Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να περάσω την ARHD τη πρέπει να κάνω?. Έκανα ροοτ το κινητό αλλά δεν κατάφερα να περάσω ακόμα το cwk. Πως το περνάω που βρίσκω οδηγίες? Πρέπει να εγώ ξεκλείδωτο μπουτλοαντετ για να το κάνω? Γιατί κάπου είδα ότι για να το ξεκλειδώσω πρέπει να βραχυκυκλωσω με καλώδιο κάτι από πίσω από το κινητό και δεν μου άρεσε ως ιδέα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η cyanogenmod είναι σε jellybean ρει με δικό της kernel!το σκέφτηκα αυτό που λες αλλά πόσο να διορθωθεί? Άσε που αν πειράξεις τόσο επιθετικά το αρχείο δεν κερδίζεις σε κάτι αφού έχεις μεν ελεύθερη ram αλλά είναι αχρησιμοποίητη αφού συνεχώς κλείνει εφαρμογές για να ανοίξει άλλες οποτε κυρ ξεχνάς το multitasking.αν έχει κάποιος την ultimate 2.0 την πρώτη δλδ ας κάνει ένα κόπο να την ανεβάσει κάπου για να την κατεβάσω γιατί την έσβησα καιο jader την έχει κατεβάσει από το xda.thnx

 

Την έχω εγώ, πού να την ανεβάσω;

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την ARHD τη πρέπει να κάνω?. Έκανα ροοτ το κινητό αλλά δεν κατάφερα να περάσω ακόμα το cwk. Πως το περνάω που βρίσκω οδηγίες? Πρέπει να εγώ ξεκλείδωτο μπουτλοαντετ για να το κάνω? Γιατί κάπου είδα ότι για να το ξεκλειδώσω πρέπει να βραχυκυκλωσω με καλώδιο κάτι από πίσω από το κινητό και δεν μου άρεσε ως ιδέα.

 

Αν έχεις το neov τότε κατέβασε απο το play store το x-parts το οποίο σου εγκαθιστά το cwm. Τόοοοσοοοο απλό...... ;)

Link to comment
Share on other sites

να σας κουφανω λιγο?επειδη βλεπω μιλατε για jb rom.

μολις την περασα στο παλιο κινητο μου και παει σφαιρα.

δειτε πως την παει ρε παιδια ενα κινητο με πολυ πιο μικρα χαρακτηριστικα

απο το neo v(το εργαλειο μας δηλαδη)και με λειτουργικο απο την μανα του bada.

στο διαταυτα...γνωσεις και εμπειρια των αλανιων developers.

video...http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Su5nTKYXELQ

 

συγγνωμη για το off-topic..αλλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση

 

καλες γιορτες σε ολους με υγεια

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το neov τότε κατέβασε απο το play store το x-parts το οποίο σου εγκαθιστά το cwm. Τόοοοσοοοο απλό...... ;)

 

Καλά ε τόσο απλό...μπράβο ρε μεγάλε. Το έκανα. Είσαι πρώτος. Οπότε τώρα για να περάσω την ρομ πχ του ARHD τη wipe πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

να σας κουφανω λιγο?επειδη βλεπω μιλατε για jb rom.

μολις την περασα στο παλιο κινητο μου και παει σφαιρα.

δειτε πως την παει ρε παιδια ενα κινητο με πολυ πιο μικρα χαρακτηριστικα

απο το neo v(το εργαλειο μας δηλαδη)και με λειτουργικο απο την μανα του bada.

στο διαταυτα...γνωσεις και εμπειρια των αλανιων developers.

video...http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Su5nTKYXELQ

 

συγγνωμη για το off-topic..αλλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση

 

καλες γιορτες σε ολους με υγεια

 

Εμένα προσωπικά δε με κούφανες καθόλου.αυτή δεν είναι stock jellybean αλλά η tsunami της AOKP...

Εγώ μίλησα για stock jellybean η οποία έγινε port από την cyanogenmod και τους FXP devs.έχει τεράστια διαφορά το ένα με το άλλο.και για το neov υπάρχουν modded jellybean εκδόσεις όπως η ACMAN η οποία πάει σχετικά καλά αλλά όχι όπως θα θέλαμε.το κινητό μας απλά δε σηκώνει jellybean πάει και τελείωσε.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το neov τότε κατέβασε απο το play store το x-parts το οποίο σου εγκαθιστά το cwm. Τόοοοσοοοο απλό...... ;)

 

Κ αν θες να βγάλεις το cwm απλά κάνεις απεγκατάσταση το xparts;

Θα το δοκιμάσω,ευκαιρία να ξεσκουριασω κ να περάσω καμιά custom!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κ αν θες να βγάλεις το cwm απλά κάνεις απεγκατάσταση το xparts;

Θα το δοκιμάσω,ευκαιρία να ξεσκουριασω κ να περάσω καμιά custom!

 

Δεν υπάρχει λόγος να το βγάλεις αλλά ναι έτσι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για ηχογραφηση χρησιμοποιω το voice2do το αρχειο της ηχογραφησης το αποθηκευει σε ενα φακελο κανω παρατεταμενο κλικ και δεν εχει την επιλογη για αποστολη με b t . υπαρχει τροπος και δεν τον βρισκω ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να το βγάλεις αλλά ναι έτσι γίνεται.

 

Οκ,έχω ακούσει πολλά για τις ρομ κ δε ξερω ποια να βάλω!πάντα για ics μιλάω!αύριο αν υπάρχει χρόνος θα κοιτάξω πίσω το τοπικ ή θα μπω στους xda

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια για ηχογραφηση χρησιμοποιω το voice2do το αρχειο της ηχογραφησης το αποθηκευει σε ενα φακελο κανω παρατεταμενο κλικ και δεν εχει την επιλογη για αποστολη με b t . υπαρχει τροπος και δεν τον βρισκω ;

 

δεν σου βγαζει καθολου την επιλογη για "κοινη χρηση"?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Έχω το neo v με έκδοση 2.3.4 μανισιο και απειραχτο.το θέμα είναι ότι έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη από εφαρμογές και δεν μπορώ να εγκαταστήσω νέες. Όσες μου έδινε δυνατότητα το κινητό να τις μεταφέρω στην micro sd, τις μετέφερα.

Τι μπορώ να κάνω?

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Έχω το neo v με έκδοση 2.3.4 μανισιο και απειραχτο.το θέμα είναι ότι έχει γεμίσει η εσωτερική μνήμη από εφαρμογές και δεν μπορώ να εγκαταστήσω νέες. Όσες μου έδινε δυνατότητα το κινητό να τις μεταφέρω στην micro sd, τις μετέφερα.

Τι μπορώ να κάνω?

 

1) Θα κάνεις root το κινητό σου στην έκδοση που είσαι με αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3937645#post3937645

 

2) Μετά βάλε μια μεγάλη κάρτα μνήμης όπως 16gb ας πούμε για να τις αποθηκεύεις εκεί. Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να ακολουθήσεις αυτό τον οδηγό. (ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ) http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/

(ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ) http://www.greek-android.gr/topic/263-οδηγός-για-το-link2sd-μεταφορά-εφαρμογών-στην-sd/

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΩΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ROOT ΑΛΛΙΩΣ ΔΕ ΘΑ ΣΟΥ ΤΡΕΞΕΙ ΤΟ LINK2SD.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα μερικοι δεν εχετε το θεο σας..

Περιμενετε ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο πιατο...κυριολεκτικα...δεν κανετε ΚΑΝ τον κοπο να διαβασετε λιγο το θεμα...

Φιλε μου 2 (δυο) post πιο πανω υπαρχει ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια ερωτηση...

Δηλαδη να ερθουμε σπιτι σου, να σε βοηθησουμε να κανεις scroll λιγο πιο πανω?

Παρόλο αυτά όμως, όσο δίκιο κι αν έχεις, δεν υπάρχει κανένας λόγος να είσαι τόσο απότομος. Χάνεις το δίκιο σου αυτομάτως. Ψυχραιμία λοιπόν! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πέστε μου μια καλή ρομ να βάλω στο κινητό της γυναίκας μου. Θέλω να το φτιάξω και να μην το αλλάξω ξανά άρα να δουλεύει σωστά χωρίς προβλήματα για όσο το κρατήσει.
Link to comment
Share on other sites

Xperia ultimate 2.0 η καλύτερη αυτή τι στιγμή!

 

Σίγουρα έχει ξαναειπωθει.κοίταξα μερικές σελίδες πίσω αλλά δεν εντόπισα κάτι,θέλει ξεκλειδωτο bootloader;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Xperia ultimate 2.0 η καλύτερη αυτή τι στιγμή!

 

Που θα την βρω την 2.0 γιατί έχει μόνο την 2.0.2 εδω - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1947430

 

Για την δοκιμάσω έβαλα την Xperia Ice Cream Pureness 13 - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1737862 και μου φαίνεται καλή.

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το κινητό κάπου έξι μήνες, είχε έρθει με 2.3.6, το έκανα 2.3.4 για να το ρουτάρω τότε που ήταν πιο εύκολο.

 

Μια χαρά πάει το κινητό, αλλά θα με ενδίεφερε να δοκιμάσω ICS ή και κάποια ROM. Αυτό που με νοιάζει είναι να είναι όσο πιο responsive γίνεται το κινητό, ντάξει να είναι όμορφο το μενού κτλ, αλλά δεν θα θυσίαζα ποτέ την ταχύτητα στην πλοήγηση του μενού. Τι συστήνετε; ICS μανίσιο ή κάποιο ROM;;

 

Φαντάζομαι θα χάσω applications και αποθηκευμένα δεδομένα τα πάντα όλα έτσι;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου γνωμη ειναι να μεινεις με gb αν θες ταχυτητα....

τωρα αν θες να εχεις κατι πιο καινουριο και πιο ομορφο.. πειραματισου... το πολυ πολυ να ξαναγυρισεις στην 2,3,4.

Δοκιμασε την επισημη .587 αρχικα που ειναι σχετικα καλη μετα απο ροοτ και αφαιρεση εφαρμογων και αν θες custom δοκιμασε την ultimate 2 ή και την jelly sandwich 7.4...

χανεις οτι εχεις αποθηκευμενο στο κινητο (οχι στην sd) σε καθε αλλαγη ρομ...

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου γνωμη ειναι να μεινεις με gb αν θες ταχυτητα....

τωρα αν θες να εχεις κατι πιο καινουριο και πιο ομορφο.. πειραματισου... το πολυ πολυ να ξαναγυρισεις στην 2,3,4.

Δοκιμασε την επισημη .587 αρχικα που ειναι σχετικα καλη μετα απο ροοτ και αφαιρεση εφαρμογων και αν θες custom δοκιμασε την ultimate 2 ή και την jelly sandwich 7.4...

χανεις οτι εχεις αποθηκευμενο στο κινητο (οχι στην sd) σε καθε αλλαγη ρομ...

 

Εγώ που έχω root .587 ICS, έχω κάνει link2sd τις εφαρμογές και θέλω να περάσω την Ultimate 2.0! Τι εφαρμογές θα χαθούνε, και πως μπορώ να τα σώσω (μνμτα/επαφές)?

Link to comment
Share on other sites

Την ανεβαζω τωρα, θα αργησει λιγακι σε κανενα 2ωρο θα ναι ετοιμο ομως :(

 

EDIT: Εδω ειναι η Xperia Ultimate HD 2.0.

 

Ευχαριστώ

Κατεβάζω και δοκιμάζω

Link to comment
Share on other sites

προσωπικη μου γνωμη ειναι να μεινεις με gb αν θες ταχυτητα....

τωρα αν θες να εχεις κατι πιο καινουριο και πιο ομορφο.. πειραματισου... το πολυ πολυ να ξαναγυρισεις στην 2,3,4.

Δοκιμασε την επισημη .587 αρχικα που ειναι σχετικα καλη μετα απο ροοτ και αφαιρεση εφαρμογων και αν θες custom δοκιμασε την ultimate 2 ή και την jelly sandwich 7.4...

χανεις οτι εχεις αποθηκευμενο στο κινητο (οχι στην sd) σε καθε αλλαγη ρομ...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση καταρχάς!

Όταν είχα πάρει το κινητό δεν μπορούσες εύκολα να ρουτάρεις ICS, τώρα είναι πιο εύκολο; Ποια είναι η διαδικασία για να πάω από ρουταρισμένο 2.3.4 σε ρουταρισμένο 4.0.4; Κάποιος οδηγός;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει καλύτερο πληκτρολόγιο για το u??με λίγο μεγαλύτερα γράμματα κ πιο πολλές επιλογές;;λέω τώρα....

 

Παιδιά έχει βάλει κανένας καμια custom rom?? μιας και με την stock ICS το κινητό σερνεται..

 

Ενδιαφέρουσα ερώτηση ...αν ξέρει κάποιος ας μας πει...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...