Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που βρισκουμε την rom που προοριζεται για Ελλαδα?

 

Είχα κάνει και εγώ αυτή την ερώτηση για την 2.3.4 αλλά δεν πήρα απάντηση, ούτε τη βρήκα παρόλο που ψάχτηκα αρκετά. Τελικά το πήγα σε Sony service center και μου το έκαναν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:!: Μου έρχονται τα sms παραπάνω από μία φορές. Το 4.0.4 έχω αλλά μου το έκανε και με το 2.3.4. Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Ξέρεις κάποιος τι παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,τρεχω ics εδω και 2 μηνες και την τελευταια βδομαδα το κιν αρχισε τα restart μονο του..δεν με νοιαζει αυτο ομως,οσο το γεγονος οτι στα παιχνιδια κολλαει σε σχεση με την GB,εχω κανει και ροοτ και τα tweaks...υπαρχει κατι αλλο?γιατι ωρες ωρες δεν παλευεται:D
Link to comment
Share on other sites

που βρισκουμε την rom που προοριζεται για Ελλαδα?

Δυστυχώς δεν την έχω βρει κάπου.

:!: Μου έρχονται τα sms παραπάνω από μία φορές. Το 4.0.4 έχω αλλά μου το έκανε και με το 2.3.4. Μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Ξέρεις κάποιος τι παίζει ?

Χρησιμοποιείς κάποιο άλλο πρόγραμμα ή το stock;

Παιδια καλησπερα,τρεχω ics εδω και 2 μηνες και την τελευταια βδομαδα το κιν αρχισε τα restart μονο του..δεν με νοιαζει αυτο ομως,οσο το γεγονος οτι στα παιχνιδια κολλαει σε σχεση με την GB,εχω κανει και ροοτ και τα tweaks...υπαρχει κατι αλλο?γιατι ωρες ωρες δεν παλευεται:D

Ίσως μια επιδιόρθωση βοηθήσει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια rom ?

εκτος της pureness που δεν μου αρεσε, για κλειδωμενο bootloader:)

 

Τι δεν σου άρεσε στην «pureness»;

 

Δεν νομίζω να υπάρχει καμιά άλλη ics rom για lock bl.

 

edit: δοκίμασε κάποια miui.

Edited by barca10
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,επειδη ειχα καιρο να μπω,εχουμε καμμια νεα εκδοση λογισμικου για το neo V και αξιζει η αναβαθμιση ή μπα?γιατι μου κανει νερακια τελευταια οταν γραφω σε ιστοσελιδες..
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,επειδη ειχα καιρο να μπω,εχουμε καμμια νεα εκδοση λογισμικου για το neo V και αξιζει η αναβαθμιση ή μπα?γιατι μου κανει νερακια τελευταια οταν γραφω σε ιστοσελιδες..

 

ποσο καιρο??ποια εκδοση φορας?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Επίτηδες χθες το ζορισα με gps 3g navigon κ το κραταγα στο χέρι μου έδειξε αυτό!

Στους ποσους βαθμούς το χετε φτάσει;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

εγκατέστησα αυτό: AutoKiller Memory Optimizer PRO v7.5...

Δεν ξέρω γιατί αλλά φοβάμαι να το χρησιμοποιήσω...Μπορεί κάποιος να μου πει τι να κάνω, δηλαδή τι να αλλάξω για να τρέχει σωστά το κινητό;;;

 

(είμαι σίγουρη ότι το έχετε ξαναγράψει, αλλά αν είναι εύκολο πείτε μου και μένα)

ηερει κανεις τελικά να μου πει πως να το χρησιμοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι η καινούργια έκδοση του viber καταναλώνει πολυ μπαταρία στο neo v... έχει παρατηρήσει κανείς κάτι??

 

(off topic Σε ενα xperia mini που κατέβασα το apk και το έκανα εγκατασταση η μπαταρία κρατούσε το 1/3 του χρόνου..

Το ξηλωσα και εστρωσε αμέσως.)

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Παίδες εχει κανεις υποψην του καμια θηκη για το κινητο μας για τρεξιμο; Να φοριέται στο μπρατσο δηλαδη κτλ
Nokia 6310 (2001), Nokia 7250(2003), Sony Ericsson W900(2006), Sony Ericsson Xperia neo V(2011), Huawei P8lite(2015)
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου προτεινετε καποια rom ?

εκτος της pureness που δεν μου αρεσε, για κλειδωμενο bootloader:)

 

JJ's HYBRID ROM v3.2 Stable ROM Control

Διάβασε τις οδηγίες για εγκατάσταση σε lock εδώ.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1673489

 

Και σε gingerbread codename_L7

Edited by freestyler
http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Η κοπέλα έχει το κινητό Xperia neo v...

Τον τελευταίο καιρο κάνει το παρακάτω πρόβλημα...

Ενώ το κινητό είναι σε sleep mode ανοίγει μόνο του φωτίζει κ μετα απο λίγο ξανασβηνει...κ ξανα μανα...

Του έκανα restart του έβγαλα την μπαταρία...αλλα το κάνει πάλι..

Υπάρχει κάποιος να μου δώσει μια λύση;

 

Παίδες εχει κανεις υποψην του καμια θηκη για το κινητο μας για τρεξιμο; Να φοριέται στο μπρατσο δηλαδη κτλ

 

Μπες στο eBay και γράψε Sony Xperia neo v armband...

Θα βρεις ένα καρο!!!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο autokiller και πανω δεξια θα σου χει ενα εργαλειο (γαλλικο κλειδι) το πατας και σε βαζει σε κατι επιλογες εσυ θα ενεργοποιησεις την επιλογη "Προχωρημενες" μετα θα πας πισω και θα πατησεις advanced εκει θα βαλεις τις εξης τιμες στο αντιστοιχο πεδιο

 

Foreground app: 24

Visible app: 36

Secondary server: 48

Hidden app: 72

Content provider: 84

Empty app: 96

 

και μετα πατας εφαρμογη, θα σου ζητησεις οτι χρειαζεται αδεια root θα πατησεις επετρεψε και εισαι ετοιμη!

 

Ολα αυτα μπορεις να τα κανεις αρκει να εισαι root

 

Ελπιζω να βοηθησα!

 

Οι πρώτες τρεις τιμές στην δωρεάν έκδοση(δεν ξέρω για την paid) δεν αλλάζουν γι'αυτό εγώ έκανα κάτι άλλο:

Άνοιξα το root explorer, άλλαξα τις τιμές σύμφωνα με τις οδηγίες του zxr, στη συνέχεια άνοιξα το εν λόγω πρόγραμμα, και επέλεξα, "save current values as custom" (κάπως έτσι το λέει), + apply on boot...Και κάθε φορά που ανοίγω το κινητό, αυτόματα το πρόγραμμα αλλάζει τις τιμές...Σε 4-5 μήνες πάντως δεν μου έχει βγάλει πρόβλημα...

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετές από τις κλήσεις, μου παρουσιάζεται τακτικά το φαινόμενο να γίνονται διακοπές του ήχου (συνομιλία), όπως όταν δεν υπάρχει καλή κάλυψη.

Σκέφτηκα ότι μπορεί να φταίει το bt, όμως συνεχίζει να το κάνει κ χωρίς τη χρήση του τελευταίου.

 

Κατά τη διάρκεια των κλήσεων έχω ΠΟΛΥ καλή κάλυψη, δεν έχω ενεργοποιημένο το Internet και είναι ρυθμισμένο ως gsm.

 

Φαντάζεται κανείς τι μπορεί να φταίει;

(Το τηλέφωνο το έχω 3 μήνες, έχει την 2.3.4 έκδοση λειτουργικού κ δε το έχω "πειράξει" καθόλου).

Link to comment
Share on other sites

Εχετε προβλημα με το πληκτρο back μετα την εγκατασταση της Xperia Ice Cream Pureness[build 8]?Σε εμενα δεν λειτουργει

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το back.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο autokiller και πανω δεξια θα σου χει ενα εργαλειο (γαλλικο κλειδι) το πατας και σε βαζει σε κατι επιλογες εσυ θα ενεργοποιησεις την επιλογη "Προχωρημενες" μετα θα πας πισω και θα πατησεις advanced εκει θα βαλεις τις εξης τιμες στο αντιστοιχο πεδιο

 

Foreground app: 24

Visible app: 36

Secondary server: 48

Hidden app: 72

Content provider: 84

Empty app: 96

 

και μετα πατας εφαρμογη, θα σου ζητησεις οτι χρειαζεται αδεια root θα πατησεις επετρεψε και εισαι ετοιμη!

 

Ολα αυτα μπορεις να τα κανεις αρκει να εισαι root

 

Ελπιζω να βοηθησα!

ευχαριστώ...τα εκανα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω κάποιες απορίες για την Xperia pureness Rom..

1. Έχω περασμένη την 4.0.3 με baseband mpla_mpla.70 μπορώ να προχωρήσω;

2. Μπορώ να εγκαταστήσω το CWM στην pureness και πως;

3. Busybox έχει για να δουλεύει το Titanium Backup;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by ss7
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα με το κουμπι back,φενεται σαν ειναι μονιμα πατημενο και μολις πατησω να μπω καπου με επανεφερει στην αρχικη οθονη,αυτο εγινε μετα την εγκατασταση της Pureness πριν δουλευε κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα με το κουμπι back,φενεται σαν ειναι μονιμα πατημενο και μολις πατησω να μπω καπου με επανεφερει στην αρχικη οθονη,αυτο εγινε μετα την εγκατασταση της Pureness πριν δουλευε κανονικα.

 

Δοκίμασε να την φλασάρεις πάλι από την αρχή, η rom σίγουρα δεν έχει παρόμοιο πρόβλημα, έχει δοκιμαστεί από πολλούς χωρίς να αναφερθεί το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις...

 

Αφού την ζημιά στην έκανε κάποια εφαρμογή γιατί δεν το φλασαρεις;

 

Μετά από το φλασάρισμα της rom Pureness εννοεί φαντάζομαι ο φίλος.

- Huawei Mate 20 Pro-->Stock

- Huawei Honor 10-->Stock

- Huawei 8X MAX-->Stock

Οδηγός επιβίωσης Android

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...