Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη Καλησπέρα

Υπάρχουν 2 rom MIUI 5 δεν είναι βέβαια 2 απλά ο ένας developer έχει επιλέξει να έχει το aroma ενώ ο άλλος σου όχι.

Τις έχω δοκιμάσει και τις δυο αλλά έχω καταλήξει εδώ και πολυυυ καιρο στη ΜΙUI 4 η οποία έχει ότι και η 5 σύν το ότι έχω στοκ κάμερα HD νομίζω hdmi και γενικά ότι hardware έχει η συσκευή μας δουλεύει τέλεια είναι άλλωστε final version σε αντίθεση με την 5 η οποία είναι ακόμη beta.

Πολύ γρήγορη η 5 δεν έχει όμως hdmi,hd video recording και αρκετά αναμενόμενα bugs.

Για μένα ν4 και το θέμα από ν5 και είσαι κομπλέ.

Ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.

Α και από μπαταρία νομίζω η ν5 λίγο καλύτερη.

Αυτά.

Από lag πώς πάνε;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τα δικά μου γούστα δλδ χωρίς παιχνίδια δεν υπάρχει καλύτερη αλλά αυτό είναι υποκειμενικό, δοκιμάζεις και αποφασίζεις στο κάτω κάτω δωρεάν είναι πάρε ένα καλό backup και βουρ.
Link to comment
Share on other sites

ποια θεωρειται την καλυτερη ρομ για neo v με 4.0.4, κερνελ 2.6.32.9-perf και αριθμο εκδοσης 4.1.Β.0.587?με κλειδομενο bootloader.

και αν γινεται και οδηγιες μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Και συ αν είχες ασχοληθεί λίγο δεν θα έκανες ερωτήσεις που έχουν απαντηθεί σε πάρα πολλά ποστ! Υπάρχει και το google! Ψάξε και βρες!

 

Καλή σου μέρα.

 

 

 

φιλε συμφωνω οτι μεν μπορει να ειναι σπαστικο...αλλα σε ενα θεμα με 1100 σελιδες τι κατσει να ψαξει?και αναζητηση να κανει..τοσο συγκεκριμενα δεν θα βρει κατι....οποτε καλο θα ηταν (αφου δεν εχε βρεθει ακομη λυση για τις απειρες πληροφοριες που εχουν τα θεματα (μπραβο στους σερβερς που τα αντεχουν :X:cry: ) να μην θυμωνουμε απεναντι σε χρηστες καθως ολοι μπορουμε να βρεθουμε στη θεση καποιου.....

 

 

 

φιλικα Γιωργος

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

ποια θεωρειται την καλυτερη ρομ για neo v με 4.0.4, κερνελ 2.6.32.9-perf και αριθμο εκδοσης 4.1.Β.0.587?με κλειδομενο bootloader.

και αν γινεται και οδηγιες μαζι.

 

Αυτή εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1920207

Τη χρησιμοποιώ εδώ και καιρό και είναι ελαφριά, με ωραίο UI και πολύ καλές επιδόσεις-διαχείρηση μπαταρίας (το link περιλαμβάνει ό,τι χρειαστείς)

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Έχω ένα πρόβλημα με το neo v ...Εδώ και αρκετό καιρό έτσι ξαφνικά δεν μου εμφανίζει ούτε στην αρχική σελίδα ούτε στο μενού τα εικονίδια της επαφής και του τηλεφώνου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πάρω τηλέφωνο ή να στείλω μήνυμα σε κάποιον...:(

Μπορείτε μήπως να με βοήθησετε?! :)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

tasco

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Έχω ένα πρόβλημα με το neo v ...Εδώ και αρκετό καιρό έτσι ξαφνικά δεν μου εμφανίζει ούτε στην αρχική σελίδα ούτε στο μενού τα εικονίδια της επαφής και του τηλεφώνου με αποτέλεσμα να μην μπορώ να πάρω τηλέφωνο ή να στείλω μήνυμα σε κάποιον...:(

Μπορείτε μήπως να με βοήθησετε?! :)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

tasco

 

Η πιο άμεση λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι η επαναφορά ρυθμίσεων, καθώς το πρόβλημα αυτό είναι σπάνιο και σχετίζεται με εσωτερικά πρόβληματα του Android.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

ποια θεωρειται την καλυτερη ρομ για neo v με 4.0.4, κερνελ 2.6.32.9-perf και αριθμο εκδοσης 4.1.Β.0.587?με κλειδομενο bootloader.

και αν γινεται και οδηγιες μαζι.

 

ULTIMATE HD 3.0.2

η μονη κατα την γνωμη μου που ανταποκρινεται αξιοπρεπως

Link to comment
Share on other sites

Η πιο άμεση λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι η επαναφορά ρυθμίσεων, καθώς το πρόβλημα αυτό είναι σπάνιο και σχετίζεται με εσωτερικά πρόβληματα του Android.

 

οκαυ! ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω και θα σας πώ! :)

Link to comment
Share on other sites

οκαυ! ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω και θα σας πώ! :)

 

:!: ΚΡΑΤΑ πρωτα backup επαφες και μηνυματα και οτι αλλο θες γιατι σβηνονται ολα..

Link to comment
Share on other sites

:!: ΚΡΑΤΑ πρωτα backup επαφες και μηνυματα και οτι αλλο θες γιατι σβηνονται ολα..

 

Σωστός. Το παρέλειψα αυτό. Μην το ξεχάσεις, είναι σημαντικό!! :!:

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να κάνω backup γιατί δεν μου εμφανίζει τις επαφες! :P

 

Έκανα επαναφορά αλλα ...τιποτα..! :( το ίδιο πρόβλημα...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά αλλα ...τιποτα..! :( το ίδιο πρόβλημα...

 

Κατέβασε το PC Companion από εδώ: http://www-support-downloads.sonymobile.com/Software%20Downloads/PC%20Companion/Sony%20PC%20Companion_2.10.155_Web.exe

 

εγκατάστησέ το και μετά κάνε επανεγκατάσταση λογισμικού ακολουθώντας τις οδηγίες.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το PC Companion από εδώ: http://www-support-downloads.sonymobile.com/Software%20Downloads/PC%20Companion/Sony%20PC%20Companion_2.10.155_Web.exe

 

εγκατάστησέ το και μετά κάνε επανεγκατάσταση λογισμικού ακολουθώντας τις οδηγίες.

 

το έχω το pc companion..θα το δοκιμάσω αμέσως! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το έχω το pc companion..θα το δοκιμάσω αμέσως! :rolleyes:

και για ακομα καλυτερα αποτελεσματα κατεβασε το sus απο εδω http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

Link to comment
Share on other sites

και για ακομα καλυτερα αποτελεσματα κατεβασε το sus απο εδω http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

 

οκ! ευχαριστώ!

 

ΕΠΙΑΣΕΕ!! σας ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟλΥ!!! με σώσατε!:D:D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΑΣΕΕ!! σας ευχαριστώ ΠΑΡΑ ΠΟλΥ!!! με σώσατε!:D:D

 

Χαίρομαι που κι εγώ αλλά κι ο φίλος μπορέσαμε να βοηθήσουμε.

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που κι εγώ αλλά κι ο φίλος μπορέσαμε να βοηθήσουμε.

 

ναι! το ευχαριστώ πήγαινε και στους δυο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω στα μηνύματα μου μερικές σσυζητήσεις που έχουν διπλασιαστεί τα μηνύματα...υπάρχει τρόπος να τα καθαρίσω??
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ειναι τοσο δυσκολο τελικα οσο το παρουσιαζεις ;)

 

Με μια προχειρη αναζητηση

Εδω και εδω.

 

Φιλικα Μηνας.

 

 

φιλε δεν μιλαω για ρουταρισμενο κινητο...αλλα αν υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερεις τις εφαρμογες που δεν μεταφερονται με τον απλο τροπο

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χθες φόρτισά το κινητό ήταν 100% και το πρωί είδα αυτό! Η μπαταρία είχε χάσει ήταν στο 70%! Που έχασε τόση μπαταρία;

 

Είχα το greenify όταν χρησιμοποιούσα ics! Στην GB δεν υποστηρίζεται! Υπάρχει κάτι αντίστοιχο να δοκιμάσω; Και πιο πολύ για την μπαταρία! Γιατί από θέμα RAM δεν έχω κανένα πρόβλημα

 

Κατέβασε το wakelock detector για να δεις τι έφταιξε.σε μια πρώτη ματιά μάλλον δεν είχες καθόλου σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, χτες πέρασα την Ultimate HD στο neo V και είναι κυριολεκτικά σαν να άλλαξα κινητό! Καμία σχέση πλέον οι επιδόσεις της συσκευής. Με την κατανάλωση της μπαταρίας έχω ένα θέμα, αλλά δεν ξέρω, μπορεί να φταίω κι εγώ που δεν το έχω αφήσει από τα χέρια μου από χτες :)

Θέλω τη βοήθεια σας όσον αφορά το όριο των ελληνικών χαρακτήρων στα sms.

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει το όριο ή πρέπει να εγκαταστήσω κάποια άλλη εφαρμογή για sms? Και ποια εφαρμογή προτείνεται σ'αυτή την περίπτωση?

Ευχαριστώ.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,θελω να περασω την Xperia Ultimate HD (που μου προτεινατε πριν λιγες μερες) μπορει καποιοσ να μου δωσει οδηγίες? περασα το x-Parts ,εκανα εγκατασταση το CWM,μετα κλεινω το κινητο,το ανοιγο,κραταω πατημενο το volume down μεχρι να με δωνησει και μπαινει σε safe mode μετα τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,θελω να περασω την Xperia Ultimate HD (που μου προτεινατε πριν λιγες μερες) μπορει καποιοσ να μου δωσει οδηγίες? περασα το x-Parts ,εκανα εγκατασταση το CWM,μετα κλεινω το κινητο,το ανοιγο,κραταω πατημενο το volume down μεχρι να με δωνησει και μπαινει σε safe mode μετα τι κανω?

 

Κοίτα τις οδηγίες στην εικόνα που επισυνάπτω (από την 7η κατά σειρά τελεία με μετά).

Ραφαήλ Μητόπουλος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,θελω να περασω την Xperia Ultimate HD (που μου προτεινατε πριν λιγες μερες) μπορει καποιοσ να μου δωσει οδηγίες? περασα το x-Parts ,εκανα εγκατασταση το CWM,μετα κλεινω το κινητο,το ανοιγο,κραταω πατημενο το volume down μεχρι να με δωνησει και μπαινει σε safe mode μετα τι κανω?

 

Για να μπεις στο CWM αφού το εγκατέστησες από το x-Parts πάτα διακεκομμένα στη οθόνη όταν βλέπεις το sony logo οχι το volume down

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...