Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες ειδα οτι root στην 2.3.7 θελει με φλασαρισμα μονο να ρωτησω ξερετε μηπως χωρις root και χωρις να βαλω αλλη εφαρμογη πως να ενεργοποιησω τους 160 χαρακτηρες στα sms;
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,καλως σας βρηκα!ειμαι καινουριος στο forum..Εχει δοκιμασει κανεις αυτη τη rom? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221084Προσωπικα ειναι η πρωτη που δοκιμαζω και εχω ενθουσιαστει απο την πλευρα της ταχυτητας και της ελευθερης RAM (160-140 mb μετα απο την εγκατασταση πολλων εφαρμογων ηδη),αλλα επειδη δεν εχω εμπειρια σε custom rom θελω και τη αποψη καποιου αλλου!kernel χρησιμοποιω τον Fusion 5.4 :) Edited by Docman
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο firm ειναι για τα Ιταλικα Xperia U που ανηκουν στην TIM. Ισως διαθεσουν και generic εκδοση (για ολους δηλαδη) ισως και οχι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,καλως σας βρηκα!ειμαι καινουριος στο forum..Εχει δοκιμασει κανεις αυτη τη rom? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2221084Προσωπικα ειναι η πρωτη που δοκιμαζω και εχω ενθουσιαστει απο την πλευρα της ταχυτητας και της ελευθερης RAM (160-140 mb μετα απο την εγκατασταση πολλων εφαρμογων ηδη),αλλα επειδη δεν εχω εμπειρια σε custom rom θελω και τη αποψη καποιου αλλου!kernel χρησιμοποιω τον Fusion 5.4 :)

 

ΤΟΝ κερνελ αυτον που τον βρηκες? πρεπει ξεχωριστα απο τν ρομ να εγκατασταθει?

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ κερνελ αυτον που τον βρηκες? πρεπει ξεχωριστα απο τν ρομ να εγκατασταθει?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1926299

Το περνας κανονικα με fastboot.

 

Και οσο για την moAOKP πραγματικα ειναι η καλυτερη JB που κυκλοφορει για μενα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΝ κερνελ αυτον που τον βρηκες? πρεπει ξεχωριστα απο τν ρομ να εγκατασταθει?

 

Υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί kernels στο xda (και αλλού) και ναι πρέπει να τον flashareis ξεχωριστά από την rom.

 

EDIT: Εάν έχεις απορίες στείλε μου pm.

Edited by Cabal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μπορει να ειχα ξανακανει την ερωτηση, απλα θα ηθελα να ρωτησω απο αυτονομια και lag πως

τα πηγαινει με ICS? Βασικα σκεφτομουνα αν υπαρξει λιγος χρονος μεσα στο Πασχα να κανω ενα .ftf την 2.3 για καθε

ενδεχομενο και να περασω ΙCS. Ωστοσο στο 80% των Xperia-forum οι περισσοτεροι χρηστες εχουν κρατησει την 2.3.

Να αναφερω οτι με μια normal χρηση, 2ωρων wifi/3G και ομιλιας ~ 3 ωρων την ημερα η βραδυνη φορτιση βρικσει το

κινητο με 38-40% μπαταρια. Με λιγα λογια η 1 μερα αυτονομιας μπορει να επιτευχθει σε αντιθεση με το P.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, είμαι νέος στον κόσμο του android και αυτή η συσκευη θα με τρελάνει.

 

την αγόρασα και έκανα την αναβάθμιση σε ICS, με αποτέλεσμα να ψιλο-χοντρο-σέρνεται.

 

κατάλαβα ότι θα πρέπει να κάνω unlock τον bootloader και root τη συσκευή για να δω προκοπή.

 

η έκδοσή της αυτή την στιγμή είναιη 6.1.1.C.1.0 και με όποιον τρόπο και αν προσπάθησα (και με flashtool Και με bin4ry για το root και από το επίσημα site για το bootloader, έψαξα κια στο forum xda developers) δεν μπόρεσα να καταφέρω τίποτα...

 

υπάρχει κάποιο κόλπο, κάτι που πρέπει αν κάνω αρχικά και δεν το βρίσκω, κάποιες συγκριμένες οδηγίες;

 

συγνώμη αν όλα αυτά που ζητάω έχουν αναφερθεί προηγούμενα, αλλά δεν έβγαλα άκρη, προφανώς δεν γνωρίζω πολλά για την διαδικασία και κάποιες ενέργειες (που σε άλλους φαίνονται δεδομένες) δεν τις κάνω σωστά η και καθόλου.

 

κάθε απάντηση είναι ευπρόσδεκτη

 

(σημείωση: έχω εγκαταστήσει το android SDK και το flashtool και τους αντίστοιχους drivers για το Xperia U, δουλεύω σε windows 7 x64 με antivirus το MS Security Essentials)

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Παρε backup στο pc σου φωτογραφιες/βιντεο/ μουσικη/ επαφες/μηνυματα

Κατεβασε στο pc σου το s(e)us http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ , ανοιξε το, ακολουθησε τον οδηγο και επελεξε να κανεις καθαρη εγκατασταση/επιδιορθωση με διαγραφη ολων οσων υπαρχουν στο τηλεφωνο σου.

Κανε επαναφορα μονο φωτογραφιες/βιντεο/ μουσικη/ επαφες/μηνυματα

 

Δεν ξερω αν ρουταρεται η εκδοση που εχεις, παντος πριν ''τρεξεις'' στο pc σου το αρχειο για root απενεργοποιησε το antivirus.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ νέος στο κόσμο των smartphones, να ρωτήσω κάτι, αφού ρύθμισα το widget καιρού που έχει το τηλέφωνο, με κλειστά τα δεδομένα και το wi-fi θα λειτουργεί κανονικά και αν λειτουργεί θα με χρεώνει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ νέος στο κόσμο των smartphones, να ρωτήσω κάτι, αφού ρύθμισα το widget καιρού που έχει το τηλέφωνο, με κλειστά τα δεδομένα και το wi-fi θα λειτουργεί κανονικά και αν λειτουργεί θα με χρεώνει;

 

Αφού έκλεισες τα δεδομένα δεν θα σε χρεώνει τίποτα. Όποτε θες να του κάνεις ανανέωση ανοίγεις data ή wifi και πατάς πάνω του για ανανέωση. Απόσο θυμάμαι κρατάει τις προβλέψεις για αρκετές ώρες αλλά τα καιρικά φαινόμενα αλλάζουν διαρκώς οπότε για να σαι ενημερωμένος ας το ενημερώνεις χειροκίνητα όποτε θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντησή σου

 

Κατεβασε στο pc σου το s(e)us http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ , ανοιξε το, ακολουθησε τον οδηγο και επελεξε να κανεις καθαρη εγκατασταση/επιδιορθωση με διαγραφη ολων οσων υπαρχουν στο τηλεφωνο σου.

Κανε επαναφορα μονο φωτογραφιες/βιντεο/ μουσικη/ επαφες/μηνυματα

 

να ρωτήσω μόνο για πιο λόγο θα πρέπει να κάνω την παραπάνω διαδικασία, δηλαδή σε τι θα οφελήσει;

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω μόνο για πιο λόγο θα πρέπει να κάνω την παραπάνω διαδικασία, δηλαδή σε τι θα οφελήσει;

 

γιατί μάλλον πέρασες την αναβάθμιση πάνω από την παλιά και γιαυτό σέρνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος του neo v και έχω μια επιδότηση στα 115E, οπότε λέω να το πουλήσω και να πάρω κάτι άλλο γύρω στα 300. Το πήρα πέρσι τον Φεβρουάριο από vodafone. Πόση περίπου θα ήταν μια καλή τιμή να το πουλήσω; Σκέφτομαι γύρω στα 140-150. Καλά είναι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος του neo v και έχω μια επιδότηση στα 115E, οπότε λέω να το πουλήσω και να πάρω κάτι άλλο γύρω στα 300. Το πήρα πέρσι τον Φεβρουάριο από vodafone. Πόση περίπου θα ήταν μια καλή τιμή να το πουλήσω; Σκέφτομαι γύρω στα 140-150. Καλά είναι;

 

αμα θελεις να φυγει δωστο στα 100 με 110 περιπου

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

γιατί μάλλον πέρασες την αναβάθμιση πάνω από την παλιά και γιαυτό σέρνεται.

 

μα την πέρασα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, δηλαδή με αυτό το πρόγραμμα...

 

edit: εδώ βρήκα τη λύση για τους drivers για τα windows 7 και κατάφερα και ξεκλείδωσα τον bootloader. επόμενο βήμα να δοκιμάσω το rootαρισμα...

Edited by karetsos
Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

εισαι συγουρος πως ειναι C και οχι B ???

 

ναι είμαι σίγουρος, επιπλέον με τις οδηγίες που βρήκα εδώ (να είναι καλά το παλικάρι) κατάφερα και το rootαρα

 

τώρα να δω τι θα κάνω... :p

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση για τις διαφημήσεις; γιατί το adfree δεν βλέπω να υπάρχει πλέον, εκτός και αν κάνω λάθος...
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση για τις διαφημήσεις; γιατί το adfree δεν βλέπω να υπάρχει πλέον, εκτός και αν κάνω λάθος...

 

Στο play store καλά βλέπεις,δεν υπάρχουν τέτοιου είδους προγράμματα πια!googlαρε το κ θα το βρεις

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Οταν μπαινω στο internet με βαζει κανονικα στο zoo με το flash player που εχω οταν ομως μπαινω στο zoo απο την εφαρμογη google chrome μου λεει αυτη η προσθηκη δεν υποστηριζεται γιατι??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...