Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια βοηθεια.τις τελευταιες μερες με μπαταρια περιπου στο 25% ανοιγω το fb ή το νετ και σχεδον αμεσως η μπαταρια παει στο 1% και το κινητο σβη νει.εχει συμβει σε αλλον;θελε

 

οταν λες αμεσως?ποση ωρα?

επαννεκινηση το κινητο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έκανα ένα λάθος και το μετάνιωσα έβαλα στο κινητό μου το νεο android για τα xperia neo v πως επαναφέρω το παλιό?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Νεος κατοχος κι εγω του κινητου και εχω μια αποροια.Μετεφερα με bluetooth ολες τις επαφες μου στο κινητο αλλα εμφανιζει στον τηλεφωνικο καταλογο και τις επαφες του facebook.

 

Πως γινεται να εμφανιζει μονο τις επαφες του καταλογου μου γιατι τωρα γινεται ενας χαμος..?

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Σε εξουσιοδοτημένο επισκευαστή Sony μου έκαναν επαναφορά σε GB .062. Δεν μου δουλεύει όμως το AirDroid, βγάζοντας σφάλμα ότι PC και κινητό πρέπει να συνδεθούν στο ίδιο wifi, πράγμα που συμβαίνει! Το έχει παρατηρήσει άλλος; Επίσης one-click root για την .062 υπάρχει; Δεν είδα κάτι στον οδηγό του zxr.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Νεος κατοχος κι εγω του κινητου και εχω μια αποροια.Μετεφερα με bluetooth ολες τις επαφες μου στο κινητο αλλα εμφανιζει στον τηλεφωνικο καταλογο και τις επαφες του facebook.

 

Πως γινεται να εμφανιζει μονο τις επαφες του καταλογου μου γιατι τωρα γινεται ενας χαμος..?

Καλησπέρα,

δύο επιλογές:

Α. μέσα από την εφαρμογή του facebook --> Πλήκτρο επιλογών (δεξί πλήκτρο)--> Συγχρονισμός επαφών και επιλέγεις: Να γίνει συγχρονισμός μόνο με υπαρχουσες επαφές (έτσι θα εμφανίζει μόνο σε υπάρχουσες επαφές πληροφορίες facebook) ή επιλέγεις Κατάργηση δεδομένων του Facebook.

 

Β. Από τις επαφές -->Πλήκτρο επιλογών (δεξί πλήκτρο)--> Φίλτρο -->και ξεμαρκάρεις το facebook.

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

οταν λες αμεσως?ποση ωρα?

επαννεκινηση το κινητο

 

η μαπαταρια ηταν στο 23% καια μπηκα στο ιντερνετ με λιγο fb...μετα απο 5 λεπτα μου βγαζει οτι η μπαταρια ειναι στο 1% και μετα απο 10 δευτερα το κινητο σβηνει...το περιεργο ειναι οτι αναβει παλι μόνο με συνδεδεμενο φορτιστη και η φορτιση ξεκιναει απο κει απο το ειχα αρχισει δηλ το 23%...μηπως ειναι θεμα μπαταριας?γενικα κανετε καθε φορα που θελει φορτιση κανετε πληρη φορτιση ή αναλογα ποσο φορτιση προλαβαινετε?ποσο εχει μια καιουργια μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

η μαπαταρια ηταν στο 23% καια μπηκα στο ιντερνετ με λιγο fb...μετα απο 5 λεπτα μου βγαζει οτι η μπαταρια ειναι στο 1% και μετα απο 10 δευτερα το κινητο σβηνει...το περιεργο ειναι οτι αναβει παλι μόνο με συνδεδεμενο φορτιστη και η φορτιση ξεκιναει απο κει απο το ειχα αρχισει δηλ το 23%...μηπως ειναι θεμα μπαταριας?γενικα κανετε καθε φορα που θελει φορτιση κανετε πληρη φορτιση ή αναλογα ποσο φορτιση προλαβαινετε?ποσο εχει μια καιουργια μπαταρια?

 

εχει συμβει σε πολλους αυτο το προβλημα

απλα μην αφηνεις το κινητο πολυ ανοικτο...εγω τωρα 300 ωρες το εχω ανοικτο ουτε κολλημα ουτε τιποτα..θα δουμε:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Σε εξουσιοδοτημένο επισκευαστή Sony μου έκαναν επαναφορά σε GB .062. Δεν μου δουλεύει όμως το AirDroid, βγάζοντας σφάλμα ότι PC και κινητό πρέπει να συνδεθούν στο ίδιο wifi, πράγμα που συμβαίνει! Το έχει παρατηρήσει άλλος; Επίσης one-click root για την .062 υπάρχει; Δεν είδα κάτι στον οδηγό του zxr.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει συμβει σε πολλους αυτο το προβλημα

απλα μην αφηνεις το κινητο πολυ ανοικτο...εγω τωρα 300 ωρες το εχω ανοικτο ουτε κολλημα ουτε τιποτα..θα δουμε:p

 

και μενα τωρα εμφανιστηκε αλλα συνηθως ανα 3-4 μερεσ του κανω επανεκινηση

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά έχω νευριάσει πάρα πολύ, μετά απο άπειρα ανοιγοκλεισίματα μπάς και ξεκολήσει απο χθές, σήμερα μου κολλάει σε όποια εφαρμογή και εάν ανοίξω...τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πραγματικά έχω νευριάσει πάρα πολύ, μετά απο άπειρα ανοιγοκλεισίματα μπάς και ξεκολήσει απο χθές, σήμερα μου κολλάει σε όποια εφαρμογή και εάν ανοίξω...τι να κάνω;

 

Πόσες εφαρμογές του έχεις βάλει;κ είναι όλες από το play store;

Sus κ φλασαρισμα σε 4.0.4 μήπως κ στρώσει.Αν δε σε καλύψει η ics κάνε downgrade σε 2.3 πάλι!

Edited by iliasx8

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όλες όσες έχει είναι απο το play store, απο όταν το πήρα απο την vodafone είναι απείραχτο..Θα το πάω εκεί με την εγγύηση μαζί να το φτιάξουν αυτοί και εάν συνεχίζει τα κολλήματα θα ζητήσω τα χρήματα μου πίσω εφόσον δεν έχω πειράξει κάτι στο λειτουργικό του.
Link to comment
Share on other sites

Όλες όσες έχει είναι απο το play store, απο όταν το πήρα απο την vodafone είναι απείραχτο..Θα το πάω εκεί με την εγγύηση μαζί να το φτιάξουν αυτοί και εάν συνεχίζει τα κολλήματα θα ζητήσω τα χρήματα μου πίσω εφόσον δεν έχω πειράξει κάτι στο λειτουργικό του.

 

Τι να σου πω!πέτυχες μάλλον τη <<καλύτερη>> συσκευή!

Να φτιάξουν τι;απλά μια αναβάθμιση θα σου κάνουν κ τίποτα άλλο,άρα καντη μόνος σου κ μετά πραξε ανάλογα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο easyroot για την 4.0.4 η ακόμα ?

 

Άμα ήταν να βγει θα είχε βγει..δεν υπάρχει easyroot:mad:

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.Ακολουθησα την δευτερη περιπτωση μου φανηκε πιο ευκολη..

 

Καλησπέρα,

δύο επιλογές:

Α. μέσα από την εφαρμογή του facebook --> Πλήκτρο επιλογών (δεξί πλήκτρο)--> Συγχρονισμός επαφών και επιλέγεις: Να γίνει συγχρονισμός μόνο με υπαρχουσες επαφές (έτσι θα εμφανίζει μόνο σε υπάρχουσες επαφές πληροφορίες facebook) ή επιλέγεις Κατάργηση δεδομένων του Facebook.

 

Β. Από τις επαφές -->Πλήκτρο επιλογών (δεξί πλήκτρο)--> Φίλτρο -->και ξεμαρκάρεις το facebook.

Nikos
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα το πρωι που ξυπνησα το κινητο εχει τερμα επανω μια μπαρα που ειναι γκρι και κοκκινη και γραφει κατι συντεταγμενες οπως dX dY Yv και διπλα τους καποια νουμερα, δεν αποκλειω να πατηθηκε κατι στο κινητο κατα λαθος εχθες το βραδυ αλλα δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο :P
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα το πρωι που ξυπνησα το κινητο εχει τερμα επανω μια μπαρα που ειναι γκρι και κοκκινη και γραφει κατι συντεταγμενες οπως dX dY Yv και διπλα τους καποια νουμερα, δεν αποκλειω να πατηθηκε κατι στο κινητο κατα λαθος εχθες το βραδυ αλλα δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο :P

 

ρυθμισεις- επιλογες για προγραμματιστες -θεση δεικτη και λυθηκε το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις- επιλογες για προγραμματιστες -θεση δεικτη και λυθηκε το προβλημα

 

Να 'σαι καλα κ ειχα σπασει το κεφαλι μου :P

βεβαια δεν ξερω πως ενεργοποιηθηκε αλλα τελως παντων :happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα σε ics 4.0.4 rooted θελω να μου πειτε

1. πως θα βαλω μονο να φαινετε το ποσοστο μπαταριας

2.πως θα βαλω το lock screen της 4.1

3.πως θα βαλω status bar οχι απο το play store ομως

4.πως αλλαζει το εικονιδιο των επαφων μου στον apex ενω εχω βαλει θεμα της 4.1 μου εχει αλλαξει τα εικονιδια τηλεφωνου, καμερας κτλ εκτος των επαφων μου θελω το default της 4.1 ευχαριστω!!

5.θελω το wigdet με το διαφανο ρολοι που εχει η 4.1

Edited by Inf3rn0_MaSt3R
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

εγκατέστησα αυτό: AutoKiller Memory Optimizer PRO v7.5...

Δεν ξέρω γιατί αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω...Μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω, δηλαδή τι να αλλάξω για να τρέχει σωστά το κινητό;;;

 

(είμαι σίγουρη ότι το έχετε ξαναγράψει, αλλά αν είναι εύκολο πείτε μου και μένα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και απο μενα σε ics 4.0.4 rooted θελω να μου πειτε

1. πως θα βαλω μονο να φαινετε το ποσοστο μπαταριας

2.πως θα βαλω το lock screen της 4.1

3.πως θα βαλω status bar οχι απο το play store ομως

4.πως αλλαζει το εικονιδιο των επαφων μου στον apex ενω εχω βαλει θεμα της 4.1 μου εχει αλλαξει τα εικονιδια τηλεφωνου, καμερας κτλ εκτος των επαφων μου θελω το default της 4.1 ευχαριστω!!

5.θελω το wigdet με το διαφανο ρολοι που εχει η 4.1

 

αν εισαι ροοτ απλα δες αυτοAOSP Theme for Xperia φορτωσε το cmw και install from zip:lol:

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ,ποιος ο λογος να κανεις root την συσκευη?

γινεται γρηγοροτερο?

 

επισης εγω που εχω την εκδοση Gb 2,3,4 ,να κανω αναβαθμιση η καλα καθομαι εδω που ειμαι...?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια ,ποιος ο λογος να κανεις root την συσκευη?

γινεται γρηγοροτερο?

 

επισης εγω που εχω την εκδοση Gb 2,3,4 ,να κανω αναβαθμιση η καλα καθομαι εδω που ειμαι...?

 

ο λογος για να κανεις ρουτ ειναι για να μπορεις να σβησεις εφαρμογες του κινητου που δεν σβηνονται(wisepilot κλπ) και να εχεις προσβαση στους φακελους του συστηματους

 

καλα εισαι με την 2.3.4;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...