Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εσύ φίλε μου μάλλον εννοείς το πλαστικό που υπάρχει μεταξύ των μεταλλικών επαφών, έτσι?

 

Ναι, εξού και τα προβλήματα συμβατότητας μεταξύ ακουστικών και συσκευών!!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με αυτό το καλώδιο παίζει άψογα σε LG τηλεόραση.:D

 

το πηρα το καλωδιο αυτο.ευχαριστω tasoscor,αλλα και παλι τιποτα...

μου γραφει το hdmi συνδεθηκε μεν,αλλα εικονα δεν..

οτι δουλευουν γενικοτερα οι εισοδοι hdmi της τηλεορασης ειναι τσεκαρισμενο,με media player και δεκτη mpeg4.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε ο πατέρας μου πριν ένα μήνα περίπου το neo V και ορισμένες φορές όταν τον καλούν κλείνει η κλήση μετά από 1 δευτερόλεπτο.. Είναι κάποιο πρόβλημα που έχει αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος και λύνεται κάπως ;

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας φίλος ενδιαφέρεται για κάρτα μνήμης στο Neo V. Από τι κλάσση και πάνω να κοιτάξει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ένας φίλος ενδιαφέρεται για κάρτα μνήμης στο Neo V. Από τι κλάσση και πάνω να κοιτάξει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων. ;)

 

class 6 πανω..καλυτερη class 10

Link to comment
Share on other sites

εσύ φίλε μου μάλλον εννοείς το πλαστικό που υπάρχει μεταξύ των μεταλλικών επαφών, έτσι?

 

Απλά το μικρόφωνο με την γείωση είναι αντεστραμένα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!πριν λίγο καιρο αγόρασα το neo v και θέλω να το κανω root.υπάρχει κάποιος που μπορει να μου εξηγήσει την διαδικασία γιατί δεν έχω ιδέα?απο που κατεβάζω?τι κανω?τι είναι η rom και τι ακριβως παίζει?μπορω να κανω επαναφορα αν το χρειαστώ και πως?

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!πριν λίγο καιρο αγόρασα το neo v και θέλω να το κανω root.υπάρχει κάποιος που μπορει να μου εξηγήσει την διαδικασία γιατί δεν έχω ιδέα?απο που κατεβάζω?τι κανω?τι είναι η rom και τι ακριβως παίζει?μπορω να κανω επαναφορα αν το χρειαστώ και πως?

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

ποια εκδοση εχεις?πηγαινε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο και δες αριθμο εκδοσης...

 

διαβασε και αυτο μιας και εισαι καινουριος οδηγος επιβιωσης για νεους χρηστες android

Edited by panoutsi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ρε παιδιά έχει παίξει κανείς το assassins creed hd στο κινητό του? Αν ναι ένα pm please γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα. Sorry για το άσχετο post
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρουσιαστεί σε κάποιον θέμα με το να κλείνει και να ξανανοίγει η συσκευή μόνη της?
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εχεις?πηγαινε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο και δες αριθμο εκδοσης...

 

διαβασε και αυτο μιας και εισαι καινουριος οδηγος επιβιωσης για νεους χρηστες android

 

 

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.έχω τα εξής: εκδοση android 2.3.4 και αριθμο εκδοσης 4.0.2.Α.0.62

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.έχω τα εξής: εκδοση android 2.3.4 και αριθμο εκδοσης 4.0.2.Α.0.62

 

ακομα δεν εχει βγει ευκολος τροπος για ρουτ για αυτην την εκδοση...περιμενοουμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!πριν λίγο καιρο αγόρασα το neo v και θέλω να το κανω root.υπάρχει κάποιος που μπορει να μου εξηγήσει την διαδικασία γιατί δεν έχω ιδέα?απο που κατεβάζω?τι κανω?τι είναι η rom και τι ακριβως παίζει?μπορω να κανω επαναφορα αν το χρειαστώ και πως?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Αυτος ειναι μεχρι τωρα ο πιο ευκολος τροπος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ...οπότε περιμένουμε λογικα...καθέ πρόταση δεκτή...

 

Αυτος ειναι μεχρι τωρα ο πιο ευκολος τροπος http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513

 

σε ευχαριστώ πολύ φίλε..θα το διαβάσω και ότι απορία έχω θα επανέλθω...να σε καλα...

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

το πηρα το καλωδιο αυτο.ευχαριστω tasoscor,αλλα και παλι τιποτα...

μου γραφει το hdmi συνδεθηκε μεν,αλλα εικονα δεν..

οτι δουλευουν γενικοτερα οι εισοδοι hdmi της τηλεορασης ειναι τσεκαρισμενο,με media player και δεκτη mpeg4.

 

Δοκίμασε να το βάλεις σε άλλη τηλεόραση

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τα μανίσια handsfree του NEO V δεν είναι συμβατά με υπολογιστή; γιατί τα βάζω στο laptop και ακούγεται κάπως περίεργος ο ήχος. Εκτός αν πρέπει να ρυθμίσω κάτι.........

 

Yeap, είναι!

Αλλά για να ακούσεις μουσική κανονικά, θα πρέπει να μην βάλεις το hands free εντελώς μέσα να κουμπώσει!

Σκέψου πως το τελευταίο κυλινδράκι (:p:p:p) του hands free θα πρέπει ίσα ίσα να εφάπτεται, όχι να είναι μέσα!

 

Σε καθε mp3/mp4 τα ακουστικα εχουν 2 κυλινδρους.. Το κινητο μας εχει 3 . Αν βαλεις σε πσ/mp3 τα ακουστικα μας τερμα μεσα δεν θα ακους καλα..Χρειαζονται τους 2 κιλυνδρους... Θυμαμαι σε νοκια xpressmusic ειχε 2 κυλινδρους..Τωρα δεν εχω ιδεα για ποιο λογο το κινητο μας να εχει 3 και τι δουλεια κανει ο 3ος :P

 

Λοιπόν, τα στερεοφωνικά HandsFree όλων των εταιρειών που χρησιμοποιούν βύσμα 3,5mm έχουν τέσσερις επαφές (κυλίνδρους) Δεξί και αριστερο ακουστικό, μικρόφωνο και - . Η SE έχει κάνει μία μαγκιά όπου έχει αναδιατάξει την σειρά των επαφών, με αποτέλεσμα αν βάλετε τα handsfree σε άλλη πηγή να ακούγεται χαμηλόφωνα, το κύκλωμα επανέλχεται με την πίεση του πλήκτρου κλήσης στο Hands free, (δοκιμάστε το με τα Handsfree στο pc και πατήστε το πλήκτρο κλήσης, θα δείτε πως ο ήχος επανέρχεται στα φυσιολογικά επίπεδα.

Με αυτό τον τρόπο η SE εξασφάλισε ότι δεν θα μπορέσουμε να χρησιμοποιήσουμε handsfree άλλου κατασκευαστή.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση.έχω τα εξής: εκδοση android 2.3.4 και αριθμο εκδοσης 4.0.2.Α.0.62

 

εκτος αν θελεις να γυρισεις στην προηγουμενη εκδοση και να γινεις ροοτ

 

κατεβαινεις στην προηγουμενη απο εδω

 

και γινεσαι ροοτ απο εδω

 

μετα αν θελεις ευκολα επανερχεσαι στο κινητο σου οπως ηταν οπως το αγορασες με seus αφου κανεις unroot πρωτα...

Edited by panoutsi
Link to comment
Share on other sites

εκτος αν θελεις να γυρισεις στην προηγουμενη εκδοση και να γινεις ροοτ

 

κατεβαινεις στην προηγουμενη απο εδω

 

και γινεσαι ροοτ απο εδω

 

μετα αν θελεις ευκολα επανερχεσαι στο κινητο σου οπως ηταν οπως το αγορασες με seus αφου κανεις unroot πρωτα...

 

αυτός ο τρόπος μου φαίνεται πιο εύκολος.εσεις ποιον τρόπο μου πρότείνεται??πως καταλαβαίνω ότι έγινα root?μετα το root μπορώ να περάσω το ics?ξερει κανείς πως το περνάω??

 

 

ευχαριστώ και πάλι..μου λύσατε τα χέρια...

Link to comment
Share on other sites

αυτός ο τρόπος μου φαίνεται πιο εύκολος.εσεις ποιον τρόπο μου πρότείνεται??πως καταλαβαίνω ότι έγινα root?μετα το root μπορώ να περάσω το ics?ξερει κανείς πως το περνάω??

 

 

ευχαριστώ και πάλι..μου λύσατε τα χέρια...

Θα καταλαβεις οταν γινεις ροοτ οταν θα εχεις μια εφαρμογη που θα λεγετε superuser,ics δε μπορεις να βαλεις ακομα δεν ειναι η ωρα του εκτος αν θες custom εκδοση,διαβασε τον οδηγο και θα καταλαβεις.

 

Οταν θελουμε να περασουμε ενα theme και λεει flash with CWM και κανουμε wipe data/factory reset σβηνει της εφερμογες που βρισκονται στο τηλεφωνο και το root?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω το DOLPHIN BROWSER ειναι σαν το internet explorer? και αλλη μια ερωτηση αμ εχω καρατα sd με χαρτες δεν θα χρεωνομαι με το Gps οταν κανω μια διαδρομη σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Οταν θελουμε να περασουμε ενα theme και λεει flash with CWM και κανουμε wipe data/factory reset σβηνει της εφερμογες που βρισκονται στο τηλεφωνο και το root?

 

Καλό θα είναι πριν flashaρεις να παίρνεις ένα nandroid backup ώστε αν κάτι δεν πάει καλά να μπορείς να το επαναφέρεις.

Για το wipe data/factory reset διάβασε εδώ.

Καλημερα παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω το DOLPHIN BROWSER ειναι σαν το internet explorer? και αλλη μια ερωτηση αμ εχω καρατα sd με χαρτες δεν θα χρεωνομαι με το Gps οταν κανω μια διαδρομη σωστα?

Ναι είναι browser σαν τoν internet explorer. Τι εννοείς κάρτα sd με χάρτες. Κατεβάζεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης (Sygic, Copilot κλπ), μετά κατεβάζεις τους κατάλληλους για τη συσκευή σου χάρτες και είσαι οκ.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι πριν flashaρεις να παίρνεις ένα nandroid backup ώστε αν κάτι δεν πάει καλά να μπορείς να το επαναφέρεις.

Για το wipe data/factory reset διάβασε εδώ.

 

Ναι είναι browser σαν τoν internet explorer. Τι εννοείς κάρτα sd με χάρτες. Κατεβάζεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης (Sygic, Copilot κλπ), μετά κατεβάζεις τους κατάλληλους για τη συσκευή σου χάρτες και είσαι οκ.:)

 

εχω αγορασει μια καρτα με το προγραμμα MLS με 50 ευρω αυτη την βαζω και ειμαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει μια καρτα με το προγραμμα MLS με 50 ευρω αυτη την βαζω και ειμαι οκ?

Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι δεν είναι συμβατό. Ας απαντήσει κάποιος που να το έχει δοκιμάσει. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...