Jump to content

Sony Xperia P


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν σε μπερδεύει ο τρόπος που περιγράφεται εδώ μπορείς αν είσαι ήδη στην 6.1.1.B.1.54 να δοκιμάσεις αυτόν. Δε θα σου πάρει πάνω από 2 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σε μπερδεύει ο τρόπος που περιγράφεται εδώ μπορείς αν είσαι ήδη στην 6.1.1.B.1.54 να δοκιμάσεις αυτόν. Δε θα σου πάρει πάνω από 2 λεπτά.

 

Σ'ευχαριστω φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ οι απορίες συνεχίζονται , ξέρω ότι μπορείς να κάνεις ηχογράφηση σε αυτό το κινητό , αλλά ούτε στο βιβλιαράκι βρήκα τον τρόπο , ούτε στο κινητό που το έψαξα , μήπως ξέρει κανείς πως κάνουμε ηχογράφηση;

Και δεύτερον: Το συμβόλαιο με τη wind που έχω μου δίνει κάποια Mb δωρεάν στο ιντερνέτ , όμως δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Ενεργοποίησα τα δεδομένα , αλλά δεν έχω πρόσβαση , πήγα στη wind και ρώτησα , και το ξεφτέρι που δουλεύει εκεί μου έδωσε αυτό : gint.b-online.gr , αλλά δεν ήξερε που πρέπει να το ( βάλω ) για να έχω πρόσβαση!!!!

Οπότε αν κάποιος ξέρει …...

Link to comment
Share on other sites

Οκ οι απορίες συνεχίζονται , ξέρω ότι μπορείς να κάνεις ηχογράφηση σε αυτό το κινητό , αλλά ούτε στο βιβλιαράκι βρήκα τον τρόπο , ούτε στο κινητό που το έψαξα , μήπως ξέρει κανείς πως κάνουμε ηχογράφηση;

Και δεύτερον: Το συμβόλαιο με τη wind που έχω μου δίνει κάποια Mb δωρεάν στο ιντερνέτ , όμως δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Ενεργοποίησα τα δεδομένα , αλλά δεν έχω πρόσβαση , πήγα στη wind και ρώτησα , και το ξεφτέρι που δουλεύει εκεί μου έδωσε αυτό : gint.b-online.gr , αλλά δεν ήξερε που πρέπει να το ( βάλω ) για να έχω πρόσβαση!!!!

Οπότε αν κάποιος ξέρει …...

 

Για τις ρυθμίσεις internet δοκίμασες ανοίγοντας το Wifi και να τις κατεβάσεις από το μενού Settings --> Xperia --> Internet Settings ?

 

Οι ρυθμίσεις για όλες τις συσκευές υπάρχουν και στο παρακάτω link

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/ruthmiseis-internet/

Edited by sith
Link to comment
Share on other sites

Θες να κάνεις ηχογράφηση κλήσης ή εξωτερικών ήχων; Για το πρώτο οι περισσότερες εφαρμογές δεν λειτουργούν ικανοποιητικά ενώ για το δεύτερο προσωπικά χρησιμοποιώ το Tape-a-Talk.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια το P λειτουργει και με κανονικη sim?

 

οχι, εκτος αν την κοψεις σωστα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θες να κάνεις ηχογράφηση κλήσης ή εξωτερικών ήχων; Για το πρώτο οι περισσότερες εφαρμογές δεν λειτουργούν ικανοποιητικά ενώ για το δεύτερο προσωπικά χρησιμοποιώ το Tape-a-Talk.

 

δεν καταλαβαινω τι εννοεις , ναι ηχογραφιση εξωτερικων ηχων θελω να κανω . Τι ειναι το tape-a-talk;

 

Για τις ρυθμίσεις internet δοκίμασες ανοίγοντας το Wifi και να τις κατεβάσεις από το μενού Settings --> Xperia --> Internet Settings ?

 

Οι ρυθμίσεις για όλες τις συσκευές υπάρχουν και στο παρακάτω link

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kinita-amp-suskeues/ruthmiseis-internet/

 

ευχαριστω θα το ψαξω απο εκει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Μέσα στις επόμενες μέρες σκοπεύω να γίνω κι εγώ μέλος της ομάδας των κατόχων του πανέμορφου Xperia P! Επειδή όμως το κατάστημα που έχω εντοπίσει διαθέτει μόνο εισαγόμενα από Γερμανία κομμάτια, θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις:

1. Η εγγύηση είναι σίγουρο πως ισχύει και στην Ελλάδα;

2. Ελληνικά μπορώ να εγκαταστήσω, χωρίς να απαιτείται κατέβασμα κάποιας εφαρμογής (Morelocale κτλ.); Δε θέλω να αντιμετωπίσω προβλήματα γλώσσας στην αποστολή μηνυμάτων κτλ.

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

Το πρώτο δώρο στον εαυτό μου για το 2013 θα είναι το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Το βρήκα στο skroutz σε 2 μαγαζιά και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρίες από αυτά.

Το βρήκα στο http://www.kaizershop.gr και στο http://www.smarties.gr.

Πείτε μου αν έχετε αγοράσει ποτέ από αυτά και τι εμπειρίες είχατε.(μη την πατήσουμε.....)

Ευχαριστώ.

 

Κανείς δεν έχει αγοράσει από αυτά τα μαγαζιά;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει αγοράσει από αυτά τα μαγαζιά;;;;;;

 

εγω εχω αγορασει 2 φορες κινητα απο το http://www.mobilehellas.com χωρις κανενα προβλημα :):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Μέσα στις επόμενες μέρες σκοπεύω να γίνω κι εγώ μέλος της ομάδας των κατόχων του πανέμορφου Xperia P! Επειδή όμως το κατάστημα που έχω εντοπίσει διαθέτει μόνο εισαγόμενα από Γερμανία κομμάτια, θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις:

1. Η εγγύηση είναι σίγουρο πως ισχύει και στην Ελλάδα;

2. Ελληνικά μπορώ να εγκαταστήσω, χωρίς να απαιτείται κατέβασμα κάποιας εφαρμογής (Morelocale κτλ.); Δε θέλω να αντιμετωπίσω προβλήματα γλώσσας στην αποστολή μηνυμάτων κτλ.

 

Ευχαριστώ!:)

 

 

Πλέον δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις εγγυήσεις,γι' αυτο και φέρνουν παραεισαγωγής και μεγάλα καταστήματα απ' οτι εχω δει.Δεν θα έχεις ούτε με τη γλώσσα κάποιο πρόβλημα,έχει κανονικά ελληνικά.Το μόνο θέμα είναι στα μηνύματα όπου δεν εχει τον περιορσμό στους 160 χαρακτήρες.Δηλαδή δεν σου μετατρέπει αυτόματα τα μικρά ελληνικα γράμματα του sms σε κεφαλαία,ώστε να χρεώνεσαι λιγότερο.Ακόμη και αυτο όμως με κάποιο τρόπο μπορείς να το προσθέσεις!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

Μέσα στις επόμενες μέρες σκοπεύω να γίνω κι εγώ μέλος της ομάδας των κατόχων του πανέμορφου Xperia P! Επειδή όμως το κατάστημα που έχω εντοπίσει διαθέτει μόνο εισαγόμενα από Γερμανία κομμάτια, θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις:

1. Η εγγύηση είναι σίγουρο πως ισχύει και στην Ελλάδα;

2. Ελληνικά μπορώ να εγκαταστήσω, χωρίς να απαιτείται κατέβασμα κάποιας εφαρμογής (Morelocale κτλ.); Δε θέλω να αντιμετωπίσω προβλήματα γλώσσας στην αποστολή μηνυμάτων κτλ.

 

Ευχαριστώ!:)

 

το μονο που θα χρειαστεις ειναι αυτη εδω η εφαρμογη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&feature=search_result

με το πακετο για ελληνικα:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.lang.nextsms.el&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYW5kY2VudC5sYW5nLm5leHRzbXMuZWwiXQ..

για να γραφεις σμσ 160 χαρακτηρες...

και θα την ευχαριστηθεις..εξαλλου το κινητο ειναι δυνατο οποτε μην σκεφτεσαι (οπως εγω στην αρχη) οτι θαχεις μια περιττη εφαρμογη!

την εβαλα σαν προεπιλογη ωστε να μην μου χτυπαει 2 φορες και με την custom εφαρμογη και καθαρισα...

κατα ταλλα εχεις το πλεονεκτημα οτι λογικα θαχεις και νωριτερα αναβαθμισεις. το ειχα παρει απο birdphone πριν μερικους μηνες, γερμανικο. απολυτα ευχαριστημενος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, απ' ο,τι καταλαβαίνω, δε θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα αν γράφω με κεφαλαία, σωστά;Το όριο των μηνυμάτων θα είναι οι 160 χαρακτήρες.

Ή δε γλιτώνω σε καμία περίπτωση την Handcent SMS;

Link to comment
Share on other sites

@chba

H εγγύησή σου θα ισχύει κανονικά. Με το handcent δεν θα έχεις πρόβλημα. Θα μπορείς να στέλνεις μηνύματα με 160 χαρακτήρες. (τα γράφεις με μικρά αλλά μην ξεγελαστείς, κατά την αποστολή μετατρέπονται σε κεφαλαία)

 

Αν θες να αποφύγεις το handcent τότε θα πρέπει να κάνεις root, να κάνεις αυτό και θα είσαι έτοιμος. Ωστόσο όπως θα δεις θα σε βολέψει πολύ το handcent.

 

δεν καταλαβαινω τι εννοεις , ναι ηχογραφιση εξωτερικων ηχων θελω να κανω . Τι ειναι το tape-a-talk;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=name.markus.droesser.tapeatalk&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5hbWUubWFya3VzLmRyb2Vzc2VyLnRhcGVhdGFsayJd

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, απ' ο,τι καταλαβαίνω, δε θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα αν γράφω με κεφαλαία, σωστά;Το όριο των μηνυμάτων θα είναι οι 160 χαρακτήρες.

Ή δε γλιτώνω σε καμία περίπτωση την Handcent SMS;

 

Όχι,την γλυτώνεις αν γράφεις ΜΟΝΟ με κεφαλαία ελληνικα..στα αγγλικα δεν υπάρχει πρόβλημα,οπως θες γράφεις...Μόνο στα μακροσκελή μηνύματα να προσέχεις και δν θα υπάρχει πρόβλημα.Απλά όταν βάλεις έστω και εναν μικρό ελληνικό χαρακτήρα,σε χρεώνει για δεύτερο sms μετά τους 70 χαρακτήρες αντι στους 160..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Ορφέα αυτό που λες γίνεται μόνο όταν υπάρχει η επιλογή της εξοικονομήσης κόστους στο μενού. Το κινητό του φίλου μας είναι από Γερμανία οπότε δεν θα υπάρχει αυτή η επιλογή. Για αυτό του είπα περί root και τρόπου ώστε να ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση κόστους.

 

Ακόμα και με κεφαλαία Ελληνικά να γράφει χωρίς την επιλογή της εξοικονόμησης κόστους 70 χαρακτήρες, θα στέλνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το γνώριζα είναι η αλήθεια..Δηλαδή αν γράφει με κεφαλαία,το κινητό στους 70 θα τον ειδοποιήσει για δεύτερο sms,το δίκτυο όμως θα τον χρεώσει για 2??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Οπότε βάζω handcent και τελειώνει το θέμα...

Ωραία, ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

 

Edit

Από εμπειρία web browsing τι λέει το τηλέφωνο; Φορτώνει γρήγορα τις σελίδες, στο zoom in/out ανταποκρίνεται ομαλά;

Edited by chba
Link to comment
Share on other sites

Ορφέα αυτό που λες γίνεται μόνο όταν υπάρχει η επιλογή της εξοικονομήσης κόστους στο μενού. Το κινητό του φίλου μας είναι από Γερμανία οπότε δεν θα υπάρχει αυτή η επιλογή. Για αυτό του είπα περί root και τρόπου ώστε να ενεργοποιήσει την εξοικονόμηση κόστους.

 

Ακόμα και με κεφαλαία Ελληνικά να γράφει χωρίς την επιλογή της εξοικονόμησης κόστους 70 χαρακτήρες, θα στέλνει.

 

Το δικό μου είναι πάρα εισαγωγή από Γερμανία και στις ρυθμίσεις μηνυματων έχει την επιλογή εξοικονόμηση κόστους.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε βάζω handcent και τελειώνει το θέμα...

Ωραία, ευχαριστώ πολύ παιδιά!!

 

Edit

Από εμπειρία web browsing τι λέει το τηλέφωνο; Φορτώνει γρήγορα τις σελίδες, στο zoom in/out ανταποκρίνεται ομαλά;

 

Το web browsing είναι πάρα πολύ καλό..απλά καμιά φορά ο stock browser μπορεί να κλείσει μόνος του αν φορτώσεις καμιά βαριά σελίδα,γι' αυτο σου προτείνω να χρησμιμοποιείς chrome η opera browser!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεπουλούσαν τα Ρ στα Public, σφραγισμένα, στα 249 ευρώ! Οποιος πρόλαβε, τον Κύριον είδε! :innocent: Εγώ πάντως πρόλαβα και Τον είδα, στο Cosmos! Δε νομίζω να Τον πρόλαβαν πολλοί, αλλά όσοι Τον πρόλαβαν, βγήκαν κερδισμένοι! :dance:

 

Επίσης στο eshop της vodafone απο χθες στα 249 ευρώ. Δεν ξέρω αν μπορώ να βάλω απευθείας Link. Ψάχτε το. Παίζει μόνο σε ασημί.

 

Εγώ το τσίμπησα πάντως και σύντομα θα είμαι στην παρέα σας. Την Δευτέρα θα μου το φέρουν!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM K AΝ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΛΑΘΗ ΝΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΤΕ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ SONY XPERIA P ΤΟ ΜΑΥΡΟ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΤΟ GPS ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ INTERNET ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ:):):)

 

Από την ομάδα διαχείρισης: Απέφυγε να γράφεις με κεφάλαια γράμματα γιατί είναι σαν να φωνάζεις και δεν επιτρέπεται από τους ΟΠΧ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...