Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

νομιζω εχει....κοιτα στα addons

 

Βασικά αναφέρει κάτι για Onscreen button enabler αλλά δεν μπορώ να βρω πως το κάνεις...

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

έχω μεγάλο θέμα στο ξεκλειδωμα του κινητού (δεν υπακούει το touch στην αρχή αλλα μετα απο 5-6 δευτερα όλα καλα) μετα μέσα στο interface δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Το ίδιο συμβαίνει και όταν προσπαθώ να απαντήσω σε μια κλήση. Γενικά όταν το κινητο ξυπνάει απο κλειστή οθόνη συμβαίνει.

 

Μηπως εχει κανεις καποια απαντηση,ημαστε 3-4 που εχουμε αυτο το προβλημα απο οτι βλεπω....

Edited by spiros0411
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους ακολούθησα τον οδηγό που δίνετε για να κάνω root σε εκδοσή 4.0.4 κατά γραμμα και μου βγάζει αυτό εδώ το μήνυμα http://img88.imageshack.us/img88/7087/53628387.jpg και όταν κάνω restart μου λέει ότι είναι στην εκδοσή 4.0.4.. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

και ξαναλεω... γιατι δεν καταλαβαινεις... (ή μαλλον μας δουλευεις) το ποστ σου ειναι το 12560... κουνα λιγο τη ροδελα απο το ποντικι σου προς τα πανω αν δεν σου ειναι κοπος και δες το ποστ 12558 υπαρχει λινκ... κανεις αριστερο κλικ πανω στο λινκ και εχει αναλυτικες οδηγιες..

 

υ.γ: μην απορουμε μετα γιατι εχουμε πιασει τις 800+ σελιδες....

 

οκ, μπορεις να πεις λαθος διατυπωσει, φυσικα και το ειδα αυτο το ποστ κ ολο το απογευμα χθες προσπαθουσα να του κανω root, αλλα δεν τα καταφερα, εκει που κολησα ειναι οτι τα λινγκ που δινουν για το κινητο μας http://www.4shared.com/file/yte1KEDs/MT11i_41A0562_Kernel.html + http://www.4shared.com/file/hHJpD98a/MT11i_41B0431_kernel.html δεν βρησκω απο που να κατεβασω τα αρχεια.

και ηθελα να ρωτησω αν καποιος με αυτον τον τροπο τα καταφερε να τα κατεβασει να μου πει κ μενα, και αν ολα εγιναν μια χαρα.

 

τελικα κατεβασα τα αρχεια απο αλλου, αρχιζω την διαδηκασια κ αφου εχω κλεισει την συσκευη οπως λεει κ παταω το κουπι "πισω" κ συνδεω το κινητο μου βγαζει το εξεις μηνυμα %25CE%25A7%25CF%2589%25CF%2581%25CE%25AF%25CF%2582%2520%25CF%2584%25CE%25AF%25CF%2584%25CE%25BB%25CE%25BF.png

τι μπορω να κανω; βοηθηστε σας παρακαλω, εχω κανει ολα τα αλλα που λεει παραπανω η διαδικασια.

βοηθηστε παρακαλω!

 

Υ.Γ. φυσικα με το να πατας το πληκτρο πισω κ δεν ανηγει το κινητο ουτε για φορτησει, μου βγαζει αποτυχια εγκατασταση συσκευης και στην "διαχειριση συσκευων" μου εχει με θαυμαστικο ενα αρχειο με το ονομα "S1 Βοοt download".

Edited by vasilisx
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους ακολούθησα τον οδηγό που δίνετε για να κάνω root σε εκδοσή 4.0.4 κατά γραμμα και μου βγάζει αυτό εδώ το μήνυμα http://img88.imageshack.us/img88/7087/53628387.jpg και όταν κάνω restart μου λέει ότι είναι στην εκδοσή 4.0.4.. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; ευχαριστω

Δεν βλέπω κάτι περίεργο! κάνοντας εγκατάσταση τον kernel της .561 δεν θα δεις πως είσαι στην 4.0.3, δεν θα αλλάξει κάτι οπτικά στα στοιχεία της συσκευής. Δοκίμασες μετά από αυτό να γινεις root και δεν σε κάνει?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους ακολούθησα τον οδηγό που δίνετε για να κάνω root σε εκδοσή 4.0.4 κατά γραμμα και μου βγάζει αυτό εδώ το μήνυμα http://img88.imageshack.us/img88/7087/53628387.jpg και όταν κάνω restart μου λέει ότι είναι στην εκδοσή 4.0.4.. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; ευχαριστω

Root είσαι;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

τελικα εγινα root αλλα παω να κανω το βημα 7 για να γινω παλι σε 4.0.4 και δεν μου βγαζει τις επιλογες που ειναι κλικαρισμενες στο πινακακι ξερετε γιατι???
Link to comment
Share on other sites

τελικα εγινα root αλλα παω να κανω το βημα 7 για να γινω παλι σε 4.0.4 και δεν μου βγαζει τις επιλογες που ειναι κλικαρισμενες στο πινακακι ξερετε γιατι???

Είναι φυσιολογικό που δεν σου τις εμφανίζει, γιατί πρόκειται για kernel, είναι όπως πιο πριν στο βήμα 4, που πέρασες τον kernel της .561. Προχώρα το!

@zxr: Τι σου έγραψα εχθές...?

Edited by kastorakos84
Link added

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

OK το εκανα.. να ρωτησω θελω να κανω overclocking στο neo v με το setcpu αξιζει λετε?? μπορειτε να με βοηθησετε με καποιον οδηγο στο να το κανω?? και κατι ακομα πιστευεται οτι θα εχει διαφορα αν το κανω ή θα μου καει??
Link to comment
Share on other sites

@kastorakos84

Ναι βρεεεεεε! Το είδα! Ένας είμαι, λίγη υπομονή όπως έγραψα και στο άλλο topic και όλα θα γίνουν! Ουφ, διακοπές επειγόντως! :p:D:wacko::rotfl::w00t::dance:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μολις περασα το tweak για ''Μείωση της καθυστέρης κατά την κλήση αριθμού'' μεσω του rom toolbox, εκανα επανεκινηση και τωρα η οθονες των μενου ειναι μετατοπισμενες λιγο δεξια σε σημειο που να φαινεται οριακα το πληκτρο για κληση αριθμου.τι μ πορει να εγινε? αν μπορει ας βοηθησει καποιος.ευχαριστω.

 

μηπως καποιος μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος ο οδηγός για rooting στην 4.0.4. Ρίξτε μια ματιά μην έχει γίνει καμία πατάτα!

 

 

Και για εμάς που έχουμε την Nordic tweakαρισμένη και μας βγάζει σφάλμα κατά την ΟΝ ΑΙR εγκατάσταση της 4.0.4;

Sony Xperia Z5 Premium
Link to comment
Share on other sites

Βασικά αναφέρει κάτι για Onscreen button enabler αλλά δεν μπορώ να βρω πως το κάνεις...

 

το κανεις install με cwm οπως περνας και τις custom rom

Link to comment
Share on other sites

Και για εμάς που έχουμε την Nordic tweakαρισμένη και μας βγάζει σφάλμα κατά την ΟΝ ΑΙR εγκατάσταση της 4.0.4;

Όταν λες ON AIR εννοείς ΟΤΑ;

Δημιουργήθηκε και καινούριο θέμα για το rooting στην 4.0.4 οπότε όποιες απορίες έχετε τις γράφετε εκεί. Ας μην γεμίζουμε το topic εδώ με κάτι που μπορεί να συζητηθεί αλλού.

 

Θα παρακαλέσω να τηρηθεί ώστε να μην αναγκαστούμε να πάρουμε σκούπες!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι επιλογες παταμε στα κουτακια του flashtool??

Γιατι η δευτερη φωτο οταν φλασαρουμε τον 4.0.4 δειχνει πολλες επιλογες στο flashtool στο πλαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή σκέφτομαι να αλλάξω πάροχο, έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα μετά από αλλαγή; π.χ. να μην αναγνωρίζει την SIM του νέου παρόχου κτλ. ή κάτι άλλο; (κινητό αγορασμένο από voda). Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι επιλογες παταμε στα κουτακια του flashtool??

Γιατι η δευτερη φωτο οταν φλασαρουμε τον 4.0.4 δειχνει πολλες επιλογες στο flashtool στο πλαι.

Όταν κανεις εγκατάσταση μεμονωμένου kernel είτε τον .431 είτε τον .562 δεν υπάρχουν οι επιλογές που δείχνει στο βήμα 7. Είναι ακριβώς όπως στο βήμα 4. Οι επιλογές της εικόνας στο βήμα 7 υπάρχουν μόνο όταν επιλέγεις να εγκααταστήσεις ολόκληρη ROM.

Παιδιά, επειδή σκέφτομαι να αλλάξω πάροχο, έχει παρατηρήσει κανείς κάποιο πρόβλημα μετά από αλλαγή; π.χ. να μην αναγνωρίζει την SIM του νέου παρόχου κτλ. ή κάτι άλλο; (κινητό αγορασμένο από voda). Ευχαριστώ.

Δεν θα έχεις κανένα απολύτως θέμα! Εγώ το χρησιμοποιώ με Wind και το έχω δοκιμάσει και με Cosmote.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι επιλογες παταμε στα κουτακια του flashtool??

Γιατι η δευτερη φωτο οταν φλασαρουμε τον 4.0.4 δειχνει πολλες επιλογες στο flashtool στο πλαι.

Μ'αρέσει που είπα να μην συνεχίσουμε τις απορίες για το root εδώ!!!

 

Κάνε refresh τον browser σου. Το post έχει διορθωθεί και η φωτό έχει αλλαχτεί. Πλέον δείχνει αυτό που πρέπει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να θεσω κι.εγω ενα.ερωτημα.προσπαθω να κανω downgrade απο την.4 στην 2.3 σε .neo v...δεν μου.εμφανιζει ομως τα στοιχεια που βγαζει η δευτερη φωτο.στο αναλογο.θεμα...καμια λυση? Τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

το κανεις install με cwm οπως περνας και τις custom rom

 

Δεν βρίσκω το αρχείο να το κατεβάσω...

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια λυση να παιζει κανα παιχνιδι?

Με το ideos x5 πηγαιναν ναι ολα σφαιρα και αυτο ολα καρε καρε τα παει

Με καμια rom λυνεται το θεμα?

το χω δουλεψει σε ics μονο.

Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια λυση να παιζει κανα παιχνιδι?

Με το ideos x5 πηγαιναν ναι ολα σφαιρα και αυτο ολα καρε καρε τα παει

Με καμια rom λυνεται το θεμα?

το χω δουλεψει σε ics μονο.

 

σε μενα τρεχουν ολα ρολοι και εχω περιπου 15 παιχνιδια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...