Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tα εκανα ολα ρε παιδια δεν παιζει τι γινεται μηπως θελει και κατι αλλο εκτος τον flash player?

 

Πες ένα site,να δοκίμασω κι εγώ να δω αν παίζει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά, στην ultimate 2.0.3 όταν κάνεις reboot το κινητό σου δίνει και την επιλογή να μπεις με CWM recovery, αλλά όταν πατάω αυτή την επιλογή δεν με βάζει στο CWM αλλά κάνει ξανά επανεκκίνηση, όταν πατάω το κουμπί προς τα πίσω για να μπω στο CWM ξανά δε με βάζει.Τι έγινε με το που πέρασε την ultimate έσβησε και το CWM,ή πρέπει με κάποιο άλλο τρόπο να μπωήΠρέπει να περάσω ξανά το CWM με τον παλιό τρόπο όπως στην έκδοση 4.0.4.

 

και σε μένα σβήστηκε, το ξαναπέρασα κανονικά μέσω υπολογιστή (όπως την πρώτη φορά), έκανα επανεκκίνηση και πατώντας το πλήκτρο back μπήκα ξανά στο recovery

 

Να υποθεσω οτι ειστε και οι δυο με κλειδωμενο bootloader ετσι?Γιατι με ξεκλειδωτο bootloader δεν το σβηνει αλλα το κραταει κανονικα.Οποτε το ξαναεγκαθιστατε ειτε μεσω Xparts ειτε μεσω .bat. Το ειχαν αναφερει και αλλοι στο XDA με κλειδωμενους bootloaders οτι σβηνεται το CWM.Απλα σιγουρευτειτε οτι προσπαθειτε να μπειτε και σωστα ετσι?Δλδ με πατημα πολλες φορες το volume down οταν εμφανιστει το λογοτυπο της SONY.Γιατι μεσω Xparts εχει επιλογη boot to recovery αλλα αν δεν πατησεις volume down δεν μπαινει...Κατεβαστε απο εδω

και δοκιμαστε

 

CM10 update

Μετά από κανα δυο μέρες που την χρησιμοποιώ παίζει τρελό θέμα με battery drain.

Χαρακτηριστικά εχθές το βράδυ 3.30 το έβγαλα από την πρίζα.Σήμερα το πρωί στις 8.30 ήταν στο 77%,κλειστό το wifi.

Και εχθές από το μεσημέρι που το φόρτισα μέσα σε έξι ώρες χωρίς τρελή χρήση πήγε 20-15%.

Κρίμα και μου άρεσαν αρκετά πραγματάκια που είχε η CM.Αν λύσει το πρόβλημα με την μπαταρία θα επιστρέψω σε αυτήν.

Τώρα σκέφτομαι να ξαναδοκιμάσω Ultimate 2.0.3.

 

Δοκιμασε Lupus kernel.Βελτιωνει πολλα θεματα της CM.Παιζει να μην περαστηκε σωστα και ο kernel.Αυτο ακριβως ειχα παθει με την Ultimate 2.0.2 ,μου ετρωγε 10% σε μια ωρα με ολα σβηστα...Τον ξαναπερασα με fastboot ομως οχι με το flashtool και ολα διορθωθηκαν.Εγω ειχα βαλει την Stable 152 και η μπαταρια ηταν νορμαλ.4 ωρες οθονη με φωτεινοτητα στο 30% περιπου.Εσυ ποια nightly εβαλες γιατι μαλλον θα ξαναπειραματιστω.HD video 720p τραβουσες?Η μπροστα καμερα δουλευε?

Link to comment
Share on other sites

Tα εκανα ολα ρε παιδια δεν παιζει τι γινεται μηπως θελει και κατι αλλο εκτος τον flash player?

 

Έχεις μπει στα flash settings να ενεργοποιήσεις τις λειτουργίες;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε .42 root.

 

Κάθε φορά που ανοίγω το smartphone με ειδοποιεί ότι υπάρχει διαθέσιμο update (4.0.2.A.0.62).

Aν το κάνω, θα χάσω το root; Θα υπάρξει κάποια βελτίωση; Αξίζει;

 

Aν χάνω το root ή/και δεν υπάρχει σημαντική βελτίωση, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω αυτή την ειδοποίηση;

 

Thank's...

Edited by nadware
Link to comment
Share on other sites

Έχεις μπει στα flash settings να ενεργοποιήσεις τις λειτουργίες;

 

Εαν ενοης στη σελιδα στο web μου τη δειχνει κλειδωμενη!

Link to comment
Share on other sites

Εαν ενοης στη σελιδα στο web μου τη δειχνει κλειδωμενη!

 

Δοκιμασε με dolphin browser.Εγω ολα τα ματσακια απο fromsport εκει τα βλεπω :lol:

 

Είμαι σε .42 root.

 

Κάθε φορά που ανοίγω το smartphone με ειδοποιεί ότι υπάρχει διαθέσιμο update (4.0.2.A.0.62).

Aν το κάνω, θα χάσω το root; Θα υπάρξει κάποια βελτίωση; Αξίζει;

 

Aν χάνω το root ή/και δεν υπάρχει σημαντική βελτίωση, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω αυτή την ειδοποίηση;

 

Thank's...

 

Θα χασεις το root ναι.Σημαντικη βελτιωση δε θα δεις.Αφου εισαι root κατεβασε το titanium backup και κανε με τη σειρα.Βρες το update center,κανε ενα αντιγραφο ασφαλειας και μετα απεγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Μην το υποψιάζεσαι. Προφανώς ο dev είχε πει στο λειτουργικό να σκοτώνει ότι κινείται από εφαρμογές οπότε μόλις κάποια ζήταγε λίγη παραπάνω ram την έστελνε από κει που ήρθε!

 

Έτσι από περιέργεια. Η rom που φοράς βασίζεται στην ICS υποθέτω. Αν αλλάξεις με το χέρι τις τιμές στο minfree, .bak αρχείο δημιουργείται; Μπορείς να το εντοπίσεις και να το σβήσεις μετά;

 

Ακριβως το ιδιο.Μπηκα με root explorer και αλλαξα τις τιμες με το χερι αλλα .bak αρχειο δε βρηκα πουθενα...Ακομα τα διαβασματα?Περιμενουμε ZXR custom Rom!!:)

Link to comment
Share on other sites

SPORTLEMON TV

 

Εγώ κανονικά βλέπω το site αυτό.

 

Ακριβως το ιδιο.Μπηκα με root explorer και αλλαξα τις τιμες με το χερι αλλα .bak αρχειο δε βρηκα πουθενα...Ακομα τα διαβασματα?Περιμενουμε ZXR custom Rom!!:)

 

Οπότε μη δοκιμάσω κ γω τσάμπα!

Για να παραμένουν οι τιμές η μόνη λύση autokiller manager!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

@iliasx8

 

Παντως μου ειχε φανει πολυ παραξενο αυτο που ειχες πει με το homescreen redrawn...Εμενα δε το κανε ουτε μια φορα σε καμια Ultimate και με μπολικες εφαρμογες να τρεχουν...Ασε που εχω και Nova launcher...Παντως το τυπακι (Jader) εχει κανει φοβερη δουλεια.Ουτε η Sony τετοιο development!

Link to comment
Share on other sites

@iliasx8

 

Παντως μου ειχε φανει πολυ παραξενο αυτο που ειχες πει με το homescreen redrawn...Εμενα δε το κανε ουτε μια φορα σε καμια Ultimate και με μπολικες εφαρμογες να τρεχουν...Ασε που εχω και Nova launcher...Παντως το τυπακι (Jader) εχει κανει φοβερη δουλεια.Ουτε η Sony τετοιο development!

 

Τι να σου πω βρε Κώστα;!

Πιο πολύ το κάνε με το holo launcher!

Έχω αφήσει για λίγο το stock κ όλα οκ!

Άλλαξα κ τις τιμές της ram κ έστρωσε πάρα πολύ!

Όντως μακάρι να έκανε τέτοια υλοποίηση η Sony!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εαν ενοης στη σελιδα στο web μου τη δειχνει κλειδωμενη!

 

Με το stock browser την ανοίγεις; Μου κάνει τρομερή εντύπωση. Τι εννοείς κλειδωμένη;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις wallpapers απλά κατέβασε το επόμενο link και εγκατέστησέ το με το cwm.

http://www.sendspace.com/file/8u6by7

 

soulfunkdjx, πέρασα το αρχείο που έδωσες κέρδισα το live wallpaper αλλά έχασα τη μπάρα απο κάτω που είχε, αυτή δλδ που δεν πατάς κουμπιά και έχασα ακόμη και το δεξιό κουμπί που έκλεινε τις εφαρμογές,τώρα όταν το πατάω μου εμφανίζει την επιλογή για live wallpaper μπορώ να το απεγκαταστήσω;

Πως μπορώ να κλείνω τώρα τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

soulfunkdjx, πέρασα το αρχείο που έδωσες κέρδισα το live wallpaper αλλά έχασα τη μπάρα απο κάτω που είχε, αυτή δλδ που δεν πατάς κουμπιά και έχασα ακόμη και το δεξιό κουμπί που έκλεινε τις εφαρμογές, μπορώ να το απεγκαταστήσω;

Πως μπορώ να κλείνω τώρα τις εφαρμογές που είναι ανοιχτές;

 

Αν το περασες με CWM (που λογικα ετσι το περασες αφου ειναι zip) και δε κρατησες backup πριν το κανεις,τοτε δε μπορεις να το απεγκαταστησεις δυστυχως.Αυτο που λες ομως ειναι το Onscreen navigation buttons,δεν εχει πλεον την επιλογη στο Ultimate settings να την ξαναενεργοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

Αν το περασες με CWM (που λογικα ετσι το περασες αφου ειναι zip) και δε κρατησες backup πριν το κανεις,τοτε δε μπορεις να το απεγκαταστησεις δυστυχως.Αυτο που λες ομως ειναι το Onscreen navigation buttons,δεν εχει πλεον την επιλογη στο Ultimate settings να την ξαναενεργοποιησεις?

 

Την έχει Αλλά δεν την ενεργοποιεί.τις εφαρμογές πως τις κλείνω τώρα;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Την έχει Αλλά δεν την ενεργοποιεί.τις εφαρμογές πως τις κλείνω τώρα;

 

Πρεπει να κανεις και reboot ετσι??Μα γιατι να τις κλεισεις....Android ειναι οχι symbian...Αν πραγματικα θες να τις κλεινεις κατεβασε task killer...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βρω πως ενεργοποιείται το usb tethering στο android 4 για να τρέξω το "Reverse Tether" αλλά δεν το βρίσκω. Το γνωρίζει κανένας;
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανεις και reboot ετσι??Μα γιατι να τις κλεισεις....Android ειναι οχι symbian...Αν πραγματικα θες να τις κλεινεις κατεβασε task killer...

 

Αυτό που μέ χαλάει ποιο πολύ είναι τα κουμπιά που είχε εκεί κάτω, και δε χρειαζότανε να πατάω τα δικά του.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μέ χαλάει ποιο πολύ είναι τα κουμπιά που είχε εκεί κάτω, και δε χρειαζότανε να πατάω τα δικά του.

 

Δλδ αν πατησεις Enable navigation buttons και κανεις restart το κινητο δε τα εμφανιζει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εγκατέστησες; Είσαι στη 4.0..... έκδοση. http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.36/install_flash_player_ics.apk

ναι αυτη την εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν πατησεις Enable navigation buttons και κανεις restart το κινητο δε τα εμφανιζει?

 

Το έκανα το ξανά έκανα, τίποτα. Δεν το εμφανίζει, γμτ και βαριέμαι να το περάσω ξανά και να το στήσω.

Υπάρχει κανένας τρόπος να επαναφέρω ξανά το Enable navigation buttons ή ακόμα κάποιος τρόπος να εμφανίζονται ξανά μέ το πάτημα του δεξιού κουμπιού τα προγράμματα που τρέχουν;

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει;

Ειναι η τριτη φορα που το ξαναρουταρω και η 2η που τρωω ακυρο εδω μεσα.

Ειμαι σε απογνωση και κανενας δε κανει τον κοπο να βοηθησει.

Εχω φτασει μεχρι το 4ο βημα του οδηγου αλλά το volume down για να μπω στο μενου δε λειτουργει.Τι άλλο να πατησω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...