Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανε επανεκκίνηση σήμερα αν και την θεωρώ δικαιολογημένη γιατί το είχα κουράσει το κινητό 200 ώρες ήταν ανοικτό και κολλούσε στον browser

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έκανε επανεκκίνηση σήμερα αν και την θεωρώ δικαιολογημένη γιατί το είχα κουράσει το κινητό 200 ώρες ήταν ανοικτό και κολλούσε στον browser

 

Έκλεισε 8 μέρες συνέχεια ανοικτό; Λογικόοοοοοο!!

Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε 8 μέρες συνέχεια ανοικτό; Λογικόοοοοοο!!

 

Ναι σιγά

Έχει μείνει ανοικτό χωρίς να κλείσει μόνο του σχεδόν 300 ώρες:p

Το καλοκαίρι που δεν θα το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου να δεις πως θα πηγαίνει:p

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγά

Έχει μείνει ανοικτό χωρίς να κλείσει μόνο του σχεδόν 300 ώρες:p

Το καλοκαίρι που δεν θα το χρησιμοποιώ σχεδόν καθόλου να δεις πως θα πηγαίνει:p

 

:lol:

Από θερμοκρασίες πως πηγαίνει; Σου ανεβάζει στη ζέστη; Το X8 μου έχει χτυπήσει και 41 στο ήλιο...

Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι παρα πολυ ομορφο εμφανισιακα και εχει ωραιο χειρισμο!το εχω δοκιμασει αρκετες φορες και ειδα οτι σε καποια σημεια ψιλοκολλαει.παντως σε συγκριση με το sole δεν πιανει μια! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι παρα πολυ ομορφο εμφανισιακα και εχει ωραιο χειρισμο!το εχω δοκιμασει αρκετες φορες και ειδα οτι σε καποια σημεια ψιλοκολλαει.παντως σε συγκριση με το sole δεν πιανει μια! :rolleyes:

 

Και γω το θεωρω απο τα πιο ομορφα της σειρας και εννοειται πιο ομορφο απο το sole

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Από θερμοκρασίες πως πηγαίνει; Σου ανεβάζει στη ζέστη; Το X8 μου έχει χτυπήσει και 41 στο ήλιο...

 

δεν εχω μετρησει ποτε...καψιμο εχω νιωσει μονο οταν φορτιζει αλλα για λιγο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη εχω διαβασει παρα πολλα....

η οθονη του εχει χαμηλο φωτισμο?

γραφεις δυσκολα sms?

τριζουν τα πλαστικα ( και το ηχειο οταν ακους μουσικη ?)

γενικως εχει κολληματα?

αξιζει τα 200 ευρω σαν κινητο?

ευχαριστω:D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη εχω διαβασει παρα πολλα....

η οθονη του εχει χαμηλο φωτισμο?

γραφεις δυσκολα sms?

τριζουν τα πλαστικα ( και το ηχειο οταν ακους μουσικη ?)

γενικως εχει κολληματα?

αξιζει τα 200 ευρω σαν κινητο?

ευχαριστω:D

 

 

η γνομη μου ναι τα αξιζει κ με το παραπανο εμενα ολα δουλεβουν μια χαρα να σκαφτεις εχω αλαξει παρα πολλα κινιτα κ με αφτο ειμαι πολυ ικανοπιιμενος δεν εχει να ζιλεψι σχεδον τπτ απο τα πιο ακριβα τις κατιγοριας του εχει σχεδον τα παντα ..............

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ένα πανέμορφο κινητό,όμως η οθόνη του με αποτρέπει για να το αγοράσω,πολύ μικρή για μένα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω ειμαι ηδη στην 4.1.0.562 με root και προσπαθώ να πάω στην MT11i_4.1.B.0.431_kernel.ftf αλλά οσες φορες και να το κανω στις πληροφοριες μου λεει ότι ειμαι ακομη στην 4.0.3 με αριθμό έκδοσης 4.1.0.562 ............και το θεμα ειναι πως το Pc companion Μου λεει πως χρειαζομαι αναβάθμιση!

 

αυτο που φλασαρεις ειναι μονο ο κερνελ οχι ολοκληρο το λογισμικο 4.0.4.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη εχω διαβασει παρα πολλα....

η οθονη του εχει χαμηλο φωτισμο?

γραφεις δυσκολα sms?

τριζουν τα πλαστικα ( και το ηχειο οταν ακους μουσικη ?)

γενικως εχει κολληματα?

αξιζει τα 200 ευρω σαν κινητο?

ευχαριστω:D

 

1 οχι...στον ηλιο μπορει να εχεις προβλημα

2 οχι υπαρχουν και πληκτρολογια στο μαρκετ αν δεν σου αρεσει το στοκ

3.οχι πια,οχι

4.με ics ναι λιγα

5.ναι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ένα πανέμορφο κινητό,όμως η οθόνη του με αποτρέπει για να το αγοράσω,πολύ μικρή για μένα

 

δεκτο!αλλα σκεψου οτι αυτο το κανει και πιο ομορφο απο τον μεγαλο του αδερφο..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο λεω ειμαι ηδη στην 4.1.0.562 με root και προσπαθώ να πάω στην MT11i_4.1.B.0.431_kernel.ftf αλλά οσες φορες και να το κανω στις πληροφοριες μου λεει ότι ειμαι ακομη στην 4.0.3 με αριθμό έκδοσης 4.1.0.562 ............και το θεμα ειναι πως το Pc companion Μου λεει πως χρειαζομαι αναβάθμιση!

 

αυτο που φλασαρεις ειναι μονο ο κερνελ οχι ολοκληρο το λογισμικο 4.0.4.

 

Όπως πολύ σωστά σου είπε ο φίλος termagazis-denexofrena (:p) αυτό που προσπαθείς να κάνεις δεν είναι update. Κάνεις την διαδικασία ανάποδα.

Πρέπει να κάνεις update στην 4.0.4 (είτε OTA είτε με PC Companion). Αν χάσεις το root, περνάς τον kernel της 562, κάνεις root και ξαναπερνάς τον kernel της 431. Όταν περάσεις τον kernel της 562, το κινητό θα εξακολουθεί να σου λέει πως είσαι στην 4.0.4 με τον 431.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση το νέο λειτουργικό της android (4.0.4) και μπορώ να πω πως είμαι πολύ ευχαριστιμένος από τις επιδόσεις. Δεν είδα το παραμικρό κόλημα στο κινητό και τα σηκώνει όλα (widgets, programs, utilities, wallpapers etc) χωρίς κανένα πρόβλημα. Λοιπόν το πρόβλημά μου είναι το εξής. Όταν συνδέω το κινητό στο pc μου (windows 7, x64, service pack 1) στο pc companion δεν αναγνωρίζει τη στάθμη της μπαταρίας του κινητού. Επίσης ούτε άμα "μπω" στον υπολογιστή μου, δεξί κλίκ στο Xperia neo V, ούτε εκεί δεν μου εμφανίζει την στάθμη. Αντιθέτως μου έχει ένα ερωτηματικό πάνω στο εικονίδιο. Ευχαριστώ πολύ που το διαβάσατε, και θα εκτιμούσα μία απάντηση στο πρόβλημά μου.
Link to comment
Share on other sites

η γνομη μου ναι τα αξιζει κ με το παραπανο εμενα ολα δουλεβουν μια χαρα να σκαφτεις εχω αλαξει παρα πολλα κινιτα κ με αφτο ειμαι πολυ ικανοπιιμενος δεν εχει να ζιλεψι σχεδον τπτ απο τα πιο ακριβα τις κατιγοριας του εχει σχεδον τα παντα ..............

 

οκ φιλε σευχαριστω!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

1 οχι...στον ηλιο μπορει να εχεις προβλημα

2 οχι υπαρχουν και πληκτρολογια στο μαρκετ αν δεν σου αρεσει το στοκ

3.οχι πια,οχι

4.με ics ναι λιγα

5.ναι

 

να σαι καλα και συ φιλε.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Από θερμοκρασίες πως πηγαίνει; Σου ανεβάζει στη ζέστη; Το X8 μου έχει χτυπήσει και 41 στο ήλιο...

 

Με ανοιχτό 3g κ browser κτλ 41 βαθμούς!ζεματαει!:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα περάσει την Nordic και περιμένω ακόμα update μέσω WiFi, έχει έρθει σε κανένα;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα περάσει την Nordic και περιμένω ακόμα update μέσω WiFi, έχει έρθει σε κανένα;

 

OTA δεν θα έρθει. Μόνο μέσω PC Companion..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ένα πανέμορφο κινητό,όμως η οθόνη του με αποτρέπει για να το αγοράσω,πολύ μικρή για μένα

 

Δεν το συζητω φιλε μου ταξιδιωτη. Ειδικα για εσενα που γουσταρω το xperia S, one S κλπ ειναι απολυτα λογικο και φυσιολογικο.

Το κινητο απευθυνεται για χρηστες που δεν θελουν να κανουν τρελα πραγματα με το κινητο και για αυτους που θελουν ενα δευτερο οπως πχ εγω.

Το περιμενω αυτη την εβδομαδα απο την επιδοτηση μου και εψαχνα στο ιντερνετ μια μεγαλυτερη μπαταρια και βρηκα μια η οποια ειναι συμβατη με το u.

Ειναι 2000mAh.

Θα την αγοραζατε; Θα την εμπιστευοσασταν;

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Αυτά πήρα αρχικά κ μου είπαν οι πωλητές ότι αποκλείεται να δουλεύουν...και όχι μόνο ένας...και σύνταγμα και mall...δεν με άφησαν να τα δοκιμάσω...για τα δε του iPhone είπαν ότι είναι άλλη κωδικοποίησή κλπ κλπ

 

hands free άλλων εταιριών δεν είναι συμβατά με κανένα sony ericsson... με απλά ακουστικά δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

OTA δεν θα έρθει. Μόνο μέσω PC Companion..

 

Root όμως από τι διάβασα δεν παίζει με το Companion ή κάνω λάθος;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...