα?? μηπως υπαρχει κατι αλλο...?? Υπαρχει ΛΥΣΗ παιδες? ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Μόλις λίγα ποστ παραπάνω κάποιος είπε μια λύση!

Δε χρειάζεται να ψάξεις όλο το topic:D

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με της σκοτεινες φωτο οταν βγαζουμε με φλας νομιζο οτι τελειωσε με διαφορες δοκιμες βρηκα τελικα οτι χρειαζεται να ανεβασεται την τιμη εκθεσης +1με1.3 και ειστε ο.κ δεν ειναι θεμα συνχρονισμου μεταξι φλας και κλειστρου οπως εχουν γραψη πολυ λαθος και πιστευω στην επομενη αναβαθμιση να το διορθωσει η sony δοκιμαστετο και απαντιστεμου εαν λεισατε το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δυνατή παρατήρηση

 

Εξάλλου αν είχαμε τέτοια προβλήματα τότε και με άλλες εφαρμογές θα χαμε τα ίδια στη λήψη (instagram, fx)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό φαίνεται ιδανικό για αγορά και αρκετά καλύτερο σε τεχνικά χαρακτηριστικά από το SIII mini.

Μόνο ερώτημα είναι αν θα πάρει JB. Τα κινητά στην ελληνική αγορά έχουν αναβαθμιστεί σε ICS;

Link to comment
Share on other sites

παιδια για να βαλω την καρτα μινι σιμ πρεπει νακανω αντικατασταση καρτας? κι αν θελω να την αλλαξω ξανα και να βαλω την κανονικη σιμ σε αλλο κινητο πως γινεται? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να βαλω την καρτα μινι σιμ πρεπει νακανω αντικατασταση καρτας? κι αν θελω να την αλλαξω ξανα και να βαλω την κανονικη σιμ σε αλλο κινητο πως γινεται? ευχαριστω.

 

Αλλοι την κοβουν, αλλοι σου βγαζουν επιτοπου καρτα (η κοσμοτε χρεωνει 5 ευρω τη νεα καρτα.) Και με 1,2,3 ευρω παιρνεις ενα ανταπτορακι για να τη χρησιμοποιεις και σε αλλα κινητα.

 

Ή μπορεις να χεις ταυτοχρονα δυο καρτες ενεργες. Μια μικρη μια μεγαλη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρε φίλη μου το xperia p από ελληνικό κατάστημα σφραγισμένο και το κινητό φορούσε την ICS. Έχει βγεί και με ICS από το εργοστάσιο ή το έχουν αναβαθμίσει από το κατάστημα και απλώς δε φάνηκε ότι έχει αποσφραγιστεί;

να σημειώσω ότι κατά την πρώτη εγκατάσταση, πριν ο wizard πάει στην επιλογή γλώσσας, ήταν στα γερμανικά.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Πήρε φίλη μου το xperia p από ελληνικό κατάστημα σφραγισμένο και το κινητό φορούσε την ICS. Έχει βγεί και με ICS από το εργοστάσιο ή το έχουν αναβαθμίσει από το κατάστημα και απλώς δε φάνηκε ότι έχει αποσφραγιστεί;

να σημειώσω ότι κατά την πρώτη εγκατάσταση, πριν ο wizard πάει στην επιλογή γλώσσας, ήταν στα γερμανικά.

 

Βγαινουν και συσκευες με ενημερωμενη εκδοση απο το εργοστασιο. Οποτε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας. Απο ποιο καταστημα το πηρε?

Το κουτι τι γλωσσες γραφει απεξω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...