Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το έχω rootαρσμενο και μου λέει τώρα ότι έχει νέα αναβάθμιση σε 4.0.2.a.0.62

 

, να το κάνω το update έτσι απλά ή πρέπει να το ξέ-ροοταρω πρωτα;

 

Send from my smarty-pants phone

 

θελεις να περασεις την .62?

αν θελεις να την περασεις πρωτα κανε unroot αλλιως αν εχεις προβλημα που απλα στη βγαζει εκει πανω κανε freeze το update center με titanium backup

Edited by panoutsi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να την περάσω ή όχι ; δεν γίνεται root μετά;

 

Send from my smarty-pants phone

για να γινεις ροοτ με την0.62 πρεπει να ακολουθησεις αυτον τον οδηγο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3977828

Link to comment
Share on other sites

Να την περάσω ή όχι ; δεν γίνεται root μετά;

 

Send from my smarty-pants phone

 

δεν υπαρχει λογος να την κανεις...παγωσε τη οπως σ ειπα

Link to comment
Share on other sites

Ok δεν το κάνω τότε.

Απλώς κάνει κάτι κουλά όταν, είναι χαμηλά από μπαταρία και το κλείνεις δεν ανοιγει.μετα αν δεν του βάλεις ρεύμα. Το κάνει σε κάναν αλλο;

 

Send from my smarty-pants phone

Link to comment
Share on other sites

Ok δεν το κάνω τότε.

Απλώς κάνει κάτι κουλά όταν, είναι χαμηλά από μπαταρία και το κλείνεις δεν ανοιγει.μετα αν δεν του βάλεις ρεύμα. Το κάνει σε κάναν αλλο;

 

Send from my smarty-pants phone

 

Πόσο χαμηλά δηλαδή;σε τι ποσοστό;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει έκπληκτος!!

Δοκίμασα τελικά, σύνδεση με hdmi σε 28άρα LG, σύνδεση μέσω USB on the go ασύρματο πληκτρολόγιο+ποντίκι και το αποτέλεσμα. . . Super!! :)

 

Μια μικρή ερώτηση για αρχή. Στο (ασύρματο) πληκτρολόγιο πως κάνουμε εναλλαγή γλώσσας; :confused:

 

Edit. Πως μπορούμε επίσης να έχουμε πρόσβαση στο μενού; (ασύρματο και δίκτυα, ήχος, προβολή κτλ).Αν δηλαδή έχεις μια εφαρμογή ανοιχτή πως μπορείς μέσω πληκτρολογίου να βγεις "έξω" να δεις ένα μήνυμα πχ που έχεις και μετά να ξαναμπείς στην τρέχων εφαρμογή. . .

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει έκπληκτος!!

Δοκίμασα τελικά, σύνδεση με hdmi σε 28άρα LG, σύνδεση μέσω USB on the go ασύρματο πληκτρολόγιο+ποντίκι και το αποτέλεσμα. . . Super!! :)

 

Μια μικρή ερώτηση για αρχή. Στο (ασύρματο) πληκτρολόγιο πως κάνουμε εναλλαγή γλώσσας; :confused:

 

Edit. Πως μπορούμε επίσης να έχουμε πρόσβαση στο μενού; (ασύρματο και δίκτυα, ήχος, προβολή κτλ).Αν δηλαδή έχεις μια εφαρμογή ανοιχτή πως μπορείς μέσω πληκτρολογίου να βγεις "έξω" να δεις ένα μήνυμα πχ που έχεις και μετά να ξαναμπείς στην τρέχων εφαρμογή. . .

Δεν γνωρίζω :ooch:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω, επειδή δεν έχω εντοπίσει τη διαδρομή των αρχείων, πώς μπορώ να διαγράψω αρχεία τύπου pdf, word, xls κλπ. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλήμα και θέλω τα φώτα σας!!!!Πέρασα στης κοπέλας μου το κινητό το viber και ενώ όλα δούλευαν καλά στην αρχή μετά από κανα 2 μέρες σταμάτησε να λειτουργεί το ακουστικό!!!Ούτε στην ανοιχτή ακρόαση δουλεύει!!!Πως γίνεται στις κανονικές κλήσεις να δουλεύουν όλα ρολόι και στο viber να μην δουλεύουν;;;
Link to comment
Share on other sites

Στο desktop εχω κανει share αρχεια μεσω του δικτυου.δηλαδη μεσα λαπτοπ τα βλεπω και μπορω να τα χρησιμοποιησω.μπορω να κανω το ιδιο με το νεο?
Link to comment
Share on other sites

Ok δεν το κάνω τότε.

Απλώς κάνει κάτι κουλά όταν, είναι χαμηλά από μπαταρία και το κλείνεις δεν ανοιγει.μετα αν δεν του βάλεις ρεύμα. Το κάνει σε κάναν αλλο;

 

Send from my smarty-pants phone

 

Αυτο που κανει σε μενα ειναι οτι κλεινει μονο του καμια φορα και μετα δεν ανοιγει οσο κι αν παταω το power button... Του βγαζω και του ξαναβαζω τη μπαταρια και μετα ανοιγει. Το κανει χωρις να ειναι χαμηλα η μπαταρια (την τελευταια φορα ηταν στο 40% περιπου)

trust me, I 'm an engineer:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως δουλευει το SwiFTP;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.swiftp

 

Δεν μπορω να το κανω να συνδεθει.

Ειναι κατι σαν το Airdroid;

Ευχαριστω.

 

edit.

Ακυρο παιδια. Τα καταφερα.

Edited by MonDeChristo
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!μετα απο μια βδομαδα δοκιμης της ics beta εχω βγαλει τα ακολουθα συμπερασματα: η μπαταρια εκει που μου πηγαινε δυο μερες τωρα μου βγαζει 1,5 μερα (με την ιδια χρηση). το αγγιγμα της οθονης στην αναζητηση των επαφων εχει μια σχετικη καθυστερηση .η εμφανιση των ειδοποιησεων ειναι πιο εντυπωσιακη. στις ρυθμισεις του κινητου εχουν προστεθει επιπλεον ρυθμισεις.οι φωτογραφιες που τραβαω με την καμερα του κινητου εχουν μεγεθος 1,4mb (δεν ξερω ποσο ηταν με την 0,62).

αυτα σαν μια πρωτη παρατηρηση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..μια ερωτηση..η καρτα sim κλειδωνει..το κινητο πως κλειδωνει οπως τα παλια κινητα,οταν αλλαζες καρτα πχ.???πρεπει να κατεβασω εφαρμογη???
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Μολις παρηγγειλα το neoV απο το eshop Vodafone σε λευκο χρωμα! Με ολα αυτα που λετε μαλλον εκανα την καλυτερη επιλογη για τα χρηματα που μπορω να διαθεσω. Επειδη υπαρχουν 460 σελιδες και καταλαβαινετε οτι ειναι δυσκολο για καποιον ασχετο :rolleyes: να παρακολουθησει τα παντα,θα ηθελα να μου προτεινεται τι να κανω οταν παραλαβω το κινητο. Υπαρχουν αρκετοι οδηγοι αλλα αναρωτιεμαι ποιος ειναι ο καλυτερος η νεωτερος.

Φυσικα αναφερομαι σε εκμαθηση του κινητου,σε rooting και οτι αλλο χρειαζομαι για να μπορεσω να βαλω εφαρμογες... Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα να σας ρωτήσω, επειδή δεν έχω εντοπίσει τη διαδρομή των αρχείων, πώς μπορώ να διαγράψω αρχεία τύπου pdf, word, xls κλπ. Ευχαριστώ.

 

μεσω file manager:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει αλλαξει κατι απο χθες...Μεχρι και το απογευμα λειτουργουσε μια χαρα....

Μάλλον θέμα παρόχου είναι. Restart δοκίμασες; Να βάλεις την κάρτα σου σε άλλο κινητό;

Μια μικρή ερώτηση για αρχή. Στο (ασύρματο) πληκτρολόγιο πως κάνουμε εναλλαγή γλώσσας; :confused:

 

Edit. Πως μπορούμε επίσης να έχουμε πρόσβαση στο μενού; (ασύρματο και δίκτυα, ήχος, προβολή κτλ).Αν δηλαδή έχεις μια εφαρμογή ανοιχτή πως μπορείς μέσω πληκτρολογίου να βγεις "έξω" να δεις ένα μήνυμα πχ που έχεις και μετά να ξαναμπείς στην τρέχων εφαρμογή. . .

 

Καλές ερωτήσεις. Ουσιαστικά θέλεις να κάνεις προσομείωση το πλήκτρο home. Δες εδώ μήπως σε βοηθήσει.

 

Αυτος ειναι ο τελευταιος και ο πιο ολοκληρωμενος!

ΟΚ, ο πιο ολοκληρωμένος δεν είναι μιας και δεν έχω κάτσει να κάνω μερικές προσθήκες που θέλω αλλά για αρχή καλός είναι. :p

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο σύνδεσα μεσω ανταπτορα την τηλεόραση σαμσουνγκ μου με το neo V.

Ωραία εμπειρία απλά είχα και μια ευχάριστη έκπληξη! Η τηλεόραση αναγνώρισε το κινητό μέσω του anynet με αποτέλεσμα να εχω πρόσβαση από το τηλεχειριστήριο της τηλεόρασης σε μενού του κινητού. :cool:

Θα το ψάξω περισσότερο και θα σας ενημερώσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μείνει έκπληκτος!!

Δοκίμασα τελικά, σύνδεση με hdmi σε 28άρα LG, σύνδεση μέσω USB on the go ασύρματο πληκτρολόγιο+ποντίκι και το αποτέλεσμα. . . Super!! :)

 

Μια μικρή ερώτηση για αρχή. Στο (ασύρματο) πληκτρολόγιο πως κάνουμε εναλλαγή γλώσσας; :confused:

 

Edit. Πως μπορούμε επίσης να έχουμε πρόσβαση στο μενού; (ασύρματο και δίκτυα, ήχος, προβολή κτλ).Αν δηλαδή έχεις μια εφαρμογή ανοιχτή πως μπορείς μέσω πληκτρολογίου να βγεις "έξω" να δεις ένα μήνυμα πχ που έχεις και μετά να ξαναμπείς στην τρέχων εφαρμογή. . .

 

Δηλαδή για να συνδέσεις πληκτρολόγιο + ποντίκι, πρέπει να χρησιμοποιήσεις USB OTG; Όχι απλό αντάπτορα από microHDMI σε θηλυκό USB;

 

EDIT: ΛΑΘΟΣ! microUSB σε θηλυκό USB

Edited by konstantinos3
λάθος εκ παραδρομής
Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Μα από hdmi πως θα "διαβάσει"; Είναι μόνο μεταφορά εικόνα και ήχου οι θύρες hdmi. . . ;)

 

Επί της ευκαιρίας καμία ιδέα για την αλλαγή γλώσσας από το εξωτερικό-ασύρματο πληκτρολόγιο;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μα από hdmi πως θα "διαβάσει"; Είναι μόνο μεταφορά εικόνα και ήχου οι θύρες hdmi. . . ;)

 

Επί της ευκαιρίας καμία ιδέα για την αλλαγή γλώσσας από το εξωτερικό-ασύρματο πληκτρολόγιο;;;

 

http://whos.gr/android/xperia-neo-v-%CE%B4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CE%BC%CE%B5-usb-accessories

 

Δεν λέει κάτι για USB OTG. Παρόλα αυτά πριν από λίγο δοκίμασα με τον απλό αντάπτορα που προανέφερα και δεν δούλεψε. :mad:

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως δουλευει το SwiFTP;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.swiftp

 

Δεν μπορω να το κανω να συνδεθει.

Ειναι κατι σαν το Airdroid;

Ευχαριστω.

 

edit.

Ακυρο παιδια. Τα καταφερα.

 

τι κανει τελικα καλο ειναι?

 

 

konstantinos3 το microhdmi ειναι για να συνδεσεις το κινητο με την τηλεοραση,για να συνδεσεις ποντικι και πληκτρολογιο πρεπει να εχεις on the go adaptor (usb otg) με απλο ανταπτορα δεν γινεται

Edited by panoutsi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...