Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα...

έχω πρόβλημα με εφαρμογές και κυρίως με παιχνίδια (όχι με όλα, μερικά λειτουργούν σωστά)...πάνω που πάνε να ξεκινήσουν σβήνουν και μου βγάζει την κεντρική οθόνη, πολλές φορές χωρίς καμιά προειδοποίηση και άλλες φορές μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει για σφάλμα και εξαναγκαστικό κλείσιμο, απεγκατέστησα και ξαναεγκατέστησα τις εφαρμογές με το πρόβλημα αλλά δεν άλλαξε κάτι..Μου έχουν σπάσει τα νεύρα αν κάποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ πολύ...

 

Δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά έχω την έκδοση .62 και ακόμα δεν είμαι root

(έχω ξανα αναφέρει το πρόβλημα μου αλλά δεν μου είπε κανείς ούτε μια ιδέα)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αντιμετωπιζω ενα προβλημα. Συνδεομαι με το ρουτερ μου και αρχικα ολα καλα. Μετα ομως απο μια με μιαμιση ωρα αποσυνδεεται μονο του και γραφει συνεχως scanning...και μετα disconnected. Δηλαδη οτι το "βλεπει" αλλα δε μπορει πια να συνδεθει. Αν κανω επανεκκινηση σε κινητο και ρουτερ, συνδεονται παλι αλλα για μιαμιση ωρα περιπου παλι!!! Σημειωνω οτι ειμαι unrooted και το καναλι που εκπεμπει το ρουτερ ειναι το 9. Το εχω βαλει και στο 11 και παλι η ιδια κατασταση. Ενω στο ρουτερ του σπιτιου μου δεν υπαρχει καμια αποσυνδεση.

Μπορει καποιος να βοηθησει; Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

έχω πρόβλημα με εφαρμογές και κυρίως με παιχνίδια (όχι με όλα, μερικά λειτουργούν σωστά)...πάνω που πάνε να ξεκινήσουν σβήνουν και μου βγάζει την κεντρική οθόνη, πολλές φορές χωρίς καμιά προειδοποίηση και άλλες φορές μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει για σφάλμα και εξαναγκαστικό κλείσιμο, απεγκατέστησα και ξαναεγκατέστησα τις εφαρμογές με το πρόβλημα αλλά δεν άλλαξε κάτι..Μου έχουν σπάσει τα νεύρα αν κάποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ πολύ...

 

Δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά έχω την έκδοση .62 και ακόμα δεν είμαι root

(έχω ξανα αναφέρει το πρόβλημα μου αλλά δεν μου είπε κανείς ούτε μια ιδέα)

 

Δώσε ένα παράδειγμα, ποιο παιχνίδι δεν σου τρέχει να δούμε αν το συγκεκριμένο τρέχει σε άλλους ή απλώς δεν είναι συμβατό με τη συσκευή. :)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι ένα έγγραφο κειμένου στην SD που λέγεται battery_history;

 

Αν δε κάνω λάθος αυτό κρατάει το ιστορικό της μπαταρίας.φορτίσεις κτλ.

Στο x8 το έσβηνα κάποιες φορές για battery calibration

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ενω στο ρουτερ του σπιτιου μου δεν υπαρχει καμια αποσυνδεση.

Μπορει καποιος να βοηθησει; Ευχαριστω.

Τι κανάλι έχεις στο σπίτι σου; Σβήσε όλα τα υπόλοιπα δίκτυα που τυχόν έχεις αποθηκευμένα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι κανάλι έχεις στο σπίτι σου; Σβήσε όλα τα υπόλοιπα δίκτυα που τυχόν έχεις αποθηκευμένα.

Δε γνωριζω τι καναλι εχω σπιτι μου. Εννοεις δηλαδη οτι να δω τι καναλι εχω εκει και να βαλω το ιδιο και δω; Τα ροοτερς ειναι διαφορετικα. Στο ιατρειο μου, εδω, εχω ενα oxygen της Wind και στο σπιτι μου ενα thomson της Forthnet.

 

Οσο για το δευτερο που ειπες, ηδη εσβησα ολη τη λιστα των ρουτερς απο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε ένα παράδειγμα, ποιο παιχνίδι δεν σου τρέχει να δούμε αν το συγκεκριμένο τρέχει σε άλλους ή απλώς δεν είναι συμβατό με τη συσκευή. :)

θα δώσω 2 παραδείγματα παιχνιδιών που στην αρχή (τις πρώτες φορές) έτρεχαν κανονικά και τις επόμενες φορές ούτε που ξεκινούν...το "plants vs zombies" και το "real steal"...Ένα άλλο παράδειγμα που μετά την εγκατάστησει δεν μπορώ να το τρεξω καθόλου είναι το Dead Space (μετά το σήμα της εταιρίας σβήνει)... Και σε κάποια άλλα το κάνει...

Επίσης μου βγάζουν σφάλμα και οι ρυθμίσεις συχνά ότι επεξεργάζομαι κάποια εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω το κινητο 2 μερες και ειμαι οσο το εχω δουλεψει πολυ ευχαριστημενος παρολου που εφυγα απο iphone και πηγα androit μπορειτε να μου πρωτεινετε καμια καλη εφαρμογη?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους εχω το κινητο 2 μερες και ειμαι οσο το εχω δουλεψει πολυ ευχαριστημενος παρολου που εφυγα απο iphone και πηγα androit μπορειτε να μου πρωτεινετε καμια καλη εφαρμογη?

 

Καλορίζικο!!

Δε προσδιορίζεις τη εφαρμογές ψάχνεις ομως..πάρε ενα λινκ κ ρίξε μια μάτια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

θα δώσω 2 παραδείγματα παιχνιδιών που στην αρχή (τις πρώτες φορές) έτρεχαν κανονικά και τις επόμενες φορές ούτε που ξεκινούν...το "plants vs zombies" και το "real steal"...Ένα άλλο παράδειγμα που μετά την εγκατάστησει δεν μπορώ να το τρεξω καθόλου είναι το Dead Space (μετά το σήμα της εταιρίας σβήνει)... Και σε κάποια άλλα το κάνει...

Επίσης μου βγάζουν σφάλμα και οι ρυθμίσεις συχνά ότι επεξεργάζομαι κάποια εφαρμογή

 

Μάλλον τα συγκεκριμένα που αναφέρεις δεν είναι συμβατά με το neo v. Στα σχόλια του plants vs zombies στο market κάποιος άλλος χρήστης με neo που έχει τα ίδια χαρακτηριστικά αναφέρει ότι δεν του τρέχει. Σε κάθε περίπτωση δεν είναι όλα τα παιχνίδια και εφαρμογές συμβατά με όλα τα τηλέφωνα.:)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

έχω πρόβλημα με εφαρμογές και κυρίως με παιχνίδια (όχι με όλα, μερικά λειτουργούν σωστά)...πάνω που πάνε να ξεκινήσουν σβήνουν και μου βγάζει την κεντρική οθόνη, πολλές φορές χωρίς καμιά προειδοποίηση και άλλες φορές μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει για σφάλμα και εξαναγκαστικό κλείσιμο, απεγκατέστησα και ξαναεγκατέστησα τις εφαρμογές με το πρόβλημα αλλά δεν άλλαξε κάτι..Μου έχουν σπάσει τα νεύρα αν κάποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ πολύ...

 

Δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά έχω την έκδοση .62 και ακόμα δεν είμαι root

(έχω ξανα αναφέρει το πρόβλημα μου αλλά δεν μου είπε κανείς ούτε μια ιδέα)

 

είχα κάνει εγκατάσταση το simi widget και μου δημιούργησε παρόμοιο πρόβλημα,

δεν έτρεχε κ μου γραφε για σφάλμα και δημιούργησε κ σε αλλες εφαρμογές πρόβλημα.

μετα απο κανα μισαωρο το διεγραψα και ηρέμησα, δες ποιο προγραμμα εγκατέστησες

την ημερα που ξεκινησε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης και έχω τρία ερωτήματα.

 

1. Μιλάμε μόνο για class 10?

2. Σε τι format πρέπει να είναι η κάρτα; Την βάζω απλώς στο κινητό και δουλεύει;

3. Τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες στην υπάρχουσα κάρτα, μπορώ να τις περάσω στην καινούρια ή χρειάζεται να τις κατεβάσω ξανά;

 

Να διευκρινήσω ότι δεν είμαι root.

Link to comment
Share on other sites

1. Έχω class 2 και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

2. FAT32. Αν δε δουλέψει κατευθείαν τη φορμάρεις στον υπολογιστή σου.

3. Νομίζω πως με ένα copy-paste μέσω του υπολογιστή σου θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

1. Έχω class 2 και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

2. FAT32. Αν δε δουλέψει κατευθείαν τη φορμάρεις στον υπολογιστή σου.

3. Νομίζω πως με ένα copy-paste μέσω του υπολογιστή σου θα είσαι οκ.

 

Ευχαριστώ φίλος. Με copy/paste όλων των αρχείων από την παλιά στην καινούρια θα μεταφερθούν και οι εγκτεστημένες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος να είναι η συσκευή μόνιμα ανιχνεύσιμη όταν ανοίγουμε το bluetooth;

Είναι λίγο σπαστικό όταν θέλουν να σου στείλουν κάτι να πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις και να επιλέγεις να είναι ανιχνεύσιμο για 120''...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας τρόπος να είναι η συσκευή μόνιμα ανιχνεύσιμη όταν ανοίγουμε το bluetooth;

Είναι λίγο σπαστικό όταν θέλουν να σου στείλουν κάτι να πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις και να επιλέγεις να είναι ανιχνεύσιμο για 120''...

Για δες αυτό. :)

Δεν είναι μόνιμο αλλά καλύτερο από το να πηγαίνεις κάθε φορά στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό. :)

Δεν είναι μόνιμο αλλά καλύτερο από το να πηγαίνεις κάθε φορά στις ρυθμίσεις.

Ναι, αυτό από ότι βλέπω θα βελτιώνει την κατάσταση, αν και θα προτιμούσα την "μονιμότητα"!

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορει κανεις να μου πεις καποιο προγραμμα εκτος του Root explorer για να μπορεσω να κανω την απενεργοποιηση του αυτοματου φωτισμου σε rooted Xperia Neo V. Οσα εχω χρησημοποιησει παροτι εχω τα καταλληλα permissions και κανω τις καταλληλες αλλαγες στο αρχειο, λεει οτι αποθυκευεται κανονικα αλλα οταν ξαναμπαινω δεν τα εχει αποθυκευμενα. Φταιει ο explorer η κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μπορει κανεις να μου πεις καποιο προγραμμα εκτος του Root explorer για να μπορεσω να κανω την απενεργοποιηση του αυτοματου φωτισμου σε rooted Xperia Neo V. Οσα εχω χρησημοποιησει παροτι εχω τα καταλληλα permissions και κανω τις καταλληλες αλλαγες στο αρχειο, λεει οτι αποθυκευεται κανονικα αλλα οταν ξαναμπαινω δεν τα εχει αποθυκευμενα. Φταιει ο explorer η κανω κατι λαθος?

 

yaffs explorer χρησιμοποιησες;

Link to comment
Share on other sites

yaffs explorer χρησιμοποιησες;

 

Ναι. Για το αρχειο hw_config.sh εχω permissions -rwxrwxrwx

Το κανω view as text αλλα μετα οταν παταω text edit δεν με αφηνει να γραψω τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Eνα reboot μετα απο καθε φορτιση το κανετε?

 

Εγω ανα δυο μέρες κάνω restart

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα...

έχω πρόβλημα με εφαρμογές και κυρίως με παιχνίδια (όχι με όλα, μερικά λειτουργούν σωστά)...πάνω που πάνε να ξεκινήσουν σβήνουν και μου βγάζει την κεντρική οθόνη, πολλές φορές χωρίς καμιά προειδοποίηση και άλλες φορές μου βγάζει ένα παράθυρο που λέει για σφάλμα και εξαναγκαστικό κλείσιμο, απεγκατέστησα και ξαναεγκατέστησα τις εφαρμογές με το πρόβλημα αλλά δεν άλλαξε κάτι..Μου έχουν σπάσει τα νεύρα αν κάποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει παρακαλώ πολύ...

 

Δεν ξέρω αν έχει σημασία αλλά έχω την έκδοση .62 και ακόμα δεν είμαι root

(έχω ξανα αναφέρει το πρόβλημα μου αλλά δεν μου είπε κανείς ούτε μια ιδέα)

 

Επανεκκίνηση το κινητό το έχεις κάνει?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...