Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

ευχαριστω πολυ

και μια ανακεφαλαιωση

ειμαι root με την kernel 431

τωρα θα περασω την 587 και δεν θα ειμαι πλεον root?

μετα τι θα κανω για να ειμαι παλι root?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ

και μια ανακεφαλαιωση

ειμαι root με την kernel 431

τωρα θα περασω την 587 και δεν θα ειμαι πλεον root?

μετα τι θα κανω για να ειμαι παλι root?

Θα περασεις την ρομ ,587 και μετα για root θα κανεις τα βηματα οπως τα εκανες και με την ,431 για να γινεις root, απλα στο τελος θα περασεις τον κερνελ της ,587 και οχι της ,431!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι κατηγόρησες κάποιον. Είπα ότι καλό θα ήταν προτού θεωρήσεις ότι κάτι δεν πάει καλά με τα tweaks να βεβαιωθείς ότι έχεις κάνει τα πάντα σωστά.

Βάλε κι αυτό με τον επεξεργαστή. Βελτιώνει τις λειτουργίες του. Τα ίδια ισχύουν και για το γραφικό περιβάλλον.

 

Οκ..Μια χαρα!!!Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

...έχουν κάνει τα tweaks εκατοντάδες άνθρωποι, τα έχω περισσότερο από έξι μήνες, δεν έχει αναφέρει κανείς το παραμικρό ...

 

Θα ήθελα να δοκιμάσω και εγώ τα tweaks. Κάποιο link παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι αλλο...οταν με το καλο ερθει η πολυποθητη αναβαθμιση,τι διαφορα εχει αν την κανουμε απο pc companion ή απο sus? μηπως με το sus γινεται φορματ και χανουμε οτι εφαρμογες εχουμε στο τηλεφωνο ή απλα χαλανε οι ρυθμισεις μας? μια βοηθεια γιατι ο καθενας λεει διαφορετικα πραγματα και δεν εχω καταλαβει ακομα τον λογο που εχω και τα δυο προγραμματα στον υπολογιστη...

και μια σημειωση,απ οταν το πηρα το κινητο εχω κανει 2 φορες αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ ενω ημουν ακομα στην 2.3.4 και μια μεσω companion για να βαλω το παγωτο...και επισης δεν ειμαι ρουτ,οποτε τι ειναι καλυτερο για μενα?

Τα δυο προγράμματα είναι ισοδύναμα. Το τί θα συμβεί τελικώς με τις εφαρμογές σου και τις επαφές σου εξαρτάται από τι θα επιλέξεις να σου κάνει το πρόγραμμα. Την ερώτηση με το τί είναι καλύτερο για σένα δεν την κατάλαβα.

Θα ήθελα να δοκιμάσω και εγώ τα tweaks. Κάποιο link παρακαλώ;

Οδηγός αρχαρίων

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα δυο προγράμματα είναι ισοδύναμα. Το τί θα συμβεί τελικώς με τις εφαρμογές σου και τις επαφές σου εξαρτάται από τι θα επιλέξεις να σου κάνει το πρόγραμμα. Την ερώτηση με το τί είναι καλύτερο για σένα δεν την κατάλαβα.

 

Οδηγός αρχαρίων

 

δεν θυμαμαι στην τελευταια αναβαθμιση που εκανα,μεσω companion,να μου εδωσε καποια επιλογη...θελω να πω οτι καποιοι γραφουν για ολικο φορματ(εφαρμογες και γενικα οτι εχεις αποθηκευμενο στην συσκευη) οταν περασεις μια αναβαθμιση απο το sus,ενω αλλοι οτι θα χαλασουν ολες οι ρυθμισεις που εχουμε κανει στο κινητο...ενω για το companion δεν εχω ακουσει να αλλαζει κατι μετα απο καποια αναβαθμιση...

ρωταω για να ξερω τι θα κανω αν ερθει τελικα η αναβαθμιση τις επομενες μερες...

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Θα περασεις την ρομ ,587 και μετα για root θα κανεις τα βηματα οπως τα εκανες και με την ,431 για να γινεις root, απλα στο τελος θα περασεις τον κερνελ της ,587 και οχι της ,431!

 

ευχαριστω Χριστο:)

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω αν κάποιος άλλος έχει αναφέρει αυτό το πρόβλημα...

Έχω την έκδοση 2.3.4 build 4.0.2.Α.0.62 με root και όταν τρέχουν απαιτητικές εφαρμογές στο κινητό, τότε το κινητό χάνει το σήμα, μέχρι μαλλον να απελευθερωθουν πάλι πόροι και να κανει αναζητηση σήματος..Άλλες φορές κάνει επαναφορά του σήματος και άλλες φορές μένει χωρίς σήμα...

Γνωρίζει κάποιος πως μπορεί να λυθεί αυτό το πρόβλημα ;

 

Μήπως έχει κανείς καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς καμμιά ιδέα;

 

Δε σε κάλυψε αυτή η απάντηση;

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα και έβαλα να έχω 2g αντί για 3g κλήσεις.Δεν φταίνε οι πόροι.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

και με wifi τα ίδια κάνει...

?

θα πας ρυθμισεις, δικτυα κινητης τηλεφωνιας, λειτουργια δικτυου και θα επιλεξεις "Μονο GSM"

To wifi δεν μας απασχολει...

Link to comment
Share on other sites

μόνο GSM το έχω... δεν χάνει το σήμα λόγω έλλειψης σήματος από 2G σε 3G αλλά κάτι άλλο συμβαίνει...

 

Ποιά έκδοση έχεις;

Sus κ επαναφορά τηλεφώνου μήπως στρώσει.

Υ.Γ χάνεις τα πάντα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ή εγω εχω κανει κατι λαθος 'η κατι δεν παει καλα με το titanium...

με την pro εκδοση λοιπον... παρατεταμενο πατημα πανω σε εφαρμογες οπως facebook google maps, play store (και αλλες εφαρμογες συστηματος) μου βγαζει επιλογη: μετατροπη σε εφαρμογη χρηστη, το επιλεγω, ξανα παρατεταμενο πατημα και μεταφορα στην καρτα sd . πιστευοντας οτι εχω κανει φοβερη δουλεια :lol: κανω επανεκκινηση και βλεπω οτι οι εφαρμογες αυτες δεν υπαρχουν ΠΟΥΘΕΝΑ!!:blink:

Βεβαια τις ειχα κανει backup προηγουμενως αλλα δεν μπορω να τισ κανω επαναφορα!

Ειχε κανενας αλλος το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

1) Θα παρακαλέσω εκ νέου αν μπορεί κάποιος με stock ICS που να μην είναι root, να επιβεβαιώσει ότι του λειτουργεί κανονικά η μπροστά κάμερα.

Έχω ξαναυποβάλλει το ερώτημα και δεν πήρα απάντηση αλλά επειδή βρίσκεται αρκετά posts πίσω ενδεχομένως κάποιοι να μην το έχουν δει για να απαντήσουν.

 

2) Εδώ και περίπου 3 μήνες δεν μπορώ να κάνω συγχρονισμό των επαφών με το gmail, ενώ όλοι οι υπόλοιποι συγχρονισμοί (calendar, mail, facebook) γίνονται κανονικά, όταν επιλέγω συγχρονισμό των επαφών μου βγάζει το μήνυμα "Ο συγχρονισμός αντιμετωπίζει προβλήματα αυτή τη στιγμή, θα είναι διαθέσιμος σύντομα". Έχω κάνει καθαρισμό δεδομένων στην εφαρμογή Επαφές, όπως διάβασα σε ένα άλλο site, αλλά συνεχίζει να μην δουλεύει. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν έχει καμία σημασία το root οπότε σου απαντώ πως η κάμερα δουλεύει κανονικότατα.

2) Κάνε ένα sign out από το gmail σου και ξανά προσπάθησε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μολις ξαναπερασα απο το companion την ics επειδη θα το δωσω το τηλ και η καμερα ανοιγει κανονικοτατα και η μπροστινη.
Link to comment
Share on other sites

Μολις ξαναπερασα απο το companion την ics επειδη θα το δωσω το τηλ και η καμερα ανοιγει κανονικοτατα και η μπροστινη.

 

Leolipop Εγω που προσπαθω να το κανω μεσω pc companion και update service δεν γινετε... :S Ελεος τι να πω το εκανα remove και παλι install αλλα τιποτα! δε μπορω να κανω επιδιορθωση με τιποτα...

Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση τωρα που μου ηρθε...αν στο αρχειο που δεν κραταει τις τιμες για την μνημη....το κανουμε αποκοπη και το αλλαξουμε στον υπολογιστη μας η στην sd του κινητου και μετα επικοληση στην θεση του δεν θα τις κρατησει?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν έχει καμία σημασία το root οπότε σου απαντώ πως η κάμερα δουλεύει κανονικότατα.

2) Κάνε ένα sign out από το gmail σου και ξανά προσπάθησε.

 

1) To πιθανότερο θα ήταν να μην φταίει το root απλώς για παν ενδεχόμενο ήθελα να το τσεκάρει κάποιος με ίδιο configuration. Ευχαριστώ για την απάντηση, μάλλον θα του κάνω κάποια στιγμή repair με το SUS μήπως και στρώσει η κάμερα γιατί μου βγάζει μόνιμα κάθετες γραμμές.

 

2) Sign out από το gmail εννοείς από το pc; Δεν είμαι signed in όταν δοκιμάζω να κάνω sync

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά με λένε Γιάννη και ξαφνικά βρέθηκα σε πολύ δύσκολη θέση διότι ξέχασα τον κωδικό από το κινητό μου (Xperia Neo V) έχω ψάξει παντού και δεν μπόρεσα να το ξεκλειδώσω προσπάθησα να το ξεκλειδώσω με το Gmail Acount αλλά μάταια δεν μου δίνει τέτοια επιλογή το κινητό μου :(, ακόμη θα κατέβασα από το Market ένα Bypass (κάπως έτσι) αλλά δεν μπορώ να το εγκαταστήσω γιατί το wifi και η Περιαγωγή δεδομένων είναι απενεργοποιημένα βοήθεια plz!!! δεν θέλω να κάνω hard reset! :(
Link to comment
Share on other sites

Leolipop Εγω που προσπαθω να το κανω μεσω pc companion και update service δεν γινετε... :S Ελεος τι να πω το εκανα remove και παλι install αλλα τιποτα! δε μπορω να κανω επιδιορθωση με τιποτα...

δοκιμασε σε αλλο υπολογιστη

 

Ερωτηση τωρα που μου ηρθε...αν στο αρχειο που δεν κραταει τις τιμες για την μνημη....το κανουμε αποκοπη και το αλλαξουμε στον υπολογιστη μας η στην sd του κινητου και μετα επικοληση στην θεση του δεν θα τις κρατησει?

εχουν πει πολλες φορες πως το αρχειο .bak που δημιουργειται μετα απο αλλαγη αρχειων (που ευθηνεται γι αυτο) στην GB το σβηνουμε και δουλευει,στην ICS δεν βρισκουμε το αρχειο,μενει κ μας αλλαζει τις τιμες μετα απο reboot

 

Sign out από το gmail εννοείς από το pc; Δεν είμαι signed in όταν δοκιμάζω να κάνω sync

απο το τηλεφωνο να κανεις,πως να συγχρονιστουν αν δεν εχουν επικοινονια μεταξι τους?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειχε νεκρωσει το pc companion και το sony mobile update service επειδη ειχα βαλει τον καινουργιο kernel και ακομα δεν μου ειχε ερθει ενημερωση και ετσι σημερα εκανα με το flashtool κατεβασμα στην κανονικη και ολα ειναι οκ!! Σας το γραφω μηπως καποιος αντιμετωπισει το ιδιο... ευχαριστω ολους!!
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά με λένε Γιάννη και ξαφνικά βρέθηκα σε πολύ δύσκολη θέση διότι ξέχασα τον κωδικό από το κινητό μου (Xperia Neo V) έχω ψάξει παντού και δεν μπόρεσα να το ξεκλειδώσω προσπάθησα να το ξεκλειδώσω με το Gmail Acount αλλά μάταια δεν μου δίνει τέτοια επιλογή το κινητό μου :(, ακόμη θα κατέβασα από το Market ένα Bypass (κάπως έτσι) αλλά δεν μπορώ να το εγκαταστήσω γιατί το wifi και η Περιαγωγή δεδομένων είναι απενεργοποιημένα βοήθεια plz!!! δεν θέλω να κάνω hard reset! :(

Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες, χθες και σημερα παρατησω οτι το κινητο ενω ειναι κλειστη η οθονη (σε κατασταση αναμονης) αναβει ο φωτισμος της οθονης και σβηνει μετα απο λιγο, το κανει συνεχεια (και 30 φορες την ωρα).

σας εχει τυχει; μπορω να κανω κατι;;;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...