Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello,

 

είμαι σε ICS 4.0.3 (4.1.Α.0.562) για την οποία έκανα πανεύκολα root με τον διαθέσιμο οδηγό που βρήκα στο φόρουμ.

 

1. 4.1.Β.0.431 μου την βγάζει διαθέσιμη, θα χάσω το root σίγουρα; εννοώ ακόμα και με το ota survival στο superuser.apk ή κάτι παρόμοιο;

2. Υπάρχει αντίστοιχα απλός τρόπος για το rooting στην έκδοση αυτή; Άρα να κάνω αναβάθμιση ή όχι;

3. Jelly Bean δεν παίζει επίσημα στα κινητά μας, ή κάνω λάθος; Ενδέχεται να έρθει;

4. 4.1.Β.0.587 αυτή παίζει για τα κινητά μας; απο περιέργεια ρωτώ μιας και κάπου το πέτυχα σαν κωδικό.

 

1. Ναι. Οτι app εχει να κανει με rooting (superuser, terminal κλπ) δεν θα δουλευει πλεον

2. Για την 431? Ναι.

3. Οχι και οχι.

4. Ναι, ειναι η πιο τελευταια που εχει βγει.

 

υπαρχει λυση να κανω ροοτ στην 587?

Here

 

 

Εχει δοκιμασει κανεις JB Adreno Drivers v3? Εχουμε αξιολογες διαφορες?

Edited by z3et
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέχρι πόσο προτείνετε να ανεβάσω τον επεξεργαστή και τι ρυθμίσεις να επιλέξω στα "Διαχειριστής" και "Προγραμματισμός Ι/Ο" ;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, υπαρχει περιπτωση να φταιει 'η το neo v 'η η εφαρμογη handcent οταν ενω καποιος σου εστειλε sms και σε αυτον εχει παει αναφορα παραδοσης (το ειδα και ο ιδιος οτι η αναφορα λεει "παραδοθηκε") σε μενα να μην εχει ερθει κανενα sms? :worry: Edited by xristos9298
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το Sony Xperia Neo V και το Sony Ericsson Stereo Bluetooth Headset HBH-DS970 και δεν μπορώ να τα συνδέσω μεταξύ τους. Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας; Έχει κανείς από εσάς το bluetooth αυτό και μήπως έχει καταφέρει να το συνδέσει με το xperia Neo v; Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πόσο προτείνετε να ανεβάσω τον επεξεργαστή και τι ρυθμίσεις να επιλέξω στα "Διαχειριστής" και "Προγραμματισμός Ι/Ο" ;

 

Πως τον ξεκλειδωσες?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσα πρόσφατα πρώτη φορά το handsfree για να ακούσω από κει μουσική. Μια χαρά είναι και ακούω και σταρατα όταν μιλάω, αλλά δεν πιάνει το κουμπί απάντησης από το καλώδιο, παρά πρέπει να βγάλω το κιν και να το σηκώσω από κει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

αξιότιμοι συνφορουμίτες,

 

προσπάθησα να κάνω αναβάθμιση σήμερα μέσω του update service και δεν είδα κάτι διαθέσιμο. κάνω κάτι λάθος ή ακόμα δεν έχεθι βγάλει κάτι η sony για το xperia U?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ λεει οτι δεν δέχονται ολοι οι operators τα updates.. :blink: Λέτε να δεχτει η Cosmote το update και γενικά δεχεται σε αλλα τηλέφωνα τα updates?? :confused:
Link to comment
Share on other sites

ΣΑΝ και αυτη πηρα 3 μαζι με 3 μεμβρανες οθονης απο το ebay με €6:lol:

Δυστυχως δεν εχω το λινκ γιατι εβαλα ενα γνωστο μου και μου τα παρηγγειλε....:O

Και ναι ειναι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδώ λεει οτι δεν δέχονται ολοι οι operators τα updates.. :blink: Λέτε να δεχτει η Cosmote το update και γενικά δεχεται σε αλλα τηλέφωνα τα updates?? :confused:
Α

Απλα αργει πολυ

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα στην παλιά καλή GB και συγκεκριμένα στην codename 9.1, αλλά δεν μου έχει επιλογή για εξοικονόμηση κόστους στα μηνύματα...Πως διορθώνεται αυτό;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ξέρετε που μπορώ να βρω ακουστικό για το τηλεφωνώ μας, γιατί έχει χαλάσει και ακούγεται πολύ χαμηλά και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ την ανοιχτή ακρόαση .

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα στο κινητό την 4.0.4 έχω πρόβλημα με το wifi.

Ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά, αργεί να ανοίξει σελίδες ή αργεί να κατεβάσει αρχεία.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.011148

Έχει κανείς αυτή τη θήκη; Είναι καλή;

 

4.3 euro απο ebay-http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Silicone-Soft-Back-Case-Film-Sony-Ericsson-Xperia-Neo-V-MT15i-WVSF008-/150910718793?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D253142

Link to comment
Share on other sites

ειχα βρει πριν καιρο εναν οδηγο για να υποστηριζει 160 χαρακτηρες σε sms to neo v μπορει καποιοσ να με βοηθησει:cry:

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

καλησπερα, υπαρχει περιπτωση να φταιει 'η το neo v 'η η εφαρμογη handcent οταν ενω καποιος σου εστειλε sms και σε αυτον εχει παει αναφορα παραδοσης (το ειδα και ο ιδιος οτι η αναφορα λεει "παραδοθηκε") σε μενα να μην εχει ερθει κανενα sms? :worry:

Το έστειλε σίγουρα στο κινητό σου;

Παιδιά καλησπέρα. Έχω το Sony Xperia Neo V και το Sony Ericsson Stereo Bluetooth Headset HBH-DS970 και δεν μπορώ να τα συνδέσω μεταξύ τους. Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας; Έχει κανείς από εσάς το bluetooth αυτό και μήπως έχει καταφέρει να το συνδέσει με το xperia Neo v; Ευχαριστώ πολύ.

Λογικά δεν θα πρέπει να υπάρχει ασυμβατότητα. Ακολουθείς τις οδηγίες σύζευξης; Έχεις δει το εγχειρίδιο χρήσης;

Σύνδεσα πρόσφατα πρώτη φορά το handsfree για να ακούσω από κει μουσική. Μια χαρά είναι και ακούω και σταρατα όταν μιλάω, αλλά δεν πιάνει το κουμπί απάντησης από το καλώδιο, παρά πρέπει να βγάλω το κιν και να το σηκώσω από κει. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που πρέπει να κάνω?

Αν δεν κάνω λάθος δεν είχα τέτοιο πρόβλημα και δεν θυμάμαι να έχω κάνει κάποια ρύθμιση.

Παιδιά καλησπέρα!

Ξέρετε που μπορώ να βρω ακουστικό για το τηλεφωνώ μας, γιατί έχει χαλάσει και ακούγεται πολύ χαμηλά και αναγκάζομαι να χρησιμοποιώ την ανοιχτή ακρόαση .

Οποιοδήποτε ακουστικό με 3,5 καρφί σου κάνει.

Από τότε που έβαλα στο κινητό την 4.0.4 έχω πρόβλημα με το wifi.

Ενώ είναι συνδεδεμένο κανονικά, αργεί να ανοίξει σελίδες ή αργεί να κατεβάσει αρχεία.

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα. Απλά με την ICS το κινητό ζορίζεται (ειδικά αν αυτή δεν έχει περαστεί σωστά)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγώ...δεν είναι καλή.Είναι πολύ μαλακή επειδή είναι από σιλικόνη και σε λίγο καιρό αν την βγάζεις και την βάζεις θα ξεχειλώσει.Καλύτερα πάρε σε πιο σκληρό πλαστικό.

 

Εννοείς για 160 χαρακτήρες???Ναι ισχύει είναι πολύ απλό.Απλά πρέπει να έισαι root.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Α

Απλα αργει πολυ

 

Απο τι βλεπω λογικά εσυ εχεις το Xperia S. Μπορεις να μου πεις ποσο περιπου αργησε απο την μερα που διατεθηκε το update??

Link to comment
Share on other sites

Απο τι βλεπω λογικά εσυ εχεις το Xperia S. Μπορεις να μου πεις ποσο περιπου αργησε απο την μερα που διατεθηκε το update??

 

Το S φιλε ειναι γερμανικο,και ηταν το si μου ηταν το πρωτο που πηρε την ics,και γενικα ολες τις αναβαθμησεις τις περνει γρηγορα,αλλα εχω και ενα arc,αγορασμενο απο cosmote,και ολες τις αναβαθμησεις τις περνει πολυ αργα,απο εναν εως και δυο μηνες:(

Ειναι μεχρι να επεξεργαστη η cos το καθε update:wacko:

Σου ευχομαι για το u,να ειναι πιο συντομος ο χρονος;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

 

Το έστειλε σίγουρα στο κινητό σου;

 

και ομως το ξανατσεκαρα, εχει αναφορα οτι παραδοθηκε στο κινητο μου...!

και δεν μου εχει ερθει ποτε..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...