Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πείτε κανέναν άλλον browser γιατί ο Dolphin μου φαίνεται ότι είναι για πέταμα στην 4.1.Β.0.431 αν είναι να δεις αγώνα live streaming. Aλλά και γενικώς ο Dolphin τρώει φοβερά κολλήματα. Δεν τρέχει καθόλου. Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Μην μου προτείνεται τον Mini Opera παρακαλώ

 

 

Φίλε κατέβασε τον frost. Είναι ο καλύτερος για streaming, τουλάχιστον για το κινητό μας.....:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

root για την αναβαθμιση σε ics εχει βγει;;

 

Βεβαίως και βγήκε.Τσέκαρε εδώ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092793#post4092793

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μια ερώτηση σχετικά με ένα παράξενο που έχω παρατηρήσει μετά το upgrade στην 4.1.B.0.587. Κάθε φορά που κάνω restart το τηλέφωνο, εμφανίζονται μερικές εφαρμογές (π.χ. TVGO, Music GO) τις οποίες όμως έχω απεγκαταστήσει πριν το restart!!!

Ξέρει κανείς τί ακριβώς παίζει;

Link to comment
Share on other sites

ειναι φυσιολογικο το να μη βρισκει ακομα την ics το δικο μου;

Ούτε το δικό μου ...

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευη Xperia U αγορασμενη απο Vodafone (χωρις ομως καμια εφαρμογη της Voda) η ICS ηρθε 10 μερες μετα το επισημο release.

 

Αντιθετως σε συσκευη απο Comsote (με καποιες εφαρμογες της Cosmote) η ICS δεν εχει ερθει ακομα. Οποτε παιζει ρολο απο που την αγορασατε και αν εχει μεσα εφαρμογες της καθε εταιρειας.

 

Αν ειναι "σκετη" η συσκευη, το update ερχεται σχεδον αμεσως. Αν ειναι branded (με εφαρμογες δηλαδη απο την καθε εταιρεια κινητης) τοτε το update πρεπει να περασει πρωτα απο την εταιρεια.

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευη Xperia U αγορασμενη απο Vodafone (χωρις ομως καμια εφαρμογη της Voda) η ICS ηρθε 10 μερες μετα το επισημο release.

 

Αντιθετως σε συσκευη απο Comsote (με καποιες εφαρμογες της Cosmote) η ICS δεν εχει ερθει ακομα. Οποτε παιζει ρολο απο που την αγορασατε και αν εχει μεσα εφαρμογες της καθε εταιρειας.

 

Αν ειναι "σκετη" η συσκευη, το update ερχεται σχεδον αμεσως. Αν ειναι branded (με εφαρμογες δηλαδη απο την καθε εταιρεια κινητης) τοτε το update πρεπει να περασει πρωτα απο την εταιρεια.

 

η δικια μου ειναι t-mobile de,γεματη με αχρηστες εφαρμογες που εκανα κανα 20λεπτο για να τις εξαφανισω.

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εκανα αναβάθμιση σε 4.0.4 μεσω υπολογιστη ολα καλα ομως κανοντας επανεκινηση την πρωτη φορα αργησε να ανοιξει και τη δευτερη δεν ανοιξε καθόλου γραφει μονο Sony experia και δε φορτώνει που και που δειχνει οτι ανοιγει και μετα ξαναχανεται εβγαλα τη μπαταρία μπας και..... αλλα τιποτα.Δε μπορώ ούτε να το συνδεσω σε υπολογιστη.Εν τωμεταξυ δεν εχω απόδειξη αγορας και .......πως να παω αντιπροσωπεια ; εχει τύχει σε κανεναν;

Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κρατησει Backup κανε μια επαναφορα με το SUS και θα στρωσει λογικα.. αν δεν εχεις κρατησει backup, παλι αυτο πρεπει να κανεις... δεν εχεις αλλη επιλογη και θα χαθουν τα παντα απο το κινητο σου(π.χ καταλογος,μηνυματα )(οχι απο την καρτα μνημης). και στο service να το πας λογικα αυτο θα κανουν...

 

Υ.Γ: μετα απο αναβαθμιση αργει να ανοιξει κανα 5 λεπτο... και μενει στο Logo του xperia, μηπως απλα δεν περιμενες?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κρατησει Backup κανε μια επαναφορα με το SUS και θα στρωσει λογικα.. αν δεν εχεις κρατησει backup, παλι αυτο πρεπει να κανεις... δεν εχεις αλλη επιλογη και θα χαθουν τα παντα απο το κινητο σου(π.χ καταλογος,μηνυματα )(οχι απο την καρτα μνημης). και στο service να το πας λογικα αυτο θα κανουν...

 

Υ.Γ: μετα απο αναβαθμιση αργει να ανοιξει κανα 5 λεπτο... και μενει στο Logo του xperia, μηπως απλα δεν περιμενες?

 

Φιλε sus τι ειναι;backup δεν εκανα δε με πειράζει και να χαθουν οι επαφες τις ξαναβρισκω αυτο που με ενδιαφερει ειναι να επανέλθει η συσκευη.Την πρωτη φορα επανήλθε μετα απο πεντε λεπτα την ιδια μερα μετα απο εικοσι λεπτα και τωρα απο την παρασκευή περιμενω και τιποτα ......

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

το κανεις εγκατασταση το ανοιγεις και ακολουθας τα βηματα ενα-ενα.. με λιγα λογια θα το κανεις φορματ

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/

το κανεις εγκατασταση το ανοιγεις και ακολουθας τα βηματα ενα-ενα.. με λιγα λογια θα το κανεις φορματ

 

φιλε ευχαριστώ ξεκιναω.απλα δε ξερω αν θα γινει η σύνδεση με τον υπολογιστη γιατι ολο διακόπτεται.

Link to comment
Share on other sites

Διακοπτεται? μηπως φταιει το καλωδιο?

αλλαξε καλωδιο και θυρα usb

εκτος αν διακοπτεται επειδη κανει επανεκκινησεις

Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

Διακοπτεται? μηπως φταιει το καλωδιο?

αλλαξε καλωδιο και θυρα usb

εκτος αν διακοπτεται επειδη κανει επανεκκινησεις

 

Στεναχώρια τελος το κινητο επανηλθε οι διακοπες ηταν απο επανεκινησεις.Ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια και την αμεση ανταπόκριση, λειτουργει κανονικα, να σαι καλα φιλε με γλυτωσες απο εξοδα.

Link to comment
Share on other sites

ενα καμενο pixel το παω πισω ? επισης η μπαταρια κραταει μονο καμια 17 ωρες με πολυ μετρια χρηση γιατι ειναι το πρωτο μου και δεν ξερω και πολλα ακομα.. το εχω απο το σαββατο στην ουσια..το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι εξωτερικο τωρα αν το παω μετα απο 15 μερες υπαρχει προβλημα με την εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και βγήκε.Τσέκαρε εδώ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092793#post4092793

 

σ'ευχαριστω πολυ.

ερωτηση κατηγοριας ξανθιας: τα κανω ολα αυτα απο τον υπολογιστη με το κινητο συνδεδεμενο και ενω ειμαι ηδη ροοτ σε προηγουμενη εκδοση,ε;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε σύνδεση με τον υπολογιστή τα κάνεις. Δεν χρειάζεται να είσαι προηγούμενως root.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε σύνδεση με τον υπολογιστή τα κάνεις. Δεν χρειάζεται να είσαι προηγούμενως root.

ειμαι ομως ηδη root.

τι γινετε ετσι;θα χασω οτι εχω κανει μεχρι τωρα,απο εγκατασταση apex μεχρι και γω δε ξερω τι;;;

Link to comment
Share on other sites

ενα καμενο pixel το παω πισω ? επισης η μπαταρια κραταει μονο καμια 17 ωρες με πολυ μετρια χρηση γιατι ειναι το πρωτο μου και δεν ξερω και πολλα ακομα.. το εχω απο το σαββατο στην ουσια..το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι εξωτερικο τωρα αν το παω μετα απο 15 μερες υπαρχει προβλημα με την εγγυηση?

 

Πρεπει να χρησιμοποιησεις το doa που συνηθως ειναι μια βδομαδα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στεναχώρια τελος το κινητο επανηλθε οι διακοπες ηταν απο επανεκινησεις.Ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια και την αμεση ανταπόκριση, λειτουργει κανονικα, να σαι καλα φιλε με γλυτωσες απο εξοδα.

Να σαι καλα και συ ρε φιλε.

 

ειμαι ομως ηδη root.

τι γινετε ετσι;θα χασω οτι εχω κανει μεχρι τωρα,απο εγκατασταση apex μεχρι και γω δε ξερω τι;;;

Αν τη κανεις μεσω pc companion θα χασεις το ροοτ (ισως και το στησιμο του launcher), αν τη κανεις απο το sus θα χασεις τα παντα και το ροοτ!

στη νεα εκδοση μετα θα κανεις ροοτ συμφωνα με τις οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Αν τη κανεις μεσω pc companion θα χασεις το ροοτ (ισως και το στησιμο του launcher), αν τη κανεις απο το sus θα χασεις τα παντα και το ροοτ!

στη νεα εκδοση μετα θα κανεις ροοτ συμφωνα με τις οδηγιες

 

ωωωωωωχχχχχχχχχχ

τι απο τα δυο θα προτεινες:να περιμενω να βγει η jealy bean αναβαθμιση και αυτην να κανω ή να κανω τωρα αυτη που μου βγαζει;;;

 

Και κατι ακομα:δε μπορω πχ να "πηδηξω" μια αναβαθμιση και να παω κατευθειαν στην επομενη οποτε βγει;;;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κατέβασε τον frost. Είναι ο καλύτερος για streaming, τουλάχιστον για το κινητό μας.....:)

 

Ευχαριστώ φίλος. Θα τον δοκιμάσω κι αυτόν. Ο Firefox κάτι έτρεξε αλλά κόλλησε κι αυτός σε live streaming. Πάντως ρε παιδιά με την 2.3.4 έβλεπες αγώνες χωρίς καμία διακοπή στον Dolphin. Το ψιλομετανιώνω που πέρασα την ICS :(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα, σχεδόν κάθε φορά που βγαίνω από τον dolphin, κάνει επανεκκίνηση ο launcher. Το κάνει σε κανέναν άλλο αυτό; είμαι root 2.3.4, (το έκανε και πριν βέβαια.)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...