Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O οδηγός είναι για Xperia Arc και δουλεύει και στο Neo/Neo V... δεν ξέρω για άλλα κινητά. Δοκιμασέ το και αν σου κάνει force close ξαναπετάς μέσα στο system/app το original SystemUI... στην χειρότερη ξαναφλασάρεις την Rom απο πάνω :p

 

το δοκιμασα στο μινι προ.αλλα μαλλον εκανα λαθος τα περμισιονς.για πες τα λιγο αναλυτικα ρε συ.γιατι μπερδευτηκα.εβαλα στην πρωτη γραφη r και w.και στις 2 απο κατω μονο r

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

-Με ποιον τρόπο θα μπορέσω να περάσω τις επαφές που έχω στο συγκεκριμένο μοντέλο να τις αποθηκεύσω στο πισι και να τις περάσω σε ενα άλλο νοκια smartphone?

 

- Ακόμη θελω να μου πειτε αν υπαρχει καποια θηκη για αυτο το κινητο.

 

- Τελος αν εχει δεκτη gps.

 

 

- ενσύρματα το PC Companion και ενσύρματα-ασύρματα το MyPhoneExplorer (εγκαθιστάς του clients στο κινητό κ στο PC) συγχρονίζουν τις επαφές σου με το Outlook κ από το Outlook στη συνέχεια τις μεταφέρεις στο Nokia. έτσι έχεις τις επαφές κ στο PC σαν backup.

 

- για θήκες θα βρεις πολλές προτάσεις αν ανατρέξεις τις 4-5 σελίδες προς τα πίσω.

 

- κ βέβαια έχει GPS κ καλό μάλιστα!

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα στο μινι προ.αλλα μαλλον εκανα λαθος τα περμισιονς.για πες τα λιγο αναλυτικα ρε συ.γιατι μπερδευτηκα.εβαλα στην πρωτη γραφη r και w.και στις 2 απο κατω μονο r

 

Δουλεύει μόνο σε 4.0.1.A.0.283 ή 4.0.2.A.0.42 ή 4.0.2.A.0.58!

Τα permissions είναι: read write

read

read

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δειτε λιγο την εικονα! Ενω εχω δει το μηνυμα, μου βγαζει οτι εχω 1! Απεγκατεστησα και την στοκ εφαρμογη για μηνυματα! :/ Ξερετε πως να το βγαλω αυτο;

 

 

 

Και μονο που μπήκες στον κοπο να το μεταφρασεις φτανει φιλε! Σ ευχαριστουμε!

 

στις ερωτησεις σου:

 

1) Εχει αλλα δεν σου πεταει μηνυμα οπως στα παλια εριξον! Εγω εχω το Handcent sms που κανει και αυτη την δουλεια!

 

2) Και μενα μου λενε οτι εχω προβλημα δεν με ακουνε καλα και τετοια, δεν ξερω τι συμβαινει :/

Αυτο που δείχνει τον καιρό που έχεις στην εικόνα πως λέγεται;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

[2 σε 1] Οδηγός για Battery Styles & Reboot Phone option στο Power Menu

 

H διαδικασία είναι εύκολη και παρόμοια του Power Widget. H δική μου επιλογή είναι το παρακάτω και όπως βλέπετε αποκτάμε και ποσοστιαία ένδειξη:

 

http://forum.xda-developers.com/picture.php?albumid=5007&pictureid=16334

 

Power menu είναι όταν πατάμε παρατεταμένα το power on/off button για να επιλέξουμε Flight/Silent/Power off/Take screenshot. Με τον συγκεκριμένο οδηγό θα προστεθεί και η επιλογή του Reboot. Ο οδηγός είναι μόνο για 4.0.2.A.0.42 firmware!

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQRqUNnwtfuAzxVSR-YR0-zQuPgQ5ignIrWLfkO2ol_NoK0yO8LJWd8gLpg

 

1. Eδώ βλέπετε τα διάφορα σχέδια. Συγκρατείτε την ονομασία αυτού που σας αρέσει και πηγαίνετε εδώ για να κατεβάσετε το αντίστοιχο zip.

2. Extract το zip στο PC και μεταφορά των 3ων αρχείων χύμα στην sdcard.

3. Συγκρατείστε τις ονομασίες των 3ων αρχείων και αναζητήστε τα αντίστοιχα original στο system/framework.

4. Με root explorer κάνουμε copy τα 3 original αρχεία σε έναν φάκελο στην sdcard. Εναλλάξτε όπως και στον οδηγό του Power Widget Menu το Mount, αν δεν σας αφήνει να κάνετε copy/move etc.

5. Παίρνουμε τα 3 αρχεία που πετάξαμε χύμα στην sdcard μας και τα κάνουμε copy ή move στο system/folder. Οταν λέω folder δεν εννοώ να δημιούργησουμε folder φάκελο και να τα βάλουμε μέσα αλλά τα πετάμε χύμα στο system. Αλλάζουμε τα permissions και στα 3 αρχεία σε rw-r-r. Τα υπόλοιπα κουτάκια να είναι uncheck.

6. Αφού αλλάξαμε τα Permissions τώρα μπορούμε να τα κάνουμε copy στο system/framework και να αντικαταστήσουμε τα Original.

7. Reboot και περιμένουμε να ανοίξει το κινητό μας. Επειδή την πρώτη φορά αργεί να μπουτάρει (μέχρι και 10 λεπτά) μην ανησυχείτε και μην πειράξετε τίποτα.

 

*Δεν είμαι υπεύθυνος για οποιαδήποτε βλάβη της συσκευής σας απο λάθος χειρισμό στη διαδικάσια εγκατάστασης του οδηγού. Χρησιμοποιήστε τον οδηγό με δική σας ευθύνη*

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις σχετικά με το streaming με WiFi.

 

 

Τελικά το κατάφερα!

Δοκίμασα από την αρχή όλες τις IP(Allocated Address), anonymous, και μπήκε!

!

 

τελικα ποια ip εβαλες?

προσπαθω να συνδεθω

ανοιξα cmd/ipconfig και βαζω την "Διευθυνση IPv4"

μου ζηταει username και pass (δεν εβαλα τιποτα)

Link to comment
Share on other sites

[2 σε 1] Οδηγός για Battery Styles & Reboot Phone option στο Power Menu

 

H διαδικασία είναι εύκολη και παρόμοια του Power Widget. H δική μου επιλογή είναι το παρακάτω και όπως βλέπετε αποκτάμε και ποσοστιαία ένδειξη:

 

http://forum.xda-developers.com/picture.php?albumid=5007&pictureid=16334

 

Power menu είναι όταν πατάμε παρατεταμένα το power on/off button για να επιλέξουμε Flight/Silent/Power off/Take screenshot. Με τον συγκεκριμένο οδηγό θα προστεθεί και η επιλογή του Reboot. Ο οδηγός είναι μόνο για 4.0.2.A.0.42 firmware!

 

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQRqUNnwtfuAzxVSR-YR0-zQuPgQ5ignIrWLfkO2ol_NoK0yO8LJWd8gLpg

 

Σακη ποια ακριβως εβαλες γιατι αυτη θελω και εγω!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει μόνο σε 4.0.1.A.0.283 ή 4.0.2.A.0.42 ή 4.0.2.A.0.58!

Τα permissions είναι: read write

read

read

 

Την .58 εχω αλλα μαλλον δεν κανει για το μινι προ.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σακη ποια ακριβως εβαλες γιατι αυτη θελω και εγω!

 

Aν εννοείς ποια μπαταρία είναι η Honeycomb: http://www.mediafire.com/?slnp95942kqy9fl

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς ποια μπαταρία είναι η Honeycomb: http://www.mediafire.com/?slnp95942kqy9fl

 

Εννοώ στο screenshot που εχεις ποιο να βαλω για το reboot και το power off.Μπορούμε να τα περάσουμε και όλα ή ένα απο ολα αυτα μας δίνει το αποτελεσμα της φωτογραφίας σου?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στο screenshot που εχεις ποιο να βαλω για το reboot και το power off.Μπορούμε να τα περάσουμε και όλα ή ένα απο ολα αυτα μας δίνει το αποτελεσμα της φωτογραφίας σου?

 

Είναι για όλα τα battery style :)

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν το συνδεω μου ανοιγει η εφαρμογη του κινητου. τωρα την απενεργοποιησα να μην ανοιγει καπακι, αλλα και παλι δε δουλευει το Myphone. μου βγαζει σφαλα. πως επιλεγω μονο φορτιση για το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν το συνδεω μου ανοιγει η εφαρμογη του κινητου. τωρα την απενεργοποιησα να μην ανοιγει καπακι, αλλα και παλι δε δουλευει το Myphone. μου βγαζει σφαλα. πως επιλεγω μονο φορτιση για το κινητο;

 

για ποια εφαρμογη μιλας?

Edited by giothesuper

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω..το neo v έχει gps με δορυφόρο??Δηλαδή να μη χρειάζεται ιντερνέτ για να λειτουργεί και να έχει πλοήγηση κανονικά.Έχει και χάρτες μέσα από μόνο του ή πρέπει να αγοράσουμε έξτρα?Το Nokia C6 που έχω έχει τέτοιο GPS με προ εγκατεστημένους χάρτες για αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω..το neo v έχει gps με δορυφόρο??Δηλαδή να μη χρειάζεται ιντερνέτ για να λειτουργεί και να έχει πλοήγηση κανονικά.Έχει και χάρτες μέσα από μόνο του ή πρέπει να αγοράσουμε έξτρα?Το Nokia C6 που έχω έχει τέτοιο GPS με προ εγκατεστημένους χάρτες για αυτό ρωτάω.

 

και βεβαια εχει gps με δορυφορο. Αλλωστε υπαρχει gps χωρις καθολου δορυφορο; ;) Για χαρτη εχει το google maps και θα πρεπει να εχεις ανοιξει μια μεγαλη περιχοη προηγουμενως με το wifi για να αποθηκευτει στη rom και να το δουλεψεις για οταν το χρειαστεις. Δεν εχει καποιο προγραμμα με προεγκατεστημενους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι Root και να έχεις μία από αυτές τις Rom : 4.0.1.A.0.283 / 4.0.2.A.0.42 / 4.0.2.A.0.58

 

Υ.Γ. Παιδιά ο οδηγός προφανώς και δεν είναι δικός μου. Εγω την μετάφραση έκανα και το έγραψα απλοικά για να το καταλαβαίνουν οι περισσότεροι.

 

............................................

 

1. Οσοι χρησιμοποιείται την stock εφαρμογή για τα SMS σας εμφανίζει αναφορά παράδοσης? Εχω ενεργοποιήσει το delivery report και δεν μου εμφανίζει κάτι.

 

2. Η ποιότητα του in call speaker δεν είναι και η καλύτερη... ώρες ώρες μου κάνει παράσιτα, η ένταση αυξομειωνεται ή έχω echo... κανείς άλλος?

μπορεις να βαλεις εικονες πως επιλεγονται να φαινονται ολα wifi.data, ολα γενικα τα εικονιδια οταν εχεις το ultratrans?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις εικονες πως επιλεγονται να φαινονται ολα wifi.data, ολα γενικα τα εικονιδια οταν εχεις το ultratrans?

 

Κάτι τέτοιο παίζει να είναι: http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=807166&d=1323174635

Χωρίς γράμματα και τις διαχωριστικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις γράφτηκα στο σάιτ...Καλησπέρες λοιπόν ή καλημέρες λόγω ώρας αν θέλετε.Αγόρασα και γω την συσκεύη εξαιρετική θα έλεγα,αλλά έχω ένα πρόβλημα καταναλώνει πάρα πολύ εύκολα τα ΜΒ του ίντερνετ όταν δεν βρίσκω wifi μπορεί καποιος να μου πεί τι γίνεται τι να κάνω μου τρώει 1ΜΒ το λεπτό όπως το έχω υπολογίσει...τη βοήθειά σας λοιπόν γιατί δεν είμαστε για κάρτες συνέχεια τέτοιες εποχές!ευχαριστώ...

Να προσθέσω οτι την κίνηση δεδομένων την απενεργοποιώ για να μην χρεόνομαι...περιμενω βοήθειες

 

Ναι αλλα δεν μας ειπες τι χρηση κανεις. Ραδιο και youtube τρωνε πολυ ευκολα mb

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιοσ να μου πει γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?

 

http://img804.imageshack.us/img804/2476/pccompanion.jpg

Επισης το elixir xρειαζεται να σαι root?ποιο ειναι καλυτερο το elixir H το elixir 2?

Edited by Zaxos7
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιοσ να μου πει γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?

 

http://img804.imageshack.us/img804/2476/pccompanion.jpg

 

Τι προσπαθείς να κάνεις; Το τηλ σου λέει πως είναι ενημερωμένο.Οκ τώρα κατάλαβα προσπαθείς να κάνεις αναβάθμιση το companion. Προσπάθησε λίγο αργότερα και σε μένα το κάνει καμία φορά!

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε φιλε, σ ευχαριστω! Χρησιμοποιω την Handcent sms! Πολυ καλη!

 

Η ακριβης ονομασια ειναι NotificationContentProvider 1.0!!!

 

 

 

Το Go wheather για να εχεις στην οθονη τον καιρο που εχει εξω, θα πρεπει να κατεβασεις το animated wallpaper (HD)!

 

Φίλε πως βάζω wallpaper εικόνα και όχι κινούμενη εικόνα;

Link to comment
Share on other sites

Τι προσπαθείς να κάνεις; Το τηλ σου λέει πως είναι ενημερωμένο.Οκ τώρα κατάλαβα προσπαθείς να κάνεις αναβάθμιση το companion. Προσπάθησε λίγο αργότερα και σε μένα το κάνει καμία φορά!

 

To θεμα ειναι οτι το κανει συνεχεια.τουλαχιστον εκανα το κινητο update με ova μεσω 3g.αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση:-αν κανω freeze μεσω titanium τον stock launcher επειδη εχω βαλει τον go launcher ex δεν θα υπαρξει προβλημα με force close κτλπ ε?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...