Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πάλι κλάιν μάιν αλλαγές βλέπω με την ICS

Βάζεις έναν launcher όπως τον Go και κάνεις παπάδες και όπως θες το κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όποιον συνδέεται με HDMI μπορεί να περάσει τον Xperia S TV Launcher. Αξίζει και είναι πανεύκολη η εγκατάσταση. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ενεργοποιήση του yahoo mail μου στο τηλέφωνο!!!

 

Έχω το K-9 και προσπαθώ να περάσω το mail μου αλλά δεν το δέχεται με τίποτα, σε αντίθεση με ένα gmail που πέρασα πανεύκολα.

Δοκίμασα και με την e-mail εφαρμογή του κινητού και ούτε εκεί κάνει σύνδεση στον λογαριασμό μου.

 

Δηλαδή τα yahoo accounts μόνο μέσα από την εφαρμογή yahoo mail μπορούν να ενεργοποιηθούν?? :S

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε την εφαρμογη tapatalk και στο search γραψε myphone και xda και κανε log in μετα πατα στην επιφανεια για τα widget και επελεξε tapatalk και θα τα βαλεις...απλο ειναι

 

:O

Εχω το Tapatalk αλλα δεν ηξερα πως εχει widget. Ευχαριστω πολυ!:)

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες βοήθεια.κάτι μου τρώει τα mb του internet από την Cosmote χωρίς να έχω κανένα πρόγραμμα ανοιχτό.με το που κάνω ενεργά τα δεδομένα βλέπω μέσω του data monitor τα mb να κάνουν φτερά και να χρεωνομαι χωρίς λόγο.καμία ιδέα κανείς??
Link to comment
Share on other sites

Το Google Play τι διαφορά έχει; γιατι εχω το βλέπω ίδιο με το market....

 

Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς :p

Ίδιο είναι....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την ενεργοποιήση του yahoo mail μου στο τηλέφωνο!!!

 

Έχω το K-9 και προσπαθώ να περάσω το mail μου αλλά δεν το δέχεται με τίποτα, σε αντίθεση με ένα gmail που πέρασα πανεύκολα.

Δοκίμασα και με την e-mail εφαρμογή του κινητού και ούτε εκεί κάνει σύνδεση στον λογαριασμό μου.

 

Δηλαδή τα yahoo accounts μόνο μέσα από την εφαρμογή yahoo mail μπορούν να ενεργοποιηθούν?? :S

Οχι βεβαια. Εγω στη μαμισια εφαρμογη εχω βαλει ενα yahoo mail και ολα οκ. Αν δε σου κανει αυτοματα την ενεργοποιηση μεσα απο τη μαμισια εφαρμογη (που θα επρεπε), τοτε μπες στο yahoo και καπου εκει, αν ψαξεις, εχει τις ρυθμισεις για το mail που μπορεις να περασεις χειροκινητα στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

To μαρκετ ειναι ουσιαστικα. Απλα αλλαξε ονομα και νομιζω προστεθηκαν και βιβλια...;;;

 

ναι τα οποια νομιζω δεν μπορουμε να τα βλεπουμε στην ελλαδα

 

Μάγκες βοήθεια.κάτι μου τρώει τα mb του internet από την Cosmote χωρίς να έχω κανένα πρόγραμμα ανοιχτό.με το που κάνω ενεργά τα δεδομένα βλέπω μέσω του data monitor τα mb να κάνουν φτερά και να χρεωνομαι χωρίς λόγο.καμία ιδέα κανείς??

 

σε ολους συμβαινει..παντα οταν ανοθγουμε ιντερνετ καποια εφαρμογη θα συνδεθει και θα σε χρεωσει;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Το post-οδηγός του rioner πήγε σε δικό του ξεχωριστό θέμα στο forum των οδηγών. Ευχαριστούμε για τον κόπο σου! :)

 

rioner θα μπορείς να επεξεργάζεσαι το post σου για μερικές μέρες ακόμα. Αν θέλεις σε κάνω Editor ώστε να μπορείς να γράφεις οδηγούς στο συγκεκριμένο forum και να επεξεργάζεσαι τα post σου.

Συνεχίζουμε. :)

 

Ευχαριστώ φίλε μου, μέχρι τέλη του μήνα θα έχω ελεύθερο χρόνο, και μπορώ να βοηθήσω με τις (όποιες και λιγοστές) γνώσεις μου. Αν θέλεις κάνε με editor στο thread οδηγών sony, και όποιος επιθυμεί οτιδήποτε σε σχέση με το NEO V μπορεί να το ζητήσει, και αν μπορώ θα το γράψω. Καλή συνέχεια!

 

οσοι μπορειτε δειτε λιγο εδω να βοηθησετε..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4018627#post4018627

 

Απάντησα στο εν λόγω thread.

 

ισχυει αυτο? δεν θα εχουν συμπιεση? αντα μπας και δουμε καμια ασπρη μερα επιτελους!!!!:)

 

Αν κατάλαβα καλά, το V βγήκε με 5άρα κάμερα επειδή η ΣΕ δεν είχε απόθεμα 8άρες. Μήπως είναι πολιτική της να κρατήσει αυτό το κινητό με χαμηλή απόδοση στην κάμερα;

 

Και δεν υπάρχει καμιά εφαρμογή που να παρακάμπτει τις στοκ "ρυθμίσεις" της κάμερας;

 

Η συμπίεση είναι θέμα kernel και rom, χρησιμοποιώ ήδη παγωτό έκδοση και πλέον η συμπίεση δεν υφίσταται (δε γνωρίζω αν στην τελική έκδοση μαμά θα μπει πάλι συμπίεση).

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το γνωρίζω αυτό.αλλά δεν μιλάω για 1-2 mb.τις τελευταίες 5 ώρες έχει κατεβάσει το κινητό από μόνο του 35mb χωρίς να έχω εγώ καμία ανοιχτή εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

ισχυει αυτο? δεν θα εχουν συμπιεση? αντα μπας και δουμε καμια ασπρη μερα επιτελους!!!!:)

 

εβαλα πριν λιγο την beta ics με ξεκλειδωμα BL κτλ..τα αρχεια της καμερας ειναι 1-1.5mb:confused: στα 5mp 4:3 & 3mp 16:9...

επισης προσεξα οτι δεν εχει 5mp 16:9 οπως ελεγε η μαμα google για την γενικη ics.

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το γνωρίζω αυτό.αλλά δεν μιλάω για 1-2 mb.τις τελευταίες 5 ώρες έχει κατεβάσει το κινητό από μόνο του 35mb χωρίς να έχω εγώ καμία ανοιχτή εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!εχω βαλει και εγω την ics beta και δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα!μαλιστα πιστευω οτι η 0.62 δεν εχει να ζηλεψει και πολλα!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδες!εχω βαλει και εγω την ics beta και δεν μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα!μαλιστα πιστευω οτι η 0.62 δεν εχει να ζηλεψει και πολλα!

 

ναι κ γω ψιλοξενερωσα..περιμενα κατι πιο τρελο! ειναι ομως πολυ πιο σταθερη απο την 62 κ λιγο πιο ομορφη...επισης μπορεις να αλλαξεις kernel για να κανεις οτιδηποτε..(επιτελους εκανα overclock:D)

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το γνωρίζω αυτό.αλλά δεν μιλάω για 1-2 mb.τις τελευταίες 5 ώρες έχει κατεβάσει το κινητό από μόνο του 35mb χωρίς να έχω εγώ καμία ανοιχτή εφαρμογή.

 

πηγαινε ρυθμισεις εφαρμογες υπηρεσιες που εκτελουνται...καποιες απο αυτες που εκτελουνται πολυ ωρα μαλλον σε χρεωσαν

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι κ γω ψιλοξενερωσα..περιμενα κατι πιο τρελο! ειναι ομως πολυ πιο σταθερη απο την 62 κ λιγο πιο ομορφη...επισης μπορεις να αλλαξεις kernel για να κανεις οτιδηποτε..(επιτελους εκανα overclock:D)

 

Τι περιμενες δηλαδή αλλο λειτουργικό?:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλα εφαγα τη φρικη μου σημερα βλεποντας ποσο εχει κρατησει η μπαταρια φιλου με samsung με μεγαλυτερη οθονη.. πανω απο 3 ημερες.. και η οθονη του ηταν τελευταια στην καταναλωση ενεργειας ενω στο δικο μας 1η..
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό στο δρόμο πεταμένο http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/nokia-adapter-cable-for-usb-otg-ca-157 και μπορώ να επιβεβαιώσω πως δουλεύει με το Xperia Neo V , σύνδεσα ένα ασύρματο ποντίκι Logitech

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το γνωρίζω αυτό.αλλά δεν μιλάω για 1-2 mb.τις τελευταίες 5 ώρες έχει κατεβάσει το κινητό από μόνο του 35mb χωρίς να έχω εγώ καμία ανοιχτή εφαρμογή.

 

Μπορείς να βάλεις κάποιο από αυτά για να βρεις τον ένοχο...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobidia.android.mdm&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onavo.android.onavoid&feature=search_result

Link to comment
Share on other sites

καλα εφαγα τη φρικη μου σημερα βλεποντας ποσο εχει κρατησει η μπαταρια φιλου με samsung με μεγαλυτερη οθονη.. πανω απο 3 ημερες.. και η οθονη του ηταν τελευταια στην καταναλωση ενεργειας ενω στο δικο μας 1η..

 

Εμ, γιαυτό δώσαμε μόνο 200€ και όχι 400-500 :p

Λίγο η ποιότητα κατασκευής, λίγο η κάμερα, λίγο η οθόνη, λίγο το 'να, λίγο τ' άλλο... ε, μη τα θέλουμε και όλα δικά μας!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.. Να κανω αγορα μπαταριας απο το ebay..? Πολυ φτηνες μου φαινονται..!!! Αγγλια, Κινα..

http://www.ebay.co.uk/itm/New-GENUINE-1500-mAh-BA700-BATTERY-SONY-ERICSSON-Xperia-Neo-Neo-V-Ray-Pro-UK-/270880643997?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3f11be9b9d

http://www.ebay.com/itm/1500mAh-BA700-BATTERY-for-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-Neo-V-/110824274698?pt=PDA_Accessories&hash=item19cda43b0a

Γνωριζετε κατι..?

Μηπως εχετε να μου προτεινετε κατι το αξιοπιστο..?

Edited by vrasnagr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζετε που μπορω να βρω φθηνω καλλωδιο hdmi? Κα:cool:τα προτιμηση απο ελλαδα αλλα και απο εξωτερικο δεκτες οι προτασεις. Ευχαριστω :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

καλα εφαγα τη φρικη μου σημερα βλεποντας ποσο εχει κρατησει η μπαταρια φιλου με samsung με μεγαλυτερη οθονη.. πανω απο 3 ημερες.. και η οθονη του ηταν τελευταια στην καταναλωση ενεργειας ενω στο δικο μας 1η..

 

Εμ, γιαυτό δώσαμε μόνο 200€ και όχι 400-500 :p

Λίγο η ποιότητα κατασκευής, λίγο η κάμερα, λίγο η οθόνη, λίγο το 'να, λίγο τ' άλλο... ε, μη τα θέλουμε και όλα δικά μας!

 

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω σχετικά με το θέμα της μπαταρίας, σε σύγκριση με x10, x10 mini, x8, galaxy SII, galaxy mini φίλων, όχι μόνο δεν υστερούμε, αλλά εκεί που τα προαναφερθέντα βγάζουν 2 μέρες max με πολύ ήπια χρήση, το V στο χαλαρό αντέχει 2-3 μέρες με μέτρια χρήση (wi-fi, ομιλία 4 ώρες, gps, σκάλισμα...)

Τώρα φυσικά μετράει και το σετάρισμα του κινητού που έχει κάνει ο καθένας, και επίσης πάρα πολύ μετράει και η rom που έχουν περασμένη...

 

Παιδια γνωριζετε που μπορω να βρω φθηνω καλλωδιο hdmi? Κα:cool:τα προτιμηση απο ελλαδα αλλα και απο εξωτερικο δεκτες οι προτασεις. Ευχαριστω :)

 

Από Ελλάδα εδώ φίλε μου, έχει σε διάφορα μήκη, ψάξε τι σε βολεύει.

 

@ZXR ευχαριστώ!

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...